Radio Białystok | Gość | Tadeusz Truskolaski - prezydent Białegostoku

Tadeusz Truskolaski

prezydent Białegostoku

6.06.2018, 08:30, akt. 08:52

"Dokładnie 11 i pół roku mija, jak zostałem zaprzysiężony na prezydenta miasta. Te lata to są lata ogromnego sukcesu i rozwoju naszego miasta".

Tadeusz Truskolaski, fot. Monika Kalicka
Tadeusz Truskolaski, fot. Monika Kalicka


0:00
0:00
Z Tadeuszem Truskolaskim rozmawia Lech Pilarski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Tadeusz Truskolaski ogłosił oficjalnie swój start w tegorocznych wyborach samorządowych na stanowisko prezydenta Białegostoku. Wsparli go liderzy PO i Nowoczesnej oraz prawosławnej mniejszości, którzy zawiązali koalicję wyborczą z komitetem Truskolaskiego. O wyborach i o rozwoju miasta z Tadeuszem Truskolaskim rozmawia Lech Pilarski.


Lech Pilarski: Decyzja zapadła.


Tadeusz Truskolaski: Oczywiście nie powiem, że bez wahania i bez jakiegoś przemyślenia. Podjąłem decyzję o tym, żeby po raz kolejny, czyli po raz czwarty kandydować na prezydenta miasta Białegostoku. 

Szanowni państwo, ta decyzja jest ogłoszona 5 czerwca, podobnie jak 12 lat temu, była ona również ogłoszona 5 czerwca. Wtedy były o wiele trudniejsze warunki, wtedy jak określali mnie dziennikarze, bo to dziennikarze wymyślili taki zwrot - byłem "bliżej nieznanym doktorem ekonomii". W tej chwili, dokładnie 11 i pół roku mija, jak zostałem zaprzysiężony na prezydenta miasta. Te lata to są lata, ja nie boję się tego powiedzieć, to są lata ogromnego sukcesu i rozwoju naszego miasta. 

Dlatego też spotykałem się wielokrotnie i na osiedlach, i przy różnego rodzaju spotkaniach i imprezach, z mieszkańcami rozmawiam bardzo często, Również też chodzę pieszo, co wielu z państwa na pewno widziało i spotykam się z wyrazami naprawdę takiego szczerego poparcia i prośby o to, żeby właśnie nie oddawać miasta. My tego miasta nie chcemy oddać tym, którzy mogą to miasto po prostu zwyczajnie zepsuć, którzy mogą w imię populizmu zepsuć do tego stopnia, że później będzie trudno stanąć na nogi. 

Przez te 12 lat ponad 3 miliardy inwestycji, z tego około dwóch trzecich to są środki unijne, to wiele trudnych decyzji, to Rynek Kościuszki, który dziś tętni życiem, można powiedzieć, gdzie są i zawody sportowe, i spotkania, i koncerty, i właściwie salon Białegostoku, ale też wiele innych elementów. My tak naprawdę w tej chwili to nie mamy słabych punktów. Oczywiście to wiadomo, że moi oponenci je znajdą, ale to są naprawdę przy skali porównawczej to są rzeczy drobne, które też trzeba oczywiście pewnie zlikwidować.


Ale złośliwie mówiąc przejdzie pan do historii, jako prezydent asfaltu. Z jednej strony jest dużo asfaltowania, a z drugiej strony dużo wycinania.


Miasto musi się rozwijać. Dzisiaj trudno sobie wyobrazić paraliż komunikacyjny, jaki by był. Z jednej strony oczywiście są tacy, którzy takie hasła gdzieś tam rzucają, a z drugiej strony wystarczy, że są zamknięte na dwie godziny dwie główne arterie miasta - od razu jest krzyk, że są korki. Wyobraźmy sobie właśnie dzisiaj brak ulicy Kaczorowskiego, czy Mazowiecka, która przenosi ruch i była Wiejska, wyobraźmy sobie brak przedłużenia Piastowskiej, czy też innych. One są konieczne. 

Oczywiście miasto jest zurbanizowane, czyli podlega różnego rodzaju przekształceniom, ale i tak jesteśmy jednym z najbardziej zielonych miast w Polsce, to oczywiście widać. Poza tym zawsze następuje zasada kompensacji, jeżeli właśnie są jakieś przeszkody i są drzewa, które są wycinane, ja to z bólem serca również robię.


Teraz 70 hektarów lasu Solnickiego...


Nie, nie, nie panie redaktorze. Po pierwsze nie wiadomo ile, bo dopiero po wybudowaniu tego pasa, to instytucje państwowe będą szacować i instytucje państwowe będą wycinać. Z jednej strony otrzymaliśmy zezwolenie na realizację inwestycji drogowej wraz ze wszystkim pozwoleniami i decyzją środowiskową, wydane przez organy państwa, przez wojewodę i inne organy do tego uprawnione. 

Po drugie Urząd Lotnictwa Cywilnego on będzie to szacował, chodzi o przeszkody lotnicze. Po trzecie jeżeli będą te przeszkody właśnie już zdiagnozowane, bo to niekoniecznie chodzi o wycinkę, chodzi o również o to, żeby w niektórym momencie drzewostan był po prostu troszeczkę niższy, będą organizowały Lasy Państwowe, bo jeżeli jest lotnisko, lotnisko jest zarejestrowane wiele, wiele lat temu, przeszkody lotnicze po prostu muszą być usunięte. Mam nadzieję, że będzie tego jak najmniej. 


Porosły - ostatnia decyzja Polskich Wód wskazuje na to, że inwestycja może się zatrzymać. 


To jest zła i dobra decyzja. Bo tak naprawdę Polskie Wody uchyliły decyzję, podkreślając elementy, które były niekorzystne dla miasta, więc wydadzą następną decyzję, która będzie lepsza. Tylko jest kwestią walki z czasem, bo ta walka z czasem zawsze jest i oczywiście od odwołania, od ZRID-u (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej), które jest rozpatrywane w ministerstwie i tak jeszcze ono jest rozpatrywane. 

To jest kwestia tylko kiedy Polskie Wody wydadzą tę decyzję, jak państwo widzicie nic nie zależy od nas tak naprawdę, my jesteśmy tylko realizatorami i czekamy na różnego rodzaju decyzje organów państwowych po to, aby zgodnie z literą prawa wszystko realizować.


Czy na zakończenie pana kadencji albo kolejnej powstanie park imienia prezydenta Truskolaskiego, bo na razie mamy mosty, na razie mamy drogi, ronda, różne tego rodzaju inwestycje, a w Białymstoku brakuje parku z prawdziwego zdarzenia, to jest jedno z nielicznych miast w Europie i na świecie, w którym to do centrum trzeba przyjechać, żeby pójść do parku z prawdziwego zdarzenia.


Ja bym powiedział odwrotnie - to jest jedyne miasto w Europie, z którego z centrum miasta parkiem i lasem można wyjść do Puszczy Knyszyńskiej przechodząc tylko przez ulice.


Mówię o pewnej zmianie formuły myślenia, żeby wzbogacać miasto o takie tereny rekreacyjne, miejsca gdzie można by było, niekoniecznie w centrum, niekoniecznie na Rynku Kościuszki, ale gdzieś na peryferiach się spotykać.


Ale to robimy przecież. Właśnie z jednej strony są Stawy Marczukowskie, które są odrestaurowane, z drugiej strony może to nie jest park, ale bardziej plac zabaw na Jaroszówce, ale zaraz obok, również przy trasie Piastowskiej takie centrum sportowo-rekreacyjne z takimi pewnymi elementami również wypoczynkowymi. 

Był oczywiście park Antoniuk, ale on zostanie tak jak jest, z uwagi na to, że jest to teren zalewowy, tam jakaś ingerencja jest zwyczajnie niewskazana, bo jest to teren polderów. Także wszystkie miejsca, które będą możliwe do rozwoju, będziemy to robić, ja bym powiedział bardziej tak kameralnie na osiedlach. 

My jesteśmy miastem bardzo małym, miastem kompaktowym i bardzo gęsto zaludnionym, dlatego też trzeba bardzo umiejętnie wybierać te elementy, tak żeby właśnie może mniejsze miejsca do rekreacji, ale bardziej na osiedlu.


Czy uda się panu zbudować taką koalicję, osiągnąć taki wynik, także z innymi kandydatami na radnych, żeby samodzielnie rządzić w radzie, jak pan to przewiduje?


Ja przewiduję, że tak. To znaczy rachunek jest prosty - przewiduję, że ponieważ mamy cztery podmioty, to każdy z tych podmiotów wprowadzi po kilku radnych. Wystarczy, że wprowadzi po czterech radnych, czyli Platforma, mam nadzieję, że Platforma prowadzi więcej, Nowoczesna wprowadzi kilku radnych, Komitet Truskolaskiego - uważam, że wtedy samodzielnie wprowadziliśmy sześciu, że teraz też czterech, Forum Mniejszości Podlasia - 4-5, matematyka pokazuje, że jest na to duża szansa. Jeżeli pięciu Platforma, trzech Nowoczesna, 4 Komitet Truskolaskiego i czterech Forum Mniejszości Podlasia to mamy 16 radnych i możliwość samodzielnego rządzenia.


Powtarzanie matematyki nas czeka.


Trochę. Przede wszystkim będziemy starali się pokazać dobrych kandydatów, a myślę że biorąc pod uwagę cztery podmioty, każdy będzie mógł już powiedzieć, że ma na kogo zagłosować. Jeżeli nie chce zagłosować na kandydata partyjnego, będzie mógł wybrać kandydata z Forum Mniejszości Podlasia, albo z Komitetu Truskolaskiego. 

To są tak, jak 4 lata temu, to był taki jeden warunek, że z Komitetu Truskolaskiego mogą startować tylko te osoby, które nie są partyjne, dlatego żeby właśnie pokazać, że jesteśmy otwarci, żeby mieszkańcy po prostu mieli zwyczajnie wybór.

| red: mak


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

REKLAMA
NIETEATR Mamy Śpiewamy - interaktywny koncert familijny

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Andrzej Wilczyk, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Wilczyk [wideo]

weteran ruchu kibicowskiego Jagiellonii Białystok
17.05.2024

- Jagiellonia jest gotowa na mistrza Polski - mówił w Polskim Radiu Białystok Andrzej Wilczyk.

dr Radosław Poniat, fot. Barbara Sokolińska

dr Radosław Poniat

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
17.05.2024

- Krzysztof Jurgiel już dawno przestał być ważną postacią w partii, nie znalazł się na listach wyborczych - mówi w Polskim Radiu Białystok socjolog Radosław Poniat z Uniwersytetu w Białymstoku

mjr Katarzyna Zdanowicz, fot. Barbara Sokolińska

mjr Katarzyna Zdanowicz [wideo]

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
16.05.2024

- To ewenement na skalę całego świata, że państwo sąsiednie zaangażowane jest w organizowanie nielegalnej migracji - mówi o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy mjr Katarzyna Zdanowicz.


Jan Raczyński, źródło: Facebook Muzeum Pamięci Sybiru

Jan Raczyński

prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Memoriał
15.05.2024

- Niestety, dziś w Rosji nie wypada mówić o demokracji. Autorytaryzm nie może opierać się na demokratycznym społeczeństwie - mówi Jan Raczyński.

Maciej Żywno, fot. Marcin Gliński

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
15.05.2024

Premier Donald Tusk zapewnia, że Polska nie przyjmie żadnych uchodźców z tytułu paktu migracyjnego. Mówi też o pełnym poparciu dla straży granicznej i wojska broniącego granicy. W jakim kierunku podąża polityka rządu w tych sprawach?

Dariusz Wieczorek, fot. Marcin Gliński

Dariusz Wieczorek [wideo]

minister nauki i szkolnictwa wyższego
14.05.2024

- Liczba studentów maleje. Koszty rosną. Nie ma możliwości, żeby w Polsce było 350 uczelni wyższych. Jeżeli dzisiaj nie będziemy podejmowali decyzji, to za 2-3 lata będziemy mieli rzeczywiście poważne problemy. Dlatego jestem zwolennikiem łączenia i tworzenia uczelni silniejszych - mówi minister.


Emilia Ramotowska, fot. Marcin Gliński

Emilia Ramotowska

koordynatorka Juwenaliów
13.05.2024

Wilki, Kayah, Dżem i Golec uOrkiestra - m.in. tacy artyści wystąpią na tegorocznych białostockich Juwenaliach. Łącznie przez dwa dni na Kampusie Politechniki Białostockiej wystąpi blisko 30 zespołów.

Rafał Rudnicki, fot. Marcin Gliński

Rafał Rudnicki [wideo]

zastępca prezydenta Białegostoku
13.05.2024

Na uczniów czeka ponad 3 tys. miejsc m.in. w liceach i technikach. Rozpoczyna się rekrutacja do białostockich szkół ponadpodstawowych na przyszły rok szkolny.

fot. Marcin Gliński

Magdalena Kaczonowska, Wiktoria Korol, Zofia Szestowicka, Aleksandra Dąbrowska i Zofia Fidziukiewicz

ze Studia Tańca Sportowego HOKUS w Białymstoku
12.05.2024

Specjalną strefę kibica na trasie 11. PKO Białystok Półmaraton przygotowaliśmy jako Polskie Radio Białystok tuż obok swojej siedziby przy ul. Świerkowej. Biegaczy dopingowały dziewczyny ze Studia Tańca Sportowego HOKUS w Białymstoku.


YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska, fot. Joanna Szubzda

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska

wokalistka, laureatka konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
12.05.2024

Specjalną strefę kibica na trasie 11. PKO Białystok Półmaraton przygotowaliśmy jako Polskie Radio Białystok tuż obok swojej siedziby przy ul. Świerkowej. Gościnnie biegaczy dopinguje YUOS, czyli Julianna Olańska - laureatka Niebieskiego Mikrofonu Polskiego Radia Białystok, półfinalistka programu The Voice of Poland.

Mariusz Chrzanowski, fot. Adam Dąbrowski

Mariusz Chrzanowski [wideo]

prezydent Łomży
10.05.2024

W poniedziałek (6.05.) Mariusz Chrzanowski złożył ślubowanie i oficjalnie rozpoczął swoją trzecią kadencję na stanowisku Prezydenta Miasta Łomża.

Czesław Renkiewicz, fot. Iza Kosakowska

Czesław Renkiewicz [wideo]

prezydent Suwałk
10.05.2024

Nowy żłobek, kolejne inwestycje drogowe i mediateka to ważniejsze cele, które chce zrealizować podczas swojej ostatniej kadencji prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.


prof. Izabela Święcicka, fot. Gabriela Lasota

prof. Izabela Święcicka

główna koordynator Festiwalu Nauki i Sztuki, prorektor Uniwersytetu w Białymstoku ds. nauki i współpracy międzynarodowej
9.05.2024

- Nauka powinna być dla wszystkich. Dążymy do tego, żeby zaprezentować nasze osiągnięcia dla całego społeczeństwa. Chcemy poszerzać wiedzę o tym, co już odkryliśmy. Mając ją, rozumiejąc różnego rodzaju zjawiska, które są w świecie i we wszechświecie, lepiej funkcjonujemy - mówi w Polskim Radiu Białystok prof. Izabela Święcicka.

Artur Kosicki, fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

były marszałek województwa podlaskiego
9.05.2024

"Marszałkiem się bywa, a człowiekiem trzeba być. Dlatego dziękuję za wszystkie słowa wsparcia. Za - nie tylko to poparcie - 23 tys. głosów, które zostały na mnie oddane, ale też za ten odzew po tej sytuacji, która zaistniała we wtorek i zmianie w zarządzie" - mówił w Polskim Radiu Białystok były marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

profesor Uniwersytetu w Białymstoku
8.05.2024

- Bardzo ważne będzie, w jaki sposób Rosjanie i Białorusini zaczną korzystać z danych Tomasza Szmydta. Wykorzystają go też do propagandy - mówi prof. Daniel Boćkowski.


Łukasz Prokorym, fot. Joanna Szubzda

Łukasz Prokorym [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
8.05.2024

- Każdego radnego, który w mojej ocenie przechodzi na dobrą stronę mocy, będę nazywał bohaterem i będę gratulował odpowiedzialności za losy województwa. I uważam, że to są właściwe słowa dla państwa marszałków Wiesławy Burnos i Marka Malinowskiego - mówi marszałek.

Marcelina Román, Iga Caban i Michał Znaniecki, fot. Joanna Szubzda

Marcelina Román, Iga Caban i Michał Znaniecki

artyści
8.05.2024

W Operze i Filharmonii Podlaskiej trwają przygotowania do ostatniej w tym sezonie artystycznym premiery. Już 10 maja publiczność zobaczy "Pajace" Ruggera Leoncavalla i "Rycerskość wieśniaczą" Pietra Mascagniego w reżyserii Michała Znanieckiego.

Michał Dzierżek i Aneta Radziszewska, fot. Joanna Szubzda

Michał Dzierżek i Aneta Radziszewska

tegoroczni maturzyści z I LO w Białymstoku
7.05.2024

- Moim zdaniem tematy były do przewidzenia i raczej typowe - mówiła tegoroczna maturzystka Aneta Radziszewska.


Magdalena Dziejma, fot. Joanna Szubzda

Magdalena Dziejma [wideo]

polonistka, wicedyrektor VI LO w Białymstoku
7.05.2024

- Czy egzamin ustny z jęz. polskiego jest potrzebny? Myślę, że jesteśmy w stanie troszkę inaczej sprawdzić umiejętności komunikacyjne maturzystów. Lepiej by było, żeby uczniowie mieli szansę skupienia się tylko na egzaminach pisemnych, zwłaszcza na poziomie rozszerzonym - uważa polonistka.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
6.05.2024

- Przyjeżdża do nas kilka tysięcy ludzi z całej Polski. Mamy rekordową frekwencję na całej imprezie, w tej chwili jest zapisanych już prawie 6600 osób. Przygotowaliśmy też aż 15 punktów kibicowania na 21-kilometrowej trasie - będą kapele, dj'e, a nawet orkiestra - mówi Grzegorz Kuczyński.

Tadeusz Truskolaski, fot. Joanna Szubzda

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku
6.05.2024

- Chciałbym, żeby te 5 lat upłynęło pod znakiem zaspokajania potrzeb mieszkańców. To, co przyjmiemy do realizacji, będzie monitorowane - będziemy się spotykać z mieszkańcami i będę zdawał im relacje z tego, co zostało zrobione - zapowiada prezydent.


Robert Sadowski, fot. Marcin Gliński

Robert Sadowski [wideo]

dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku
2.05.2024

"To symbol, który nas wszystkich łączy" - tak o biało-czerwonej fladze mówił w Polskim Radiu Białystok dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku Robert Sadowski.

Radosław Hancewicz, fot. Joanna Szubzda

Radosław Hancewicz [wideo]

rzecznik podlaskiej KAS
30.04.2024

Około 7-9 proc. to jeszcze zeznania podatkowe składane tradycyjną drogą w formie papierowej - albo bezpośrednio w urzędzie, albo za pośrednictwem poczty. Natomiast powyżej 90 proc. podatników rozlicza się elektronicznie - mówi rzecznik.

foto: Monika Kalicka

Michał Fiszer

ekspert Stowarzyszenia Portów Lotniczych V4+
29.04.2024

Pierwszy samolot z lotniska Białystok - Krywlany odleci być może w ciągu roku. Początkowo planuje się loty do Chorwacji, może do Niemiec, ale nie oczekujmy tego, że będą to loty codziennie, tylko zapewne w jakieś dni tygodnia - mówi Michał Fiszer.


fot. Marcin Gliński

Paweł Chomczyk

współtwórca Siedliska Kultury Solniki 44
28.04.2024

To ma być przedsmak i wiosenna odsłona letniego festiwalu teatralnego LasFest. W nadchodzący majowy długi weekend Siedlisko Kultury Solniki 44 otwiera tegoroczny sezon artystyczny.

fot. Gabriela Lasota

Emilia Świętochowska

Podlaski Instytut Kultury
27.04.2024

Do 10 maja można nadsyłać zgłoszenia do Rockowań. Gdzie można to zrobić, jakie kryteria trzeba spełnić, żeby dostać się do półfinału przeglądu?

fot. Joanna Szubzda

Karol Zimnoch [wideo]

doradca kredytowy
26.04.2024

Znane są już założenia programu Mieszkanie na start. Kto będzie mógł skorzystać z państwowych dopłat do kredytów hipotecznych i na jakich warunkach?


prof. Mariusz Popławski

prof. Mariusz Popławski [wideo]

rektor elekt Uniwersytetu w Białymstoku
25.04.2024

- Celem jest doprowadzenie do tego, żeby wszystkie wydziały, a przypomnę, że mamy ich 15, były zlokalizowane na kampusie, żeby oprócz tego były akademiki, żeby była stołówka z prawdziwego zdarzenia, żeby życie studenckie mogło się rozwijać.

źródło: www.gov.pl

Mikołaj Dorożała [wideo]

wiceminister klimatu i środowiska
24.04.2024

"Chcemy ochronić najcenniejsze drzewa, a jednocześnie zaprezentować też pakiet dla przedsiębiorców drzewnych" - mówi Mikołaj Dorożała.

Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
23.04.2024

"Myślę, że nowy zarząd województwa stworzy Prawo i Sprawiedliwość. Zobaczymy tylko z kim, w jaki sposób i na jakich warunkach, bo to jest bardzo istotne" - mówi Artur Kosicki.


Czesław Renkiewicz, fot. Barbara Sokolińska

Czesław Renkiewicz

prezydent Suwałk
22.04.2024

"Bardzo się cieszę, że będę mógł jeszcze przez pięć lat kierować naszym miastem. Dużo spraw jest do załatwienia, wiem, jakie są oczekiwania mieszkańców. Uczynię wszystko, żeby miasto piękniało, zmieniało się" - mówi Czesław Renkiewicz.

dr Maciej Białous, fot. Barbara Sokolińska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
22.04.2024

- Tego typu wyniki jak w Korycinie pokazują, jak bardzo decyzja każdego z nas o pójściu bądź niepójściu na wybory może decydować o tym, co przez kolejne lata będzie się działo w naszej miejscowości - mówi dr Maciej Białous.

Marcin Kruszewski, fot. Joanna Szubzda

Marcin Kruszewski [wideo]

prawnik, twórca profilu i książki „Prawo Marcina”
21.04.2024

- Można mówić o prawie w trochę inny sposób, przekazywać te informacje nie po prawniczemu, ale po ludzku, językiem zrozumiałym dla każdego, również dla dzieciaków - mówi Marcin Kruszewski.


Krzysztof Gawkowski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Gawkowski [wideo]

wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski
19.04.2024

- Rosja tego nie ukrywa, że za wszelką cenę chciałaby rozbić sojusz Unii Europejskiej, państw go tworzących, i będzie siała dezinformację w Polsce i w innych państwach. Szczególnie ma to znaczenie przy eurowyborach, dlatego że one nasilają te odśrodkowe ruchy - mówi minister.

Krzysztof Truskolaski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej
18.04.2024

"Jeżeli ktoś jest zawiedziony rządami pana marszałka Artura Kosickiego, jest zawiedziony też ośmioma latami rządów PiS, to będziemy rozmawiać z każdą taką osobą, która chciałaby rzeczywiście budować województwo podlaskie" - mówił w Polskim Radiu Białystok poseł, szef podlaskiej Platformy Obywatelskiej Krzysztof Truskolaski.

Michał Kuźmicz, fot. Barbara Sokolińska

Michał Kuźmicz [wideo]

członek Izby Adwokackiej i ekspert prawa karnego gospodarczego
17.04.2024

- Państwo polskie w lipcu ubiegłego roku zrobiło olbrzymi krok w kierunku gwarancji bezpieczeństwa dla dzieci - mówił w Polskim Radiu Białystok Michał Kuźmicz.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok