Radio Białystok | Wiadomości | Naczelnik prewencji policji odwołany - miał klepnąć pracownicę policji w pośladki

Naczelnik prewencji policji odwołany - miał klepnąć pracownicę policji w pośladki

autor: Grzegorz Pilat

13.03.2023, 11:40, akt. 13:57

Komendant wojewódzki policji w Białymstoku odwołał ze stanowiska naczelnika wydziału prewencji tej komendy i wszczął wobec niego postępowanie dyscyplinarne - to skutek zachowania policjanta, który miał naruszyć godność i nietykalność pracownicy tej jednostki policji.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Naczelnik prewencji odwołany ze stanowiska

Z ustaleń Polskiego Radia Białystok wynika, że 8 marca odwołany naczelnik miał publicznie klepnąć w pośladek jedną z cywilnych pracownic Komendy Wojewódzkiej Policji w trakcie uroczystości z okazji Dnia Kobiet.

Rzecznik podlaskich policjantów podinsp. Tomasz Krupa potwierdza, że komendant wojewódzki odwołał naczelnika prewencji ze stanowiska.


- Mówimy tutaj o co najmniej naruszeniu nietykalności osobistej. Kluczowe są decyzje, które podjął komendant wojewódzki bezpośrednio po tym, gdy się o tym dowiedział. Odsunął tego funkcjonariusza od pełnienia funkcji na dotychczas zajmowanym stanowisku i przeniósł do innej jednostki policji. Chodzi o to, żeby osoba, która została dotknięta tym negatywnym postępowaniem, nie spotykała się z tym funkcjonariuszem na korytarzach komendy - mówi podinsp. Tomasz Krupa.


O sprawie będzie też powiadomiona prokuratura

Rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa dodał, że wszczęte zostało również postępowanie dyscyplinarne.


- Oczywiście komendant polecił też wszcząć postępowanie dyscyplinarne, po to, żeby ustalić zakres odpowiedzialności dyscyplinarnej funkcjonariusza - mówił Krupa.


Poinformował też, że sprawa zostanie przekazana do prokuratury, w celu - jak mówił rzecznik - oceny karnej tego zachowania.

Prokuratura ma wyjaśnić m.in. czy w tej sytuacji nie doszło do przestępstwa z uwagi na to, że odwołany naczelnik zajmował stanowisko kierownicze. Jeśli te doniesienia się potwierdzą, to zawieszony policjant może być m.in. usunięty z policji.

| red: wsz, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS





PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!














źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok