Radio Białystok | Gość | Ireneusz Mamrot [wideo] - trener Jagiellonii Białystok

Ireneusz Mamrot [wideo]

trener Jagiellonii Białystok

8.02.2019, 08:30, akt. 08:40

Przed nami na pewno ciężki mecz, ale chcemy od początku punktować dla nas, ten start jest bardzo ważny i nie chcę mówić jakiś tam celach dalszych, bo te pierwsze kolejki - one wszystko określą.

Ireneusz Mamrot, fot. Sylwia Krassowska
Ireneusz Mamrot, fot. Sylwia Krassowska

Z Ireneuszem Mamrotem rozmawia Jerzy Kułakowski

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Piłkarscy kibice w naszym kraju narzekają na poziom ekstraklasy, zawsze jednak z niecierpliwością czekają na wznowienie rozgrywek. W kalendarzu mamy środek zimy, ale wieczorem startuje runda wiosenna. Na inaugurację Jagiellonia Białystok zagra na wyjeździe z Miedzią Legnica. W przerwie zimowej w białostockiej drużynie doszło do sporych zmian kadrowych. O tym i o przygotowaniach do rozgrywek Jerzy Kułakowski rozmawiał z trenerem Jagi Ireneuszem Mamrotem.Jerzy Kułakowski: Pan po ostatnim jesiennym meczu - meczu z Piastem Gliwice - zapowiadał duże zmiany kadrowe w Jagiellonii, ale tak sobie myślę, że tego co nastąpiło - tej takiej małej rewolucji - to chyba się nikt nie spodziewał. Zakładam, że pan z góry wiedział, że to tak trzeba będzie zrobić?


Ireneusz Mamrot: No może nie w stu procentach, bo w przypadku zwłaszcza Karola Świderskiego nie zakładaliśmy, że odejdzie już teraz. Generalnie sytuacja jego i Przemka jest trochę inna, bo oni dostali dobre oferty. 

W przypadku Przemka na pewno, gdyby został to bym nie narzekał, ale też każdy piłkarz potrzebuje nowych wyzwań po jakimś czasie i tutaj widać było, że Przemek już myślał o tym, żeby odejść, nie ukrywał tego, więc to jest inna sytuacja, jeszcze inna z Karolem. W klubie wszyscy uważaliśmy, że pół roku powinien jeszcze zostać. 

Pozostałe odejścia to były tutaj przemyślane ruchy w klubie, wiem że to może być zaskoczenie dla wielu kibiców, ale zespół zajął dwa razy drugie miejsce, ja czułem wewnętrznie, że nie każdy z piłkarzy do końca - może nie, że nie jest zaangażowany - tu to nigdy nie mogłem tego zarzucić - natomiast gdzieś tam czuć, że czegoś brakowało.


Głodu zabrakło?


Tak, właśnie o to mi chodzi. I to nie chodzi o głód jakiś sukcesu, tylko po prostu jak długo w jednym miejscu jest, to też oni szukali nowych wyzwań i oczywiście oni będą grali, pomagali, bo to są dobrzy zawodnicy, to jest to ryzyko, które my podjęliśmy, jako klub. A wydaje mi się, że na tym etapie rozgrywek musiało to nastąpić.


Dla mnie jeden transfer był szczególnie zaskakujący, dla kibiców na pewno też. Ciekawe, czy wie pan o kim myślę?


Kilka transferów mogło być.


O transferze z boiska na ławkę trenerską Rafał Grzyba. 


Moja decyzja zapadła troszeczkę szybciej, przed zgrupowaniem i najpierw sam zawodnik musiał zaakceptować, to na pewno nie była dla niego łatwa decyzja. 

Mam nadzieję, że dzisiaj już jej nie żałuje i na pewno będzie mógł tą karierę jeszcze przedłużyć. Ale myślę, że on się nie obrazi, jak powiem te słowa, że już nie wiadomo ile z niej by nie wyciągnął, a tutaj ma wiele lat pracy przed sobą i myślę, że to jest człowiek, w którego Jagiellonia chce zainwestować. Niewykluczone, że kiedyś będzie nawet pierwszym trenerem, bo człowiek, który się sprawdził w klubie pod każdym względem, mało dzisiaj jest takich piłkarzy, by tyle lat w jednym miejscu byli, jemu akurat tej motywacji, tego głodu nigdy nie brakowało, więc klub go zna bardzo dobrze.


No i przyszło sześciu nowych zawodników, bo w tym gronie uważam jest też Martin Adamec, trzech Słowaków, Serb, Hiszpan i Chorwat. Oczywiście znowu pojawiły się głosy -  a gdzie Polacy, a zwłaszcza gdzie młodzi Polacy? Czasami Polaków się pozyskać nie da.


Pytanie się najczęściej pojawia, tak mam wrażenie, że odpowiedzi już niewiele osób słucha. 

My też rozmawialiśmy z Polakami. Ja nie chcę mówić nazwisk, bo nie będę im tam szkodził, tym zawodnikom, nie o to mi chodzi, nie ma ich u nas, ale tak jak jeszcze rok temu mówiłem, że o ile jest z Polakami potrafiliśmy się dogadać, to problem był z klubami, tak teraz w jednym i w drugim przypadku było bardzo ciężko. 

Ci Polacy też widzą, że jest duży popyt na nich, więc się cenią, chcą też wysokich kontraktów i tak jak analizujemy ile zarabiają obcokrajowcy - co do nas przyszli z naszej ligi - to na pewno ich oczekiwania były mniejsze. 


Zakładam, że gdyby wszyscy z tej szóstki byli zdrowi, to jest na pewno Jesus Imaz i Zoran Arsenić, który na szczęście jest zdrowy grałby w wyjściowym składzie w meczu z Miedzią, być może Andrej Kadlec, Marcin Koszter - wiadomo też. Tu się jednak troszkę pokrzyżowały wasze plany.


Problem jest z Jesusem i z Andrejem, bo to nie jest problem tylko tego, że oni trenowali teraz, tylko oni już nie grali w końcówce sezonu. Potocznie mówi się, że czas dojścia do formy jest taki, jak czas przerwy, no może aż tak długo w tych przypadkach nie będzie, ale na pewno troszkę to komplikuje sytuację, bo przyszli rywalizować o miejsce i też naciskać, i zawodnicy, którzy tu są - też muszą mocniej w cudzysłowie sprężyć się.


W obronie, w pomocy - tam jest w kim wybierać, natomiast po odejściu Romana Bezjaka, Cilliana Sheridana i Karola Świderskiego - zostało dwóch ludzi w ataku - Stefan Scepovic i Patryk Klimala. I w międzyczasie okazało się, że ten Patryk Klimala urósł do miana napastnika numer 1.


To pokaże liga, ja mogę powiedzieć jedno - widać że bardzo pozytywny bodziec nastąpił, bo odejście Romana i Cilliana miało wpływ na niego widać po treningach, że on zaczął wierzyć, że może grać, w tym momencie jeszcze odszedł Karol. 

Sytuacja jest dla niego bardzo klarowna - albo gra od początku, a nawet jeżeli nie gra - to nie oszukujmy się - napastnik zawsze wchodzi na boisko i z góry dzisiaj wiadomo, że jeżeli tylko będzie zdrowie, to tych minut będzie miał na pewno więcej w tym sezonie niż miał, reszta zależy od niego. 

Jak przeniesie tą dyspozycję ze sparingu, no to wtedy się Stefan musi mocno sprężać, żeby wywalczyć sobie tu miejsce. Na pewno widać było już w tym ostatnim sparingu zwłaszcza, bo powiedzmy te pierwsze dwa - one były niezłe w wykonaniu Patryka, ale bardzo dobry był ten ostatni z silnym przeciwnikiem i ja byłem z niego zadowolony. Praktycznie odkąd tu jest, to po raz pierwszy, jeśli chodzi o grę, ze wszystkich elementów zrobił to co najważniejsze dla napastnika - strzelił bramkę, ale cały czas bardzo mocno nękał tych obrońców, nie dawał miejsca do rozgrywania, wybierał taki duży pressing, a do tego - co najważniejsze, nad czym Patryk najwięcej pracuje - utrzymywał nam piłkę i ten sparing pod tym względem był kapitalny. 

No mam nadzieję, że to taki przełom w jego graniu i to akurat jest zawodnik, który nie ulega presji, dla niego czy to jest sparing, czy to jest trening, czy to jest mecz ligowy - on ma podejście takie samo, jest zawsze zaangażowany i na pewno to nie będzie tak, że jemu się będą nogi trzęsły przed wyjściem na murawę.


Oczywiście musi paść temat Miedzi Legnica - wasz pierwszy wiosenny rywal. Jakiego meczu pan tam się spodziewa, pamiętając chociażby tę w sumie niespodziewaną porażkę tutaj latem u nas - 2:3.


Ja myślę, że oni inaczej grają w tej chwili, zmienili system. Wówczas grali bardzo taką piłkę ofensywną, później 2, 3 kolejki po naszym meczu sporo kontuzji złapali tych kluczowych zawodników i dalej chcieli tak samo grać, to im nie przynosiło punktów, więc zmienili swój styl gry i znów zaczęli punktować. 

Teraz mają swój skład optymalny i pytanie czy zostawią to, co mieli dobrego i punktowało pod koniec, czy wrócą do tej, kiedy grali jeszcze lepiej i efektowniej - przede wszystkim do tego stylu wrócą. No wydaje mi się, że bliżej im do tego z końcówki jesieni, tylko po prostu dojdzie im więcej jakości, zmienili system po to, żeby lepiej bronić, żeby mniej bramek tracić, tak było pod koniec sezonu i wydaje mi się, że takiego meczu się musimy spodziewać. 

Bo Miedź, która będzie bardzo zdyscyplinowana taktycznie, zwłaszcza w grze tej defensywnej, a z przodu na pewno mają zawodników, którzy potrafią strzelać bramki, jak choćby Forsell, który nam się tutaj dał się mocno we znaki, jest w dobrej dyspozycji również dzisiaj, więc musimy zrobić wszystko, żeby też go zneutralizować. 

Ale nie tylko on, bo jest tam sporo też piłkarzy zagranicznych -  bo może być nawet trzech Hiszpanów wyjdzie w pierwszym składzie, to są zawodnicy z reguły dobrze wyszkoleni technicznie, więc na pewno ciężki mecz, ale chcemy od początku punktować dla nas, ten start jest bardzo ważny i nie chcę mówić jakiś tam celach dalszych, bo te pierwsze kolejki - one wszystko określą.


Defensywa - słowo klucz w waszym przypadku? Ograniczenie liczby straconych bramek?


Nad tym pracowaliśmy więcej niż w roku ubiegłym i w sparingach to wyglądało dobrze, ale tak jak powiedziałem na początku - sparingi to są sparingi, więc bramek mało utraciliśmy i w organizacji gry zrobiliśmy krok do przodu i teraz to wszystko trzeba przełożyć na ligę.


No właśnie - zawsze na końcu wszystko i tak na murawie widać. Życzę wam tego żebyście rozpoczęli tę wiosnę tak, jak poprzednią - pięć zwycięstw na początek, a dalej wszystko możliwe.


Dziękuję bardzo, na pewno byśmy sobie życzyli również takiego samego startu, on był  wyśmienity, ale mówię - na razie trzeba się skupić na tym meczu z Miedzią.


| red: mak
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu
Jolanta Gołaszewska, fot. Adam Dąbrowski

Jolanta Gołaszewska

dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży
31.07.2020

Ósmoklasiści najlepiej poradzili sobie z językiem polskim. Centralna Komisja Egzaminacyjne opublikowała średnie wyniki czerwcowych egzaminów.

Józef Mozolewski, fot. Monika Kalicka

Józef Mozolewski

przewodniczący Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ Solidarność
29.07.2020

W przyszłym roku mamy zarabiać co najmniej 2 tysiące 800 złotych brutto miesięcznie - o 200 złotych więcej niż teraz. Taka jest propozycja rządu dotycząca płacy minimalnej, które będzie przestawiona Radzie Dialogu Społecznego.

dr Łukasz Kiszkiel, fot. Uniwersytet w Białymstoku

dr Łukasz Kiszkiel

socjolog z UwB
13.07.2020

"Rafał Trzaskowski okazał się 'kryzysową narzeczoną', zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską i osiągnął bardzo przyzwoity wynik. Wynik Andrzeja Dudy należy rozpatrywać jako sukces" - mówi socjolog.


Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski

minister edukacji narodowej
13.07.2020

W województwie podlaskim na Andrzeja Dudę zagłosowało ponad 60 proc. wyborców. Na Rafała Trzaskowskiego niespełna 40. Dariusz Piontkowski uważa, że jest to zasługa m.in. dobrej kampanii w regionie.

dr Łukasz Kiszkiel, fot. Uniwersytet w Białymstoku

dr Łukasz Kiszkiel

z Instytutu Socjologii UwB
10.07.2020

Dlaczego jedne sondaże przedwyborcze wskazują na wygraną Andrzej Dudy, a inne na Rafała Trzaskowskiego?

Andrzej Matys, fot. Edyta Wołosik

Andrzej Matys

z Urzędu Miejskiego w Białymstoku
9.07.2020

Lokale wyborcze będą w tych samych miejscach i tak jak w pierwszej turze czynne będą od 7:00 do 21:00, ale w drugiej turze - w najbliższą niedzielę (12.07) - będą też drobne zmiany.


Łukasz Szumowski, źródło: Ministerstwo Zdrowia (flickr)

Łukasz Szumowski

Łukasz Szumowski
7.07.2020

"Wprowadziliśmy zasadę w drugiej turze, że osoby starsze po 60 roku życia, osoby niepełnosprawne, kobiety w ciąży i osoby z małym dzieckiem będą miały prawo wejść do lokalu bez kolejki" - mówi Łukasz Szumowski.

Marlena Maląg - minister RPiPS, fot. Laura Maksimowicz

Marlena Maląg

minister rodziny, pracy i polityki społecznej
6.07.2020

"Ponad 114 miliardów złotych trafiło już do polskich rodzin, w tym 3,38 miliardów tutaj na Podlasiu, w ramach programu Rodzina 500+" - mówi Marlena Maląg.

Fot. Paweł Wądołowski

Prof. Piotr Gliński

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego
3.07.2020

Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński był w piątek (3.07) w województwie podlaskim.


Józef Mozolewski, fot. Monika Kalicka

Józef Mozolewski

przewodniczący podlaskiej Solidarności
30.06.2020

"Związkowcy prawdopodobnie będą domagać się zadeklarowanej przez rząd podwyżki płacy minimalnej" - mówi Józef Mozolewski

Robert Tyszkiewicz, fot. Monika Kalicka

Robert Tyszkiewicz

szef PO w Podlaskiem
29.06.2020

"W II turze liczyć się będzie każdy głos. Nic teraz nie jest przesądzone. Większość Polaków opowiedziała się za zmianą" - mówi Robert Tyszkiewicz.

Dariusz Piontkowski, screen z wideorozmowy

Dariusz Piontkowski

szef podlaskiego PiS
29.06.2020

"Liczymy na wygraną Andrzeja Dudy, polityka skutecznego, polityka, który potrafi rozmawiać z Polakami. Jego druga kadencja zapewni dalszy rozwój kraju" - mówi Dariusz Piontkowski.


fot. Monika Kalicka

Bartosz Brzyski

politolog z Klubu Jagiellońskiego
29.06.2020

"W grupie między 18 a 29 rokiem życia frekwencja wyniosła powyżej 60% i była to frekwencja wyższa niż wśród osób powyżej 60 roku życia. Widać, że także i młodzi ludzie zaczęli się bardziej angażować w życie publiczne, to jest to dobry prognostyk na przyszłość" - mówi Bartosz Brzyski.

Elżbieta Kraszewska, fot. Monika Kalicka

Elżbieta Kraszewska

wojewódzki inspektor sanitarny
27.06.2020

Koniec roku szkolnego, początek wakacji - według danych Kuratorium Oświaty w Białymstoku, w naszym regionie będzie około dwustu kolonii, czy różnego rodzaju obozów, to znacznie mniej niż w latach poprzednich.

Andrzej Matys, fot. Joanna Szubzda

Andrzej Matys

z Urzędu Miejskiego w Białymstoku
26.06.2020

"Otworzyliśmy wszystkie możliwe wejścia w budynkach, żeby mieszkańcy nie tłoczyli się, na zewnątrz będą strzałki dokąd się kierować" - mówi Andrzej Matys.


Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Piontkowski

minister edukacji narodowej
26.06.2020

"Uczniowie spokojnie mogę odbierać świadectwa w trakcie wakacji. Tym razem nie zalecamy robienia uroczystego zakończenia zajęć" - mówi Dariusz Piontkowski.

Jacek Kucharewicz, fot. Lech Pilarski

Jacek Kucharewicz

prezes Metal Fachu w Sokółce
25.06.2020

"Najwięcej niepokoju było w marcu, część dilerów odwoływała zamówienia. Dziś mamy sytuację ustabilizowaną. W branży agro jest na razie dobrze" - mówi prezes Metal Fachu.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek w Wysokiem Mazowieckiem, fot. Adam Janczewski

Elżbieta Witek

Marszałek Sejmu
25.06.2020

"Ja mam swojego kandydata, tym kandydatem jest prezydent Andrzej Duda. Przede wszystkim jego atutem jest to, że on nie zawiódł" - mówi Elżbieta Witek.


Jacek Sasin, źródło: www.gov.pl

Jacek Sasin

wicepremier i minister Aktywów Państwowych
24.06.2020

"Na ten moment najważniejsze jest, żeby przetrwało jak najwięcej firm, jak najwięcej miejsc pracy uratować - to nam się rzeczywiście udaje" - mówi Jacek Sasin.

Karol Łapiński, fot. Monika Kalicka

dr Karol Łapiński

z Państwowej Inspekcji Pracy w Białymstoku
23.06.2020

"Pracodawca będzie mógł bez zgody pracownika i z pominięciem planu urlopowego udzielić pracownikowi 30 dni zaległego urlopu wypoczynkowego w terminie przez siebie wskazanym, a pracownik będzie musiał wykorzystać taki urlop" - mówi dr Karol Łapiński.

Elżbieta Kraszewska, fot. Monika Kalicka

Elżbieta Kraszewska

Podlaski Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku
22.06.2020

"Przestaliśmy się bać tego wirusa, po prostu traktujemy go tak, jakby go nie było, a on jest wśród nas i stwarza dla nas zagrożenie" - mówi Elżbieta Kraszewska.


Marcin Gawryluk, źródło: KWP Białystok

st. asp. Marcin Gawryluk

z zespołu prasowego podlaskiej policji
22.06.2020

Pływanie po alkoholu to zmora ratowników wodnych i ogromne niebezpieczeństwo - przypomina Marcin Gawryluk.

Stanisław Derehajło, fot. Joanna Szubzda

Stanisław Derehajło

wicemarszałek województwa podlaskiego
19.06.2020

"Rolnictwo trzeba wspierać, trzeba mądrze prowadzić, prowadzić mądrze badania, uczyć młodych ludzi bardzo dobrej naszej tradycji rolniczej" - mówi wicemarszałek.

insp. Robert Szewc, źródło: KWP w Białymstoku

Insp. Robert Szewc

komendant wojewódzki policji w Białymstoku
18.06.2020

"Myślę, że tutaj jakaś rewolucja absolutnie nie jest wskazana, tylko konsekwencja w działaniu, dobra praca i to chyba tyle" - mówi szef podlaskich policjantów.


profesor Marta Kosior-Kazberuk, źródło: PB

Marta Kosior-Kazberuk

rektor Politechniki Białostockiej
17.06.2020

"Politechnika istnieje 70 lat, a ja mam nadzieję kontynuować te dobre tradycje, rozbudowywać je i wzmacniać, nadawać im nowoczesny wygląd" - mówi nowa rektor PB.

Paweł Wdówik, źródło: www.gov.pl

Paweł Wdówik

wiceminister, pełnomocnik rządu d/s osób niepełnosprawnych
16.06.2020

"Przygotowujemy nowe programy z funduszu solidarnościowego, dotyczące wsparcia osób z różnymi niepełnosprawnościami, a zwłaszcza rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi" - mówi wiceminister.

Marcin Gawryluk, źródło: KWP Białystok

st. asp. Marcin Gawryluk

z zespołu prasowego podlaskiej policji
15.06.2020

"Najczęstsza przyczyna wypadków to nadmierna prędkość, stąd nasze apele do kierowców, by prędkość dostosować nie tylko do znaków, ale i swoich umiejętności" - mówi Marcin Gawryluk.


Artur Kosicki, fot. Monika Kalicka, archiwum

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
15.06.2020

"Jesteśmy na ósmym miejscu, jeśli chodzi o wykorzystanie środków europejskich, ale jeśli chodzi o kwestię związaną z przedsiębiorcami, to tam jesteśmy w samej czołówce" - mówi marszałek.

prof. Robert Ciborowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Robert Ciborowski

rektor Uniwersytetu w Białymstoku
12.06.2020

"Sprawa kluczowa to utrzymanie stabilności finansowej i pozyskiwanie środków na dalszy rozwój uczelni, bo jeśli nie będziemy się rozwijać to grozi nam stagnacja" - mówi rektor UwB.

foto: Monika Kalicka

dr Helena Jędrzejczak i Magdalena Samojlik

doktor socjologii i nauczycielka gry na ukulele
11.06.2020

"Według badań Eurostatu, w Polsce mało kto uczy się czegoś po zakończeniu edukacji szkolnej czy akademickiej" - mówi dr Helena Jędrzejczak.


Elżbieta Kraszewska, fot. Monika Kalicka

Elżbieta Kraszewska

Podlaski Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku
10.06.2020

- Zalecenia są nadal aktualne, natomiast ich przestrzeganie jest bardzo nieaktualne. Wirus jest, stan epidemii jest, ale dlaczego my zapomnieliśmy, że on jest wśród nas, trudno to zrozumieć. Chciałabym zaapelować o przestrzeganie zasad.

foto: Monika Kalicka

Cezary Ołdakowski

prezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego
9.06.2020

Wystarczył jeden dzień i już wstrzymano przyjmowanie wniosków o tzw. bon antywirusowy. "Urząd marszałkowski pracuje nad tym, aby uruchomić kolejne bony [...] także ci przedsiębiorcy, którym się nie udało w tej edycji, mają szansę uzyskać wsparcie w kolejnych".

Filip Turowski, źródło: glodnyswiata.pl

Filip Turowski

bloger
8.06.2020

"Ludzie coraz częściej decydują się na wakacje w Polsce. Widzę, że nasze wspaniałe i smaczne Podlasie staje się coraz bardziej popularne" - mówi Filip Turowski.


nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
8.06.2020

- Co roku zauważamy bardzo niebezpieczne zachowania, czyli wchodzenie do wody po spożyciu alkoholu. Takiej osobie wydaje się, że może więcej, że dopłynie dalej. Niestety, jest to bardzo złudne i często takie kąpiele kończą się bardzo tragicznie.

Jolanta Gołaszewska, fot. Adam Dąbrowski

Jolanta Gołaszewska

dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży
8.06.2020

Maseczki, własne przybory egzaminacyjne, ławki daleko od siebie - w rozmowie o tym, jak wygląda matura w czasach epidemii.

Bartosz Szutkiewicz, fot. Monika Kalicka

Bartosz Szutkiewicz

z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
5.06.2020

176 litrów krwi i jej składników zebraliśmy przez pierwsze dwa dni wspólnej akcji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Polskiego Radia Białystok.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok