Radio Białystok | Wiadomości | Mieszkańcy okolic Dziadkowic apelują o budowę dodatkowego węzła na drodze ekspresowej Via Carpatia

Mieszkańcy okolic Dziadkowic apelują o budowę dodatkowego węzła na drodze ekspresowej Via Carpatia

autor: Michał Buraczewski

4.11.2022, 15:56, akt. 15:59

Mieszkańcy okolic Dziadkowic w powiecie siemiatyckim apelują o budowę dodatkowego węzła na drodze ekspresowej Via Carpatia. Władze zapewniają, że taki węzeł powstanie - jednak ma być to odrębna inwestycja.

Fotolia.com
Fotolia.com


0:00
0:00
Mieszkańcy okolic Dziadkowic apelują o budowę dodatkowego węzła na drodze ekspresowej Via Carpatia - relacja Michała Buraczewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła do wojewody podlaskiego wniosek o zgodę na budowę kolejnego odcinka trasy S19 między Malewicami a Chlebczynem.

Dokumentacja na razie nie zawiera zapisów o dodatkowym węźle, którego domagali się mieszkańcy. Pierwotnie był on uwzględniany w projektach, jednak w 2020 roku zrezygnowano z jego budowy.

W związku z tym - na prawie 30-kilometrowym odcinku między Boćkami a Siemiatyczami nie byłoby żadnego wjazdu, ani zjazdu z nowej ekspresówki. Władze zapewniają, że węzeł powstanie, jednak w ramach odrębnej inwestycji. To z kolei budzi niepokój mieszkańców. "Walczyliśmy o to i byłam przekonana, że taki węzeł powstanie. Takie dostaliśmy deklaracje." - mówi nam jedna z mieszkanek.

Rzeczywiście, był wniosek mieszkańców odnośnie budowy dodatkowego węzła Dziadkowice czy też Żurobice - bo tutaj terminologia jest różna. Dodatkowy węzeł planowany jest do realizacji w ramach odrębnego zadania i określenie terminu realizacji będzie możliwe po uzyskaniu finansowania dla tej inwestycji

- zapewnia rzecznik białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Rafał Malinowski.

Zgodnie z planem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - południowy odcinek trasy S19 w Podlaskiem będzie gotowy w połowie 2025 roku.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Czy powstanie dwupasmowa trasa z Augustowa do Białegostoku? Decyzja przed końcem roku

26.08.2022, 11:31

Białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad kończy właśnie kompletowanie analiz i wkrótce przekaże je do centrali w Warszawie.


Już 39 samorządów chce ekspresówki między Białymstokiem i Augustowem

11.08.2022, 07:21

Pod apelem za takim właśnie przebiegiem trasy Via Carpatia, skierowanym do premiera Mateusza Morawieckiego oraz prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, podpisali się przedstawiciele miast, gmin i powiatów.


Jest umowa na projekt i budowę obwodnicy Bielska Podlaskiego [mapy]

14.04.2022, 16:29

Ponad 77,7 mln zł będzie kosztować projekt i budowa ok. trzykilometrowego fragmentu południowej obwodnicy Bielska Podlaskiego. W czwartek (14.04) przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku podpisali z wykonawcą - konsorcjum z firmą Unibep SA na czele - umowę w tej sprawie.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok