Radio Białystok | Wiadomości | Ponad 3 miliony złotych z funduszy unijnych m.in. na przygotowanie młodych ludzi do wejścia na rynek pracy

Ponad 3 miliony złotych z funduszy unijnych m.in. na przygotowanie młodych ludzi do wejścia na rynek pracy

autor: Grzegorz Pilat

15.11.2023, 16:01, akt. 16:10

To pieniądze m.in. na przygotowanie młodych ludzi do wejścia na rynek pracy. Ponad 3 mln zł. dostał Podlaski Wojewódzki Ochotniczy Hufiec Pracy w Białymstoku na organizację szkoleń dla swoich podopiecznych w wieku od 15 do 17 lat. W sumie przez cztery lata pomoc ma otrzymać 200 młodych osób.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Pieniądze pochodzą z funduszy unijnych, a umowę w tej sprawie hufiec podpisał z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Białymstoku.

Projekt pt. "WYstartujMY RAZEM" zakłada organizację szeregu szkoleń, które mają pomóc młodym ludziom w zdobyciu niezbędnych umiejętności przed poszukiwaniem zatrudnienia.


To są ogromne pieniądze, ponad 3 miliony złotych, ale rozkładamy to na cztery lata i przez cztery lata obejmiemy pomocą około 200 naszych uczestników. Będą to przeróżne formy wsparcia. Wszystko sprowadza się do tego, żeby młodzież była wszechsotronnie przygotowana do zdobywania rynków pracy, żeby to zrobić w taki sposób, który będzie dla nich jak najbardziej atrakcyjny - mówi komendant wojewódzkiego OHP w Białymstoku Beata Matyskiel.


Opiekun projektu Elżbieta Dziemianiuk z OHP w Białymstoku mówi, że młodzież potrzebuje szerokiego wsparcia, aby dobrze przygotować się do wejścia na rynek pracy.


Będą dodatkowo uposażeni w nowe kompetencje, umiejętności, certyfikaty. Będą kursy zawodowe, a także wspierające zajęcia wyrównawcze z przedmiotów szkolnych, ale też przedmiotów zawodowych dla absolwentów, którzy będą podchodzić w tym roku szkolnym do egzaminów zawodowych. Będzie też prowadzona diagnoza, która pozwoli wyłapać potrzeby i poszczególne kompetencje nad którymi będziemy pracować - wyjaśnia Elżbieta Dziemianiuk.


Pierwsze zajęcia w ramach projektu "WYstartujMY RAZEM" rozpoczną się w listopadzie.

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


80 wystawców na Targach Pracy Politechniki Białostockiej

10.10.2023, 08:58

W niektórych branżach kończy się rynek pracownika, a ponownie zaczyna rynek pracodawcy - przekonują się o tym uczestnicy Targów Pracy Politechniki Białostockiej.


W Białymstoku powstaje Integracyjne Centrum Kształcenia Zawodowego

30.09.2023, 12:58

To będzie nowa placówka na edukacyjnej mapie Białegostoku. Przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica powstaje Integracyjne Centrum Kształcenia Zawodowego.


Trzy podlaskie uczelnie realizują projekt związany ze szkolnictwem zawodowym

26.09.2023, 13:34

Trzy uczelnie: Uniwersytet w Białymstoku, Politechnika Białostocka i Akademia Łomżyńska będą analizować szkolnictwo zawodowe w regionie, a wyniki mają służyć m.in. lepszemu dostosowaniu ich oferty do potrzeb rynku pracy. MEiN przyznało na ten cel 21,5 mln zł.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok