Radio Białystok | Gość | Marcin Leoszko - ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Województwa Podlaskiego

Marcin Leoszko

ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Województwa Podlaskiego

1.02.2018, 08:33, akt. 09:12

Plusem zmian będzie powołanie rzecznika małych i średnich przedsiębiorców - ocenia Marcin Leoszko.

Marcin Leoszko, fot. Monika Kalicka
Marcin Leoszko, fot. Monika Kalicka


0:00
0:00
Z Marcinem Leoszką rozmawia Lech Pilarski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Posłowie przyjęli pakiet 5 ustaw, zmieniających polską rzeczywistość biznesową. Ich wprowadzenie będzie najbardziej kompleksową reformą prawa gospodarczego od prawie 30 lat, zapowiedzianą w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Zmiany obejmą prawie 200 ustaw. O tym z prezesem zarządu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Województwa Podlaskiego Marcinem Leoszko rozmawia Lech Pilarski.


Lech Pilarski: Kilka lat temu zakładał pan działalność gospodarczą, uruchamiał firmę. Teraz będzie łatwiej?


Marcin Leoszko: Sądzę, że tak. Pierwsza rzecz, to przede wszystkim przez 6 miesięcy nie będzie ZUS-u dla nowych przedsiębiorców i to jest dobra informacja. Poza tym, jak ja zakładałem to dwuletni okres niższego ZUS-u jeszcze był, więc to zostało utrzymane. Będzie w zasadzie sześć miesięcy plus 2 lata, to już jest kawałek czasu, żeby tak zwaną "Dolinę Śmierci", jak się zakłada firmę przejść. Chociaż ja żałuję jednej rzeczy, że potem po tych dwóch latach już jest taka skokowa wartość tego ZUS-u, więc ten okres młodzieńczy firmy bardzo szybko się kończy mimo wszystko. 


To jest jedna ze zmian. Czy kolejne są równie interesujące?


Przede wszystkim są zmiany, które mają w jakiś sposób stworzyć relacje między przedsiębiorcą a urzędnikiem. 


Rewolucyjna zapowiedź, że będzie domniemanie uczciwości przedsiębiorcy.


Coś, co powinno być pewnego rodzaju standardem, bez wprowadzenia jakichkolwiek przepisów. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało. Jak ja spotykam się z urzędnikami, czy to sądowymi czy skarbowymi, to ten efekt, różnicę widzę - jest miło, sympatycznie i pamiętam, że na samym początku zawsze miałem duży stres, jak dostawałem pismo z urzędu skarbowego, a w tej chwili to nie jest aż tak strasznie, jak kiedyś mi się wydawało.


Kolejne zmiany to również taka rewolucja? Z zapowiedzi wynika, że ten pakiet wprowadzany teraz, pod hasłem "Konstytucja dla biznesu" to jest taka sprawa techniczna. Tak mówią też eksperci i urzędnicy ministerstwa finansów i tam będzie zmiana aż 200 innych ustaw. Czy ta konstytucja nie powinna zmniejszać tego legislacyjnego wzgórza?


Według tych przepisów, które będą wchodziły w zasadzie, to cała konstytucja powinna być standardem w naszym kraju od samego początku. Rzeczywiście jest pewnego rodzaju problem z tym, że tych przepisów są gigantyczne ilości. Zresztą to jest taka cecha każdego parlamentu, że więcej tworzy nowych przepisów niż ich uchyla. 

Na przykład plusem będzie chociażby powołanie rzecznika małych i średnich przedsiębiorców, bo trzeba pamiętać o jednej rzeczy, że 96% tego, co jest wytwarzane, to jest produktu krajowego brutto, to są właśnie mali i średni przedsiębiorcy, którzy niestety zawsze dostają najbardziej po głowie, bo duże korporacje są w stanie prowadzić jakąś tam politykę podatkową, tworzyć spółki na Cyprze, czy na Kajmanach. Mały czy średni przedsiębiorca tego jest pozbawiony, więc jak ktoś w Polsce płaci podatki, no to właśnie to jest ta grupa.


I będzie wreszcie ich rzecznik. Czy to nie będzie tylko takie stanowisko urzędowe, czy rzeczywiście będzie miał zagwarantowany realny wpływ na to co się dzieje?


Miejmy nadzieję, że tak. Dużo zależy oczywiście od osoby, która zostanie na tę funkcję powołana. Patrząc przez pryzmat tych rzeczników, którzy w Polsce funkcjonują, to ta instytucja się sprawdza i mam nadzieję, że się będzie sprawdzała też i w tym zakresie. Mam nadzieję, że to nie będzie jakiś etatysta tylko, że rzeczywiście będzie to osoba, która chociażby ma doświadczenie praktyczne, czyli prowadziła prowadziła firmę, a niekoniecznie przez całe życie pracowała w ministerstwie finansów, bo to też jest istotne.


Kwestia zawieszania działalności - do tej pory było sporo różnorodnych rozbieżności, nie można było tej działalności zawiesić na dłużej niż 24 miesiące. Teraz będzie można na dłużej.


Teraz jest bardziej to wszystko elastyczne. Co ciekawe, jak się otwiera działalność gospodarczą, to te przepisy zostały mocno uproszczone, jak chce się na przykład zamknąć czy zawiesić to był problem. Szczególnie przy zamknięciu - dalej jesteśmy w tych samych latach sprzed 15-20 lat, tam się nic nie zmieniło, więc tutaj też trzeba byłoby się pochylić nad nimi. 


Dlaczego tak trudno zawiesić działalność czy zamknąć działalność? Wydawało mi się do tej pory, bo nie prowadziłem działalności, że przychodzi się, albo wysyła kwit do urzędu "z dniem dzisiejszym zamykam firmę" i wszystko.


No teoretycznie tak powinno być. Jeżeli się nie zalega z podatkami, ze składkami ZUS, pracownicy są opłaceni, to jest kwestia tylko majątku spółki, jeżeli to jest na przykład spółka, podzielenia ich według udziałowców. W Polsce jest inaczej, a czemu - ciężko mi powiedzieć. Może dlatego, że firmy nie zamyka się w świetle reflektorów, raczej się otwiera, więc potem jak komuś biznes nie wyjdzie i zamyka firmę, to nikt nie zwraca na niego za bardzo uwagi.


A może państwu nie zależy na tym, żeby zamykać firmy i dlatego takie trudne przepisy?


To też może być, statystyka to jest zawsze statystyka. Im więcej firm funkcjonuje, tym lepiej to wygląda dla każdego rządu.


Czyli mamy dużą zmianę, nie jest ona rewolucją na miarę ustaw Wilczka, które wprowadziły znakomitą rewolucje, jeżeli chodzi o prowadzenie działalności w Polsce. 


Gdyby zachować ustawy Wilczka te zmiany nie byłyby w żaden sposób potrzebne i to jest taka ciekawostka. Trzeba się odnieść trochę do polityki polskiego rządu, bo to jest tak trochę kija i trochę marchewki, tutaj mamy marchewkę, ale mamy bardzo często też do czynienia z różnego rodzaju kijem, rząd próbuje to zrównoważyć - trochę tego, trochę tego. Podam taki przykład, bo jest w Polsce taki pomysł, żeby tworzyć ekspansję polskich firm na zagranicę.


Jest na przykład 40 milionów złotych dla firm, m.in. z regionu północno-wschodniego Polski, żeby umiędzynarodowić firmę, jak to się ładnie nazywa. 


I wie pan jak to wygląda? To wygląda w ten sposób, że dostanie pan pieniądze, żeby uczestniczyć w różnego rodzaju targach zagranicznych. Na tym nie polega tworzenie brandu czy biznesu, bo żeby Polski przedsiębiorca realnie wyszedł na zewnątrz, to musi mieć np. własną sieć sprzedaży. Uczestnictwa w targach powoduje, że de facto spotyka się z pośrednikiem, który to będzie zarabiał na produkcie, który ten przedsiębiorca wytwarza. Firmy dostają pieniądze na tego typu promocję, a nie ma pieniędzy na to, żzeby przedsiębiorca np. otworzył swoją sieć sprzedaży we Włoszech.


Kolejny pomysł na usprawnienie "Konstytucji dla biznesu", zostawiamy to i przedsiębiorcom i urzędnikom, żeby te zmiany wprowadzić.  

| red: mak


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS




Adam Musiuk, fot. Marcin Gliński

dr Adam Musiuk

podlaski konserwator zabytków
31.10.2024

Przed nami listopadowe dni pamięci o zmarłych, czas odwiedzania grobów bliskich, ale też tradycyjnych kwest na ratowanie zabytkowych nekropolii. Co roku organizowane są m.in. w Łomży, Wasilkowie Białymstoku czy Suwałkach. Czy takie akcje w jakiś znaczący sposób przyczyniają się do ratowania tego rodzaju zabytków i w ogóle ile mamy takich wymagających wsparcia nekropolii w Podlaskiem? M.in. o tym w piątek (1.11) Iza Serafin będzie rozmawiać z podlaskim konserwatorem zabytków doktorem Adamem Musiukiem.

Monika Baczar, fot. Marcin Gliński

Monika Baczar

naczelnik Oddziałowego Biura​ Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Białymstoku
31.10.2024

Od kilku lat Instytut Pamięci Narodowej oznacza i odnawia groby weteranów walk o Wolność i Niepodległość Polski.

podinsp. Tomasz Krupa, fot. Marcin Gliński

podinsp. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
30.10.2024

- Zabezpieczanie dróg zaczęło się dziś rano, a potrwa do późnych godzin wieczornych w niedzielę. Najwięcej funkcjonariuszy oczywiście będzie pracowało w rejonach dużych nekropolii, ale policjanci będą też obecni na drogach. Będą regulować ruch - mówi podinsp. Tomasz Krupa.


Krzysztof Wierzbicki, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Wierzbicki

przewodniczący podlaskiego oddziału Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów
29.10.2024

- Praktycznie co roku jest taki problem, że policja jako formacja jest niedoszacowana. Pomijam już sprawy uposażeń indywidualnych - w policji mamy problem ze sprzętem. Tego problemu nie ma w straży granicznej czy straży pożarnej. Największy problemem są pojazdy. - mówi Krzysztof Wierzbicki.

Marek Konkolewski, fot. archiwum prywatne

Marek Konkolewski

były policjant, ekspert ds. bezpieczeństwa
28.10.2024

- Mam nadzieję, że ci kibice zostaną rozliczeni za utrudnianie ruchu. Mamy coraz bardziej nowoczesne i przyjazne stadiony. Większość kibiców to są ludzie uczciwi, uśmiechnięci, którzy przychodzą z rodzinami. Jednak zawsze będzie pewna grupa osób, która krzyczy, że "Klub to my!". Nie, klub to nie kibole - mówi Marek Konkolewski.

Stanisław Wziątek, fot. Renata Reda

Stanisław Wziątek

wiceminister obrony narodowej
28.10.2024

- Skuteczność zatrzymywania migrantów wynosi 95 proc. Jestem przekonany, że wpływ na to ma wiele elementów, w tym także broń gładkolufowa - mówi Stanisław Wziątek.


Wojciech Strzałkowski, fot. Sylwia Krassowska

Wojciech Strzałkowski

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jagiellonii Białystok
27.10.2024

Cel jest taki sam, długofalowy. My nie mówimy, że co roku musimy być mistrzem Polski. Oczywiście, że byśmy chcieli, bardzo. Ale patrzymy długofalowo, stawiając na rozwój Jagiellonii, akademii piłkarskiej, szkolenie jak największej liczby dzieci i młodzieży, by wybrać talenty - mówi Wojciech Strzałkowski.

Jan Kulik, Michał Babik, Piotr Klepacki, fot. Sylwia Krassowska

Jan Kulik, Michał Babik, Piotr Klepacki

muzycy z zespołu Oversleep Academy
26.10.2024

Oversleep Academy to zespół z Białegostoku, który powstał na gruzach Acoustic Vapes, potem przekształcił się w Five Stages of Grief. Muzycy łączą styl emo z jazzem. Ta nieoczywista mieszanka daje unikatowe brzmienie.

Agnieszka Rzosińska, źródło: bialystok.pl

Agnieszka Rzosińska

dyrektor Departamentu Urbanistyki i Architektury w Urzędzie Miejskim w Białymstoku
24.10.2024

Mieszkańcy Białegostoku mogą wziąć udział w tworzeniu planu ogólnego miasta poprzez składanie wniosków do końca października. Wnioski mogą dotyczyć ogólnych kwestii, takich jak funkcja zabudowy lub przeznaczenie terenów zielonych. Uwagi te zostaną uwzględnione w projekcie planu, który później zostanie poddany publicznym konsultacjom - przypomina Agnieszka Rzosińska.


Paweł Buszko, 19.10.2024, fot. Piotr Pietruczuk

Paweł Buszko

korespondent Polskiego Radia do spraw Ukrainy
24.10.2024

- Ukraina, żeby zwyciężyć, potrzebuje więcej broni, większego wsparcia i przede wszystkim poczucia, że nie dojdzie do "koncertu mocarstw" - mówił w Polskim Radiu Białystok korespondent Polskiego Radia Paweł Buszko.

Mariusz Stępień. fot. Joanna Szubzda

Mariusz Stępień [wideo]

przewodniczący "Solidarności" pracowników Poczty Polskiej w woj. podlaskim
23.10.2024

Pracownicy Poczty Polskiej opowiedzieli się w referendum za strajkiem. - Chcielibyśmy konkretnych decyzji ze strony zarządu, planu rozwoju Poczty i oczywiście zmniejszenia redukcji zatrudnienia i zwiększenia wynagrodzenia.

Ewa Bończak-Kucharczyk, fot. Joanna Szuzbda

Ewa Bończak-Kucharczyk

pełnomocnik do spraw utworzenia gminy Grabówka
22.10.2024

- Urząd Gminy Grabówka będzie działał od nowego roku, natomiast to, czy można będzie od ręki załatwić wszystkie sprawy, to będzie zależało od tego, jacy pracownicy Urzędu Miejskiego w Supraślu zostaną przekazani przez burmistrza - mówi Ewa Bończak-Kucharczyk.


Mariusz Madejczyk, fot. Joanna Szubzda

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody podlaskiego do spraw informatyzacji
21.10.2024

Mimo apeli, kampanii społecznych i akcji edukacyjnych wielu z nas wciąż pada ofiarą oszustów. I nie dotyczy to tylko seniorów. Wśród poszkodowanych są też m.in. ludzie młodzi i przedsiębiorcy.

Piotr Rećko, fot. Sylwia Krassowska

Piotr Rećko

starosta powiatu sokólskiego
20.10.2024

- Dla tych migrantów, którzy nielegalnie przekraczają granicę, nie ma miejsca na terenie powiatu sokólskiego. Wspieramy naszych braci z Ukrainy, bo oni tej pomocy potrzebowali - mówi Piotr Rećko.

Koncert "Piękna Muzyka Polska" w wykonaniu Małgorzaty Trojanowskiej i Roberta Marata, fot. Sylwia Krassowska

Małgorzata Trojanowska

solistka, sopran, doktor sztuk muzycznych w dyscyplinie wokalistyka
20.10.2024

- Członkowie zespołu Ottavino Baroque Ensemble to barokowcy, czyli ludzie, którzy poświęcili swoją drogę muzyczną muzyce barokowej. Grają na instrumentach z epoki, albo na kopiach takich instrumentów, brzmią inaczej od współczesnych instrumentów - mówi Małgorzata Trojanowska.


Piotr Trypus i Wojciech Napora, 19.10.2024, fot. Gabriela Lasota

Wojciech Napora i Piotr Trypus

gitarzysta, kompozytor zespołu Cochise i wokalista, gitarzysta zespołu Starsabout
19.10.2024

- Mamy nadzieję, że przez to, że różna stylistyka towarzyszy naszym zespołom, to też publiczność może posłuchać nieco innej muzyki - mówi Piotr Trypus z zespołu Starsabout.

generał dywizji Arkadiusz Szkutnik, fot. Joanna Szubzda

gen. dyw. Arkadiusz Szkutnik [wideo]

dowódca operacji "Bezpieczne Podlasie", dowódca 18. Żelaznej Dywizji Zmechanizowanej
18.10.2024

- My jako siły zbrojne to nie baranki, które stoją i mają grzecznie się zachowywać, machać ręką i mówić: "Witamy was serdecznie". Tylko w sytuacji, kiedy ktoś nas atakuje w szczególności przy użyciu narzędzi niebezpiecznych, stosujemy siłę adekwatną do zagrożenia - mówi gen. Szkutnik.

Marta Cienkowska, fot. Sylwia Krassowska

Marta Cienkowska [wideo]

wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego
17.10.2024

- Muzeum Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Okopach to bardzo ważna inwestycja dla regionu nie tylko z punktu widzenia naszej historii i historii tego regionu, ale także z punktu widzenia rozwoju. Będzie to miejsce, do którego będą pielgrzymować nie tylko Polacy, ale też ludzie z zagranicy - mówi Marta Cienkowska.


fot. Marcin Gliński

prof. Daniel Boćkowski

ekspert ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu w Białymstoku
16.10.2024

- Strategia migracyjna nie wpływa na ograniczenie praw człowieka. Bezpieczeństwo jest kluczem. (...) Donald Tusk zastosował terapię szokową wobec Europy - mówi prof. Daniel Boćkowski.

dr Maciej Białous, fot. Marcin Gliński

dr Maciej Białous

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
15.10.2024

- Sondaże pokazują, że ludzie są na razie zadowoleni z działań rządu. Z jednej strony mamy te niespełnione obietnice, ale z drugiej względny spokój. Wydaje mi się jednak, że to może się destabilizować w najbliższych miesiącach przy okazji kampanii prezydenckiej - mówił w Polskim Radiu Białystok dr Maciej Białous.

Ewa Ziejewska, fot. Sylwia Krassowska

Ewa Ziejewska [wideo]

nauczycielka języka polskiego z LO Infotech w Białymstoku
14.10.2024

- Dopóki nie zmieni się system edukacji publicznej, to tych młodych nauczycieli nie będzie chętnych do pracy - mówi Ewa Ziejewska.


Dorota Wyszkowska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Dorota Wyszkowska

z Wydziału Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku
14.10.2024

Od nowego roku finanse samorządów będą naliczane według nowych zasad. Mają na tym wszyscy zyskać, bo do lokalnych władz - jak szacuje ustawodawca - ma w sumie trafić prawie 25 mld złotych więcej w porównaniu z obecnym rokiem budżetowym.

fot. Gabriela Lasota

Irena Jarocka, Halina Budziejko

Grzyboznawcy z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku
13.10.2024

- Grzyby występują nie tylko w sezonie, kojarzonym z grzybobraniem. Są od wiosny do jesieni, a nawet zimą. Każda pora roku ma swoje grzyby.

Marcin Gliński, Kamil Sołowianowicz, Kuba Totczyk, fot. A. Tyszkiewicz

Marcin Gliński, Kamil Sołowianowicz, Kuba Totczyk

muzycy z zespołu Dorian's Steaming Shadow
12.10.2024

25 października ukaże się debiutancka płyta białostockiego zespołu Dorian's Steaming Shadow.


Cezary Cieślukowski, fot. Marcin Gliński

Cezary Cieślukowski

prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
11.10.2024

"Województwo podlaskie od 2020 roku - zaczynając od pandemii, po kryzys migracyjny, sytuację na Ukrainie i zamknięcie granic - jest w stanie podwyższonego ryzyka. To powoduje, że przedsiębiorcy i firmy składają mniej wniosków o wsparcie" - mówił w Polskim Radiu Białystok prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Cezary Cieślukowski.

Prof. Mariusz Popławski, 10.10.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Mariusz Popławski

rektor Uniwersytetu w Białymstoku
10.10.2024

- Liczę na to, że potwierdzimy, że kształcimy na bardzo wysokim poziomie - mówi prof. Mariusz Popławski.

Krzysztof Jurgiel, fot. Joanna Szubzda

Krzysztof Jurgiel [wideo]

polityk, samorządowiec
9.10.2024

"Nie chcę być odebrany jako ten, który zdradził PiS". Krzysztof Jurgiel krytykuje Jarosława Kaczyńskiego i szefa podlaskich struktur partii Jacka Sasina i przedstawia swój punkt widzenia na utratę władzy przez PiS w podlaskim sejmiku.


Mariusz Chrzanowski, fot. Adam Dąbrowski

Mariusz Chrzanowski

prezydent Łomży
9.10.2024

Czy w Łomży widać już zmiany po otwarciu obwodnicy miasta? Jakich jeszcze zmian mieszkańcy mogą się spodziewać?

fot. Łukasz Błasikiewicz/Kancelaria Sejmu

Szymon Hołownia

marszałek Sejmu
8.10.2024

Marszałek Sejmu i poseł z województwa podlaskiego Szymon Hołownia rozpoczął spotkania wyjazdowe pod hasłem "Spotkajmy się pod jedną flagą".

prof. Henryk Wnorowski, fot. Joanna Szubzda

Prof. Henryk Wnorowski

członek Rady Polityki Pieniężnej, ekonomista z UwB
8.10.2024

- Dane, które otrzymaliśmy dotyczące naszej gospodarki, tak naprawdę nie pozostawiały żadnego pola manewru. W sytuacji, kiedy miesiąc do miesiąca odczyty inflacji wzrastają, tak naprawdę nikt by nie zrozumiał decyzji o obniżeniu stóp procentowych - mówi ekonomista.


Michał Rusinek, fot. Marcin Gliński

prof. Michał Rusinek [wideo]

literaturoznawca, członek Rady Języka Polskiego, pisarz i tłumacz
7.10.2024

- Spróbujmy mieć świadomość języka. Język jest czymś takim, czego my nie zauważamy. A jeżeli go nie zauważamy, to jest takie niebezpieczeństwo, że on zacznie nami "mówić". Stąd mój pomysł, żeby słuchać języka polityków, żeby trochę się przed nim obronić - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Michał Rusinek.

dr Katarzyna Sawicka-Mierzyńska, fot. Marcin Gliński

Katarzyna Sawicka-Mierzyńska

literaturoznawczyni z Uniwersytetu w Białymstoku, jurorka nagrody literackiej Nike
6.10.2024

W niedzielę (6.10) dowiemy się kto dostanie Nike - najważniejszą i najbardziej rozpoznawalną nagrodę literacką w Polsce. W jury, w tym roku zasiada literaturoznawczyni z UwB Katarzyna Sawicka-Mierzyńska.

Grzegorz Sandomierski, fot. Sylwia Krassowska

Grzegorz Sandomierski [wideo]

były bramkarz m.in. Jagiellonii Białystok, reprezentant Polski, a obecnie trener bramkarzy juniorów Jagi
4.10.2024

- Mam nadzieję, że moda na Jagiellonię będzie trwała bardzo długo - mówi Grzegorz Sandomierski.


prof. Marcin Moniuszko, fot. Marcin Gliński

Prof. Marcin Moniuszko

rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
4.10.2024

"My nie tylko kształcimy kadrę - my jesteśmy codziennie na tym froncie walki o zdrowie poszczególnych pacjentek i pacjentów. To jest coś, do dodaje naszej pracy szczególnego wymiaru odpowiedzialności" - mówił w Polskim Radiu Białystok rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku prof. Marcin Moniuszko.

Prof. Marta Kosior-Kazberuk, 3.10.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk

rektor Politechniki Białostockiej
3.10.2024

- Jako uczelnia regionalna przede wszystkim myślimy o wspieraniu kadr inżynierskich na Podlasiu. Na to składa się cały szereg działań - przede wszystkim stale modernizujemy naszą ofertę kształcenia - podkreśla prof. Marta Kosior-Kazberuk.

Marek Konkolewski, fot. archiwum prywatne

Marek Konkolewski

emerytowany inspektor policji, ekspert z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym
2.10.2024

- Jeżeli mamy do czynienia z recydywistą, to nie ma co mu dawać kredytu zaufania, traktować go liberalnie. Jego miejscem są kraty - mówi Marek Konkolewski.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok