Radio Białystok | Wiadomości | Funkcjonariusze podlaskiej KAS zatrzymali pięć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej

Funkcjonariusze podlaskiej KAS zatrzymali pięć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej

12.04.2024, 11:10, akt. 11:19

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z podlaskiej KAS zatrzymali kolejne 5 osób w związku z toczącą się od 2018 roku sprawą zorganizowanej grupy przestępczej fałszującej faktury VAT na sprowadzane z Azji towary.

fot. Podlaska KAS
fot. Podlaska KAS

Działania zostały przeprowadzone na terenie woj. mazowieckiego i łódzkiego. W akcji wzięło udział blisko 90 funkcjonariuszy KAS. Przeszukano 23 lokalizacje, w tym miejsca zamieszkania podejrzanych oraz siedziby firm. Zabezpieczono dokumenty, telefony, informatyczne nośniki danych oraz ponad 45 tys. zł w różnych walutach. W jednym z przeszukanych magazynów wykryto niemal 156 tys. szt. podrobionych perfum znanych marek o wartości rynkowej ponad 2 mln zł.

Zatrzymani mężczyźni – Polak oraz 4 obywateli Indii – usłyszeli w Prokuraturze Regionalnej w Białymstoku zarzuty fałszerstwa faktur (tzw. zbrodnia fakturowa), oszustw podatkowych oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Podejrzanym grożą kary 25 lat pozbawienia wolności.

W ramach śledztwa funkcjonariusze podlaskiej KAS zatrzymali już 21 podejrzanych o udział w zorganizowanej grupy przestępczej, której działalność naraziła budżet państwa na stratę co najmniej 285 mln zł.

źródło: Podlaska KAS | red: dl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Blisko 200 tys. paczek papierosów przechwycili funkcjonariusze podlaskiej KAS w pobliżu polsko-litewskiej granicy

5.04.2024, 08:44

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z podlaskiej KAS zatrzymali do kontroli w Budzisku ciężarówkę kierowaną przez 40-letniego obywatela Białorusi. Mężczyzna twierdził, że wiezie z Łotwy kontener, ale nie wiedział co jest w jego wnętrzu.


Podlaska KAS zlikwidowała bimbrownię w gminie Gródek - przejęto 150 l nielegalnego alkoholu

2.04.2024, 08:40

Funkcjonariusze KAS z Bobrownik skontrolowali jedno z gospodarstw w gm. Gródek. Mundurowi podejrzewali, że właściciel posesji nielegalnie wytwarza alkohol.


Przemyt białoruskich papierosów - kontrabandę wartą prawie 65 tys. zł pomógł znaleźć wyszkolony pies

15.03.2024, 14:46

Blisko 4,3 tys. paczek papierosów ukryli przemytnicy w przerobionych podłogach dwóch aut marki Audi zatrzymanych do kontroli przez KAS niedaleko granicy polsko-litewskiej. Kontrabandę wartą blisko 65 tys. zł pomógł znaleźć wyszkolony pies.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok