Radio Białystok | Wiadomości | Żołnierze zachęcają do służby na piknikach wojskowych [zdjęcia]

Żołnierze zachęcają do służby na piknikach wojskowych [zdjęcia]

autor: Jakub Mikołajczuk, Wojciech Szubzda

13.08.2022, 08:14, akt. 16:55

Będzie można porozmawiać z żołnierzami i zobaczyć sprzęt wojskowy. W trzech miastach naszego regionu w długi weekend organizowane są pikniki wojskowe pod patronatem MON-u.

fot. Jakub Mikołajczuk
fot. Jakub Mikołajczuk


0:00
0:00
Piknik wojskowy w Suwałkach - relacja Jakuba Mikołajczuka | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Pierwszy piknik odbył się w sobotę (13.08) w Suwałkach na Bulwarach nad Czarną Hańczą. 

Polska armia musi być wielką siłą odstraszająca potencjalnego agresora, jakim jest Rosja. Potrzebne jest przeszkolenie wojskowe jak największej liczby obywateli i temu służy m.in. dobrowolna zasadnicza służba wojskowa. - mówi poseł Jarosław Zieliński.

W czasie pikniku można było zgłosić się to rocznej dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej i Wojsk Obrony Terytorialnej.

Zainteresowanie młodych ludzi jest spore. Oni zgaszają się na co dzień, a to jest dodatkowa okazja, by zaprezentować naszą ofertę - mówi ppłk Jarosław Kowalewski szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Suwałkach.

W Suwałkach wojsko pokazało m.in. czołg Leopard 2A5, moździerz samobieżny Rak, system obrony przeciwlotniczej Poprad oraz wyrzutnię rakiet Langusta. Nie zabrakło też wojskowej grochówki. 


Kolejny piknik odbędzie się w niedzielę (14.08) w Grajewie przy Placu Solidarności, a w poniedziałek (15.08) w Łomży na Placu Jana Pawła II. W tym ostatnim mieście w ramach kina frontowego chętni zobaczą film "Wyklęty".

Podczas pikników prezentowany będzie sprzęt wojskowy, a żołnierze opowiedzą o służbie. Będą też działały punkty promocyjno-informacyjne wystawione przez Wojskowe Centra Rekrutacji, w których chętni dowiedzą się o różnych formach służby wojskowej oraz procedurach naboru.

Żołnierze będą zachęcać m.in. do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej - mówi szef ośrodka zamiejscowego w Białymstoku Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji płk Grzegorz Konopko.


Rozmowa z ppłk. Dariuszem Szorcem - szefem Wojskowego Centrum Rekrutacji w BiałymstokuPikniki w Suwałkach, Grajewie i Łomży rozpoczynają się o 14:00 i potrwają do 18:00.


| red: zmj, mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W regionie rozpoczęły się obchody Święta Wojska Polskiego

12.08.2022, 08:53

Od złożenia kwiatów przed tablicą poświęconą marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu i spotkaniu władz miasta oraz powiatu z żołnierzami rozpoczęły się w czwartek (11.08) w Łomży obchody Święta Wojska Polskiego. Podobne uroczystości odbywają się w innych podlaskich miastach.


I Hajnowski Piknik Służb Mundurowych

15.08.2022, 14:16

I Hajnowski Piknik Służb Mundurowych odbędzie się 15 sierpnia.


W Białymstoku, Łomży i Bielsku Podlaskim powstaną klasy mundurowe

14.06.2022, 13:04

To jedno z działań, które ma zatrzymać odpływ młodych ludzi z regionu - w Białymstoku, Łomży i Bielsku Podlaskim powstaną nowe klasy mundurowe.


Niektóre kobiety też biorą udział w kwalifikacji wojskowej

30.05.2022, 16:19

Studentki zawodów medycznych przechodzą obecnie m.in. w Białymstoku kwalifikację wojskową. Ta akcja nie ma związku z obecną sytuacją geopolityczną, a jest działaniem cyklicznym i odbywa się co roku.


Piątek pod znakiem militariów w Sokółce - pokaz, piknik i konferencja [zdjęcia, wideo]

27.05.2022, 07:17

Pokaz militarny, piknik wojskowy i konferencja poświęcona dezinformacji - w piątek 27 maja w Sokółce żołnierze m.in. 15. Brygady Zmechanizowanej i NATO-wskiej grupy bojowej zaprezentowali swoje umiejętności podczas operacji pod kryptonimem "Otocz i zniszcz".


Zgłaszają się pierwsi ochotnicy do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej

23.05.2022, 15:19

Pierwsze osoby już się zgłosiły - wojsko zachęca do tego kolejnych. 1600 osób w całej Polsce, z czego 51 w naszym regionie zgłosiło się do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI
fot. Marcin Mazewski
15.04.2024, 16:55, akt. 16:58

Koniec sezonu na białostockim lodowisku
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok