Radio Białystok | Wiadomości | Maciej Stolarczyk: Godne podkreślenia jest zachowanie fair play naszej drużyny

Maciej Stolarczyk: Godne podkreślenia jest zachowanie fair play naszej drużyny

2.10.2022, 18:22, akt. 19:59

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali z Koroną Kielce 4:1 (1:1) w meczu ekstraklasy. W pierwszej połowie gole strzelili: Prikryl i Łukowski, a po przerwie strzelali: Gual, Cernych i Imaz. W pierwszej połowie doszło do niecodziennej sytuacji, bo białostoczanie w ramach zachowania fair play "oddali" gola Koronie.

Maciej Stolarczyk, źródło: jagiellonia.pl
Maciej Stolarczyk, źródło: jagiellonia.pl

Maciej Stolarczyk: Myślę, że pokazaliśmy dzisiaj futbol ciekawy, ofensywny

Jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatu, z wielu akcji, ale myślę, że przede wszystkim godne podkreślenia jest zachowanie fair play naszej drużyny. Bramkę zdobyliśmy po wybiciu piłki na aut przez Koronę, nie wszyscy to zobaczyli i zakończyli tę akcję bramką. Ale późniejsze zachowanie, myślę, że jest godne podkreślenia i godne szacunku, bo zespół nie chce w ten sposób zdobywać bramek i myślę, że to pokazał. To jest dla mnie bardzo imponujące i cieszy mnie ta postawa.

Myślę, że pokazaliśmy dzisiaj futbol ciekawy, ofensywny. Mecz był otwarty, Korona  nie była zespołem, który się tylko bronił, a my dziś kilka razy  pokonaliśmy bramkarza Korony i za to ogromne gratulacje dla drużyny

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok Maciej Stolarczyk.Leszek Ojrzyński: Gratulacje dla gospodarzy

Gratulacje dla gospodarzy, bo wygrali spotkanie. Szacunek za to, jak się zachowali po zdobytej bramce, bo my wtedy odpuściliśmy, wybiliśmy piłkę z premedytacją na aut, bo jeden z zawodników leżał, chociaż mogliśmy tego też nie robić, ale jak to się stało, to po długich naradach gospodarze zdecydowali się iść z duchem fair play i tę bramkę oddali.

Pierwszą połowę rozegraliśmy najlepiej z dotychczasowych spotkań, mówię o aspektach piłkarskich, choć bramkę zdobyliśmy po oddaniu pola przez gospodarzy. Jeśli chodzi o pierwszą +jedenastkę+, to ja bym takiego karnego nie gwizdnął, ale ja nie jestem arbitrem. To trzeci już rzut karny przeciwko nam po zagraniu rękę. I potem zaraz czwarty po zagraniu ręką. Trzeba było gonić wynik, był taki moment że cisnęliśmy, ale narażaliśmy się na kontry. Poszła taka kontra i skończyło się 1:4. Taka jest piłka nożna, czasami dla ciebie jest szczęśliwa, gdy pewne rzeczy ci się udają. Gdy weźmiemy statystyki pod uwagę, to nie zagraliśmy w ekstraklasie lepszego spotkania od tego, ale przegraliśmy trzema bramkami

- powiedział po meczu trener Korony Kielce Leszek Ojrzyński.źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jagiellonia oddała gola Koronie, ale i tak wygrała [zdjęcia, wideo]

2.10.2022, 16:54

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali z Koroną Kielce 4:1 (1:1) w meczu ekstraklasy. W pierwszej połowie gole strzelili: Prikryl i Łukowski, a po przerwie strzelali: Gual, Cernych i Imaz. W pierwszej połowie doszło do niecodziennej sytuacji, bo białostoczanie w ramach zachowania fair play "oddali" gola Koronie.


Poznaliśmy termin pucharowego meczu Jagiellonii z Lechią Zielona Góra

20.09.2022, 17:51

Organizatorzy rozgrywek o piłkarski Puchar Polski podali terminarz meczów 1/16 finału Pucharu Polski. Jagiellonia Białystok zagra w środę (12.10) o 14:30 na wyjeździe z Lechią Zielona Góra.


Jagiellonia remisuje z ostatnią w tabeli Lechią Gdańsk [zdjęcia, wideo]

18.09.2022, 09:42

Piłkarze Jagiellonii Białystok wywalczyli jeden punkt w meczu z ostatnią w tabeli Lechią Gdańsk. W sobotnim (17.09) meczu zremisowali 2:2. Gole dla Jagiellonii strzelili Marc Gual i Jesus Imaz, a dla rywali dwa gole strzelił Flavio Paixao.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

Gala XX edycji Podlaskiej Marki, fot. Sylwia Krassowska
REGION
24.05.2024, 07:34, akt. 25.05.2024, 13:18

Finał Podlaskiej Marki już za nami [zdjęcia]źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok