Radio Białystok | Wiadomości | Konferencja dla pacjentek chorych na raka piersi

Konferencja dla pacjentek chorych na raka piersi

autor: Renata Reda

22.10.2022, 17:46, akt. 17:55

Chorych na nowotwory przybywa w bardzo szybkim tempie - alarmują eksperci. Przypominają, że w walce z nimi bardzo ważna jest profilaktyka i szybko podjęte leczenie.

Fot. Renata Reda
Fot. Renata Reda


0:00
0:00
Konferencja dla pacjentek chorych na raka piersi - relacja Renaty Redy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Fachowych porad na temat walki z rakiem piersi udzielali w sobotę (22.10) specjaliści z Białostockiego Centrum Onkologii. W Białymstoku po raz drugi odbyła się ogólnopolska konferencja pod hasłem "Chcę być świadoma i wiedzieć więcej". Skierowana była do kobiet, które są w trakcie i po leczeniu raka piersi. Wzięło w niej udział ok. 350 osób.

Celem tego wydarzenia jest uświadamianie kobiet w stosowaniu profilaktyki zdrowotnej, a także pomoc w radzeniu sobie ze stresem związanym z obawą przed powrotem choroby. Podczas spotkania mówiono o radioterapii, rehabilitacji, postępach w leczeniu raka piersi.

Na znak solidarności z kobietami zmagającymi się z nowotworem piersi na koniec wypuszczono w niebo różowe balony.

W konferencji wzięła udział m.in. dr n. kf. Daria Mejnartowicz, która od 2019 r. prowadzi projekt Breast Cancer Awareness & Sport, dedykowany edukacji w zakresie raka piersi oraz profilaktyki zdrowotnej, szczególnie wśród kobiet w Afryce.

Podczas spotkania zostały wręczone peruki, chusty, biustonosze i protezy piersi zebrane podczas akcji BCO pod hasłem "Breast Message", które trafią do potrzebujących kobiet w Ugandzie.

Gościem specjalnym spotkania była restauratorka Magda Gessler, która motywowała kobiety do tego, aby mimo przebytej choroby, z uśmiechem szły przez życie.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa zdjęć pacjentki BCO Ewy Woronieckiej "Patomorfologia - nieznane oblicze".

Organizatorem wydarzenia jest BCO. To specjalistyczny ośrodek oferujący m.in. kompleksową opiekę nad pacjentami onkologicznymi z chorobami piersi, rakiem jelita grubego i czerniakiem. 

Partnerem wydarzenia było Województwo Podlaskie.

źródło: podlaskie.eu | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi

11.10.2022, 13:34

Z okazji przypadającego 15 października Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi mówimy o profilaktyce i leczeniu tej choroby.


Europoseł Tomasz Frankowski zachęca kobiety do badań profilaktycznych

7.10.2022, 15:28

To zachęta do badań profilaktycznych w październiku, czyli Miesiącu Świadomości Raka Piersi. Europoseł z naszego regionu Tomasz Frankowski ogłosił konkurs dla kobiet, w którym do wygrania jest wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.


Akademia Liderek - warsztaty w Białymstoku

17.09.2022, 10:09

Chcą się rozwijać, podnosić swoje kompetencje i być dla siebie wsparciem. 40 kobiet z województwa podlaskiego bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Akademia Liderek”.


430 tys. zł z budżetu województwa podlaskiego dla organizacji na projekty promujące zdrowie

7.06.2022, 11:09

430 tys. zł przeznaczył samorząd województwa podlaskiego dla 17 organizacji, które zrealizują różne projekty promujące zdrowie wśród mieszkańców regionu. We wtorek (7.06) w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku podpisano umowy w tej sprawie.


W BCO rozpoczęła się akcja "Nie miej tego gdzieś - wszystko o raku jelita grubego"

24.03.2022, 14:28

Druga edycja ogólnopolskiej akcji rozpoczęła się w czwartek (24.03) we Wrocławiu i Białymstoku. Z tej okazji w Białostockim Centrum Onkologii zorganizowano m.in. spotkanie z dziećmi na temat zdrowego trybu życia.


Profilaktyka nowotworu przewodu pokarmowego

1.03.2022, 12:24

Profilaktyka to bardzo ważna broń w walce z nowotworami - przypominają eksperci w Miesiącu Świadomości Raka Jelita Grubego. W marcu Białostockie Centrum Onkologii organizuje specjalne akcje edukacyjne. Zachęca też do korzystania z porad lekarskich.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok