Radio Białystok | Wiadomości | Podlaskie WORD-y świętują 25-lecie utworzenia

Podlaskie WORD-y świętują 25-lecie utworzenia

autor: Paweł Wądołowski

8.09.2023, 08:59, akt. 9.09.2023, 08:02

Miliony przeprowadzonych egzaminów i setki tysięcy osób, które stały się kierowcami. Podlaskie Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego obchodziły w piątek 25 rocznicę utworzenia. Uroczystości i festyn rodzinny z tej okazji odbył się na placu łomżyńskiego ośrodka.

fot. Paweł Wądołowski
fot. Paweł Wądołowski


0:00
0:00
Podlaskie WORD-y świętują 25-lecie utworzenia - relacja Pawła Wądołowskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Oprócz stoisk poświęconych bezpieczeństwu  w ruchu drogowym były też atrakcje takie jak...egzamin, który można było zdać supersportowym samochodem.

Egzamin był symboliczny, bo trzeba było tylko przejechać po łuku drogi. W dodatku mogły do niego przystąpić tylko osoby, która mają już prawo jazdy i dodatkowo zdały test z wiedzy o przepisach ruchu drogowego. Ale i tak swoich sił spróbowało kilkadziesiąt osób. 

Można było także zobaczyć sprzęt, którym posługują się policjanci czy żołnierze, a także wejść do symulatora dachowania samochodu, czy zderzenia.


Mamy nadzieję, że osoby, które dostały uprawnienia po egzaminach w podlaskich WORDach są dobrymi kierowcami i będą jeździły bezpiecznie. Ośrodki dysponują nowoczesnym sprzętem, infrastrukturą, a przede wszystkim pracownikami - mówił wicemarszałek Marek Olbryś.


Dyrektor łomżyńskiego WORDu, który był gospodarzem imprezy Mirosław Oliferuk wspominał początki działalności ośrodka. Pierwsze egzaminy odbywały się na Fiatach i Polonezach, a każdego dnia odbywało się w Łomży tylko 50 egzaminów. Teraz jest ich siedem razy więcej. WORD ma trzy place, nowoczesne budynki i flotę samochodów. 25 lat temu wszystko opierało się na sprzęcie wypożyczonym z Ligi Obrony Kraju.

Obecny na uroczystościach wiceminister obrony narodowej Michał Wiśniewski podkreślał znaczenie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wręczył też wyróżnienia odznaczonym osobom. Podziękowania i symboliczne pamiątki otrzymały też osoby związane z trzema podlaskimi WORDami, instruktorzy nauki jazdy, czy przedstawiciele firm, które współpracują z Ośrodkami.

Gospodarzami uroczystości byli wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś i dyrektorzy trzech podlaskich WORDów. W imprezie, oprócz mieszkańców miasta, brali udział także dyrektorzy innych ośrodków egzaminacyjnych z całej Polski, a także przedstawiciele rządu, służb i szkół jazdy.

| red: bs, pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W łomżyńskim WORD-zie rozpoczął się trzydniowy cykl egzaminów dla kandydatów na egzaminatorów

1.09.2023, 18:37

To jeden z najtrudniejszych testów - często na 100 kandydatów zdaje go tylko pięć osób. W łomżyńskim WORD-zie rozpoczął się trzydniowy cykl egzaminów dla kandydatów na egzaminatorów. Osoby, które go zaliczą, będą w przyszłości mogły przeprowadzać egzaminy na prawo jazdy.


Białostocki WORD powraca z warsztatami 'Weekend bezpiecznej jazdy"

23.08.2023, 08:27

To okazja, by podszkolić umiejętności za kierownicą i dowiedzieć się o aktualnych przepisach. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku po raz dziewiąty organizuje 'Weekend bezpiecznej jazdy".


WORD w Białymstoku organizuje "Dzień otwarty"

19.08.2023, 07:26

To okazja do sprawdzenia swojej wiedzy teoretycznej, a także umiejętności praktycznych. W sobotę (19.08) Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku organizuje "Dzień otwarty".ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BERLIOZ | RAVEL | GERSHWIN

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Konferencja szkoleniowa


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok