Radio Białystok | Wiadomości | Wojciech Nowicki pierwszym rzutem zapewnił sobie awans do finału na MŚ w Eugene

Wojciech Nowicki pierwszym rzutem zapewnił sobie awans do finału na MŚ w Eugene

15.07.2022, 18:18, akt. 16.07.2022, 10:11

W eliminacjach rzutu młotem podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Eugene Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok uzyskał wynik 79,22 m w pierwszej serii i tym samym zapewnił sobie udział w sobotnim (16.07) finale.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

W eliminacjach Wojciech Nowicki uzyskał wynik 79,22 m w pierwszej serii i wypełnił minimum kwalifikacyjne, które wynosi 77,50 m.

Drugi z Polaków - Marcin Wrotyński - rzucił 73,55 m i nie zakwalifikował się do finału. W grupie B wystąpił Paweł Fajdek - awansował do finału z wynikiem 80,09 m w drugiej próbie.

Wojciech Nowicki podkreślił, że całe siły szykuje na finał. - Wszystko idzie zgodnie z planem. Jest forma, jestem  zdrowy. Jutro nastawiamy się na rywalizację - zaznaczył.


- Wszystkie siły szykuję na sobotni finał, a dziś to była treningowa próba - powiedział mistrz olimpijski po kwalifikacjach. - Wiem, że to nieskromnie zabrzmi, ale był to po prostu taki treningowy rzut. Jeszcze tak naprawdę bez czwartego obrotu. Szkoda, że nie dokręciłem do końca - przyznał Nowicki po bardzo krótkich dla siebie eliminacjach.Finał w sobotę rozpocznie się o 21:00.

W Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Eugene w stanie Oregon bierze udział pięcioro zawodników z Podlasia. Są oni wśród 45 reprezentantów Polski. 

Nasz region reprezentują: młociarz Wojciech Nowicki, oszczepniczka Maria Andrejczyk, sprinterka Marlena Gola, płotkarz Damian Czykier i czterystumetrowiec Maksymilian Klepacki. Mistrzostwa Świata potrwają do 25 lipca.Lekkoatleci z Podlaskiego na MŚ w Eugene [terminarz]


źródło: PRB | red: mag, zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Lekkoatletyczne MŚ - Nowicki: złoty medal olimpijski mnie nie zmienił, jestem dalej taki sam

14.07.2022, 10:40

"Złoty medal olimpijski mnie nie zmienił, jestem dalej taki sam jak wcześniej" - powiedział PAP Wojciech Nowicki, który w Eugene powalczy o pierwszy w karierze tytuł mistrza świata. Miejsce tegorocznego globalnego czempionatu jest według niego kolebką lekkiej atletyki w USA.


Lekkoatleci z Podlaskiego na MŚ w Eugene [terminarz i wyniki]

25.07.2022, 04:53

Pięcioro zawodników z Podlasia startowało w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Eugene (USA).


Damian Czykier przed MŚ w Eugene: Mam bardzo dobry sezon

11.07.2022, 14:21

Damian Czykier w mistrzostwach świata w Eugene wystartuje w biegu na 110 m przez płotki. Lekkoatleta ustanowił w tym roku rekord Polski i deklaruje, że zamierza awansować do finału.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok