Radio Białystok | Wiadomości | Łomżyńscy policjanci zatrzymali mieszkańca Piły - miał oszukiwać osoby w całej Polsce

Łomżyńscy policjanci zatrzymali mieszkańca Piły - miał oszukiwać osoby w całej Polsce

autor: Paweł Wądołowski

4.12.2023, 13:20, akt. 13:56

Miał oszukiwać w całej Polsce - zatrzymali go łomżyńscy policjanci. Jak mówi ich oficer prasowy, starszy aspirant Karolina Wojciekian, mieszkaniec Piły wystawiał w internecie ogłoszenia o sprzedaży maszyn rolniczych.

źródło: KMP Łomża
źródło: KMP Łomża

- Jego przestępczy proceder polegał na zamieszczaniu ogłoszeń o sprzedaży maszyn rolniczych, których w rzeczywistości nie posiadał. Warunkiem kupna maszyny była wpłata zaliczki na podane przez sprzedawcę konto. Zaraz po tym, kiedy zainteresowani ofertą przelali pieniądze, kontakt z ogłoszeniodawcą urywał się. Podejrzany działając w ten sposób oszukiwał osoby w całej Polsce. Sprawą zainteresowali się łomżyńscy policjanci, po tym, kiedy zgłosił się do nich mieszkaniec powiatu łomżyńskiego, który został w ten sposób oszukany - mówiła Karolina Wojciekian.

Jak się okazało 30-latek miał w domu wiele telefonów, kart sim i kart płatniczych. 


Mężczyzna wpadł w ręce łomżyńskich policjantów w swoim mieszkaniu. Mundurowi zabezpieczyli telefony komórkowe, karty SIM oraz 18 kart bankomatowych. Policjanci ustalili również, że podejrzany używał 14 rachunków bankowych. Okazuje się, że oszukanych mogło zostać dużo więcej osób w całym kraju. Na chwilę obecną łączna wartość strat to blisko 110 tysięcy złotych. 30-latek był poszukiwany do wielu spraw - zaznaczyła Karolina Wojciekian.


Mężczyzna usłyszał już 8 zarzutów, ale możliwe, że liczba oszukanych wzrośnie. Zgodnie z decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym. 30 latkowi grozi do ośmiu lat więzienia.

| red: dl, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


58-latka z Białegostoku straciła blisko 50 tys. zł, bo uwierzyła w policyjną akcję przeciw oszustom

23.11.2023, 14:42

Blisko 50 tys. zł straciła białostoczanka, oszukana metodą na policjanta i prokuratora. 58-latka uwierzyła, że prowadzone są tajne działania przeciwko przestępcom, a jej udział w tej rzekomej akcji, to wykonanie fałszywego przelewu.


Kobieta straciła blisko 200 tys. zł; uwierzyła w akcję przeciw oszustom

10.11.2023, 15:13

Blisko 200 tys. zł straciła mieszkanka powiatu białostockiego oszukana metodą na policjanta i prokuratora. Kolejny raz podlascy policjanci przypominają, że nie informują telefonicznie o prowadzonych postępowaniach i nie proszą o przekazywanie pieniędzy.


Kolejne internetowe oszustwa w Podlaskiem

8.11.2023, 14:53

Policjanci alarmują - mieszkańcy woj. podlaskiego wciąż padają ofiarami internetowych oszustów. Blisko 110 tys złotych straciło małżeństwo z Augustowa, które chciało zainwestować w kryptowaluty. Natomiast 20 tys złotych straciła mieszkanka powiatu białostockiego, która na jednym z portali ogłoszeniowych próbowała sprzedać sukienki. Obie sprawy wyjaśnia teraz policja.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
fot. Paweł Wądołowski
GRAJEWO
2.03.2024, 20:13, akt. 3.03.2024, 07:19

Klub sportowy Warmia Grajewo istnieje już 100 lat
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok