Radio Białystok | Wiadomości | Dzięki dotacji z programu "Cyfrowa gmina" grajewscy urzędnicy mają nowe komputery i oprogramowanie

Dzięki dotacji z programu "Cyfrowa gmina" grajewscy urzędnicy mają nowe komputery i oprogramowanie

autor: Adam Dąbrowski

5.12.2022, 13:41, akt. 13:52

Dziewiętnaście komputerów, ale także laptopy, skanery i drukarki zakupiło miasto Grajewo dzięki pieniądzom z programu "Cyfrowa gmina".

fot. Adam Dąbrowski
fot. Adam Dąbrowski

W prezentacji pierwszej części zakupów, realizowanych z dotacji, uczestniczył m.in. sekretarz stanu w kancelarii premiera Adam Andruszkiewicz.

- Te środki zostały wcześniej przekazane i widzimy, że się materializują. Zostały przeznaczone na zakup sprzętu, oprogramowania, zabezpieczenia antywirusowego. Przeszkolono również urzędników tak, żeby mieszkańcy mogli korzystać z e-usług sprawnie i bezpiecznie - mówi Adam Andruszkiewicz.

W urzędzie miasta zmieni się nie tylko sprzęt i bezpieczeństwo sieci, ale także m.in. sposób komunikowania z mieszkańcami. W ramach programu miasto uruchamia dla nich specjalne platformy internetowe.

- Jedna z najważniejszych platform to e-podatki, gdzie mieszkańcy dowiedzą się praktycznie wszystkiego o sobie, o zobowiązaniach w stosunku do miasta i zobowiązaniach miasta w stosunku do mieszkańca. Kolejna platforma dotyczy konsultacji społecznych. Mieszkańcy dostają odpowiednią informację drogą elektroniczną, mogą sobie to przejrzeć w domu i wysłać swoje opinie - mówi burmistrz Grajewa Dariusz Latarowski.

Żeby jeszcze efektywniej korzystać z systemu, który powstaje dzięki pieniądzom z programu "Cyfrowa gmina", Dariusz Latarowski zachęca mieszkańców Grajewa do zakładania profilów zaufanych i posługiwania się podpisem elektronicznym.

Zwiększy to także cyberbezpieczeństwo, na zapewnienie którego miasto wyda około 200 tys. zł z przyznanych środków.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Zarząd województwa podlaskiego pomoże sfinansować rozwój usług elektronicznych w Łomży

29.11.2022, 17:22

Łomża znalazła się w gronie dziesięciu podlaskich samorządów, którym zarząd województwa pomoże sfinansować rozwój usług elektronicznych. Chodzi głównie o możliwość zakupu aplikacji i programów, które pomogą urzędowi miejskiemu w obsłudze mieszkańców.


Sprzęt komputerowy o wartości blisko 900 tys. zł trafił do Augustowa - to m.in. rzutniki i oprogramowanie

28.11.2022, 15:28

Sprzęt komputerowy warty prawie 900 tysięcy złotych trafił do Augustowa - m.in. nowe komputery, rzutniki czy oprogramowanie otrzymały miejskie szkoły podstawowe oraz Ratusz. Sprzęt został zakupiony w ramach programu „Cyfrowa Gmina”.


52 dzieci z gminy Sejny otrzymało laptopy

21.07.2022, 08:24

Chodzi o rodziny, w których przynajmniej jedna osoba pracowała w przeszłości w Państwowym Gospodarstwie Rolnym.


2 mln zł na cyfryzację trafiło do Urzędu Miejskiego w Białymstoku

27.05.2022, 17:12

2 miliony złotych trafiło do Urzędu Miejskiego w Białymstoku na informatyzację miasta i podległych mu instytucji. To pieniądze z rządowego programu "Cyfrowa Gmina".

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP DYPTYK

REKLAMA
OiFP GEORGIA BALLET

fot. Marek Zabrocki
REGION
29.01.2023, 17:52, akt. 17:58

77. rocznica zbrodni w Zaleszanachźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok