Radio Białystok | Wiadomości | Dwie seniorki z powiatu bielskiego straciły swoje oszczędności

Dwie seniorki z powiatu bielskiego straciły swoje oszczędności

autor: Grzegorz Pilat

17.08.2022, 14:57, akt. 15:21

Oszczędności i biżuterię wartą blisko 170 tys. zł straciły dwie mieszkanki powiatu bielskiego, które uwierzyły telefonicznym oszustom. Fałszywi policjanci przekonali 88-latkę i 57-latkę, że rozpracowują grupę przestępczą.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Do starszej kobiety zadzwonił mężczyzna, który twierdził, że jest policjantem i ktoś będzie próbował ukraść pieniądze z jej konta. 


Kobieta zgodziła się przekazać funkcjonariuszom swoje oszczędności, wierząc, że im pomaga. 88-latka, postępując zgodnie z podanymi przez rozmówcę instrukcjami, poszła do banku i wypłaciła 20 tysięcy złotych. Chwilę po jej powrocie, do drzwi mieszkania zapukała kobieta, która podała się za policjantkę. Seniorka przekazała jej pieniądze pobrane z banku. Dodatkowo kobieta oddała 5 tysięcy złotych oraz złotą biżuterię, które przechowywała w domu. W sumie seniorka straciła 25 tysięcy złotych oraz biżuterię wartą 40 tysięcy złotych - mówi podkom. Marcin Gawryluk z zespołu prasowego podlaskiej policji. 


Podobną historię usłyszała w słuchawce 57-latka. Ona również uwierzyła, że pomaga policjantom w zatrzymaniu przestępców, a jednocześnie chroni swoje oszczędności.  


Po telefonie od oszustów, kobieta poszła do banku, gdzie wypłaciła blisko 60 tysięcy złotych. Następnie 57-latka pojechała taksówką do Siemiatycz, gdzie przekazała pieniądze nieznajomej kobiecie udającej policjantkę. Po powrocie do domu mieszkanka powiatu ponownie otrzymała telefon od tych samych oszustów. Podczas rozmowy przyznała, że posiada w banku jeszcze inne konta, na których przechowuje pieniądze. Dzwoniący oszust ponownie polecił kobiecie wypłacić pieniądze i zawieźć je do Siemiatycz. 57-latka następnego dnia wykonała polecenia oszusta. Kobieta przekazała pieniądze tej samej rzekomej policjantce, z którą widziała się dzień wcześniej - dodaje podkom. Marcin Gawryluk. 


W sumie 57-latka dwukrotnie zawiozła taksówką do Siemiatycz i oddała oszustom 102 tys. złotych w gotówce.  Posłuchaj innych historii opowiedzianych przez mieszkańców woj. podlaskiego, którzy uwierzyli oszustomPolicjanci kolejny raz apelują o ostrożność i rozłączanie się w przypadku telefonów w sprawie oszczędności. 


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Mężczyzna spod Sokółki odpowie za oszustwa zwiazane z płatnościami przez internet

16.08.2022, 15:13

Blisko 30 zarzutów oszustwa i usiłowania oszustwa usłyszał mieszkaniec powiatu sokólskiego. 36-latek, zamawiając przedmioty w internecie, posługiwał się fikcyjnymi danymi w serwisie do płatności i nie płacił za zakupy.


44-latek miał wyłudzić od białostockich seniorów ponad ćwierć miliona złotych

12.08.2022, 13:01

Ponad ćwierć miliona złotych miał wyłudzić od białostockich seniorów 44-latek, którego zatrzymali podlascy policjanci. Mieszkaniec powiatu pułtuskiego usłyszał cztery zarzuty oszustwa. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna miał odbierać pieniądze po tym, jak wcześniej do mieszkańców Białegostoku dzwonili fałszywi członkowie rodziny, policjanci czy pracownicy banków.


Seniorka z Białegostoku oddała oszustom gotówkę i biżuterię

9.08.2022, 15:44

Pieniądze i kosztowności warte 60 tys. zł straciła starsza mieszkanka Białegostoku, która uwierzyła, że ktoś chce ją okraść.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


fot. Paweł Wądołowski
PRZYRODA
30.09.2023, 08:47, akt. 18:37

Nurkowie posprzątali Biebrzę


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok