Radio Białystok | Gość | Ireneusz Mamrot [wideo] - trener Jagiellonii Białystok

Ireneusz Mamrot [wideo]

trener Jagiellonii Białystok

8.02.2019, 08:30, akt. 08:40

Przed nami na pewno ciężki mecz, ale chcemy od początku punktować dla nas, ten start jest bardzo ważny i nie chcę mówić jakiś tam celach dalszych, bo te pierwsze kolejki - one wszystko określą.

Ireneusz Mamrot, fot. Sylwia Krassowska
Ireneusz Mamrot, fot. Sylwia Krassowska

Z Ireneuszem Mamrotem rozmawia Jerzy Kułakowski

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Piłkarscy kibice w naszym kraju narzekają na poziom ekstraklasy, zawsze jednak z niecierpliwością czekają na wznowienie rozgrywek. W kalendarzu mamy środek zimy, ale wieczorem startuje runda wiosenna. Na inaugurację Jagiellonia Białystok zagra na wyjeździe z Miedzią Legnica. W przerwie zimowej w białostockiej drużynie doszło do sporych zmian kadrowych. O tym i o przygotowaniach do rozgrywek Jerzy Kułakowski rozmawiał z trenerem Jagi Ireneuszem Mamrotem.Jerzy Kułakowski: Pan po ostatnim jesiennym meczu - meczu z Piastem Gliwice - zapowiadał duże zmiany kadrowe w Jagiellonii, ale tak sobie myślę, że tego co nastąpiło - tej takiej małej rewolucji - to chyba się nikt nie spodziewał. Zakładam, że pan z góry wiedział, że to tak trzeba będzie zrobić?


Ireneusz Mamrot: No może nie w stu procentach, bo w przypadku zwłaszcza Karola Świderskiego nie zakładaliśmy, że odejdzie już teraz. Generalnie sytuacja jego i Przemka jest trochę inna, bo oni dostali dobre oferty. 

W przypadku Przemka na pewno, gdyby został to bym nie narzekał, ale też każdy piłkarz potrzebuje nowych wyzwań po jakimś czasie i tutaj widać było, że Przemek już myślał o tym, żeby odejść, nie ukrywał tego, więc to jest inna sytuacja, jeszcze inna z Karolem. W klubie wszyscy uważaliśmy, że pół roku powinien jeszcze zostać. 

Pozostałe odejścia to były tutaj przemyślane ruchy w klubie, wiem że to może być zaskoczenie dla wielu kibiców, ale zespół zajął dwa razy drugie miejsce, ja czułem wewnętrznie, że nie każdy z piłkarzy do końca - może nie, że nie jest zaangażowany - tu to nigdy nie mogłem tego zarzucić - natomiast gdzieś tam czuć, że czegoś brakowało.


Głodu zabrakło?


Tak, właśnie o to mi chodzi. I to nie chodzi o głód jakiś sukcesu, tylko po prostu jak długo w jednym miejscu jest, to też oni szukali nowych wyzwań i oczywiście oni będą grali, pomagali, bo to są dobrzy zawodnicy, to jest to ryzyko, które my podjęliśmy, jako klub. A wydaje mi się, że na tym etapie rozgrywek musiało to nastąpić.


Dla mnie jeden transfer był szczególnie zaskakujący, dla kibiców na pewno też. Ciekawe, czy wie pan o kim myślę?


Kilka transferów mogło być.


O transferze z boiska na ławkę trenerską Rafał Grzyba. 


Moja decyzja zapadła troszeczkę szybciej, przed zgrupowaniem i najpierw sam zawodnik musiał zaakceptować, to na pewno nie była dla niego łatwa decyzja. 

Mam nadzieję, że dzisiaj już jej nie żałuje i na pewno będzie mógł tą karierę jeszcze przedłużyć. Ale myślę, że on się nie obrazi, jak powiem te słowa, że już nie wiadomo ile z niej by nie wyciągnął, a tutaj ma wiele lat pracy przed sobą i myślę, że to jest człowiek, w którego Jagiellonia chce zainwestować. Niewykluczone, że kiedyś będzie nawet pierwszym trenerem, bo człowiek, który się sprawdził w klubie pod każdym względem, mało dzisiaj jest takich piłkarzy, by tyle lat w jednym miejscu byli, jemu akurat tej motywacji, tego głodu nigdy nie brakowało, więc klub go zna bardzo dobrze.


No i przyszło sześciu nowych zawodników, bo w tym gronie uważam jest też Martin Adamec, trzech Słowaków, Serb, Hiszpan i Chorwat. Oczywiście znowu pojawiły się głosy -  a gdzie Polacy, a zwłaszcza gdzie młodzi Polacy? Czasami Polaków się pozyskać nie da.


Pytanie się najczęściej pojawia, tak mam wrażenie, że odpowiedzi już niewiele osób słucha. 

My też rozmawialiśmy z Polakami. Ja nie chcę mówić nazwisk, bo nie będę im tam szkodził, tym zawodnikom, nie o to mi chodzi, nie ma ich u nas, ale tak jak jeszcze rok temu mówiłem, że o ile jest z Polakami potrafiliśmy się dogadać, to problem był z klubami, tak teraz w jednym i w drugim przypadku było bardzo ciężko. 

Ci Polacy też widzą, że jest duży popyt na nich, więc się cenią, chcą też wysokich kontraktów i tak jak analizujemy ile zarabiają obcokrajowcy - co do nas przyszli z naszej ligi - to na pewno ich oczekiwania były mniejsze. 


Zakładam, że gdyby wszyscy z tej szóstki byli zdrowi, to jest na pewno Jesus Imaz i Zoran Arsenić, który na szczęście jest zdrowy grałby w wyjściowym składzie w meczu z Miedzią, być może Andrej Kadlec, Marcin Koszter - wiadomo też. Tu się jednak troszkę pokrzyżowały wasze plany.


Problem jest z Jesusem i z Andrejem, bo to nie jest problem tylko tego, że oni trenowali teraz, tylko oni już nie grali w końcówce sezonu. Potocznie mówi się, że czas dojścia do formy jest taki, jak czas przerwy, no może aż tak długo w tych przypadkach nie będzie, ale na pewno troszkę to komplikuje sytuację, bo przyszli rywalizować o miejsce i też naciskać, i zawodnicy, którzy tu są - też muszą mocniej w cudzysłowie sprężyć się.


W obronie, w pomocy - tam jest w kim wybierać, natomiast po odejściu Romana Bezjaka, Cilliana Sheridana i Karola Świderskiego - zostało dwóch ludzi w ataku - Stefan Scepovic i Patryk Klimala. I w międzyczasie okazało się, że ten Patryk Klimala urósł do miana napastnika numer 1.


To pokaże liga, ja mogę powiedzieć jedno - widać że bardzo pozytywny bodziec nastąpił, bo odejście Romana i Cilliana miało wpływ na niego widać po treningach, że on zaczął wierzyć, że może grać, w tym momencie jeszcze odszedł Karol. 

Sytuacja jest dla niego bardzo klarowna - albo gra od początku, a nawet jeżeli nie gra - to nie oszukujmy się - napastnik zawsze wchodzi na boisko i z góry dzisiaj wiadomo, że jeżeli tylko będzie zdrowie, to tych minut będzie miał na pewno więcej w tym sezonie niż miał, reszta zależy od niego. 

Jak przeniesie tą dyspozycję ze sparingu, no to wtedy się Stefan musi mocno sprężać, żeby wywalczyć sobie tu miejsce. Na pewno widać było już w tym ostatnim sparingu zwłaszcza, bo powiedzmy te pierwsze dwa - one były niezłe w wykonaniu Patryka, ale bardzo dobry był ten ostatni z silnym przeciwnikiem i ja byłem z niego zadowolony. Praktycznie odkąd tu jest, to po raz pierwszy, jeśli chodzi o grę, ze wszystkich elementów zrobił to co najważniejsze dla napastnika - strzelił bramkę, ale cały czas bardzo mocno nękał tych obrońców, nie dawał miejsca do rozgrywania, wybierał taki duży pressing, a do tego - co najważniejsze, nad czym Patryk najwięcej pracuje - utrzymywał nam piłkę i ten sparing pod tym względem był kapitalny. 

No mam nadzieję, że to taki przełom w jego graniu i to akurat jest zawodnik, który nie ulega presji, dla niego czy to jest sparing, czy to jest trening, czy to jest mecz ligowy - on ma podejście takie samo, jest zawsze zaangażowany i na pewno to nie będzie tak, że jemu się będą nogi trzęsły przed wyjściem na murawę.


Oczywiście musi paść temat Miedzi Legnica - wasz pierwszy wiosenny rywal. Jakiego meczu pan tam się spodziewa, pamiętając chociażby tę w sumie niespodziewaną porażkę tutaj latem u nas - 2:3.


Ja myślę, że oni inaczej grają w tej chwili, zmienili system. Wówczas grali bardzo taką piłkę ofensywną, później 2, 3 kolejki po naszym meczu sporo kontuzji złapali tych kluczowych zawodników i dalej chcieli tak samo grać, to im nie przynosiło punktów, więc zmienili swój styl gry i znów zaczęli punktować. 

Teraz mają swój skład optymalny i pytanie czy zostawią to, co mieli dobrego i punktowało pod koniec, czy wrócą do tej, kiedy grali jeszcze lepiej i efektowniej - przede wszystkim do tego stylu wrócą. No wydaje mi się, że bliżej im do tego z końcówki jesieni, tylko po prostu dojdzie im więcej jakości, zmienili system po to, żeby lepiej bronić, żeby mniej bramek tracić, tak było pod koniec sezonu i wydaje mi się, że takiego meczu się musimy spodziewać. 

Bo Miedź, która będzie bardzo zdyscyplinowana taktycznie, zwłaszcza w grze tej defensywnej, a z przodu na pewno mają zawodników, którzy potrafią strzelać bramki, jak choćby Forsell, który nam się tutaj dał się mocno we znaki, jest w dobrej dyspozycji również dzisiaj, więc musimy zrobić wszystko, żeby też go zneutralizować. 

Ale nie tylko on, bo jest tam sporo też piłkarzy zagranicznych -  bo może być nawet trzech Hiszpanów wyjdzie w pierwszym składzie, to są zawodnicy z reguły dobrze wyszkoleni technicznie, więc na pewno ciężki mecz, ale chcemy od początku punktować dla nas, ten start jest bardzo ważny i nie chcę mówić jakiś tam celach dalszych, bo te pierwsze kolejki - one wszystko określą.


Defensywa - słowo klucz w waszym przypadku? Ograniczenie liczby straconych bramek?


Nad tym pracowaliśmy więcej niż w roku ubiegłym i w sparingach to wyglądało dobrze, ale tak jak powiedziałem na początku - sparingi to są sparingi, więc bramek mało utraciliśmy i w organizacji gry zrobiliśmy krok do przodu i teraz to wszystko trzeba przełożyć na ligę.


No właśnie - zawsze na końcu wszystko i tak na murawie widać. Życzę wam tego żebyście rozpoczęli tę wiosnę tak, jak poprzednią - pięć zwycięstw na początek, a dalej wszystko możliwe.


Dziękuję bardzo, na pewno byśmy sobie życzyli również takiego samego startu, on był  wyśmienity, ale mówię - na razie trzeba się skupić na tym meczu z Miedzią.


| red: mak


Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: Jakub Szymczuk/KPRP

Paweł Szrot

szef gabinetu prezydenta RP Andrzeja Dudy
22.01.2021

W mediach wielokrotnie podkreślano dobre relacje Andrzeja Dudy z byłym prezydentem USA Donaldem Trumpem. Paweł Szrot jest przekonany, że podobnie może być z Joe Bidenem.

Karolina Czarnowicz-Srebnicka (arch. pryw.)

dr Karolina Czarnowicz-Srebnicka

wojewódzki konsultant w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży
22.01.2021

"Niestety w tym programie, żeby był w pełni realizowany, ciągle brakuje większej liczby lekarzy psychiatrów dzieci i młodzieży - i to jest problem w całej Polsce" - mówi dr Karolina Czarnowicz-Srebnicka.

Prezes Głównego Urzędu Miar prof. Jacek Semaniak, fot. Renata Reda

prof. Jacek Semaniak

prezes Głównego Urzędu Miar
21.01.2021

Zwiększenie zatrudnienia w Okręgowym Urzędzie Miar w Białymstoku przewiduje prezes Głównego Urzędu Miar profesor Jacek Semaniak. W stolicy województwa podlaskiego wręczył on dziś nominację na dyrektora białostockiej placówki Mirosławowi Wnorowskiemu.


Profesor Zbigniew Lewicki, źródło: rozmowa na Skype

prof. Zbigniew Lewicki

amerykanista z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
21.01.2021

"Jak kogoś tego typu teksty przemowy wzruszają w wykonaniu polityków, to dobrze, mnie to nie wzruszyło. Wezwania do tego, że powinno być lepiej, powinno być dobrze, należy się pogodzić, a nie kłócić - to wszystko prawda, ale ja nie wiem, czy to wystarczy" - mówi o inauguracji prezydentury Joe Bidena prof. Zbigniew Lewicki.

Aleksandra Czarniecka i Franciszek Jackowski, fot. M. Jackowska

Aleksandra Czarniecka i Franciszek Jackowski

zespół Deep Doze, finaliści plebiscytu Niebieski Mikrofon
21.01.2021

"Zgłoszenie do plebiscytu Niebieski Mikrofon wysłaliśmy w ostatniej chwili, pół godziny przed północą" - mówią muzycy z Deep Doze.

Krzysztof Jurgiel, fot. Monika Kalicka

Krzysztof Jurgiel

podlaski europoseł PiS
20.01.2021

Czy polscy rolnicy mają szansę na wyrównanie dopłat bezpośrednich, małe miejscowości - na finansowe wsparcie z unijnego programu, a polscy konsumenci - kupowanie żywności takiej samej jakości, jak ta, która trafia na niemiecki czy francuski rynek?


prof. Henryk Wnorowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Henryk Wnorowski

ekonomista z UwB
20.01.2021

"Są branże, które są w ciągłym lockdownie już 11. miesiąc. Ich sytuacja jest szczególnie trudna i oferta rządu, miejmy nadzieję, że pomoże im przetrwać ten trudny czas" - mówi prof. Henryk Wnorowski.

Bogusław Dębski, fot. Monika Kalicka

Bogusław Dębski

dyrektor szpitala w Zambrowie
19.01.2021

"Centralizacja szpitali to zły pomysł. Gdyby nie szpitale samorządowe to sytuacja pandemiczna w służbie zdrowia byłaby zdecydowanie gorsza" - mówi Bogusław Dębski.

fot. Monika Kalicka

Barbara Górska

nauczycielka
18.01.2021

"Z jednej strony musimy dać dzieciom czas na zaadaptowanie się do tej sytuacji, ale z drugiej strony mamy materiał do zrealizowania, mamy podstawę programową" - mówi Barbara Górska.


Bohdan Paszkowski, fot. Joanna Szubzda

Bohdan Paszkowski

wojewoda podlaski
15.01.2021

"Jest wspólne ustalenie, aby w każdej gminie uruchomiona była możliwość dowozu seniorów, osób z niepełnosprawnościami lub wykluczonych komunikacyjnie do punktów szczepień" - mówi wojewoda.

dr Joanna Zabielska-Cieciuch, fot. Sylwia Krassowska

dr Joanna Zabielska-Cieciuch [wideo]

lekarz rodzinny
15.01.2021

"Słuszna była decyzja, żeby ten pierwszy tydzień poświęcić tylko na umawianie tych najstarszych" - mówi lekarka.

Kasia Garłukiewicz-Szubzda / WOLSKA, foto prywatne

Kasia Garłukiewicz-Szubzda / WOLSKA

finalistka plebiscytu "Niebieski Mikrofon 2020"
14.01.2021

"Projekt WOLSKA łączy wszystko to, co mi w duszy gra. Jest we mnie dużo agresywnych rzeczy, etnicznych, ale i delikatności, melodyjności" - mówi Kasia Garłukiewicz-Szubzda.


Sebastian Sadowski Romanov, źródło: Łukasz Roszkowski

Sebastian Sadowski-Romanov

doradca eksportowy z firmy doradczej ITRO
14.01.2021

Jeśli uda się pokonać pandemię, to 2021 rok może być czasem dużego wzrostu gospodarczego - prognozują eksperci. Zdaniem doradcy eksportowego Sebastiana Sadowskiego-Romanova niektóre firmy, również podlaskie, poradziły sobie także w czasie pandemii.

Beata Leszczyńska, fot. Barbara Sokolińska

Beata Leszczyńska

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ
14.01.2021

"Na szczepienie będzie można zapisać się na 3 sposoby: za pośrednictwem infolinii 989, online przez Internetowe Konto Pacjenta oraz w punkcie szczepień" - mówi Beata Leszczyńska.

foto: Monika Kalicka

dr Katarzyna Winiecka

socjolog
13.01.2021

"Brexit przyczynił się do tego, że osoby, które były niezdecydowane, ewentualnie osoby, które były nieprzystosowane, wykorzystały dyskusję na temat Brexitu, by podjąć decyzję i wrócić" - mówi dr Katarzyna Winiecka.


Aleksandra Beręsewicz

Aleksandra Beręsewicz

Feral Atom - finalistka plebiscytu Niebieski Mikrofon 2020
12.01.2021

"Teraz wszystko można zmieścić w laptopie, oprócz gitary i mnie. Gitarę podpinam po prostu do programu i cała reszta, ta magia dzieje się w programie" - mówi Aleksandra Beręsewicz.

Julita Maleszewska, fot. Barbara Sokolińska

Julita Maleszewska

psycholog, psychoterapeutka z białostockiego Centrum Pomocy Dzieciom
12.01.2021

Ferie w pandemii nie muszą być nudne - przekonują specjaliści. I apelują do rodziców o zaangażowanie.

Dora, fot. Joanna Szubzda

Dora

finalistka plebiscytu Niebieski Mikrofon 2020
12.01.2021

- Staram się, robiąc cokolwiek, robić to najlepiej jak potrafię, jak to jest możliwe w granicach moich możliwości i wiedzy. Staram się, żeby to było absolutnie profesjonalne.


Agnieszka Rzeszewska, fot. Monika Kalicka

Agnieszka Rzeszewska

przewodnicząca oświatowej Solidarności w Podlaskiem
12.01.2021

Najmłodsi uczniowie wracają do szkół. "Myślę, że dzieci są bardzo zadowolone, a ich rodzice szczególnie, bo ten długi czas wyłączenia z pewnością nie był dla nich przyjazny. My nauczyciele jesteśmy gotowi, nie mamy wyboru, choć wiadomo, że jest to zawsze ryzykowne".

Anka Kaptór i Przemek Starachowski

Anka Kaptór i Przemek Starachowski

duet Funkasanki - finalista plebiscytu Niebieski Mikrofon 2020
11.01.2021

"Poprzedni rok był bardzo dobry dla nas, ten rok planujemy jeszcze lepszy, planujemy dużo koncertów" - mówi Przemek Starachowski.

fot. Monika Kalicka

Joanna Dąbrowska-Pastwa

dyrektor Specjalistycznej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej dla Dzieci i Młodzieży z Zaburzeniami Emocjonalnymi w Białymstoku
11.01.2021

"Nauczyciele widzą, że uczniowie się zamykają, że nie ma z nimi kontaktu. Obserwujemy więcej zaburzeń depresyjnych, młodzież jest przytłoczona sytuacją" - mówi Joanna Dąbrowska-Pastwa.


Tomasz Wiśniewski, fot. Monika Kalicka

Tomasz Wiśniewski

dokumentalista, autor portalu bagnowka.pl
10.01.2021

O Białymstoku pisało wielu - czasem kontrowersyjnie, często sentymentalnie.

Maciej Snitkowski, fot. Marcin Mazewski

Maciej Snitkowski

z zespołu KREHA - finalisty Niebieskiego Mikrofonu
9.01.2021

"Nie można się ograniczać i myślę, że połączenie naszych wspólnych muzycznych horyzontów przyniosło to, co w tej chwili gramy (..) w tekstach - głównie - słychać bunt, niezgodę na różne rzeczy, wyśmianie niektórych zjawisk."

Michał Ciruk "Cira", fot. Sylwia Krassowska

Michał Ciruk "Cira"

finalista plebiscytu "Niebieski Mikrofon 2020"
8.01.2021

"Niebieski Mikrofon to faktycznie jest coś, co sprawia, że chce się walczyć, chce się otworzyć nowe rzeczy tak, jak to było w starych czasach" - mówi białostocki raper "Cira".


Maciej Olesiński, fot. Joanna Szubzda

Maciej Olesiński

dyrektor Podlaskiego Oddziału NFZ
8.01.2021

"Żaden mieszkaniec województwa podlaskiego nie zostanie pozbawiony możliwości zaszczepienia się w dogodny dla siebie sposób i w miejscu nieoddalonym zbyt mocno od miejsca zamieszkania" - mówi Maciej Olesiński.

Dorota Semeniuk, fot. Marcin Mazewski

"Dora"

finalistka plebiscytu Niebieski Mikrofon 2020
7.01.2021

"Słuchanie swoich piosenek w radiu jest to bardzo przyjemne. Zastanawiam się jak to jest słuchać tego innym osobom" - mówi Dora.

Izabela Kraśnicka, foto: Monika Kalicka

dr hab. Izabela Kraśnicka

z Uniwersytetu w Białymstoku
7.01.2021

"W kontekście ogólnym jest to chyba jedna z cech naszych czasów - nieprzewidywalna, okrutna, niepotrzebna, smutna, rozczarowująca i pogłębiająca podziały."


Kasia Garłukiewicz-Szubzda / WOLSKA, foto prywatne

Kasia Garłukiewicz-Szubzda / WOLSKA

finalistka plebiscytu "Niebieski Mikrofon 2020"
7.01.2021

"To cudowne, że jako artyści białostoccy, podlascy możemy dzielić się naszą twórczością. Kiedy zobaczyłam, wśród jakich ludzi się znalazłam w plebiscycie, zrobiło mi się bardzo miło. Niesamowite, że spotkamy się na jednej scenie" - mówi Kasia Garłukiewicz-Szubzda.

dr Karol Łapiński, fot. Barbara Sokolińska

dr Karol Łapiński

z Państwowej Inspekcji Pracy w Białymstoku
7.01.2021

- Od 1 stycznia 2021 roku minimalne wynagrodzenie wynosi 2800 zł brutto, co "na rękę" daje około 2061 zł, stawka godzinowa wzrosła z 17 zł do 18,30 zł - mówi dr Karol Łapiński.

Eryk Mroczko, fot. Mikołaj Rajkowski

Eryk Mroczko

finalista plebiscytu "Niebieski Mikrofon 2020"
6.01.2021

"Chciałbym, żeby moja płyta brzmiała w domach, w głośnikach, nawet za kilkadziesiąt lat. Moim marzeniem jest, żeby ta muzyka przetrwała próbę czasu" - mówi Eryk Mroczko.


Faustyna Maciejczuk, fot. Sylwia Krassowska

Faustyna Maciejczuk

finalistka Niebieskiego Mikrofonu 2020
6.01.2021

"Ukulele to przesłodki instrument, nadaje wyjątkowego klimatu. Chciałam spróbować z taką radosną twórczością" - mówi wokalistka.

Julianna Urszula Olańska (YUOS), fot. Sylwia Krassowska

Julianna Urszula Olańska / YUOS

finalistka plebiscytu Niebieski Mikrofon
6.01.2021

"Pracuję intensywnie nad nowym materiałem, bardzo chciałabym wydać album po polsku" - mówi wokalistka.

Jacek Bartnicki, fot. Monika Kalicka

Jacek Bartnicki

z grupy "Godzina 12" - finalisty Niebieskiego Mikrofonu
5.01.2021

"Przez długie okresy zespół był nieaktywny, bo szukaliśmy odpowiedniego głosu. Spotkanie Sylwii było przełomowe" - mówi Jacek Bartnicki.


Robert Ćwikowski, fot. Joanna Szubzda

Robert Ćwikowski

pedagog, terapeuta
5.01.2021

"Warto jest poznać techniki, jak zabezpieczyć internet przed niebezpieczeństwem, bo to nie jest tak, że ja mam zabezpieczyć go dlatego, żeby dziecku uprzykrzyć życie, tylko po to, żeby zadbać o jego bezpieczeństwo" - mówi Robert Ćwikowski.

Krzysztof Murawski

Krzysztof Murawski

z zespołu Complane - finalisty Niebieskiego Mikrofonu
4.01.2021

"Poświęciliśmy się komponowaniu i być może wkrótce uda się zaprezentować coś z tego, jeśli nie będzie to pełna płyta, to przynajmniej częściowo kilka nowych nagrań" - mówi Krzysztof Murawski.

Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Piontkowski

wiceminister edukacji
4.01.2021

"Mamy nadzieję, że cała młodzież, wszyscy uczniowie późną wiosną będą mogli wrócić już do stacjonarnej nauki" - mówi minister Piontkowski.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok