Radio Białystok | Wiadomości | Dwa wypadki na DK8 - jedna osoba nie żyje

Dwa wypadki na DK8 - jedna osoba nie żyje

autor: Paweł Wądołowski

11.07.2022, 09:55, akt. 20:02

W poniedziałek (10.07) doszło do dwóch wypadków na drodze krajowej nr 8.

Źródło: KW PSP Białystok
Źródło: KW PSP Białystok

Śmiertelny wypadek na trasie Sztabin-Augustów

Jedna osoba zginęła w wypadku, do którego doszło w miejscowości Cisów - to odcinek Sztabin-Augustów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący kią z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas, gdzie zderzył się z cysterną. W wyniku tego, kierowca ciężarówki stracił panowanie i wjechał do rowu. W cysternę uderzyło jeszcze audi i skoda. Podróżujący skodą zginął. Kierowca cysterny i kii trafili do szpitala. Natomiast podróżującym audi pomocy udzielono na miejscu. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności i przyczyny tego zdarzenia. 


Doszło do zderzenia cysterny z autami. W zdarzeniu brało udział pięć osób. Jedna osoba jest martwa. Oprócz tego doszło do wycieku oleju napędowego z cysterny. Do zdarzenia zadysponowana została grupa chemiczna z Białegostoku i samochód chemiczny z Suwałk. W sumie 8 zastępów, plus grupa operacyjna - mówi mł. bryg. Piotr Chojnowski z Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku. 


Droga w miejscu wypadku była zablokowana przez kilka godzin. 


Kolejne utrudnienie na S8

10 kilometrów od tego wypadku, na drodze krajowej nr 8, doszło także do drugiego zdarzenia drogowego, niedaleko miejscowości Domuraty.


W okolicach 706 kilometra, tam doszło do kontaktu między dwoma samochodami ciężarowymi przy wymijaniu się na łuku. Otarły się o siebie naczepy. Nie mamy informacji o osobach poszkodowanych - dodaje Piotr Chojnowski.


| red: mag, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Trzy osoby zginęły w wypadku na trasie Dąbrowa Białostocka - Lipsk

10.07.2022, 15:44

Podróżujący samochodem volkswagen 33-letni mężczyzna, 28-letnia kobieta i niespełna roczne dziecko to śmiertelne ofiary wypadku w rejonie Szuszalewa, do którego w niedzielę (10.07) po południu doszło na drodze wojewódzkiej Dąbrowa Białostocka - Lipsk - poinformowała podlaska policja. Trzy inne osoby trafiły do szpitala.


Śmiertelny wypadek motocyklisty na S8 w Rzędzianach

7.07.2022, 12:52

Motocyklista zginął w czwartek (7.07) w wypadku po zderzeniu z autem ciężarowym na drodze ekspresowej nr 8 Zambrów-Białystok - podała podlaska policja. W miejscu zdarzenia zablokowany był jeden pas ruchu w kierunku Białegostoku.


Wypadek w pobliżu Bielska Podlaskiego - doszło do czołowego zderzenia

29.06.2022, 17:22

Jedna osoba trafiła do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło na drodze z Bielska Podlaskiego do Narwi - to droga wojewódzka numer 684. Przed wsią Biała zderzyły się dwa samochody osobowe.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: pexels.com
Z POLICJI
16.07.2024, 14:09, akt. 17.07.2024, 05:45

Kolejny oszukany na "inwestycję w kryptowaluty"


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok