Radio Białystok | Wiadomości | Premiera filmu o Wojciechu Nowickim i spotkanie z mistrzem olimpijskim w Białymstoku [zdjęcia]

autor: Grzegorz Pilat

8.09.2022, 13:45, akt. 20:04

To była okazja do tego, by porozmawiać z mistrzem olimpijskim i poznać historię jego przygotowań do największego sportowego sukcesu.

0:00
0:00
Premiera filmu o Wojciechu Nowickim i spotkanie z mistrzem olimpijskim w Białymstoku - relacja Grzegorza Pilata | Pobierz plik.

Na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbyła się w czwartek (8.09) premiera filmu dokumentalnego pt. "Młociarz [w drodze do Tokio]". To opowieść o przygotowaniach Wojciecha Nowickiego do Igrzysk Olimpijskich w 2021 roku.

Na najważniejszych na świecie zawodach sportowych białostoczanin zdobył złoty medal, a rzutem 82,52 m ustanowił rekord życiowy.

Po projekcji była możliwość spotkania i rozmowy z bohaterem filmu m.in. o życiu sportowców, o specyfice pracy czy o przygotowaniach do wielkich imprez.

| red: maj, sk

Zawodnicy Podlasia Białystok zwyciężyli w lekkoatletycznych drużynowych mistrzostwach Polski w Karpaczu. Drugie miejsce zajął AZS AWF Warszawa, a trzecie AZS Poznań. Poza podium znaleźli się lekkoatleci AZS AWF Kraków i AZS UMCS Lublin.

Wojciech Nowicki zostanie Honorowym Obywatelem Białegostoku?

24.08.2022, 07:44

Wojciech Nowicki jest wybitnym sportowcem i należy mu się tytuł Honorowego Obywatela Białegostoku - mówi prezydent miasta Tadeusz Truskolaski. Zaznacza jednak, że jest mało prawdopodobne, by stało się to w najbliższym czasie. Tak odniósł się do inicjatywy radnych PiS-u, którzy na najbliższej sesji rady miasta chcą przedstawić projekt uchwały w tej sprawie.

Wojciech Nowicki i Joanna Fiodorow z nagrodami prezydenta miasta

23.08.2022, 12:50

Sportowiec Wojciech Nowicki i jego trenerka Joanna Fiodorow po raz kolejny otrzymali nagrody od prezydenta Białegostoku. Tym razem za zdobycie kilka dni temu tytułu Mistrza Europy w rzucie młotem.

Radni PiS chcą, by Wojciech Nowicki był Honorowym Obywatelem Białegostoku

20.08.2022, 10:32

Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą, by sportowiec Wojciech Nowicki został Honorowym Obywatelem Białegostoku. Przygotowali projekt uchwały w tej sprawie i zebrali już pierwsze podpisy.

Wojciech Nowicki mistrzem Europy w rzucie młotem!

18.08.2022, 22:00

Białostoczanin Wojciech Nowicki wywalczył w Monachium tytuł mistrza Europy w rzucie młotem. Zawodnik Podlasia Białystok obronił tytuł zdobyty przed czterema laty w Paryżu.

Lekkoatletyczne ME - Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek w finale rzutu młotem

17.08.2022, 10:32

Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki dostali się do finału rzutu młotem w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium.