Radio Białystok | Wiadomości | Burmistrz Sokółki Ewa K. będzie mogła opuścić areszt po wpłaceniu kaucji

Burmistrz Sokółki Ewa K. będzie mogła opuścić areszt po wpłaceniu kaucji

autor: Ryszard Minko

14.06.2024, 15:44, akt. 15:48

Podejrzana w sprawie korupcyjnej burmistrz Sokółki Ewa K. będzie mogła opuścić areszt po wpłaceniu kaucji. Po ponad trzech tygodniach od zatrzymania, Sąd Okręgowy w Białymstoku wydał prawomocne orzeczenie w tej sprawie.

Burmistrz Sokółki Ewa K., źródło: PRB
Burmistrz Sokółki Ewa K., źródło: PRB

Burmistrz Sokółki Ewa K. została zatrzymana 20 maja. Kilka dni później na wniosek Prokuratury Krajowej Sąd Rejonowy w Białymstoku zdecydował o jej trzymiesięcznym tymczasowym aresztowaniu jednocześnie wskazując alternatywę: podejrzana może opuścić areszt po wpłaceniu 70 tysięcy złotych kaucji z jednoczesnym zakazem opuszczania kraju i sprawowania funkcji burmistrza. To postanowienie zostało zaskarżone tak przez pełnomocników podejrzanej jak i prokuraturę, która kwestionowała możliwość opuszczenia aresztu po wpłaceniu poręczenia majątkowego.

Ostatecznie po 26 dniach od zatrzymania burmistrz -  Sąd Okręgowy w Białymstoku podtrzymał w mocy poprzednie orzeczenie sądu, co oznacza, że podejrzana może opuścić areszt po wpłaceniu kaucji. 

Pełnomocniczka Ewy K., mecenas Agnieszka Dowgierd powiedziała, że jej klientka zamierza skorzystać z takiej możliwości. Dodała też, ze podejrzana w sprawie korupcyjnej burmistrz nie przyznaje się do winy.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Burmistrz Sokółki odwołuje się od decyzji sądu o środkach zapobiegawczych

29.05.2024, 17:48

Prokuratura Krajowa i sama podejrzana burmistrz Sokółki Ewa K. odwołują się od decyzji sądu o środkach zapobiegawczych w sprawie korupcyjnej.


Ewa K. nadal w areszcie. Czy pozostanie na stanowisku burmistrza Sokółki?

24.05.2024, 10:58

Podejrzana w sprawie korupcyjnej burmistrz Sokółki nadal przebywa w areszcie. Zgodnie z prawem jej obowiązki powinien przejąć pierwszy zastępca. Na razie jednak żadne oficjalne decyzje w tej sprawie nie zapadły.


Jest decyzja o tymczasowym areszcie dla burmistrz Sokółki Ewy K.

22.05.2024, 13:51

Burmistrz Sokółki Ewa K. została aresztowana w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji. To decyzja Sądu Rejonowego w Białymstoku, który na wniosek prokuratury orzekał o środkach zapobiegawczych w trwającym śledztwie.


Burmistrz Sokółki jest wśród kilkunastu osób zatrzymanych przez CBA

21.05.2024, 06:06

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 16 osób, wśród których jest burmistrz Sokółki - Ewa Kulikowska. We wtorek (21.05) udało się nam potwierdzić nieoficjalne informacje w tej sprawie.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok