Radio Białystok | Wiadomości | 6 mld euro dla polskich firm do zdobycia z nowych funduszy europejskich

6 mld euro dla polskich firm do zdobycia z nowych funduszy europejskich

autor: Grzegorz Pilat

24.03.2023, 16:52, akt. 16:56

Można było dowiedzieć się, o jakie unijne wsparcie można się starać i na co je przeznaczyć. Kilkudziesięciu przedsiębiorców z woj. podlaskiego wzięło udział w spotkaniu w Białymstoku na temat pozyskania dofinansowania z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

fot. Grzegorz Pilat
fot. Grzegorz Pilat


0:00
0:00
6 mld euro dla polskich firm do zdobycia z nowych funduszy europejskich - relacja Grzegorza Pilata | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Organizatorzy tłumaczą, że do 2027 instytucja ma do dyspozycji prawie 6 mld euro na wsparcie polskich biznesów, bez znaczenia na wielkość i skalę działalności. 

Podlascy przedsiębiorcy mówią, że takie spotkania są bardzo potrzebne, a ewentualne dofinansowanie chcą przeznaczyć na rozwój firmy. 

Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Dariusz Budrowski tłumaczy, że każda polska firma może starać się o dofinansowanie. 


Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości to prawie 6 mld euro do rozdysponowania przez najbliższe 7 lat dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Nie tylko firmy z sektora IT, ale także wszystkie firmy, które chcą wdrażać nowe pomysły, nowe produkty, nowe usługi, nowe pomysły biznesowe, mogą uzyskać dofinansowanie w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Największe wsparcie, największy komponent, jaki posiada Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, to fundusze europejskie dla nowoczesnej gospodarki. To prawie 2,82 mld euro przeznaczone na komponenty, w tym na trwający konkurs. Został on ogłoszony w lutym, a nabór wniosków trwa do 12 kwietnia - mówi prezes Dariusz Budrowski.


W tym roku Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości planuje 31 konkursów na wsparcie polskich przedsiębiorców. Szczegóły są na stronie internetowej parp.gov.pl.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dariusz Budrowski [wideo]

24.03.2023, 08:39

- Pieniądze z nowego unijnego budżetu są dla przedsiębiorców, którzy chcą wdrażać innowacyjne rozwiązania. To nie oznacza, że inicjatywy muszą się opierać na oryginalnych pomysłach, muszą być jedynie nowością w ich firmach.


Rozwijaj się z Funduszami Europejskimi - PARP organizuje spotkanie dla przedsiębiorców

22.03.2023, 10:01

Będzie można się dowiedzieć, o jakie dotacje z nowego unijnego budżetu mogą walczyć firmy. W piątek (24.03) w Białymstoku Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości organizuje spotkanie dla przedsiębiorców.


Warunki uzyskania unijnych dotacji są teraz bardziej elastyczne - informuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

18.03.2023, 19:00

Miliard euro z funduszy unijnych mogą otrzymać w ciągu najbliższych lat przedsiębiorcy na rozwój swoich firm. Nowe projekty, z których mogą korzystać, promowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości podczas spotkania w Kolnie.


Dariusz Budrowski

20.01.2023, 08:01

"Podlascy przedsiębiorcy uzyskali do tej pory prawie 2,4 mld zł z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Innowacyjnych i kreatywnych pomysłów jest bardzo dużo" - mówi Dariusz Budrowski.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok