Radio Białystok | Wiadomości | Resort edukacji chce zwiększenia subwencji oświatowej

Resort edukacji chce zwiększenia subwencji oświatowej

autor: Ryszard Minko

8.08.2022, 15:02, akt. 15:21

Z powodu rosnących cen energii Ministerstwo Edukacji i Nauki wnioskuje o zwiększenie przyszłorocznej subwencji oświatowej.

stock.adobe.com
stock.adobe.com

Odpowiadając na pytania dziennikarzy podczas konferencji w Białymstoku wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski poinformował, że rząd przygotowuje program który "ma uchronić także użytkowników publicznych przed skutkami wzrastających cen energii". Jednym z takich elementów może być subwencja oświatowa na rok 2023, która miałaby uwzględniać rosnące ceny energii – powiedział wiceminister.

Wiceminister nie sprecyzował, o ile większa mogłaby być przyszłoroczna subwencja oświatowa. Zastrzegł jednak, że nie zostanie obcięta część subwencji dotycząca kosztów osobowych.

Dariusz Piontkowski powiedział też, że od nowego roku szkolnego uczniowie szkół ponadpodstawowych będą brali udział w zajęciach z obsługi broni. Chodzi o przedmiot "edukacja dla bezpieczeństwa", w którym jeden z modułów ma dotyczyć zachowań proobronnych: odpierania cyberataków, terenoznawstwa i przygotowania do strzelectwa.

Wiceminister wyjaśnił, że uczniowie szkół podstawowych przejdą zajęcia teoretyczne, natomiast starsi uczniowie praktyczne, na przykład na strzelnicach wybudowanych z programu ministra obrony „Strzelnica w powiecie”.

| red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Placówki niepubliczne mogą skorzystać z programu "Inwestycje w oświacie"

8.08.2022, 13:44

Niepubliczne przedszkola i szkoły mogą starać się o ministerialne dofinansowanie na inwestycje. Budżet programu to 100 milionów złotych, o które może się ubiegać nawet 6 tysięcy niepublicznych placówek edukacyjnych.


Wodociągi w Białymstoku chcą ponad 20-procentowych podwyżek opłat za wodę i ścieki

22.07.2022, 16:46

Wodociągi Białostockie wnioskują o zatwierdzenie nowych taryf opłat za wodę i ścieki. Chodzi o 22-procentową podwyżkę, na którą muszą zgodzić się Wody Polskie.


W Białymstoku kilkunastu kierowców protestowało przeciwko podwyżkom cen paliw

11.06.2022, 17:53

Jedni blokowali dystrybutory, inni długotrwale myli szyby, a niektórzy tankowali za minimalne kwoty. Kilkunastu kierowców protestowało w Białymstoku przeciwko podwyżkom cen paliw.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


fot. Paweł Wądołowski
PRZYRODA
30.09.2023, 08:47, akt. 18:37

Nurkowie posprzątali Biebrzę


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok