Radio Białystok | Gość | Arnold Bresch - członek zarządu PKP PLK

Arnold Bresch

członek zarządu PKP PLK

12.04.2019, 08:08, akt. 09:04

"Po modernizacji w Białymstoku będzie nowoczesna stacja w zakresie sterowania pociągami przy użyciu komputerów, ale też obsługa podróżnych w odpowiednim komforcie" - mówi nasz gość.

Arnold Bresch, fot. Lech Pilarski
Arnold Bresch, fot. Lech Pilarski

Z Arnoldem Breschem rozmawia Lech Pilarski

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Modernizacja sieci kolejowej na Podlasiu będzie w tym roku i następnych latach przyspieszała. Po zakończeniu np. prac na odcinku Czyżew - Białystok na całym odcinku do Warszawy pociągi będą jeździły z prędkością do 200 kilometrów na godzinę. O inwestycjach kolejowych z członkiem zarządu PKP PLK Arnoldem Breschem rozmawia Lech Pilarski.


Lech PilarskI: Zacznijmy od owych prawie 140 milionów złotych, które zostaną zainwestowane w przejścia na ścianie wschodniej, poprawę powiązań gospodarczych, bo chyba w tym kierunku te zamierzenia inwestycyjne będą realizowane?


Arnold Bresch: Tak, podpisaliśmy dwie umowy, które mają podstawowe znaczenie dla przewozu towarów między Białorusią i Polską. To jest poprawienie i komunikacji towarowej, ale też chyba podniesienie atrakcyjności gospodarczej tych terenów.


Bo w ogóle na Podlasiu zaczyna się mnóstwo inwestycji realizowanych przez PKP, bo trzeba zrobić Rail Baltica i dodatkowo ma być jeszcze usprawnione połączenie przez Łomżę.


W tej chwili realizujemy gigantyczny program inwestycyjny w skali całej Polski, ten program też jest bardzo dobrze widzialny na terenie Podlasia. Realizujemy już w tej chwili projekt związany z przebudową linii Warszawa - Białystok, mamy ogłoszony przetarg na ten ostatni odcinek, który obejmuje zakres prac między Czyżewem a Białymstokiem. Tu planujemy podpisanie umowy jeszcze w tym roku, tak żeby już w sezonie wiosennym wprowadzić wykonawcę na roboty. Ten projekt oczywiście nie kończy się w Białymstoku, bo też w swoim zakresie widzimy dalsze etapy prac z wyprowadzeniem w kierunku Litwy tej linii kolejowej przez Ełk. 

Oczywiście to są zadania, które przede wszystkim wymagają od nas zapewnienia finansowania, zrobienia dobrych projektów, ale nasza spółka wyciąga wnioski z wcześniejszych modernizacji i tutaj też warto podkreślić, że mimo wcześniejszych, innych założeń, w tej chwili ten projekt realizujemy tak, żeby osiągnąć parametry 200 km na godzinę, tak żeby ten przejazd między tymi dużymi ośrodkami międzyregionalnymi był realizowany bardzo sprawnie. 

Projekt, który przygotowujemy też przewiduje dodatkowe zakresy prac, które pozwolą na wymijanie się pociągów wolniejszych i szybszych. To odpowiadając na takie ryzyka związane z podnoszeniem prędkości, że ogranicza się przepustowość, my dodajemy kolejne elementy projektu, które zapewnią też dobrą komunikację dla pociągów regionalnych.


Białystok współcześnie przypomina jedno wielkie muzeum kolejnictwa - myślę tutaj o tej całej infrastrukturze związanej ze sterowaniem ruchu, czy zrealizowanie tej części Rail Baltica spowoduje, że w Białymstoku będziemy mieli już komputery, nowoczesne sterowanie?


Tutaj trochę pode mnie podchodzi, bo jestem również wielkim miłośnikiem kolei, także pierwsza wizyta na stacji w Białymstoku to też była dla mnie fajną przygodą techniczną, bo obserwacja urządzeń już tak wiekowych, niespotykanych w zasadzie w pozostałej części Polski, była dużą atrakcją. Oczywiście mówię to trochę z przekąsem, bo to jest coś od czego chcemy odchodzić w standardzie na polskich liniach kolejowych. 

Oczywiście ten projekt, który przygotowujemy zakłada komputeryzację, budowę nowych urządzeń na stacji w Białymstoku. Myślę, że też jest ważną informacją to, że w porównaniu z tymi wcześniejszymi założeniami chcemy wybudować łącznicę, która też pozwoli ominąć pociągom towarowym Białystok, także te zadania są przed nami i oczywiście finałem będzie nowoczesna stacja i w zakresie sterowania pociągami przy użyciu  komputerów, ale też obsługa podróżnych w odpowiednim komforcie. 

Będziemy mieli nowe perony odpowiedniej wysokości, to wszystko będzie zupełnie na innym poziomie niż to, co w tej chwili obserwujemy na stacji w Białymstoku. Planujemy wybudowanie dwóch nowych przystanków, ale myślę, że oprócz tego, że budujemy nowe rzeczy, to warto podkreślić, że te nasze modernizacje to tak naprawdę jest zburzenie istniejącego układu torowego, stacyjnego i wybudowanie praktycznie wszystkiego od podstaw. Także specyfika naszych prac modernizacyjnych jest taka, że tak naprawdę będziemy mieli noweli linie kolejowe.


I jeszcze ten odcinek ma między Białymstokiem a Kuźnicą też wymaga modernizacji, też wiem, że są dyskutowane sposoby, czy problemy związane z realizacją tego przedsięwzięcia, żeby ten ruch usprawnić i żeby nie tylko była Siemianówka, ale również tutaj to połączenie z Kuźnicą.


Tak przygotowujemy się też do tego projektu. Wygląda to w ten sposób, że jesteśmy na etapie przygotowania dokumentów, które posłużą nam do uzyskania finansowania dla tego typu działań. Myślę, że na obecnym etapie mamy już zaprogramowane duże prace do końca tej perspektywy, nowa perspektywa zacznie się w 2021 roku i też trochę zmieniło się podejście w Polskich Liniach Kolejowych, my nie czekamy na rozpoczęcie nowej perspektywy żeby przygotować dokumenty, tylko w tej chwili te prace studialne są prowadzone po to, żeby jak tylko pojawi się finansowanie, a spodziewamy się, że nie będzie gorsze niż w tej perspektywie dla kolei - będziemy gotowi z nowymi projektami. 


Roztoczyliśmy taką wizję, jak to się wszystko będzie zmieniało na liniach kolejowych. To kiedy zakończenie, kiedy realizacja, materializacja tej wizji?


Już ją materializujemy. Prace na odcinku Warszawa - Białystok są prowadzone, za chwilę wprowadzimy kolejnych wykonawców, za chwilę bo mamy przetarg. Ja w ogóle podkreślam największą wagę tego okresu przygotowawczego, czyli na przykład jak mamy w tej chwili podpisaną umowę na wykonanie projektów na odcinku Białystok - Ełk, to to jest ten moment, który być może jeszcze nie jest w odczuciu społecznym odbierany jako inwestycja, ale to jest ten zasadniczy moment. 

W tej chwili trwa przygotowywanie dobrych projektów, uzgadnianie tych rozwiązań lokalnie z każdym zainteresowanym samorządem, tak żeby zoptymalizować te rozwiązania, też wsłuchujemy się w oczekiwania przewoźników, przed chwilą mówiliśmy o wybudowaniu dwóch nowych przystanków - to jest efekt słuchania zapotrzebowania z zewnątrz. Także i ten projekt, który przygotowany jest do Ełku i kolejny odcinek to jest ten etap teraz prac biurowych, niewidzialnych dla pasażerów, ale bardzo ważnych, bo finalnie za te parę lat będziemy wchodzić na roboty.


To jak długo będzie trwała realizacja i kiedy zakończycie?


No to wszystko też zależy od tego jak zbudujemy montaż finansowy, bo na przykład odcinek między Warszawą a Białymstokiem planowaliśmy pierwotnie skończyć w 2020 roku, sytuacja na rynku i wzrost cen spowodował, że wspólnie z rządem i wspólnie z decydującymi po stronie funduszy unijnych zdecydowaliśmy o powtórzeniu przetargu, tak żeby zoptymalizować efekt finansowy. Nieraz warto przeczekać trudną sytuację na rynku i powtórzyć przetarg. Teraz jesteśmy właśnie na tym etapie, że w związku z tym, że uzyskaliśmy zgodę na przedłużenie tego projektu, mamy możliwość ogłoszenia ponownie tego przetargu i liczymy, że ceny będą na pewno korzystniejsze. 


Unika pan odpowiedzi na pytanie - kiedy to się skończy, czyli kiedy te modernizacje się sfinalizują i pociągi będą jeździły po nowych torach?


Co do odcinka Warszawa - Białystok to mogę tu odpowiedzieć - to będzie gdzieś 2022 rok, gdy będziemy mieli przebudowaną tą linię. Kolejne etapy tego projektu, czyli wyprowadzenie w kierunku Litwy, to jeszcze nie mamy takiego harmonogramu, żebyśmy mogli tutaj składać jasne deklaracje, bo to jest też projekt ponadregionalny, to jest projekt, który obejmuje państwa Bałtyckie, to są prace które nie obejmują tylko naszego kraju, to finansowanie i założenia techniczne, szczególnie w tych miejscach gdzie prowadzimy teraz studia wykonalności, jeszcze nie są zakończone, w związku z tym nie mamy jeszcze w stu procentach zapewnionego finansowania. 

Ale też, co warto podkreślić, ta linia Bałtycka to jest jeden z priorytetów Unii Europejskiej, także też nie bałbym się deklaracji, że nie mówimy o odległych terminach, tylko w ciągu najbliższych kilku lat my te linie będziemy mieli zmodernizowane.


| red: mak
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Prokurator Alicja Horn" Tadeusz Dołęga-Mostowicz

Oddaj krew
Bartosz Szutkiewicz, fot. Monika Kalicka

Bartosz Szutkiewicz

z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
5.06.2020

176 litrów krwi i jej składników zebraliśmy przez pierwsze dwa dni wspólnej akcji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Polskiego Radia Białystok.

prof. Jerzy Hausner, fot. J. Leśniak

prof. Jerzy Hausner

były wicepremier
5.06.2020

"Polska gospodarka będzie miała tzw. płytką recesję, czyli spadek PKB w skali roku, nie kwartału, o jakieś 2-3 % i ten spadek będzie przejściowy. Już na przełomie roku 2020/2021 gospodarka znowu wróci na ścieżkę wzrostu" - prognozuje prof. Hausner.

Krzysztof Bosak, fot. Adam Janczewski

Krzysztof Bosak

kandydat Konfederacji na prezydenta RP
4.06.2020

- Jedni poświęcają się zarabianiu pieniędzy, inni poświęcają się pracy społecznej i politycznej. Ja wybrałem to drugie - mówi Krzysztof Bosak.


Tomasz Wasiluk, fot. Sylwia Krassowska

Tomasz Wasiluk

lekarz z RCKiK w Białymstoku
4.06.2020

"Podstawowa zaleta oddawania krwi to jest to czynnik, który się odnawia, dzięki temu możemy utrzymywać nasze zapasy, a dawcy mogą do nas wracać" - mówi Tomasz Wasiluk.

Andrzej Poczobut, fot. Lech Pilarski

Andrzej Poczobut

polonijny dziennikarz w Grodnie
4.06.2020

"Na Białorusi nastrój społeczny jest taki, że poparcie dla Łukaszenki jest czymś, czym człowiek nie będzie się chwalił teraz. I to jest problem dla Łukaszenki" - mówi Andrzej Poczobut.

prof. Piotr Radziwnon, źródło: Skype/screen

prof. Piotr Radziwon

dyrektor RCKiK w Białymstoku
3.06.2020

"Zbliżają się wakacje i już teraz nie mamy dobrych warunków do tego, żeby przeprowadzać intensywne akcje. Dziennie nam potrzeba 200-300 jednostek krwi" - mói szef RCKiK.


Żołnierze z 18. BPR i 1. PBOT włączyli się w akcję oddawania krwi, fot. Sylwia Krassowska

por. Krzysztof Ługowski i por. Łukasz Wilczewski

oficerowie prasowi 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego i Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej
2.06.2020

"Tu nie jest potrzebny rozkaz, żołnierze wiedzą, że krew jest potrzebna. Jesteśmy zawsze na posterunku, zawsze gotowi odpowiadać na apele RCKiK, będziemy robić to nadal" - mówi oficer prasowy PBOT.

Beata Pietruszka, fot. Joanna Szubzda

Beata Pietruszka

podlaski kurator oświaty
2.06.2020

"Nie będzie tego tradycyjnego zakończenia roku szkolnego, ponieważ chodzi o to, żeby nie spotykały się duże grupy uczniów" - mówi kurator oświaty.

Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
1.06.2020

"Policjanci muszą bardzo dobrze przygotować się do lekcji prowadzonych w szkołach, bo dzieci są bardzo wymagające" - mówi Tomasz Krupa.


Marek Zagórski, fot. Joanna Szubzda

Marek Zagórski

minister cyfryzacji
1.06.2020

"Jeżeli widzimy jakiekolwiek zagrożenie, to po pierwsze można je zgłosić do administratora danego portalu, a jak już nie wiemy jak sobie poradzić, to zawsze można zgłosić się na policję, ale najprościej wyszukać NASK i tam zgłaszać te incydenty" - mówi minister cyfryzacji.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk, 15.12.2019, fot. Joanna 
Szubzda

Rafał Grzyb

asystent trenera Jagiellonii Białystok
29.05.2020

- Dla nas najważniejsze będą najbliższe cztery mecze, które pokażą, o co będziemy walczyć. Oczywiście liczę, że będziemy grać w górnej ósemce - mówi Rafał Grzyb.

Jolanta Tulkis, fot. Monika Kalicka, (archiwum)

Jolanta Tulkis

rzeczniczka Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku
28.05.2020

- Nie spodziewaliśmy się, że zainteresowanie mikropożyczkami będzie aż tak wielkie, w związku z czym musieliśmy przeorganizować pracę urzędu. (...) Do opracowania mamy jeszcze około 7 tys. wniosków.


Zenon Białobrzeski, fot. Joanna Szubzda

Zenon Białobrzeski

były wójt gminy Zbójna, radny powiatu łomżyńskiego
27.05.2020

Obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. - Uważam swoje działania jako samorządowca za sukces, więc daję radę innym: proszę widzieć drugiego człowieka, wtedy będzie dobrze.

Łukasz Prokorym, fot. Joanna Szubzda

Łukasz Prokorym

przewodniczący rady miejskiej w Białymstoku
26.05.2020

Rada Miasta uchwaliła zmiany przy wykupie mieszkań komunalnych w Białymstoku. "W naszej ocenie w dzisiejszych czasach pewnych kłopotów finansowych, z którymi się na pewno będzie miasto borykało, zasób mieszkaniowy powinien być w jak największym władaniu miasta Białegostoku".

nadkom. Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
25.05.2020

Coraz częściej łupem złodziei padają rowery. - Niestety. Głównie dlatego, że coraz więcej jest rowerów, które są z dość wysokiego segmentu cenowego, a ich właściciele nie do końca pamiętają, że warto zabezpieczać pojazd, zostawiając go nawet na krótką chwilę.


foto: Monika Kalicka

Andrzej Wasilewski

dyrektor Szkoły Podstawowej nr 51 w Białymstoku
25.05.2020

Dzieci wracają do szkół, nie będą to jednak normalne lekcje. "Grupy są mieszane wiekowo. Ideą są tutaj zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, bo chyba głównym założeniem odmrożenia szkoły jest chęć uwolnienia rodziców tak, żeby mogli pójść do pracy".

Ewa Iżykowska-Lipińska, fot. Joanna Szubzda

prof. Ewa Iżykowska-Lipińska

dyrektor OiFP
24.05.2020

"Od ostatniego tygodnia maja planowaliśmy występy na świeżym powietrzu, ponieważ mamy piękny amfiteatr, przepiękne przestrzenie parku, który jest bardzo często odwiedzany przez mieszkańców Białegostoku. Tak mi się zamarzyło, żeby tutaj ustawić estradę i po prostu zrobić koncerty - czekamy na zielone światło" - mówi dyrektor OiFP.

płk Sławomir Kocanowski, fot. por. Łukasz Wilczewski

płk Sławomir Kocanowski

dowódca 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej
22.05.2020

"Od 1 czerwca rozpoczynamy rozruchowe ćwiczenia, nieobowiązkowe, nasi żołnierze oprócz tego, że chcą pomagać, to też chcą się szkolić, bo taki głód szkolenia już czujemy wszyscy" - mówi dowódca 1. PBOT.


Waldemar Wilczewski, fot. Dorota Sokołowska

Waldemar Wilczewski

dyrektor Muzeum Podlaskiego w Białymstoku
21.05.2020

Promocja Białegostoku i regionu poprzez Branickich oraz historię I Rzeczpospolitej, większe wykorzystanie zgromadzonych archiwaliów, otwarcie muzealnych ogrodów dla zwiedzających i wykorzystanie potencjału pracujących w Muzeum Podlaskim pracowników - to plany nowego dyrektora Muzeum Podlaskiego w Białymstoku Waldemara Wilczewskiego.

Joanna Reszeć, fot. Renata Reda

Joanna Reszeć

kierownik Akademickiego Ośrodka Diagnostyki Patomorfologicznej i Genetyczno-Molekularnej w Białymstoku
21.05.2020

"Testy antygenowe koreańskie są testami, które są rzeczywiście ciekawe, bo możemy sobie zrobić ten test sami, jest to test szybki, łatwy i przyjemny do zrobienia, ale są to testy mało swoiste, mało czułe" - mówi Joanna Reszeć.

fot. Monika Kalicka

Beata Wołosik

rzecznik Sądu Rejonowego w Białymstoku
20.05.2020

"Nasze zaległości są znacząco większe niż przed wprowadzeniem stanu epidemii. Do 16 maja sądziliśmy tylko sprawy pilne" - mówi sędzia Wołosik.


Marta Rogalewska, fot. Piotr Rogalewski

Marta Rogalewska

specjalistka od marketingu cyfrowego i komunikacji
19.05.2020

"Te kompetencje, które teraz zdobywamy każdego dnia, one się nie ulotnią, one w nas zostaną" - mówi Marta Rogalewska.

Abp Tadeusz Wojda, fot. Joanna Szubzda

abp Tadeusz Wojda

metropolita białostocki
18.05.2020

"Największy dar, jaki nam zostawił - suwerenności, niepodległości, wolności, poczucia odpowiedzialności za naszą ojczyznę" - mówi o św. Janie Pawle II abp Tadeusz Wojda.

Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
18.05.2020

"Nie zauważamy absolutnie żadnych negatywnych zachowań związanych z nadmiernym łamaniem obowiązujących obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa" - podkreśla nadkom. Tomasz Krupa.


mat. prasowe

Tomasz Karolak

aktor, wokalista
17.05.2020

"Doceniam ten moment zatrzymania, wcześniej nie zauważałem takiej refleksji nad sobą, światem duchowym, bo nie było na to czasu" - mówi Tomasz Karolak.

Andrzej Lechowski, fot. Marcin Gliński

Andrzej Lechowski

historyk, były dyrektor Muzeum Podlaskiego
17.05.2020

Po trzydziestu latach pracy na stanowisku dyrektora - z funkcją i Muzeum Podlaskim żegna się Andrzej Lechowski, historyk, autor wielu książek o historii miasta, gawęd i pomysłów muzealnych.

Dariusz Piontkowski, screen z wideorozmowy

Dariusz Piontkowski

minister edukacji
15.05.2020

"Ten, kto będzie chciał, będzie się w ten sposób czuł bezpiecznie, będzie mógł to zrobić, ale obowiązku zasłaniania nosa i ust w trakcie samego egzaminu nie będzie" - mówi minister edukacji.


Joanna Zajkowska, fot. Monika Kalicka (archiwum)

prof. Joanna Zajkowska

lekarz chorób zakaźnych z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
15.05.2020

- Ograniczyłabym maseczki do sytuacji, w których jesteśmy w dużej bliskości, w miejscach, gdzie transmisja jest najbardziej prawdopodobna - może jeszcze w sklepach, w środkach transportu. Złagodziłabym nakaz noszenia maseczek na otwartym powietrzu, gdzie spacerujemy pojedynczo.

foto: Monika Kalicka

Eugeniusz Iwaniuk

trener BAS-u Białystok
15.05.2020

Jeszcze kilkanaście dni temu, wydawało się, że seniorska drużyna BAS-u Białystok zamiast przejść do I ligi siatkarzy, przejdzie do historii. Po deklaracji prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, że pieniędzy na zawodowy sport miasto nie da, zespół popadł w kryzys.

prof. Piotr Radziwnon, źródło: Skype/screen

prof. Piotr Radziwon

dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku
14.05.2020

- Wirus atakuje raczej komórki układu oddechowego i z tego powodu nie stwierdzono do dziś przeniesienia Covid-19 przez przetoczenie składnika krwi czy przeszczepienie organów. [...] Uważamy, że krew takich osób jest w pełni bezpieczna.


Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskich policjantów
13.05.2020

"Musimy bardzo uważać, na jakie strony wchodzimy, gdzie wpisujemy swoje loginy i hasła, chociażby do kont na portalach społecznościowych" - ostrzega nadkom. Tomasz Krupa.

Danuta Perło, źródło: Skype/screen

dr hab. Dorota Perło

dyrektor biura zarządu Stowarzyszenia BOF
13.05.2020

Tzw. bony antywirusowe mają pomóc firmom z Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego w dostosowaniu się do warunków epidemii. Granty mogą być przeznaczone na zakup środków ochrony, przebudowę miejsc pracy czy kupno sprzętu do pracy zdalnej.

prof. Andrzej Górniak, fot. Joanna Szubzda

prof. Andrzej Górniak

hydrobiolog z Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku
12.05.2020

"Mamy bardzo częste i intensywne fale ciepła oraz wzrost intensywnych zjawisk, które niestety powodują zniszczenia w gospodarstwach i gospodarce, czyli intensywne opady deszczu, porywy wiatru" - mówi prof. Górniak.


Waldemar Kraska, fot. Tomasz Kubaszewski

Waldemar Kraska

wiceminister zdrowia
12.05.2020

- Jak widzę na ulicach gromadki szczególnie młodych ludzi, którzy ze sobą rozmawiają, nie mają założonych maseczek, to jest to dla mnie zła wiadomość, bo to pokazuje, że chyba myślimy, że jesteśmy już po epidemii i że zagrożenie minęło, a niestety wcale tak nie jest.

Artur Kosicki, (Skype), archiwum

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
11.05.2020

Do firm trafiło 14 proc. środków z Podlaskiego Pakietu Gospodarczego. - Zrobimy wszystko i dołożę wszelkich starań, żeby żadna złotówka nie została na naszym koncie. Chcemy, żeby te pieniądze pracowały na siebie u naszych przedsiębiorców - zapewnia marszałek Kosicki.

Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik prasowy podlaskiej policji
11.05.2020

- Sucha nawierzchnia, piękne słońce, dobra przejrzystość powietrza to są takie warunki, które sprzyjają naciskaniu na pedał gazu - podkreśla nadkom. Tomasz Krupa.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok