Radio Białystok | Wiadomości | Postrzelenie z broni pneumatycznej w Łomży - policja pokazała pistolet ucznia

Postrzelenie z broni pneumatycznej w Łomży - policja pokazała pistolet ucznia

autor: Paweł Wądołowski

7.05.2024, 14:57, akt. 16:15

Policja pokazała pistolet pneumatyczny, z którego w poniedziałek (7.05) jeden z uczniów postrzelił swojego kolegę. To atrapa prawdziwej broni, którą bez problemów można kupić w sklepie, czy w internecie. Do zdarzenia doszło w Łomży, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

źródło: KWP Białystok
źródło: KWP Białystok

Dyrektor Jacek Kocoń: Zdarzenie nie miało miejsca na terenie naszej szkoły

16-latek, kiedy nauczyciel wyszedł z sali, najpierw miał strzelać do tablicy, a potem w kierunku boiska. Tam trafił 15-latka, który ćwiczył na lekcji w-f. Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Łomży Jacek Kocoń wydał oświadczenie, w którym podkreśla, że do zdarzenia doszło poza murami placówki.


Społeczność Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży nie akceptuje zachowania sprawcy. Potępia je, gdyż zależy nam na poczuciu bezpieczeństwa w każdym miejscu. Nie zgadzamy się także na piętnowanie w mediach naszej szkoły, gdyż powyższe zdarzenie nie miało miejsca na jej terenie, a poszkodowany jest naszym uczniem - mówił Jacek Kocoń.


 - W dniu wczorajszym młodzież otrzymała doraźne wsparcie i pomoc psychologiczno-pedagogiczną, a dziś będzie ona kontynuowana przez specjalistów - dodał dyrektor.

O wyjaśnienia poprosili też miejscy urzędnicy. Jak mówi Łukasz Czech z Urzędu Miasta skierowano wniosek do służb wojewody z prośbą ocenę zachowania nauczyciela, który wyszedł z sali w czasie lekcji.


Nauczyciel może ponieść konsekwencje


 Zdarzenie miało, niestety, miejsce na lekcji, więc wobec nauczyciela, który w tym momencie wyszedł na moment z sali lekcyjnej, będzie skierowany wniosek do komisji dyscyplinarnej dla nauczycieli przy wojewodzie podlaskim celem wyjaśnienia tej sytuacji. Z tego co nam wiadomo, uczeń przyniósł pistolet pneumatyczny do szkoły, czy to w plecaku, czy przy sobie - mówił dyrektor.


Uczeń, który strzelał do młodszego kolegi noc spędził w policyjnej izbie dziecka w Białymstoku - o jego przyszłości ma zdecydować sąd. Z informacji przekazanej przez dyrektora szkoły wynika, że postrzelony uczeń nie odniósł poważniejszych obrażeń i jest już w domu.


Pełna treść oświadczenia dyrektora szkoły 

Łomża, dn. 07.05.2024r.

Oświadczenie

Cała społeczność Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży jest  zaniepokojona zaistniałym zdarzeniem, które miało miejsce wczoraj – postrzeleniem ucznia naszej placówki. Miało ono miejsce nie na terenie naszej szkoły, tylko na odrębnej placówki oświatowej, tj. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łomży. Szybkie działanie podjęte przez dyrekcję i nauczycieli ZSMiO nr 5 doprowadziło do ujęcia sprawcy przez Policję, a uczniowi poszkodowanemu udzielono natychmiastowej pomocy medycznej. 

Społeczność Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży nie akceptuje zachowania sprawcy, potępia je, gdyż zależy nam na poczuciu bezpieczeństwa w każdym miejscu: w szkole, w pracy, na ulicy. Nie zgadzamy się także na piętnowanie w mediach naszej szkoły, gdyż powyższe zdarzenie nie miało miejsca na jej terenie, a poszkodowanym jest nasz uczeń.

W dniu wczorajszym młodzież otrzymała doraźne wsparcie i pomoc psychologiczno-pedagogiczną, a dziś będzie ona kontynuowana przez specjalistów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łomży. 

Informujemy, iż jesteśmy w stałym kontakcie z opiekunem prawnym poszkodowanego ucznia. Z jego przekazu wynika, że jego podopieczny przebywa już w domu na rekonwalescencji. 

W dniu dzisiejszym w naszej szkole rozpoczynają się egzaminy maturalne. To trudny czas dla abiturientów, gdyż są oni już obarczeni stresem zdawania ważnego egzaminu. W związku z tym zwracamy się z prośbą o nieutrudnianie im tego zadania poprzez szerzenie negatywnych emocji, zaniechanie komentarzy i pozostawienie sprawy do wyjaśnienia odpowiednim organom.

W imieniu społeczności Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży

Jacek Kocoń dyrektor szkoły

| red: dl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Uczeń jednej z łomżyńskich szkół średnich strzelił do kolegi z broni pneumatycznej

6.05.2024, 17:20

Jeden z uczniów łomżyńskiego "mechaniaka" (Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5) strzelił w poniedziałek (6.05) do kolegi z broni pneumatycznej. Jak wynika z pierwszych informacji, miał strzelać z okna Centrum Kształcenia Ustawicznego. Trafił w ucznia pierwszej klasy, którego zranił w głowę i łydkę.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok