Radio Białystok | Wiadomości | Blisko 100 osób próbowało nielegalnie dostać się z Białorusi do Polski

Blisko 100 osób próbowało nielegalnie dostać się z Białorusi do Polski

5.04.2023, 08:59, akt. 10:53

Straż Graniczna podała, że 98 cudzoziemców próbowało we wtorek (4.04) dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski, byli to m.in. obywatele Indii i Pakistanu. Wśród nich była grupa, która przeprawiła się wpław przez graniczną rzekę Świsłocz.

fot. Sylwia Krassowska
fot. Sylwia Krassowska

Przez Świsłocz w okolicach Bobrownik przeprawiło się 11 osób - podała SG w środę rano na Twitterze.W okolicach Białowieży i Bobrownik zatrzymano też pięciu kolejnych tzw. kurierów nielegalnych migrantów (czterech Ukraińców i Polaka), którzy przewozili łącznie 11 cudzoziemców.

Od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału SG zatrzymali ponad 170 osób podejrzanych o pomocnictwo i organizację nielegalnego przekraczania granicy z Białorusią.

Z danych SG wynika, że od początku roku przejść nielegalnie z Białorusi do Polski próbowało ponad 5,5 tys. migrantów. W marcu było to ponad 2,5 tys. prób, a od początku kwietnia - ponad 300. Obecnie coraz częściej liczba prób dochodzi lub przekracza sto dziennie.

źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Szef MON: Polsko-białoruska granica została utrzymana, nakreślony na Kremlu plan się nie powiódł

4.04.2023, 12:54

Polsko-białoruska granica została utrzymana, nakreślony na Kremlu plan się nie powiódł - to dzięki służbie polskich żołnierzy, Straży Granicznej i innych służb - powiedział wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak podczas spotkania wielkanocnego z żołnierzami i funkcjonariuszami na granicy z Białorusią.


Ponad 51 osób próbowało przedostać się nielegalnie z Białorusi do Polski

4.04.2023, 10:29

51 migrantów próbowało w poniedziałek (3.04) wbrew przepisom dostać się z Białorusi do Polski - podsumowała we wtorek (4.04) w raporcie z ostatniej doby Straż Graniczna. W rejonie Mielnika migranci rzucali kamieniami w polskie patrole. Nikt nie odniósł obrażeń.


Sąd Rejonowy w Sokółce uznał dziennikarza TOK FM za winnego zniesławienia funkcjonariuszy Straży Granicznej

3.04.2023, 19:27

Sąd Rejonowy w Sokółce w poniedziałek (03.04) uznał dziennikarza TOK FM Piotra M. za winnego zniesławienia funkcjonariuszy Straży Granicznej poprzez porównanie ich do esesmanów. Orzekł 3 tys. zł nawiązki i warunkowo umorzył postępowanie na rok. Dziennikarz zapowiada apelację, rozważać będzie ją również prokuratura.


Z Białorusi do Polski próbowało przedostać się 61 cudzoziemców

3.04.2023, 11:26

W niedzielę (2.04) próbowało przedostać się z Białorusi do Polski 61 cudzoziemców – podała Straż Graniczna. Zatrzymano także kolejnych kurierów przewożących osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę.


Białostocki protest przeciwko zapowiedziom rozmieszczenia rosyjskiej broni atomowej na Białorusi

2.04.2023, 15:00

Jak mówią, to kolejny krok do utraty niezależności Białorusi i zagrożenie dla społeczeństwa. Ponad 40 osób protestowało dziś (2.04) w Białymstoku przeciwko zapowiedziom rozmieszczenia rosyjskiej broni atomowej na Białorusi.


Funkcjonariusze SG zatrzymali Egipcjanina, który organizował przemyt nielegalnych migrantów z Białorusi

31.03.2023, 10:20

Funkcjonariusze SG zatrzymali 33-letniego obywatela Egiptu - organizatora nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski - poinformowała rzeczniczka prasowa SG por. Anna Michalska. Mężczyznę zatrzymano pod Warszawą. W jego domu znaleziono maczetę, pałkę teleskopową, noże i nunczako.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok