Radio Białystok | Gość | Andrzej Jacek Reszuta i Tomasz Kleszczewski - organizatorzy Maratonu Śmiechu

Andrzej Jacek Reszuta i Tomasz Kleszczewski

organizatorzy Maratonu Śmiechu

4.06.2018, 12:31, akt. 13:01

12 godzin dobrej zabawy z gośćmi, dowcipami i niesamowitą atmosferą, by pomóc chorym dzieciom - 25 czerwca zapraszamy na Maraton Śmiechu 2.0.

Andrzej Jacek Reszuta i Tomasz Kleszczewski, fot. Monika Kalicka
Andrzej Jacek Reszuta i Tomasz Kleszczewski, fot. Monika Kalicka

Z Tomaszem Kleszczewskim i Andrzejem Jackiem Reszutą rozmawia Grzegorz Pilat

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


25 czerwca od 8:00 do 20:00 na antenie Polskiego Radia Białystok odbędzie się kolejny Maraton Śmiechu. To taki program, który trwa 12 godzin, a w jego trakcie przychodzą do naszego studia różne znane i lubiane osoby z całego regionu i opowiadają śmieszne historie i dowcipy. Przy okazji dobrej zabawy zbieramy pieniądze na Stowarzyszenie "Jasny Cel". Z dyrektorem programowym Polskiego Radia Białystok Tomaszem Kleszczewskim i przewodniczącym Stowarzyszenia Jasny Cel Andrzejem Jackiem Reszutą rozmawia Grzegorz Pilat.


Grzegorz Pilat: Przez okrągły rok zbieraliśmy siły i oto już za 3 tygodnie kolejna odsłona maratonu. Te wspomnienia wciąż żywe. 


Tomasz Kleszczewski: Chyba każdy kto słuchał nasz program z ubiegłego roku, z pierwszego dnia wakacji jest pod wrażeniem tego, co się działo przez 12 godzin w naszym studiu, my też jesteśmy. Przez rok myśleliśmy o tym, żeby wrócić do tego pomysłu i przyszedł czas - za 3 tygodnie ruszamy. Będzie bardzo podobnie, ale też troszeczkę inaczej niż rok temu. 

Oczywiście będą i ci sami, i inni goście, będą ludzie z różnych dziedzin, ale też to będzie 25 czerwca, w trakcie Mistrzostw Świata w piłce nożnej, dzień po meczu z Kolumbią, zakładam, że będziemy wszyscy w dobrych humorach jednak rano, także ta tematyka piłkarska, sportowa będzie obecna. Będą anegdoty, które zbieramy i które już mamy nagrane - autorstwa naszych piłkarzy Jagiellonii, ale też na przykład bardzo polecam anegdoty w wykonaniu pana Zbigniewa Bońka, który specjalnie dla Maratonu Śmiechu w Radiu Białystok opowiedział historię, przyznaję niesamowitą. Będą bardzo różni goście związani z piłką nożną, generalnie to wszystko będzie się kręciło wokół piłki oraz wokół Rosji.


Ale będziemy poruszali różne tematy, te historie też z na pewno będą z różnych dziedzin życia, a nie tylko piłki nożnej. Stowarzyszenie "Jasny cel" - jesteśmy z wami już drugi rok, w zeszłym roku zbieraliśmy pieniądze - przypomnijmy na co?


Andrzej Jacek Reszuta: Zbieraliśmy na remont i wyposażenie sali doświadczania świata, zebraliśmy wtedy około 3,500 zł. Tych pieniędzy niestety wystarczyło tylko na wyremontowanie sali i zrobienie nowej szafy. Dlatego teraz ukłon w stronę naszych słuchaczy, żeby dopomóc w wyposażeniu tej sali doświadczania świata, w szczególności zależy nam na nowym łóżku wodnym rehabilitacyjnym dla naszych dzieciaków.


I na to będziemy zbierać. Będzie nas bardzo dużo, w przestrzeni miejskiej, na antenie Polskiego Radia Białystok przez 12 godzin. Jak komuś 12 godzin uda się nas słuchać, to ból brzucha gwarantowany, a na pewno przepony. Rok temu okazało się, że mam wśród swoich znajomych co najmniej 10 takich osób, które słuchały od 8:00 do 20:00. Czy w tym roku jest coś jeszcze takiego, co mogłoby przyciągnąć kolejne osoby, żeby razem z nami spędzały czas?


Tomasz Kleszczewski:  Na pewno oprócz tego, że będzie nas słychać od 8:00 do 20:00, to będzie nas widać. Będziemy prowadzić transmisje na żywo z każdej wizyty naszych gości w poszczególnych godzinach, to będzie około 60 gości, tak jak w ubiegłym roku będą 4 osoby w każdej godzinie i wszystko to będzie można oglądać na naszej stronie internetowej, na naszym YouTubie, na naszym Facebooku.


Ale będzie można też w mieście czy też w centrum zobaczyć ludzi z puszkami.


Andrzej Jacek Reszuta: Tak, nasi wolontariusze wyjdą na miasto, będą poruszać się ulicami Rynek Kościuszki, Aleja Piłsudskiego, Kilińskiego, czyli rejony centrum. Dodatkowo nasi wolontariusze będą w Atrium Biała, to jest nowość, bo w tamtym roku tam żeśmy nie zbierali pieniędzy, tak jak w zeszłym roku również w serwisie Sieńko i syn Volkswagena przy ulicy Wysockiego i w Auchan Hetmańska tam też będą nasi wolontariusze. Dodatkowo Radio Białystok też zapewniło atrakcje, bo na Rynku będzie namiot.


Tomasz Kleszczewski:  Będzie nasze studio i to nie tylko w dniu maratonu, czyli 25 czerwca, ale również dzień wcześniej, gdy będzie trwał Jarmark na Jana na Rynku Kościuszki, my też tam będziemy, będzie nasze studio, będzie można wpłacać pieniądze, my będziemy częstować cukierkami w podzięce za dobre serce.


Przypominamy - 25 czerwca spotykamy się tłumnie przed radioodbiornikami od 8:00 do 20:00, wtedy Maraton Śmiechu wersja 2.0.


Tomasz Kleszczewski: Doszły mnie słuchy, że goście przez nas zaproszeni przygotowują się do tego programu, uczą się dowcipów na pamięć, przygotowują sobie książki z dowcipami, zapisują te dowcipy więc liczę na pełen profesjonalizm.


Będzie kreatywnie, my także liczymy na państwa, w zeszłym roku takim bardzo ważnym elementem naszej anteny, naszego spotkania były telefonu od naszych słuchaczy. Państwo dzieliliście się swoimi dowcipami z nami, myśmy te dowcipy później dalej przekazywali na antenie. 


Zapraszamy na wydarzenie na Facebooku


| red: mak
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Gwiazdka z Książką

"Drogi Święty Mikołaju" Nataszy Sochy i Magdy Mazur

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
Bogusław Cebulski, fot. Joanna Szubzda

Bogusław Cebulski [wideo]

z Rady Działalności Pożytku Publicznego
6.12.2019

- W założeniu 1 proc. podatku miał trafiać do małych organizacji, żeby je zasilać. Ale to się wykręciło w drugą stronę i teraz największe pieniądze pozyskują organizacje bardzo mocne, różne fundacje. Są to właściwie już komercyjne instytucje.

Mirosław Oliferuk, fot. Paweł Wądołowski

Mirosław Oliferuk

dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży
5.12.2019

Jazda na suwak i korytarz życia - od piątku (6.12) zaczynają obowiązywać nowe przepisy ruchu drogowego. Dokładnie opisują jak musimy się zachować kiedy z dwóch pasów ruchu robi się tylko jeden, a także w sytuacjach, kiedy trzeba zrobić w korku przejazd służbom ratunkowym.

Małgorzata Kidawa-Błońska, źródło: Platforma Obywatelska

Małgorzata Kidawa-Błońska

wicemarszałek Sejmu
5.12.2019

"Ludzie potrzebują zaufania, potrzebują poczucia godności i poczucia tego, że są częścią wspólnoty, nikt nie chce być poza nawiasem, nikt nie chce być wykluczony" - mówi wicemarszałek Sejmu.


Ewa Iżykowska-Lipińska, fot. Monika Kalicka

prof. Ewa Iżykowska-Lipińska

dyrektor OiFP
4.12.2019

Casting do opery „Eugeniusz Oniegin” w Operze i Filharmonii Podlaskiej przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Zbigniew Nikitorowicz, fot. Monika Kalicka

Zbigniew Nikitorowicz [wideo]

zastępca prezydenta Białegostoku
4.12.2019

"Żeby utrzymać dotychczasowy poziom jakości, częstotliwości połączeń musimy podnieść ceny biletów, jeżeli nie podniesiemy, to zabraknie w budżecie miasta pieniążków na dotacje do komunikacji miejskiej" - mówi zastępca prezydenta Białegostoku.

Piotr Sadowski, fot. Joanna Szubzda

Piotr Sadowski

trójboista siłowy
3.12.2019

- Myślałem, żeby podtrzymać wynik z poprzednich zawodów. Okazało się, że jeszcze dołożyłem 5 kg. Udało mi się podnieść 340 kg.


Adam Andruszkiewicz, fot. Monika Kalicka

Adam Andruszkiewicz [wideo]

podlaski poseł, wiceminister cyfryzacji
3.12.2019

- Jestem gotów dalej pracować w ministerstwie. Ale też nie ukrywam, że mam bardzo duży mandat społeczny w województwie podlaskim, co pokazuje, że śmiało mogę być takim typowo terenowym posłem. Spokojnie w każdej roli się odnajdę.

Paweł Łucyk, Maciej Zakrzewski, Justyna Citkowska i Wojciech Snopko, fot. Monika Kalicka

10:10 z dzielnicowym

2.12.2019

Policja z różnymi instytucjami organizuje spotkania w sportowym duchu, by przekonać młodych ludzi do zdrowego stylu życia.

Wojciech Borzuchowski, fot. Monika Kalicka

Wojciech Borzuchowski [wideo]

dyrektor białostockiego oddziału GDDKiA
2.12.2019

"Jesteśmy świadomi, że każde przedsięwzięcie, które jest realizowane w terenie cennym przyrodniczo, niesie ze sobą pewne określone trudności, natomiast są one możliwe do pokonania" - mówi Wojciech Borzuchowski.


Jolanta Gadek - fot. Robert Bońkowski

Jolanta Gadek

dyrektor Książnicy Podlaskiej
1.12.2019

- Prace nad tą książką trwały bardzo długo, ponieważ dorobek Jana Leończuka jest bardzo bogaty - mówi Jolanta Gadek z Książnicy Podlaskiej.

Lubelska Federacja Bardów w Radiu Białystok, fot. Monika Kalicka

Marek Andrzejewski, Katarzyna Wasilewska, Piotr Selim i Jan Kondrak

Lubelska Federacja Bardów
29.11.2019

"Zagraliśmy dużo fajnych koncertów, tak naprawdę jubileusz to jest zawsze pretekst do tego, żeby się spotkać z publicznością" - mówi Marek Andrzejewski.

Radosław Dobrowolski, fot. Monika Kalicka

dr Radosław Dobrowolski [wideo]

burmistrz Supraśla
29.11.2019

"6 lat czekaliśmy aż premier Polski złoży hołd powstańcom listopadowym na Kopnej Górze i bardzo się z tego cieszymy" - mówi burmistrz Supraśla.


Maria Juźwiuk i dr Jerzy Juźwiuk, fot. Joanna Szubzda

Maria Juźwiuk i dr Jerzy Juźwiuk

zwycięzcy licytacji
28.11.2019

- Satysfakcja jest ogromna - mówi dr Jerzy Juźwiuk, który wziął udział w naszej charytatywnej akcji "Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi". - Jestem dumna z taty - dodaje jego córka.

Paweł Łuksza, fot. Joanna Szubzda

Paweł Łuksza

z białostockiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich
28.11.2019

- Jesteśmy do tyłu z wieloma rzeczami, jeśli chodzi o podejście do miasta, do urbanistyki. Rozmawiam z ludźmi w Polsce (...) oni mają dużo większe pojęcie o tym, jak powinno wyglądać współczesne miasto niż my tu mamy w Białymstoku. Trochę zostaliśmy w tyle.

ks. Krzysztof Szakiel, fot. Monika Kalicka

ks. Krzysztof Szakiel

proboszcz parafii w Osowcu
27.11.2019

"Ten przepiękny obraz jest wyjątkowy, na żywo wygląda jeszcze bardziej okazałe i wspaniale niż w internecie. Zawiśnie na plebanii w Osowcu, znajdzie swoje miejsce gdzieś w saloniku" - mówi ksiądz, który wylicytował obraz "Michał Anioł".


Dorota Ostrożańska, fot. Monika Kalicka

Dorota Ostrożańska

ze Stowarzyszenia 100-lecie Kobiet
27.11.2019

"Przedstawimy 6 sylwetek kobiet zwykłych i niezwykłych, odbędzie się też spotkanie autorskie z Anną Kowalczyk, a potem debata na temat roli kobiet w społeczeństwie" - mówi Dorota Ostrożańska.

Lech Dzienis, fot. Monika Kalicka

prof. Lech Dzienis

rektor Politechniki Białostockiej
27.11.2019

"Czy będzie za 70 lat Politechnika Białostocka? Należy wierzyć, że będzie, ale w jakiej formie, pod jaką nazwą - tego nikt nie jest w stanie powiedzieć" - mówi rektor Politechniki Białostockiej.

Piotr Sadowski, fot. Joanna Szubzda

Piotr Sadowski

trójboista
26.11.2019

Na Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym podniósł 335 kg i zwyciężył w konkurencji martwego ciągu. - Myślę, że jeszcze poprawię ten wynik - mówi siłacz.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok