Radio Białystok | Wiadomości | Sąd w Zambrowie odroczył publikację orzeczenia ws. o znieważenie sędzi z Białegostoku

Sąd w Zambrowie odroczył publikację orzeczenia ws. o znieważenie sędzi z Białegostoku

autor: Adam Dąbrowski

27.11.2023, 12:56, akt. 13:01

Do 19. grudnia Sąd Rejonowy w Zambrowie odroczył publikację orzeczenia w sprawie o zniesławienie i znieważenie sędzi z Białegostoku. Oskarżonym jest syn znanego muzyka disco-polo, a sam muzyk miał być przesłuchany jako świadek w tej sprawie.

Fotolia.com
Fotolia.com

Piosenkarz - pomimo wcześniejszego ukarania grzywną za niestawiennictwo - po raz kolejny nie stawił się na rozprawie i sąd ostatecznie uznał, że oddali wniosek obrony o jego przesłuchanie.

Tym bardziej że – jak wyjaśnili adwokaci oskarżonego – muzyk do świąt koncertuje w USA. Sąd oddalił także powtórny już wniosek obrony o wyłączenie jawności rozprawy i wysłuchał mów końcowych stron.

Oskarżyciel podtrzymał zarzuty i wniósł o karę 5 tys. zł grzywny i poniesienie kosztów sądowych. Obrona natomiast zażądała uniewinnienia 34-latka powołując się na klauzulę domniemania niewinności.

Jej zdaniem – a podparła je prywatnymi opiniami biegłych sądowych z zakresu językoznawstwa i informatyki – akt oskarżenia nie ma solidnych podstaw poza domniemaniami.

W opinii językoznawczej stwierdzono, że po analizie tekstu nie można jednoznacznie wskazać jego twórcy, a nawet zidentyfikować adresata.

Jeszcze dalsze wnioski wysnuł biegły z zakresu informatyki twierdząc, że nie udowodniono, iż konto w mediach społecznościowych, na którym zamieszczono wpisy rzeczywiście należy do oskarżonego, a w ogóle przedstawione jako dowód w sprawie zrzuty graficzne ekranu nie mają walorów wiarygodności i rzetelności.

Dlatego też obrona podważyła wartość dowodów i wniosła o uniewinnienie oskarżonego. Decyzję sądu poznamy 19 grudnia.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Znany muzyk disco polo po raz kolejny nie stawił się w sądzie w sprawie jego 34-letniego syna

19.10.2023, 14:52

Po raz kolejny zambrowskiemu sądowi nie udało się przesłuchać znanego muzyka disco polo, jako świadka w procesie jego 34-letniego syna, oskarżonego o zniesławienie i znieważenie sędzi z Białegostoku. Muzyk nie stawił się w sądzie, tym razem zawiadomienie przekaże mu policja.


Sąd Rejonowy w Zambrowie ukarał znanego muzyka disco polo

14.09.2023, 12:53

Sąd Rejonowy w Zambrowie ukarał w czwartek (14.09) znanego muzyka disco polo karą finansową 1,5 tys. zł za niestawiennictwo w charakterze świadka na procesie jego 34-letniego syna, oskarżonego o zniesławienie i znieważenie sędzi z Białegostoku.


Syn muzyka disco polo odpowie przed sądem za znieważenie i zniesławienie sędzi

3.09.2022, 13:17

Syn muzyka disco polo - Daniel M. - odpowie przed sądem za znieważenie i zniesławienie sędzi. Chodzi o wulgarne wpisy w mediach społecznościowych, które miał zamieścić po tym jak w Sądzie Okręgowym w Białymstoku usłyszał wyrok w innej sprawie. Śledztwo prowadziła prokuratura w Ostrowi Mazowieckiej i do tamtejszego sądu skierowała akt oskarżenia.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


fot. Paweł Wądołowski
REGION
27.02.2024, 17:31, akt. 18:25

Powiat grajewski świętuje 25-lecie


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok