Radio Białystok | Wiadomości | Obywatel Turkmenistanu nie zatrzymał się do kontroli i spowodował wypadek

Obywatel Turkmenistanu nie zatrzymał się do kontroli i spowodował wypadek

11.08.2023, 14:23, akt. 15:15

25-letni obywatel Turkmenistanu nie zatrzymał się do kontroli drogowej, spowodował wypadek, w którym rannych zostało trzech Afgańczyków - podała podlaska policja. Z ustaleń Straży Granicznej wynika, że Afgańczycy nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę.

Fotolia.com
Fotolia.com

Jak poinformował w piątek (11.08) Michał Bura z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, do zdarzenia doszło w czwartek późnym wieczorem.

W okolicach Czeremchy kierowca mercedesa na warszawskich tablicach rejestracyjnych nie zatrzymał się do kontroli drogowej prowadzonej przez funkcjonariuszy SG - podał Michał Bura. Dodał, że w trakcie pościgu, w rejonie miejscowości Solniki, kierowca - obywatel Turkmenistanu - wypadł z drogi i uderzył w słup elektryczny.

Z ustaleń podlaskiej policji wynika, że 25-letni obywatel Turkmenistanu poruszał się z nadmierną prędkością i stracił panowanie nad pojazdem.

Michał Bura poinformował, że trzech pasażerów auta, obywateli Afganistanu, a także kierowca, trafili do szpitala. Z ustaleń SG wynika, że Afgańczycy nielegalnie przedostali się do Polski. Kierowca jest w dyspozycji SG.

Z danych Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej wynika, że od początku roku pogranicznicy z tego oddziału zatrzymali ponad 450 pomocników i organizatorów nielegalnego przekroczenia granicy.


źródło: PAP | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Na granicy z Białorusią będzie dużo więcej patroli - strażników wesprze wojsko

11.08.2023, 10:39

Dzięki dodatkowym żołnierzom na granicy z Białorusią będzie dużo więcej patroli i będą gęściej rozstawione - podkreśliła rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska. W sumie działania SG na tej granicy będzie wspierać około cztery tysięce żołnierzy, a także 500 policjantów ze sprzętem.


Wzdłuż polsko-białoruskiej granicy trwają poszukiwania zapalnika pocisku, który wypadł z wojskowego śmigłowca

10.08.2023, 11:39

Wojsko szuka zapalnika z pocisku,, który mógł spaść ze śmigłowca w okolicach polsko-białoruskiej granicy. Jego brak stwierdzono po zakończeniu lotów bojowych w jednej z maszyn.


Policjanci wspierają Straż Graniczną - monitorują z powietrza rejon granicy polsko-białoruskiej. Byliśmy razem z nimi na patrolu [zdjęcia, wideo]

9.08.2023, 11:56

Wspólne patrole mają zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo na wschodniej granicy Polski. Policyjni lotnicy wspierają Podlaski Oddział Straży Granicznej monitorując z powietrza rejon granicy polsko-białoruskiej. Jak mówią funkcjonariusze - takie loty policyjnym helikopterami z białostockich Krywlan odbywają się praktycznie codziennie.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI
fot. Marcin Mazewski
15.04.2024, 16:55, akt. 16:58

Koniec sezonu na białostockim lodowisku
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok