Radio Białystok | Wiadomości | Reportażyści radiowi z całej Polski na warsztatach w Tykocinie [zdjęcia, wideo]

Reportażyści radiowi z całej Polski na warsztatach w Tykocinie [zdjęcia, wideo]

autor: Agnieszka Czarkowska

29.05.2023, 07:02, akt. 20:01

Reportażyści radiowi z całego kraju przyjechali do Tykocina. W poniedziałek (29.05) rozpoczęły się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego organizowane przez Polskie Radio Białystok.

Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego - Tykocin 2023, fot. Sylwia Krassowska
Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego - Tykocin 2023, fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Z Janiną Jankowską i Michałem Słobodzianem rozmawia Dorota Sokołowska | Pobierz plik.


0:00
0:00
Uroczysta inauguracja Ogólnopolskich Warsztatów Reportażu Radiowego - relacja Olgi Gordiejew | Pobierz plik.


0:00
0:00
Reportażyści radiowi z całej Polski na warsztatach w Tykocinie - relacja Doroty Sokołowskiej | Pobierz plik.


0:00
0:00
Na warsztaty przyjeżdżają ze swoimi pracami zarówno debiutujący reportażyści jak i mistrzowie tego gatunku - relacja Olgi Gordiejew | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Blisko 30 dziennikarzy z rozgłośni regionalnych i Polskiego Radia przez trzy kolejne dni będzie słuchać reportaży, dyskutować, wymieniać się doświadczeniem. Na warsztaty przyjechali ze swoimi pracami zarówno debiutujący reportażyści, jak i mistrzowie tego najtrudniejszego gatunku sztuki radiowej. 


Każdy uczestnik może zaprezentować jeden swój utwór, w sumie będzie można wysłuchać 20 reportaży. Gościem specjalnym i współprowadzącą warsztaty będzie Janina Jankowska - wieloletnia szefowa Studia Reportażu Polskiego Radia, reportażystka, laureatka międzynarodowych nagród. Wykład zatytułowany "Wywiad, rozmowa, spowiedź - czyli o tym, jak rodzi się  reportaż dźwiękowy" wygłosi reportażystka, dr Katarzyna Michalak z Polskiego Radia Lublin


Będą również rozmowy o najnowszych trendach w twórczości europejskiej. Prezentację i omówienie najciekawszych audycji z konferencji IFC Audiodocs w Reykjavíku przedstawią dziennikarki ze Studia Reportażu i Dokumentu naszej rozgłośni. Dominika Dębska, Miłka Malzahn, Joanna Sikora, Aleksandra Sadokierska uczestniczyły w zakończonej kilka dni temu konferencji na Islandii.  W tym roku na warsztatach gościć będziemy również grupę białostockich uczniów i studentów szczególnie zainteresowanych audio-dokumentem. 

Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego Polskie Radio Białystok organizuje co roku. Tradycja naszych warsztatów jest bardzo długa – regularne spotkania twórców reportaży w naszym regionie trwają od lat 80. ubiegłego wieku. Zawsze miejscem spotkań są najpiękniejsze zakątki naszego regionu - była Białowieża, Wigry, Supraśl, Augustów. W ostatnich latach szczególnie polubiliśmy królewskie miasteczko Tykocin – tym razem uczestnicy poznają szczegółowo historię tykocińskiego zamku i kościoła św. Trójcy. 


| red: sk, mag


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dominika Dębska, Joanna Sikora i Aleksandra Sadokierska

26.05.2023, 16:48

- Polska szkoła reportażu jest zupełnie inna. (...) To jest dla nas zderzenie i możliwość konfrontacji tego, jak my postrzegamy sztukę reportażu radiowego i otworzenia się na inne formy - mówi o udziale w International Feature Conference AudioDocs w Reykjavíku na Islandii Joanna Sikora.


Dziennikarki Polskiego Radia Białystok na spotkaniu twórców radiowych z całego świata w Reykjavíku

22.05.2023, 11:36

To jedno z ważniejszych spotkań poświęconych sztuce reportażu radiowego na świecie. W Reykjavíku na Islandii trwa International Feature Conference. Wśród uczestników są dziennikarki Polskiego Radia Białystok: Dominika Dębska, Miłka Malzahn, Aleksandra Sadokierska i Joanna Sikora.


W Tykocinie zakończyły warsztaty reportażu radiowego [zdjęcia]

1.06.2022, 07:15

Blisko 40 reportażystów radiowych z całej Polski przyjechało do Tykocina. W poniedziałek (30.05) rozpoczęły się tam warsztaty reportażu radiowego organizowane przez Polskie Radio Białystok.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


Dzień Rodziny w Hodyszewie, fot. Paweł Wądołowski
REGION
20.07.2024, 10:04, akt. 19:45

Dzień Rodziny w Hodyszewie


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok