Radio Białystok | Galerie | Starty Lićwinko, Nowickiego, Fajdka, Małachowskiego - drugi dzień MP w Białymstoku [zdjęcia]

autor: Katarzyna Kozłowska, Marcin Mazewski

22.07.2017, 10:58, akt. 23.07.2017, 19:52

Cztery złote, jeden srebrny i dwa brązowe medale podlaskich zawodników - to bilans drugiego dnia 93. Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce w Białymstoku.

Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce w Białymstoku, fot. Joanna Żemojda

0:00
0:00
Bieg kobiet na 800 m - relacja Jerzego Kułakowskiego | Pobierz plik.

0:00
0:00
Zawodnicy z Podlaskiego z medalami na MP w Lekkoatletyce w Białymstoku - relacja Jerzego Kułakowskiego | Pobierz plik.

0:00
0:00
Po pierwszej serii rzutu młotem - relacja Jerzego Kułakowskiego | Pobierz plik.

Lekkoatleci walczą w Białymstoku o medale Mistrzostw Polski. Rywalizacja na stadionie w Zwierzyńcu wyłoni kadrę na czempionat globu, a dla wielu zawodników jest próbą generalną. Wśród lekkoatletów można było zobaczyć w drugim dniu MP (22.07) gwiazdy światowego formatu.

Wojciech Nowicki ze złotym medalem

Wojciech Nowicki w finale rzutu młotem osiągnął wynik 80,47 m i zdobył złoty medal.

Paweł Fajdek (KS Agros Zamość) zajął drugie miejsce z wynikiem 78.64 m. Brąz wywalczył Arkadiusz Rogowski (RKS Skra Warszawa). Osiągnął wynik 66.15 m. Łukasz Czajkowski (LUKS Atletic Białystok) zajął 6 miejsce.

Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce w Białymstoku - słuchaj relacji na naszej antenie [zdjęcia, wideo]

Kamila Lićwinko zdobyła złoto

Kamila Lićwinko (KS Podlasie Białystok) w skoku wzwyż pokonała poprzeczkę na wysokości 1,95 m i zdobyła złoty medal na Mistrzostwach.

W sztafecie 4x100 kobiet, Ewa Korniluk, Paulina Kajewska, Dominika Mikiewicz i Ewelina Kryńska (KS Podlasie Białystok) zdobyły 4. miejsce.

Medale biegaczy

Sztafeta mężczyzn Podlasia Białystok zdobyła złoty medal w biegu 4x100 m. W biegu na 400 m kobiet, Martyna Dąbrowska zdobyła brązowy medal. W biegu kobiet na 800 m Paulina Mikiewicz-Łapińska (KS Podlasie Białystok) również uzyskała brąz.

W biegu na 5000 m kobiet najszybsza była Katarzyna Rutkowska. Osiągnęła czas 15:50.46 i tym samym zdobyła złoty medal. Damian Roszko uzyskał zaś srebro w biegu na 5000 m mężczyzn. Jego wynik to 13:56.52.

Wstęp na stadion w Zwierzyńcu jest bezpłatny.

źródło: PAP | red: maj, mag, zmj, mak

Klaudia Kardasz z Podlasia Białystok zdobyła srebrny medal w pchnięciu kulą na Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce w Białymstoku.

21.07.2017, 21:48

Blisko 500 zawodniczek i zawodników zgłosiło się do startu w 93. Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce, które od piątku (21.07) do niedzieli (23.07) odbywają się na stadionie w białostockim Zwierzyńcu.

W weekend Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce w Białymstoku

17.07.2017, 20:09

Do Białegostoku przyjadą najlepsi polscy lekkoatleci. Wśród nich mistrzowie olimpijscy, świata i Europy. W ten weekend (21-23.07) na stadionie przy ul. 11 Listopada odbędą się Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce.