Radio Białystok | Wiadomości | Natalia Maliszewska wywalczyła srebrny medal podczas ME w short tracku

Natalia Maliszewska wywalczyła srebrny medal podczas ME w short tracku

14.01.2023, 17:13, akt. 17:17

Natalia Maliszewska z Juvenii Białystok zajęła drugie miejsce w finale mistrzostw Europy w short tracku na 500 m. W Gdańsku najlepsza okazała się broniąca tytułu Holenderka Suzanne Schulting, a trzecia była Włoszka Arianna Valcepina. Nikola Mazur wywalczyła piątą pozycję.

Natalia Maliszewska, fot. Joanna Szubzda

To czwarty medal 27-letniej łyżwiarki na tym dystansie w mistrzostwach Europy. W 2019 roku w Dordrechcie reprezentantka Juvenii Białystok stanęła na najwyższym stopniu podium, trzy lata temu w Debreczynie na trzecim, a w 2021 roku w Gdańsku na drugim.

Do finału A nie udało się natomiast awansować żadnemu Polakowi. Łukasz Kuczyński rywalizował w finale B, natomiast Diane Sellier został w półfinale zdyskwalifikowany.

Ponadto w sobotę Sellier był czwarty, a Mazur siódma na 1500 m.

źródło: PAP | red: wsz

W pierwszym dniu Mistrzostw Europy w short tracku rozgrywanych w Gdańsku dobrze spisują się zawodniczki i zawodnicy Juvenii Białystok.

Drugie miejsce Natalii Maliszewskiej w Pucharze Świata w short tracku na 500 m

17.12.2022, 14:51

Natalia Maliszewska z Juvenii Białystok zajęła drugie miejsce w finale na 500 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku w kazachskich Ałmatach. Zwyciężyła Holenderka Suzanne Schulting. Polka umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej tej konkurencji.

PŚ w short tracku - upadek Maliszewskiej na 500 m

7.11.2022, 07:22

Natalia Maliszewska w finale 500 m zawodów Pucharu Świata w Salt Lake City zaliczyła upadek i została sklasyfikowana na 5. miejscu. Wygrała rekordzistka świata Holenderka Xandra Velzeboer.

źródło: nbp.pl