Radio Białystok | Gość | Andrzej Jacek Reszuta i Tomasz Kleszczewski - organizatorzy Maratonu Śmiechu

Andrzej Jacek Reszuta i Tomasz Kleszczewski

organizatorzy Maratonu Śmiechu

4.06.2018, 12:31, akt. 13:01

12 godzin dobrej zabawy z gośćmi, dowcipami i niesamowitą atmosferą, by pomóc chorym dzieciom - 25 czerwca zapraszamy na Maraton Śmiechu 2.0.

Andrzej Jacek Reszuta i Tomasz Kleszczewski, fot. Monika Kalicka
Andrzej Jacek Reszuta i Tomasz Kleszczewski, fot. Monika Kalicka

Z Tomaszem Kleszczewskim i Andrzejem Jackiem Reszutą rozmawia Grzegorz Pilat

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


25 czerwca od 8:00 do 20:00 na antenie Polskiego Radia Białystok odbędzie się kolejny Maraton Śmiechu. To taki program, który trwa 12 godzin, a w jego trakcie przychodzą do naszego studia różne znane i lubiane osoby z całego regionu i opowiadają śmieszne historie i dowcipy. Przy okazji dobrej zabawy zbieramy pieniądze na Stowarzyszenie "Jasny Cel". Z dyrektorem programowym Polskiego Radia Białystok Tomaszem Kleszczewskim i przewodniczącym Stowarzyszenia Jasny Cel Andrzejem Jackiem Reszutą rozmawia Grzegorz Pilat.


Grzegorz Pilat: Przez okrągły rok zbieraliśmy siły i oto już za 3 tygodnie kolejna odsłona maratonu. Te wspomnienia wciąż żywe. 


Tomasz Kleszczewski: Chyba każdy kto słuchał nasz program z ubiegłego roku, z pierwszego dnia wakacji jest pod wrażeniem tego, co się działo przez 12 godzin w naszym studiu, my też jesteśmy. Przez rok myśleliśmy o tym, żeby wrócić do tego pomysłu i przyszedł czas - za 3 tygodnie ruszamy. Będzie bardzo podobnie, ale też troszeczkę inaczej niż rok temu. 

Oczywiście będą i ci sami, i inni goście, będą ludzie z różnych dziedzin, ale też to będzie 25 czerwca, w trakcie Mistrzostw Świata w piłce nożnej, dzień po meczu z Kolumbią, zakładam, że będziemy wszyscy w dobrych humorach jednak rano, także ta tematyka piłkarska, sportowa będzie obecna. Będą anegdoty, które zbieramy i które już mamy nagrane - autorstwa naszych piłkarzy Jagiellonii, ale też na przykład bardzo polecam anegdoty w wykonaniu pana Zbigniewa Bońka, który specjalnie dla Maratonu Śmiechu w Radiu Białystok opowiedział historię, przyznaję niesamowitą. Będą bardzo różni goście związani z piłką nożną, generalnie to wszystko będzie się kręciło wokół piłki oraz wokół Rosji.


Ale będziemy poruszali różne tematy, te historie też z na pewno będą z różnych dziedzin życia, a nie tylko piłki nożnej. Stowarzyszenie "Jasny cel" - jesteśmy z wami już drugi rok, w zeszłym roku zbieraliśmy pieniądze - przypomnijmy na co?


Andrzej Jacek Reszuta: Zbieraliśmy na remont i wyposażenie sali doświadczania świata, zebraliśmy wtedy około 3,500 zł. Tych pieniędzy niestety wystarczyło tylko na wyremontowanie sali i zrobienie nowej szafy. Dlatego teraz ukłon w stronę naszych słuchaczy, żeby dopomóc w wyposażeniu tej sali doświadczania świata, w szczególności zależy nam na nowym łóżku wodnym rehabilitacyjnym dla naszych dzieciaków.


I na to będziemy zbierać. Będzie nas bardzo dużo, w przestrzeni miejskiej, na antenie Polskiego Radia Białystok przez 12 godzin. Jak komuś 12 godzin uda się nas słuchać, to ból brzucha gwarantowany, a na pewno przepony. Rok temu okazało się, że mam wśród swoich znajomych co najmniej 10 takich osób, które słuchały od 8:00 do 20:00. Czy w tym roku jest coś jeszcze takiego, co mogłoby przyciągnąć kolejne osoby, żeby razem z nami spędzały czas?


Tomasz Kleszczewski:  Na pewno oprócz tego, że będzie nas słychać od 8:00 do 20:00, to będzie nas widać. Będziemy prowadzić transmisje na żywo z każdej wizyty naszych gości w poszczególnych godzinach, to będzie około 60 gości, tak jak w ubiegłym roku będą 4 osoby w każdej godzinie i wszystko to będzie można oglądać na naszej stronie internetowej, na naszym YouTubie, na naszym Facebooku.


Ale będzie można też w mieście czy też w centrum zobaczyć ludzi z puszkami.


Andrzej Jacek Reszuta: Tak, nasi wolontariusze wyjdą na miasto, będą poruszać się ulicami Rynek Kościuszki, Aleja Piłsudskiego, Kilińskiego, czyli rejony centrum. Dodatkowo nasi wolontariusze będą w Atrium Biała, to jest nowość, bo w tamtym roku tam żeśmy nie zbierali pieniędzy, tak jak w zeszłym roku również w serwisie Sieńko i syn Volkswagena przy ulicy Wysockiego i w Auchan Hetmańska tam też będą nasi wolontariusze. Dodatkowo Radio Białystok też zapewniło atrakcje, bo na Rynku będzie namiot.


Tomasz Kleszczewski:  Będzie nasze studio i to nie tylko w dniu maratonu, czyli 25 czerwca, ale również dzień wcześniej, gdy będzie trwał Jarmark na Jana na Rynku Kościuszki, my też tam będziemy, będzie nasze studio, będzie można wpłacać pieniądze, my będziemy częstować cukierkami w podzięce za dobre serce.


Przypominamy - 25 czerwca spotykamy się tłumnie przed radioodbiornikami od 8:00 do 20:00, wtedy Maraton Śmiechu wersja 2.0.


Tomasz Kleszczewski: Doszły mnie słuchy, że goście przez nas zaproszeni przygotowują się do tego programu, uczą się dowcipów na pamięć, przygotowują sobie książki z dowcipami, zapisują te dowcipy więc liczę na pełen profesjonalizm.


Będzie kreatywnie, my także liczymy na państwa, w zeszłym roku takim bardzo ważnym elementem naszej anteny, naszego spotkania były telefonu od naszych słuchaczy. Państwo dzieliliście się swoimi dowcipami z nami, myśmy te dowcipy później dalej przekazywali na antenie. 


Zapraszamy na wydarzenie na Facebooku


| red: mak
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
Iwona Łobasiuk, fot. Monika Kalicka

Iwona Łobasiuk

z Fundacji Kierunek Ultra
20.08.2019

Do 23 sierpnia trwają zapisy na Predathlon Turtul 2019 - zachęca do wzięcia udziału w biegu Iwona Łobasiuk

Bohdan Paszkowski, fot. Monika Kalicka

Bohdan Paszkowski [wideo]

wojewoda podlaski
20.08.2019

Nasze podlaskie rolnictwo jest pewnym fenomenem na skalę ogólnokrajową - mówi wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Mł. asp. Emilia Kuprewicz i st. sierż. Krzysztof Trzonkowski, fot. Marcin Gliński

10:10 z dzielnicowym

19.08.2019

O pracy dzielnicowych, ale też o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa opowiadają mł. asp. Emilia Kuprewicz i st. sierż. Krzysztof Trzonkowski.


Szymon Hołownia, fot. Radek Nowacki

Szymon Hołownia

dziennikarz, pisarz i publicysta
19.08.2019

"W rolnictwie przemysłowym bardzo wyraźnie widać brak solidarności międzypokoleniowej. Dla naszych szyneczek, kurczaczków i różnych innych rzeczy zużywamy wodę i powietrze, które jest własnością naszych dzieci, wnuków i prawnuków, dla naszych dwóch sekund smaku" - mówi Szymon Hołownia.

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski [wideo]

minister edukacji narodowej, szef PiS w Podlaskiem
16.08.2019

- Wynik z 2015 r. to takie wymaganie minimum, czyli 8 mandatów - tak minister Piontkowski mówi o tegorocznych wyborach do Sejmu w Podlaskiem.

Anna Moniuszko, fot. Monika Kalicka

dr hab. Anna Moniuszko

kierownik Zespołu Muzyki Dawnej Diletto
15.08.2019

W najbliższą niedzielę (18.07) w Białymstoku odbędzie się koncert w ramach cyklu Muzyka Mistrzów Baroku.


Piotr Jankowski i Maciej Marchel, fot. Marcin Mazewski

Maciej Marchel i Piotr Jankowski

młody bokser i jego trener
14.08.2019

Jego marzeniem jest młodzieżowe mistrzostwo, a później olimpijskie złoto.

Dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej Prof. Ewa Iżykowska-Lipińska - Fot. Robert Bońkowski

Ewa Iżykowska-Lipińska

Dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej
13.08.2019

Śpiewaczka, aktorka i reżyserka została nową dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

szer. Beata Leszczyńska i szer. Mariusz Beck, fot. Monika Kalicka

szer. Beata Leszczyńska i szer. Mariusz Beck

z 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej
13.08.2019

Podlascy terytorialsi z żołnierzami Gwardii Narodowej USA wspierali organizację Światowego Zlotu Harcerzy "24th World Scout Jamboree".


Julia Chmielecka, fot. Monika Kalicka

Julia Chmielecka

autorka książki "Internet złych rzeczy"
10.08.2019

"Wspaniale, że mamy Internet, że dzięki niemu możemy pewne rzeczy robić szybciej, że możemy się dowiadywać, szybciej komunikować i tak dalej, ale są też jego złe strony" - podkreśla Julia Chmielecka.

Feel, fot. Sylwia Krassowska

Zespół Feel

8.08.2019

Muzycy opowiadają o sentymencie do Polskiego Radia Białystok, o tym, co robią, gdy nie są w trasie i o… miłości do wędkarstwa.


Katarzyna Droga, fot. Sylwia Krassowska

Katarzyna Droga

Pisarka, autorka książki "Hanka. Pierwsza powieść o Ordonównie"
5.08.2019

Od poniedziałku (5.08) przez dwa tygodnie nadawane będą fragmenty książki Katarzyny Drogi "Hanka. Pierwsza opowieść o Ordonównie"

Paweł Sobol i Wojciech Kosikowski, fot. Marcin Mazewski

10:10 z dzielnicowym

aspiranci Paweł Sobol i Wojciech Kosikowski
5.08.2019

O bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą i pracy dzielnicowego w gminie Giby opowiadają aspiranci Paweł Sobol i Wojciech Kosikowski.

Olga Gordiejew, Anna Jastrzębska i Edyta Wołosik, fot. Joanna Szubzda

Anna Jastrzębska

dyrektor Augustowskich Placówek Kultury
3.08.2019

"Augustów jest letnią stolicą naszego województwa, ale i letnią stolicą kultury" - mówi Anna Jastrzębska.


Tomasz Wachnowski i Adam Romanowicz, fot. Sylwia Krassowska

Tomasz Wachnowski i Adam Romanowicz

muzycy
2.08.2019

Tomasz Wachnowski to polski muzyk, autor, kompozytor, aranżer, piosenkarz i producent muzyczny. Poezję śpiewaną tworzy od 35 lat.

Rafał Siwek, fot. Sylwia Krassowska

Rafał Siwek

dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Drohiczynie
31.07.2019

"Z roku na rok, od 7 lat, ta impreza się rozkręca. W tym roku będzie około 560 kajaków" - mówi Rafał Siwek.

Maciej Syczewski, Aleksandra Szczurowska, zespół Surtaal Performing Art i Mirosław Szymański, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Syczewski, Aleksandra Szczurowska, zespół Surtaal Performing Art i Mirosław Szymański

uczestnicy Międzynarodowego Festiwalu Folkloru "Podlaskie Spotkania"
30.07.2019

Zespoły z najdalszych zakątków świata odwiedzą miejscowości z naszego regionu. W Brańsku rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania".
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok