Radio Białystok | Wiadomości | W szpitalu w Wysokiem Mazowieckiem wyremontowano oddział anestezjologii i intensywnej terapii

W szpitalu w Wysokiem Mazowieckiem wyremontowano oddział anestezjologii i intensywnej terapii

autor: Adam Dąbrowski

24.08.2022, 16:24, akt. 16:36

W Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem oddano po remoncie do użytku pacjentów oddział anestezjologii i intensywnej terapii.

fot. Adam Dąbrowski
fot. Adam Dąbrowski


0:00
0:00
W szpitalu w Wysokiem Mazowieckiem wyremontowano oddział anestezjologii i intensywnej terapii - relacja Adama Dąbrowskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Od środy (24.08) pacjenci i personel mogą już korzystać z odnowionego oddziału.

Przed rozpoczęciem prac mieliśmy tu oddział czterołóżkowy, teraz jest łóżek dla chorych sześć. mamy izolatkę, wyposażenie w nowoczesne sieci i nowy sprzęt 

- wymienia dyrektor szpitala Bożena Grotowicz.

To ostatni oddział oddawany w czwartym etapie kompleksowego remontu całego szpitala. Trwał on trzy lata, ale przez cały ten czas ani na chwilę nie zaprzestał pomocy pacjentom, chociaż dodatkowo musiał - jak wszystkie placówki służby zdrowia - leczyć także chorych na covid.

Zostały nam jeszcze do wyremontowania ciągi komunikacyjne, klatka schodowa i szyb windy, ale jeśli chodzi o pomoc chorym, to zakończyliśmy remont i w listopadzie powinniśmy zakończyć całą inwestycję

- mówi starosta wysokomazowiecki Bogdan Zieliński.

Modernizacja szpitala kosztował nieco ponad 23 miliony złotych, kolejne 3,5 wydano na zakup nowego wyposażenia. Niemal połowę tej sumy udało się zdobyć z budżetu państwa, pozostałe koszty poniósł powiat i sam szpital. W zakupie wyposażenia pomagały - według własnych możliwości - samorząd wojewódzki i gminy wchodzące w skład powiatu wysokomazowieckiego.

Nie ma w naszym województwie drugiego szpitala powiatowego, który odważyłby się na takie zadanie. Życzę teraz, żeby poniesione koszty zaczęły zwracać się z waszej codziennej pracy 

- mówił podczas oficjalnego oddania do użytku oddziału anestezjologii wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

A władze szpitala, nie czekając nawet na zakończenie obecnego remontu, rozpoczęły kolejną inwestycję - budowę pracowni rezonansu magnetycznego za 7,3 mln zł, z czego większość to pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego..

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ponad 30 mln zł z Ministerstwa Zdrowia otrzymają cztery podlaskie szpitale

3.08.2022, 14:36

Cztery podlaskie szpitale otrzymają pieniądze z Ministerstwa Zdrowia na swoje oddziały zakaźne. W ministerialnym konkursie oceniano wnioski 62 placówek z całej Polski, dofinansowanie przyznano niespełna połowie spośród nich. Łącznie szpitale z województwa podlaskiego otrzymają ponad 30 mln zł.


Trwa generalny remont UDSK w Białymstoku - pierwsi pacjenci są już na wyremontowanych blokach

25.07.2022, 17:58

Poprawia się komfort pracy personelu medycznego, ale przede wszystkim warunki dla pacjentów i ich rodziców w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.


W szpitalu wojewódzkim w Białymstoku remontowane są dwa duże oddziały

17.07.2022, 13:12

Pacjenci będą mieć znaczne lepsze warunki pobytu. W szpitalu wojewódzkim w Białymstoku remontowane są dwa duże oddziały: urologii onkologicznej i ogólnej oraz ortopedyczno-urazowy.


Po modernizacji otwarto oddział obserwacyjno-zakaźny w szpitalu powiatowym w Grajewie

1.07.2022, 13:58

Nowe i komfortowo wyposażone pomieszczenia, a także nowy sprzęt medyczny - tak po modernizacji wygląda oddział obserwacyjno-zakaźny w szpitalu powiatowym w Grajewie.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok