Radio Białystok | Wiadomości | Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku i biuro paszportowe zmienią siedziby

Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku i biuro paszportowe zmienią siedziby

autor: Ryszard Minko

18.06.2024, 09:44, akt. 10:14

Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku i biuro paszportowe doczekają się zmiany siedziby. Starostwo Powiatowe w Białymstoku podpisało umowę na budowę nowego biurowca.

fot. Ryszard Minko
fot. Ryszard Minko

Budynek stanie naprzeciwko obecnej siedziby starostwa przy ulicy Borsuczej i powinien być gotowy w ciągu dwóch lat. 

"Nadszedł czas, by poprawić jakość pracy i obsługi klientów" - mówi starosta powiatu białostockiego Jan Perkowski. Dodaje, że starostwo przed dwoma laty kupiło działkę, by postawić tam biurowiec, do którego przeniesie się Powiatowy Urząd Pracy. Obecnie mieści się on w wynajmowanych pomieszczeniach przy ulicy Pogodnej, których roczny czynsz przekracza 700 tysięcy złotych. 

Dodatkowo w nowym biurowcu o powierzchni 5 tysięcy metrów kwadratowych będą też pomieszczenia na wynajem. Tymi zainteresowany jest Podlaski Urząd Wojewódzki, który chciałby tam przenieść Biuro paszportowe z nieprzystosowanych pomieszczeń przy ulicy Bema.

Obecnie Powiatowy Urząd Pracy, jak i Biuro paszportowe podległe pod Podlaski Urząd Wojewódzki mieszczą się w budynkach trudno dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami, brakuje tam też miejsc parkingowych. Tymczasem w nowej lokalizacji przewidziana jest też budowa obszernego parkingu na 400 miejsc postojowych. 

Nowy budynek powstanie w systemie zaprojektuj i buduj. Wykonawcą została firma Budimex, która kończy właśnie prace przy rozbudowie obecnego budynku starostwa.

"Budowa powinna pójść sprawnie, bo nowy budynek będzie bardzo podobny do budowanej właśnie siedziby starostwa" - mówi dyrektor do spraw handlowych Budimex Marek Janowski.

Nowy czteropiętrowy biurowiec ma kosztować prawie 40 milionów złotych, z czego 30 milionów starostwo pozyskało z funduszy rządowych. Tymczasem kończy się budowa nowego gmachu samego starostwa. W wakacje planowane jest wyposażanie budynku w meble, niewykluczone, że od jesieni petenci będą korzystali z nowych sal obsługi interesantów.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Pomoc dla młodych mam na własny biznes - rusza projekt Biznes Mama

11.06.2024, 11:13

Szesnaście bezrobotnych kobiet z powiatu białostockiego i Białegostoku ma szansę po urodzeniu dziecka na rozkręcenie własnej działalności pod okiem specjalistów. We wtorek (11.06) ruszył pilotażowy program Biznes Mama - wspólna inicjatywa powiatu białostockiego, powiatowego urzędu pracy i Stowarzyszenia 100-lecie Kobiet.


Można już korzystać z wiaduktu nad linią kolejową w Trypuciach

6.06.2024, 16:55

Będzie szybciej, ale przede wszystkim bezpieczniej. Kierowcy mogą już korzystać z wiaduktu nad linią kolejową w Trypuciach. Dwupoziomowe skrzyżowanie zastąpiło dawny przejazd kolejowo-drogowy.


Jan Perkowski ponownie został starostą powiatu białostockiego

7.05.2024, 17:08

Jan Perkowski pozostanie na stanowisku starosty powiatu białostockiego. Na pierwszej sesji rady VII-mej kadencji, większość radnych zagłosowała za jego kandydaturą. Otrzymał 17 głosów, zaś jego kontrkandydatka Jolanta Den 8.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: pexels.com
Z POLICJI
16.07.2024, 14:09, akt. 17.07.2024, 05:45

Kolejny oszukany na "inwestycję w kryptowaluty"


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok