Radio Białystok | Wiadomości | Uczniowie V LO w Białymstoku zarzucają jednemu z nauczycieli nieetyczne zachowanie i możliwe molestowanie

Uczniowie V LO w Białymstoku zarzucają jednemu z nauczycieli nieetyczne zachowanie i możliwe molestowanie

autor: Ryszard Minko

20.03.2023, 17:15, akt. 21.03.2023, 08:24

Ponad 150 uczniów V Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku zarzuca jednemu z nauczycieli nieetyczne zachowanie i możliwe molestowanie. Do dyrektora placówki i Kuratorium Oświaty w Białymstoku trafiło specjalne pismo w tej sprawie.

źródło: bialystok.pl
źródło: bialystok.pl


0:00
0:00
Uczniowie V LO w Białymstoku zarzucają jednemu z nauczycieli nieetyczne zachowanie i możliwe molestowanie - relacja Ryszarda Minko | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Uczniowie piszą w nim między innymi o tym, że nauczyciel kierował do nieletnich uczennic napastliwe komentarze czy wymuszał niechciany kontakt fizyczny. 

Licealistki, z którymi rozmawialiśmy, przyznają, że już od dawna w szkole "huczało od plotek" dotyczących zachowania nauczyciela. Potrafił na przykład powiedzieć, że uczennice powinny ćwiczyć w krótkich spodenkach, "bo wtedy lepiej widać kształty" lub potrafił dotykać, kiedy tego nie chciały. 

Nie udało nam się jednak porozmawiać z uczennicami, które wprost stwierdziły, że padły ofiarą molestowania. 

Dyrektor V LO imienia Jana III Sobieskiego w Białymstoku Antoni Ćwikliński przyznaje, że otrzymał pismo od uczniów, na które od razu zareagował zawieszeniem nauczyciela. Zaprzeczył, by miał wcześniej sygnały dotyczące zachowania nauczyciela, które by zbagatelizował. 

Dopytywany przyznał jednak, że wcześniej doszło do pewnego zdarzenia, "niechcianego dotyku" podczas lekcji, po którym miał zdyscyplinować i ostrzec nauczyciela w obecności wychowawczyni klasy. Wtedy to miały być jedyne konsekwencje wobec nauczyciela. 

Teraz jednak uczniowie przygotowali specjalny list otwarty w tej sprawie, pod którym podpisało się ponad 150 osób. Pismo trafiło też do Kuratorium Oświaty w Białymstoku. 

Zarzuty wobec nauczyciela zbada rzecznik dyscyplinarny - mówi kurator oświaty Beata Pietruszka. Na razie będzie to postępowanie wyjaśniające, które może potrwać nawet kilka miesięcy.  

Niestety, mimo wielu prób nie udało nam się skontaktować z zawieszonym nauczycielem, tak, by mógł odnieść się do zarzutów uczniów.


| red: sk, bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Były burmistrz Augustowa usiłował molestować swoją podwładną - teraz musi zapłacić grzywnę

7.09.2020, 17:24

Były burmistrz Augustowa, a obecnie miejski radny Wojciech Walulik, usiłował molestować swoją podwładną. Uznał tak Sąd Okręgowy w Suwałkach, nakazując zapłacenie grzywny oraz odszkodowania dla pokrzywdzonej.


Nauczyciel z Krasnopola nie molestował uczennic

13.09.2019, 07:06

Uznała tak suwalska prokuratura okręgowa, która umorzyła śledztwo w tej sprawie. Jednak wkrótce przedstawi mężczyźnie akt oskarżenia za naruszenie nietykalności cielesnej czterech dziewcząt.


47-latek z Łomży miał molestować dziewczynkę - grozi mu do 12 lat więzienia

18.07.2019, 18:30

Do 12 lat więzienia grozi mieszkańcowi Łomży podejrzanemu o molestowanie dziewczynki, która nie skończyła 15 lat.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok