Radio Białystok | Wiadomości | Swiatłana Cichanouska na promocji książki w Białymstoku [zdjęcia]

Swiatłana Cichanouska na promocji książki w Białymstoku [zdjęcia]

autor: Źmicier Kościn

4.10.2022, 07:12, akt. 08:50

Kobieta, która rzuciła wyzwanie tyranowi - w poniedziałek (3.10) w Białymstoku odbyła się premiera pierwszej książki o liderce białoruskiej opozycji pod tytułem "Lodołamaczka Swiatłana Cichanouska".

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Podczas spotkania bohaterka mówiła, że ta książka przede wszystkim powstała po to, by przybliżyć dzisiejszą Białoruś polskiemu czytelnikowi. 


Poprzez tę książkę, wydaje mi się, że Polacy lepiej zrozumieją Białorusinów i nadal będą przyjmować tych, którzy uciekają przed represjami i walczą z dyktaturą- dodała.


Swiatłana Cichanouska podziękowała również władzom Białegostoku za decyzję w sprawie zmiany nazwy części ulicy Elektrycznej, przy której znajduje się Konsulat Generalny Republiki Białoruś na ulicę Wolnej Białorusi.


- Ta decyzja jest ważnym symbolem. Białorusini będą wiedzieć, że już pierwszy kamień pod fundamenty wolnej Białorusi został założony w Białymstoku. Wyobraźcie sobie jak pracownikom Konsulatu będzie się pracowało przy takiej ulicy. Podziękowałam prezydentowi Białegostoku za tak mocny sygnał - dodała.


W trakcie swojej wizyty w Białymstoku Swiatłana Cichanouska odwiedziła również siedzibę białoruskiego niezależnego portalu Most oraz spotkała się z przedstawicielami mniejszości białoruskiej w Polsce.


| red: maj, zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Mijają dwa lata od wyborów prezydenckich na Białorusi, po których wybuchły masowe protesty

9.08.2022, 07:50

We wtorek, 9 sierpnia mijają dwa lata od wyborów prezydenckich na Białorusi, których oficjalnym zwycięzcą ogłoszono Alaksandra Łukaszenkę. Po głosowaniu, którego wyniki opozycja uznała za sfałszowane, w kraju wybuchły masowe protesty, brutalnie tłumione przez władze.


Dzień Międzynarodowej Solidarności z Białorusią - pikieta w Białymstoku

29.05.2022, 16:53

Około 40 osób wzięło udział w pikiecie przed białoruskim konsulatem w Białymstoku. Odbyła się ona z okazji Dnia Międzynarodowej Solidarności z Białorusią. Uczestnicy manifestacji mieli ze sobą białoruskie biało-czerwono-białe flagi oraz flagi Ukrainy. Przyszli, aby wyrazić swój sprzeciw wobec sytuacji za naszą wschodnią granicą.


Światłana Cichanouska

26.03.2022, 08:20

"Jeśli zostaną zmuszeni [do udziału w rosyjskiej inwazji], to nawołuję białoruskich wojskowych przechodzić na stronę Ukrainy. Ukraińcy są naszymi braćmi i naszymi siostrami."

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok