Radio Białystok | Wiadomości | Podlaskie - siedemnaście jednostek OSP otrzymało wsparcie od fundacji KGHM

Podlaskie - siedemnaście jednostek OSP otrzymało wsparcie od fundacji KGHM

autor: Paweł Wądołowski

12.10.2023, 19:00, akt. 19:08

To pieniądze na zakup drobnego, ale niezbędnego wyposażenia strażaków ochotników. 17 jednostek OSP z naszego województwa otrzymało wsparcie od fundacji KGHM. Symboliczne czeki odebrali podczas uroczystości w Kolnie.

fot. Paweł Wądołowski
fot. Paweł Wądołowski

Jak mówi wiceprezes fundacji Kamil Kowaleczko, wspieranie strażaków ochotników jest bardzo ważne, bo to oni często są pierwsi w miejscu gdzie ktoś potrzebuje pomocy.


Prowadzimy tego rodzaju biznes, że wiemy jak ważne jest bezpieczeństwo. Dlatego fundacja za taki filar strategii swojego wsparcia wyznaczyła właśnie bezpieczeństwo. A jego filarem są Ochotnicze Straże Pożarne. Model rzadko spotkany na świecie, ale niesamowicie skuteczny - mówi Kamil Kowaleczko.


Najwyższe wsparcie, w wysokości 50 tysięcy złotych, otrzymała jednostka OSP z Kolna. Pieniądze będą przeznaczone między innymi na wyposażenie grupy poszukiwawczej - mówi prezes jednostki Kamil Jarzyło.


Za te pieniądze kupimy mundury i wyposażenie do grupy poszukiwawczej, którą tworzymy. Będzie to pierwsza tego typu grupa na terenie powiatu kolneńskiego. Musimy ją odpowiednio wyposażyć między innymi w odpowiednie suche kombinezony, hełmy, deski ratownicze i tego typu sprzęt - mówi Kamil Jarzyło.


Jednostki OSP z naszego województwa otrzymały od fundacji KGHM blisko 300 tysięcy złotych. Symboliczne czeki wręczył strażakom wiceminister obrony narodowej Michał Wiśniewski.

"Strażacy są lokalnymi bohaterami. Bo to oni często narażając swoje życie, ratują życie innych."

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Strażacy z OSP Suchowola mają nowy pojazd, a strażacy z OSP Karpowicze mają nową remizę

10.10.2023, 18:58

Takiego samochodu jeszcze nie mieli. Strażacy z OSP Suchowola we wtorek (10.10) oficjalnie odebrali ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. Będzie wykorzystywany m.in. do gaszenia pożarów i wyjazdów do wypadków na drodze krajowej nr 8.


Gminy Tykocin i Wasilków dostały pieniądze na OSP

10.10.2023, 12:17

To pieniądze m.in. na zakup nowego wyposażenia i niezbędnego sprzętu. Dotacje po 100 tys. zł z Funduszu Sprawiedliwości dostali strażacy ochotnicy z gmin Tykocin i Wasilków.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


fot. Olga Gordiejew
REGION
23.07.2024, 17:40, akt. 18:12

Alarmująco niski poziom wody w Narwi


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok