Radio Białystok | Wiadomości | Blisko 150 tysięcy złotych w wyniku oszustwa straciła mieszkanka powiatu siemiatyckiego

Blisko 150 tysięcy złotych w wyniku oszustwa straciła mieszkanka powiatu siemiatyckiego

7.09.2023, 14:26, akt. 14:34

Policjanci nigdy nie informują telefonicznie o prowadzonych śledztwach i nie proszą nikogo o pieniądze - przypominają funkcjonariusze. Blisko 150 tysięcy złotych straciła mieszkanka powiatu siemiatyckiego, która uwierzyła, że jej pieniądze w banku są zagrożone. Poinformował ją o tym telefoniczny oszust podający się za funkcjonariusza CBA.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Przekonał ją, że policjanci prowadzą specjalną akcję.


Na telefon 60-latki z numeru zastrzeżonego zadzwonił mężczyzna, który poinformował ją o prowadzonych działaniach, wymierzonych przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej dokonującej włamań na konta bankowe. Wskazał przy tym, że środki finansowe zgromadzone na koncie 60-latki również są zagrożone. Zmanipulowana i przestraszona kobieta uwierzyła, że jej pomoc jest niezbędna w celu udaremnienia przestępczego procederu oraz w celu ochrony posiadanych przez nią oszczędności. Postępując zgodnie z otrzymywanymi instrukcjami wykonała 3 przelewy na wskazane przez nich konta bankowe - mówi sierż. Agnieszka Ulman z zespołu prasowego podlaskiej policji.


W sumie 60-latka straciła prawie 150 tys złotych.

Policjanci kolejny raz przypominają, że nigdy nie proszą o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy i nie informują o prowadzonych postępowaniach.


Jeżeli otrzymamy taki telefon, natychmiast zakończmy rozmowę, w szczególności, gdy rozmówca oczekuje od nas przekazania pieniędzy. W takiej sytuacji należy skontaktować się z operatorem numeru alarmowego 112 bądź skonsultować otrzymane informacje z członkiem rodziny lub inną zaufaną osobą. Bądźmy ostrożni w tego typu kontaktach telefonicznych i nie podejmujmy pochopnych decyzji, które mogą skutkować utratą oszczędności - tłumaczy sierż. Agnieszka Ulman.


Policjanci apelują też, aby wszystkie decyzje finansowe podejmowane przez telefon lub internet były dokładnie przemyślane i skonsultowane z najbliższymi.

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


70-letni mieszkaniec gminy Choroszcz stracił 200 tys. zł

25.08.2023, 11:43

200 tys. zł stracił 70-letni mieszkaniec gminy Choroszcz, przekonany że lokuje pieniądze w kryptowaluty za pośrednictwem platformy inwestycyjnej. Poprzez oprogramowanie do zdalnej obsługi dał oszustom dostęp do kont, z których dokonywali oni przelewów.


85-latka z Łomży uwierzyła oszustowi podającemu się za policjanta i straciła ponad 40 tys. zł

7.07.2023, 12:24

Oszuści wykorzystali kolejną starszą osobę z Łomży. Ich ofiarą padła 85-latka, do której zadzwoniła osoba przedstawiająca się jako policjant.


Kolejne oszustwo podczas transakcji w internecie

5.05.2023, 13:17

Mieszkanka powiatu siemiatyckiego padła ofiarą oszustów, w sumie straciła prawie 55 tysięcy złotych.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok