Radio Białystok | Wiadomości | Katarzyna Ancipiuk prawdopodobnie zostanie nowym dyrektorem Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej

Katarzyna Ancipiuk prawdopodobnie zostanie nowym dyrektorem Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej

autor: Edyta Wołosik

22.03.2023, 09:31, akt. 09:43

Wszystko wskazuje na to, że Katarzyna Ancipiuk będzie dyrektorem Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej. Komisja konkursowa wybrała ją spośród sześciu kandydatów, z których jeden odpadł na etapie formalnym.

Katarzyna Ancipiuk, fot. Monika Kalicka
Katarzyna Ancipiuk, fot. Monika Kalicka

Ten wybór musi jeszcze zatwierdzić zarząd województwa podlaskiego. Ma to nastąpić w ciągu najbliższych kilku dni.

Katarzyna Ancipiuk w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej pracuje od prawie dwóch lat (od 1 kwietnia 2021 roku), najpierw jako zastępca ówczesnego dyrektora - Artura Gawła, a później jako pełniąca obowiązki.

Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej to dawne Muzeum Wsi. Podlega Urzędowi Marszałkowskiemu w Białymstoku. Placówka ma charakter skansenu. Jest tam ponad 40 różnych obiektów drewnianych, w tym budynki mieszkalne (np. chaty typu trojak czy chaty ze wschodniego Podlasia), budynki gospodarskie, leśniczówki i dwory.

| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Podlaski sejmik utworzył nową instytucję kultury - Centrum Sztuki i Nauki o Drewnie Xylopolis

27.02.2023, 16:37

Nową instytucję kultury - na razie w organizacji - Centrum Sztuki i Nauki o Drewnie - utworzyli w poniedziałek (27.02) po południu radni sejmiku województwa podlaskiego. Ma się ono szeroko zajmować tematyką drewna: od nauki i biznesu po historię, edukację, kulturę. Nadano też jednocześnie statut tej jednostce. Za głosowało 23 radnych, nikt nie był przeciw, 6 osób wstrzymało się od głosu. Wcześniej radni odrzucili wniosek o odesłanie projektu uchwały do wnioskodawcy.


Przyznano doroczne nagrody artystyczne marszałka województwa podlaskiego [zdjęcia]

14.12.2022, 11:58

Artyści, animatorzy kultury, zespoły ludowe a także osoby i fundacje działające na rzecz ochrony dziedzictwa - otrzymały nagrody artystyczne marszałka województwa podlaskiego. Gala odbyła się w środę (14.12) w Podlaskim Instytucie Kultury.


Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał nagrody dyrektorom podlaskich instytucji kultury

25.10.2022, 09:09

Sto dwadzieścia tysięcy złotych przeznaczył zarząd województwa podlaskiego na nagrody za 2021 rok dla dyrektorów podległych mu instytucji kultury.


W Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej otwarto wystawę "Polska tkanina dwuosnowowa"

7.08.2022, 10:40

To okazja by zobaczyć jak zmieniały się tkaniny dwuosnowowe na przestrzeni kilku wieków, jakie wzory i kolory cieszyły się uznaniem naszych przodków. W Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej otwarto wystawę "Polska tkanina dwuosnowowa". Zobaczymy na niej około 60 dywanów.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok