Radio Białystok | Gość | Marcin Sawicki - kandydat na prezydenta Białegostoku

Marcin Sawicki

kandydat na prezydenta Białegostoku

10.05.2018, 08:33, akt. 08:59

Jakie są najważniejsze założenia kandydata na prezydenta, co zmienić w Białymstoku?

Marcin Sawicki, fot. Monika Kalicka
Marcin Sawicki, fot. Monika Kalicka


0:00
0:00
Z Marcinem Sawickim rozmawia Jarosław Iwaniuk | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Na kilka miesięcy przed zaplanowanymi na jesień tego roku wyborami samorządowymi pojawiają się kolejni kandydaci na prezydenta Białegostoku. Wśród chętnych są m.in. poseł, radny i były wiceprezydent. Prezydentem miasta z poparciem projektu "Kocham Białystok" chce również zostać biznesmen. Z Marcinem Sawickim rozmawia Jarosław Iwaniuk.


Jarosław Iwaniuk: Lepiej jest kandydować na prezydenta miasta pod szyldem społecznego projektu z tak piękną nazwą jak "Kocham Białystok" niż pod logo partii Wolność, której jest pan działaczem, a która jest niemal nieznana?


Marcin Sawicki: O wiele lepiej, dlatego że jesteśmy szerokim frontem i możemy łączyć środowiska i osoby, które nie są związane w żaden sposób z polityką i nie chcą być związane z polityką w cudzysłowie. One są po prostu działaczami lokalnymi, członkami różnych stowarzyszeń i szukają też innych osób, z którymi mogą działać. I to jest właśnie "Kocham Białystok". 

Jedna rzecz nas łączy, nie łączą nas jakieś centralne, ogólnopolskie poglądy polityczne, czy jakieś wizje gospodarcze, tylko łączy nas to miasto i to jest taka najważniejsza rzecz, że wiemy, że samorząd ma określoną misję do zrealizowania, którą określa ustawa i chcę ją zrealizować w taki sposób by w naszym mieście żyło się lepiej. Oczywiście to są różne pomysły i wizje, my mamy swoją i ją prezentujemy.


Jednak pana w oderwaniu od partii Wolność rozpatrywać nie można, a partia Wolność to partia prawicowa, konserwatywno-liberalna i eurosceptyczna. Tymczasem mówił pan swego czasu, że w Białymstoku zostają tylko chorzy, emeryci, ewentualnie renciści. To raczej nie są adresaci programu konserwatywno-liberalnego.


Oczywiście, że są. Dlatego, że każda osoba, która jest seniorem i ma swoje dzieci i ma wnuki, chciałaby żeby zostały w tym mieście, a niestety tak się składa, że każdy kto może ucieka z tego miasta. Zresztą to widzimy po liczbie studentów, po liczbie dzieci, która jest w szkołach w tej chwili, jak to wygląda i tak naprawdę jeszcze liczba mieszkańców w mieście się trzyma w miarę tylko i wyłącznie dlatego, że przyjeżdża do nas dużo osób przeprowadzających się spoza Białegostoku, z naszego województwa. Oni tutaj wykupują mieszkania, stąd też dostępność mieszkań jest utrudniona dosyć, natomiast ich dzieci już stąd wyjadą i to jest problem, bo skąd później brać tych ludzi, skoro już nie będzie komu przyjeżdżać tutaj do tego miasta.


Co jest najważniejsze w tym, żeby tak jak pan mówił miasto się rozwijało: niskie podatki lokalne, szybka kolej miejska w Białymstoku, likwidacja straży miejskiej, 24-godzinna infolinia medyczna, likwidacja białostockiej strefy płatnego parkowania czy stworzenie stref wolnych od zakazów - bo takie hasła są również w pana programie.


To są te hasła, one wszystkie są ważne. Natomiast najważniejsze jest zatrzymanie ludzi młodych, a przede wszystkim stworzenie miejsc pracy, a nie można mówić o stworzeniu miejsc pracy, jeżeli nie mówi się o podatkach. 

Weźmy na przykład takie podatki od nieruchomości, które mamy w Białymstoku. Nie wiem czy słuchacze zdają sobie z tego sprawę, że mamy praktycznie maksymalne stawki określone ustawą, czyli mamy taką stawkę jak ma między nimi Warszawa, czy inne duże miasta. I w tym wypadku nie możemy konkurować, bo nie mamy lotniska, nie mamy szybkich połączeń, nie mamy dwóch milionów mieszkańców, nie mamy węgla, nie mam dostępu do morza, więc w jaki sposób mamy konkurować? 

A tak naprawdę budżet nasze miasto ma całkiem spory i uważam, że jest tutaj miejsce na to, żeby takie podatki od nieruchomości zwyczajnie obniżać. Dotrze to wtedy nie tylko do przeciętnych Kowalskich, którzy mają swoje mieszkanie czy dom z ogródkiem, ale też przede wszystkim do firm i lokali usługowych, które wynajmują swoje lokale dla osób, które tą działalność prowadzą. A więcej pieniędzy u przedsiębiorców, to więcej pieniędzy u pracowników.


To jeżeli mniejsze podatki, to z czego wybudujemy szybką kolej miejską?


Tej szybkiej kolei miejskiej wbrew pozorom nie trzeba budować, dlatego że praktycznie całą infrastrukturę w Białymstoku już mamy. Wymaga oczywiście dobudowania kilku stacji, ten punkt będziemy szerzej dyskutować, bo to jest dłuższa debata. 

Trzeba kilka krawędzi peronowych wyremontować, owszem, natomiast to co najważniejsze już mamy, czyli tory. Tylko na jednym bardzo krótkim odcinku trzeba wybudować drugi pas, żeby pociągi mogły się mijać i ewentualnie jeden skład, który będzie się przemieszczał. I to będzie szybka kolej miejska, dlatego my to rozwiązanie proponujemy, bo jest bardzo mało kosztowne. Trudno mówić, że dużym kosztem jest sprowadzenie kasowników czy wprowadzenie jednolitego biletu na całe miasto, a w chcielibyśmy, żeby można było się przemieszczać z jednego krańca Białegostoku,  aż na przykład od Łap po chociażby Grabówkę - Zaścianki, żeby można było tam docierać za pomocą jednego biletu komunikacji miejskiej. Żeby to nie było tak jak teraz, że jedziemy pociągiem raz na godzinę i może podjedziemy, tylko żeby ten pociąg jeździł mniej więcej co 10 minut, żeby to miało po prostu jakiś sens.


Przedstawił pan również propozycję rozwiązania problemów w służbie zdrowia, ale o ile można mieć wątpliwości czy generalnie te systemowe rozwiązania w tej sferze pozostają w kompetencjach samorządu lokalnego, to zaproponowana przez pana diagnostyka przez telefon byłaby dość odważnym posunięciem, bo medycy, lekarze nawet o wynikach badań nie chcą rozmawiać telefonicznie.


Ale tu nie chodzi o diagnostykę, nie chodzi o stwierdzenie za pomocą infolinii medycznej, która ma wspierać głównie osoby starsze, seniorów którym ciężko się niejednokrotnie dostać do lekarza, czy rodziców z chorym dzieckiem o 23:00, to nie ma paść diagnoza na zasadzie - ma pan raka, albo pana ręka jest połamana - to ma być prosta porada. 

Udzieliliśmy przykładu informacji na konferencji prasowej - jeżeli ktoś ma problemy z bólami głowy wystarczy wypić dwie szklanki wody, poczekać dwie godziny i zobaczyć czy ból ustępuje, nie ustępuje - trzeba iść do lekarza, sprawa jest bardzo prosta. I takich porad drobnych, prostych jest dosyć dużo. Zresztą nie jest żadnym zdziwieniem, myślę że każdy kto był rodzicem to prawdopodobnie miał taką sytuację, że dzwonił w godzinach wieczornych do lekarza z prośbą o pomoc dla swojego dziecka i wtedy też nie otrzymywał informacji na zasadzie - pana dziecko umiera, stało się to czy tamto, tylko jak ma gorączkę, proszę zrobić to i to. I o takie informacje tutaj chodzi. 

Myślę, że zostało to błędnie zrozumiane, natomiast nam chodzi przede wszystkim o to, a po drugie o to żeby w porozumieniu z Narodowym Funduszem Zdrowia, myślę że takie porozumienie jest możliwe, bo to zawsze chodzi o pieniądze, a miasto nasze pieniądze ma na różne ciekawe inwestycje, niekoniecznie potrzebne, natomiast myślę, że to jest bardzo ważne i chodzi przede wszystkim o rejestrację.


Region Podlasia, ale także sam Białystok jest kojarzony z wielokulturowością, mieszkają tu różne narodowości, wyznawcy różnych religii. Czy pana zdaniem tę wielokulturowość można jakoś wykorzystać dla dobra miasta?


Uważam, że wielokulturowość i wpływy ze Wschodem i to, że mamy taką grupę prawosławnych, cerkwie, które przecież dla zachódu Polski są w ogóle nieznane, nasza kultura, jedzenie, ludzie nie wiedzą co to jest kiszka ziemniaczana. Jest na pewno to szansa dla nas do tego, żeby wykorzystywać to w promocji naszego regionu i miasta.


Praktyka pokazała, że wielu kandydatów, wiele komitetów wyborczych zabiegało o poparcie tego środowiska, pan również będzie?


Oczywiście, że będę, dlatego że to jest wyborca jak każdy inny i nie wiem dlaczego i w jaki sposób miałby być wykluczony. Myślę, że warto podkreślać naszą wielokulturowość, bo to jest zwyczajnie wartość sama w sobie. 

A warto tutaj jeszcze podkreślić, że są różnego rodzaju organizacje turystyczne, z których dzięki naszemu prezydentowi Truskolaskiemu się wypisaliśmy, między innymi ogólnopolskie, prezydent zrobił to na zasadzie takiej, że założymy swoją, ostatecznie nie doszło do założenia. Jesteśmy wyłączeni z organizacji turystycznych na terenie kraju, a później wydajemy pieniądze na rozpoznawalność Białegostoku. Jest to trochę kuriozalne, ja bym chciał to oczywiście zmienić, żeby ludzie wiedzieli gdzie jest Białystok.

| red: mak


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski

gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.

Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.


prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.

dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).


dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.

Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.

Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.


Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.

kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.

Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.


Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.

Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.

Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.


Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.

Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.


Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.

Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.

Prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński, źródło: PRB/Kazimierz Adamczewski-Uniwersytet Zielonogórski

prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński

z Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

Twórcza resocjalizacja z arteterapią to zupełnie nowy w Polsce pomysł na kształcenie specjalistów-pedagogów. Od września taki kierunek będzie na Uniwersytecie w Białymstoku.


dr Katarzyna Siemion, fot. Barbara Sokolińska

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

- Zastrzeżenie numeru PESEL ma zapobiegać niektórym skutkom związanym z kradzieżą tożsamości - mówiła w Polskim Radiu Białystok dr Katarzyna Siemion.

Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła [wideo]

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.05.2024

"Tarcza Wschód przyczyni się do uszczelnienia granicy" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Wiesław Kukuła.

fot. Piotr Pietruczuk

Rafał Kosno

Kandydat z listy Bezpartyjnych Samorządowców – Normalna Polska w Normalnej Europie
29.05.2024

"Osoby działające społecznie też powinny mieć szansę uczestnictwa w życiu politycznym. W polityce też przydałyby się nowe twarze" - mówi Rafał Kosno.


fot. Dominik Lubowicki

Karol Kiciński

Kandydat Konfederacji do Parlamentu Europejskiego
28.05.2024

- Moje hasło to jest "Polak w Polsce gospodarzem" - mówił w Polskim Radiu Białystok Karol Kiciński.

Krzysztof Jurgiel, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Jurgiel [wideo]

europoseł PiS
28.05.2024

- Szczególnie poseł Jacek Sasin, ponieważ nieudolnie prowadził negocjacje i doprowadził do tego, że PiS nie ma władzy w województwie podlaskim, to szukał tzw. kozła ofiarnego. Czuję się zniesławiony i pomówiony - mówi Krzysztof Jurgiel.

Stefan Krajewski, fot. Piotr Pietruczuk

Stefan Krajewski

poseł, wiceminister rolnictwa, kandydat Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego
27.05.2024

"Dzisiaj w Unii Europejskiej trzeba przywrócić normalność i zasady zdrowego rozsądku" - mówi Stefan Krajewski.


Wojciech Strzałkowski, fot. Marcin Gliński

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
27.05.2024

"Przez chwilę mi łzy popłynęły, ale więcej było tej radości. Można powiedzieć, że całe życie czeka się na takie wydarzenie, wymarzone, nawet wymodlone, bo przecież nasi kibice śpiewali: "Słuchaj Jezu, jak cię błaga lud, z Jagiellonii mistrza Polski zrób". I w końcu mamy to zwycięstwo." - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok Wojciech Strzałkowski.

fot. Sylwia Krassowska

Magdalena Cielecka

aktorka
26.05.2024

- Sztuka jest nośnikiem przeżyć, które mogą nas oderwać od nas samych, a przez to zreinterpretować nasze własne problemy i życie. Wierzę w to, że sztuka może zmieniać - mówi Magdalena Cielecka.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Pertkiewicz [wideo]

prezes Jagiellonii Białystok
24.05.2024

- Myślę, że mecz z Wartą Poznań byłby w stanie przyciągnąć na trybuny 40 tysięcy osób - mówił w Polskim Radiu Białystok Wojciech Pertkiewicz.


źródło: Uniwersytet w Białymstoku

prof. Elżbieta Awramiuk

językoznawczyni z Uniwersytetu w Białymstoku, członkini Rady Języka Polskiego
24.05.2024

"Zmiany wprowadzone przez Radę Języka Polskiego mają na celu uproszczenie polskiej pisowni" - mówi prof. Elżbieta Awramiuk.

Krzysztof Truskolaski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł Koalicji Obywatelskiej
24.05.2024

- Musimy zrobić wszystko, żeby nie było żadnych nielegalnych przekroczeń naszej granicy - to po pierwsze, a po drugie - żeby nasza granica była bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Krzysztof Truskolaski.

fot. Marcin Gliński

Kewin Kajewski [wideo]

kibic Jagiellonii Białystok, gniazdowy na meczach
23.05.2024

Sympatycy Jagiellonii Białystok odliczają godziny do sobotniego meczu z Wartą Poznań w piłkarskiej ekstraklasie. Głęboko wierzą, że po ostatnim gwizdku żółto-czerwoni będą cieszyć się z mistrzostwa Polski. Do tego wyjątkowego wydarzenia od wielu tygodni przygotowują się najbardziej zaangażowani kibice. Wśród nich jest Kewin, który wraz z kolegami prowadzi doping na białostockim stadionie.


fot. Marcin Gliński

Zbigniew Wojno [wideo]

prezes spółki PKS Nova
23.05.2024

"Niebawem będzie ten tabor uzupełniany. I tu powiem, że będziemy sięgali po wszelkie możliwe środki, które będą dostępne, żeby ten tabor się zmieniał" - mówił w Polskim Radiu Białystok nowy prezes spółki PKS Nova Zbigniew Wojno.

Eugeniusz Muszyc, fot. Barbara Sokolińska

Eugeniusz Muszyc

przewodniczący Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego i Forum Związków Zawodowych w Podlaskiem
22.05.2024

- Wzrost minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2025 roku powinien wynosić nie mniej niż 8,14 proc. To wyjdzie mniej więcej 350 zł - mówił w Polskim Radiu Białystok Eugeniusz Muszyc.

Jerzy Kułakowski, fot. Sylwia Krassowska

Jerzy Kułakowski [wideo]

dziennikarz Polskiego Radia Białystok
22.05.2024

"W sumie skomentowałem z 700 meczów. Są takie momenty, których się nie zapomina. Kibicowałem Jagiellonii, kiedy była na zapleczu, potem były lepsze czasy, wydawało się, że lepiej już nie będzie, ale były też sezony, że nie dało się tego oglądać. W sobotę (25.05) gramy o mistrza, o spełnienie marzeń" - mówi Jerzy Kułakowski.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok