Radio Białystok | Wiadomości | 42-latek i jego wspólniczka mieli fałszować umowy kredytowe - usłyszeli łącznie ponad 400 zarzutów

42-latek i jego wspólniczka mieli fałszować umowy kredytowe - usłyszeli łącznie ponad 400 zarzutów

autor: Paweł Wądołowski

5.07.2024, 15:22, akt. 15:54

Przez dwa lata mieli oszukiwać firmę, w której pracowali. Tożsamość dwóch osób, które - fałszując umowy kredytowe - wyłudziły 350 tys. zł, ustalili łomżyńscy policjanci.

Fotolia.com
Fotolia.com

Zamieszani w oszustwa to 42-letni mężczyzna i jego 9 lat starsza wspólniczka.


Oboje zatrudnieni byli w firmie udzielającej pożyczek. Wykorzystując ten fakt, zawierali fikcyjne umowy na dane klientów, ale także na fikcyjne dane. Tak sfałszowane umowy przedkładali jako autentyczne, aby uprawdopodobnić całą transakcję. W celu zatuszowania przestępczego działania spłacali część zobowiązań ze środków uzyskanych z kolejnych fikcyjnych umów, które zawierali. Tak działali przez dwa lata, od listopada 2019 roku do listopada 2021 - mówi starszy aspirant Karolina Wojciekian z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. 


Mężczyzna i kobieta usłyszeli kilkaset zarzutów. 


42-latek usłyszał 379 zarzutów oszustwa, natomiast jego wspólniczka 30 zarzutów. Prokuratura Okręgowa w Łomży skierowała przeciwko sprawcom akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Łomży. Za to przestępstwo grozi im teraz do 8 lat pozbawienia wolności - dodaje aspirant Karolina Wojciekian.


Oskarżeni działali na terenie województwa podlaskiego i mazowieckiego.

| red: mag, zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kolejnych pięć osób z zarzutami działania w grupie przestępczej i wyłudzania VAT

3.07.2024, 07:20

Kolejnych pięć osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy oraz oszustw podatkowych - poinformowało CBŚP i KAS. W całym śledztwie dotyczącym międzynarodowej grupy przestępczej podejrzanych jest ponad 60 osób.


Surowsza kara za oszustwa metodą na policjanta lub prokuratora

4.04.2024, 16:56

Na trzy lata więzienia skazał w czwartek (4.04) Sąd Apelacyjny w Białymstoku mężczyznę oskarżonego o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, dokonującej oszustw metodą na policjanta lub prokuratora. To surowszy wyrok, niż w pierwszej instancji. Jest prawomocny.


Oszuści mają nową metodę na wyłudzanie pieniędzy

3.01.2024, 20:42

Nową metodę wyłudzania pieniędzy zaczęli stosować oszuści. Wykorzystują w niej to, że rezerwując hotele w znanej aplikacji nie sprawdzamy już tak dokładnie wiadomości wierząc, że skoro są wysyłane przez aplikację, to z pewnością nadawcą jest hotel.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok