Radio Białystok | Wiadomości | Prestiżowy tytuł i ważne wyróżnienie dla Supraśla

Prestiżowy tytuł i ważne wyróżnienie dla Supraśla

autor: Adam Dąbrowski, Renata Reda

17.11.2023, 11:19, akt. 14:40

Gmina Supraśl otrzymała prestiżowy tytuł w ogólnopolskim programie „Symbol Polskiej Samorządności 2023”. Ranking co roku organizują "Monitor Rynkowy" i "Monitor Biznesu" - dodatki do Gazety Prawnej i dziennika „Rzeczpospolita”. Gmina ta zdobyła również najwyższą lokatę w województwie podlaskim w rankingu „Gmina Dobra do Życia” przygotowanym przez Serwis Samorządowy PAP.

Udostępnione przez Urząd Miejski w Supraślu
Udostępnione przez Urząd Miejski w Supraślu

Burmistrz Supraśla odebrał nagrodę w Katowicach

Burmistrz Radosław Dobrowolski odebrał nagrodę podczas finałowej gali w Katowicach.

Jak mówi, tytuł przyznano za całokształt działalności władz samorządowych, za zrównoważony rozwój gminy, za budowanie wysokiej marki samorządu i budowę infrastruktury.

Wśród największych osiągnieć burmistrz Supraśla wymienia opiekę nad najmłodszymi mieszkańcami gminy i budowę obiektów szkolnych w Ogrodniczkach i Grabówce.

Symbol Polskiej Samorządności to ogólnopolski program, którego celem jest promowanie podmiotów najlepszych w swoich branżach. Za jego sprawą prezentowane są przykłady najlepszych w kraju: samorządów, spółek komunalnych, spółdzielni, firm, uczelni, instytutów PAN.

Co roku w gronie nominowanych znajdują się podmioty, których działania odznaczają się najwyższą jakością zarządzania, sprawnością w pozyskiwaniu i dysponowaniu środkami unijnymi, ale również dbałością o dobro mieszkańców.

Organizatorem programu Symbol jest PubliCity Media Group, wydawca „Monitora Rynkowego” (dodatek do „Gazety Prawnej”), „Monitora Biznesu” (dodatek do dziennika „Rzeczpospolita”) oraz serwisu MonitorRynkowy.pl.


Supraśl zdobył najwyższą lokatę w województwie podlaskim w rankingu „Gmina Dobra do Życia”

Supraśl zdobył najwyższą lokatę w województwie podlaskim w rankingu „Gmina Dobra do Życia”. Zestawienie takie po raz trzeci przygotował Serwis Samorządowy PAP we współpracy z prof. Przemysławem Śleszyńskim z Polskiej Akademii Nauk."Gmina dobra do życia" - wynikiPod uwagę były brane 63 wskaźniki na podstawie których wyznaczono ogólny wskaźnik jakości życia, który wyznaczał miejsce samorządu wśród prawie dwóch i pół tysiąca gmin w Polsce. Ponadto wyniki podzielono na pięć kategorii w zależności od wielkości i roli gminy oraz opracowano zestawienia wojewódzkie. Najwyższe lokaty podlaskich samorządów w tych grupach to 12 miejsce Wysokiego Mazowieckiego wśród miast - siedzib powiatów, 19 miejsce Białegostoku w kategorii miast na prawach powiatu i 26 miejsce Supraśla w kategorii gminy miejskie.

Jednak według wskaźnika jakości życia, to właśnie Supraśl uplasował się na pierwszym miejscu w województwie. Drugi jest Wasilków, a dopiero na trzeciej pozycji znalazła się stolica województwa podlaskiego. Kolejne miejsca zajmują jeszcze Juchnowiec Kościelny, Choroszcz i dopiero najwyżej klasyfikowane w swojej kategorii Wysokie Mazowieckie.

Autorzy tego zestawienia wyjaśniają, że sporządzając je brali pod uwagę zarówno wydatki inwestycyjne gmin i infrastrukturę, jak i poziom oświaty oraz dostępność przedszkoli i żłobków, ale również tereny zielone, walory estetyczne i zanieczyszczenie środowiska.

Przed rokiem w takim samym rankingu najwyższy wskaźnik jakości życia miał Białystok, a Supraśl znalazł się dopiero na czwartej pozycji (wyprzedzały go wówczas Wasilków i Wysokie Mazowieckie).


| red: pp, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Uroczystości z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Supraślu, Choroszczy i Tykocinie

11.11.2023, 09:19

W sobotę (11.11) świętujemy 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystości odbywają się w całym kraju, nie tylko w dużych miastach, ale też w mniejszych.


Poznaliśmy laureatów XX edycji konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny województwa podlaskiego

7.11.2023, 06:58

Światowe Mistrzostwa w Pieczeniu Babki i Kiszki Ziemniaczanej w Supraślu, wieża widokowa w Uhowie i Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Szelment - to główni laureaci XX edycji konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny województwa podlaskiego.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


Dzień Rodziny w Hodyszewie, fot. Paweł Wądołowski
REGION
20.07.2024, 10:04, akt. 19:45

Dzień Rodziny w Hodyszewie


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok