Radio Białystok | Gość | Jarosław Krawczyk [wideo] - rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku

Jarosław Krawczyk [wideo]

rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku

24.04.2019, 08:29, akt. 10:36

Weekend majowy coraz bliżej. Leśnicy apelują o rozważne zachowanie w lesie podczas wypoczynku, by nie doszło do kolejnych pożarów.

Jarosław Krawczyk, fot. Sylwia Krassowska
Jarosław Krawczyk, fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Z Jarosławem Krawczykiem rozmawia Lech Pilarski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Susza na polach i w lasach. Wpływa to na uprawy rolne i zwiększa niebezpieczeństwo pożarowe na obszarach zalesionych. O tym z rzecznikiem prasowym Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku Jarosławem Krawczykiem rozmawia Lech Pilarski.Lech Pilarski: Pieprznie w lasach... pieprznie od tego, że sucho. Bo pieprz, żeby się nadawał do użytku, powinien być suchy i to mocno - w lesie niekoniecznie.


Jarosław Krawczyk: Aby nie piekł... Rzeczywiście, z tym pieczeniem piekielnym ognia też trzeba ostatnio uważać w lasach, bo faktycznie jest sucho. Od naszej wyobraźni i zdrowego rozsądku będzie zależało to, czy się tym pieprzem mnie przypieczemy. 


Czy oceniacie codziennie zagrożenie?


Tak, oczywiście. W tak zwanym okresie wysokiej palności, który już się rozpoczął od pierwszego kwietnia i potrwa aż do końca okresu wakacyjnego, czyli pewnie do końca października, dwukrotnie w ciągu dnia badane są specjalne parametry atmosferyczne, oczywiście określana jest prędkość wiatru, określana jest wilgotność ściółki, wilgotność powietrza, w ogóle suma opadów jaka zdarzy się danego dnia albo się nie zdarzy. Te wszystkie parametry wpływają na to, żeby określić stopień zagrożenia pożarowego. Tych stopni są trzy: pierwszy stopień - w zasadzie nie ma zagrożenia, drugi stopień i trzeci stopień zagrożenia pożarowego - przy trzecim stopniu zagrożenia pożarowego to już jest naprawdę niebezpiecznie. 


Jak zobaczyłem mapę, bo przez Instytut Badawczy Leśnictwa taka mapa zagrożenia pożarowego jest codziennie publikowana, to połowa Polski jest już w tak zwanym trzecim stopniu.


Tak to prawda. I bardzo dobrze, że już tylko połowa Polski, bo jeszcze kilka tygodni temu w zasadzie cały kraj był pokryty tym czerwonym kolorem, który to symbolizuje trzeci stopień zagrożenia pożarowego. Oczywiście wszystko na to wpływa, czy też opady, które gdzieś tam na południu były, trwają, są, też wilgotność powietrza, wiatry i tak dalej i tak dalej. To dobrze, że połowa Polski, trochę źle, że ten nasz region północno-wschodniej Polski, województwo podlaskie, część województwa warmińsko-mazurskiego jeszcze jest w tym kolorze czerwonym.


Czyli skrzy się na czerwono, co oznacza, że powinniśmy się bardzo ostrożnie w pobliżu lasu i w samych lasach zachowywać. 


Zwłaszcza z otwartym ogniem. Na pewno, na pewno i jeszcze raz na pewno nie wchodzimy do lasu z otwartym ogniem. Żadne niedopałki... proszę po prostu mieć tego świadomość, uwagę, fakt znaczenia możliwości rozwoju pożaru właśnie z takiego niedopałka. Nie wjeżdżajmy samochodem do lasu, bo różne gorące elementy w naszym pojeździe - oczywiście mam tutaj na myśli układ napędowy - mogą spowodować, że sucha trawa bardzo łatwo się zatli. My tego po prostu nie zauważymy, przejedziemy gdzieś dalej, a za nami po jakimś czasie po prostu rozwinie się pożar, dlatego że przyjechaliśmy samochodem.


Ile pożarów wybuchło do tej pory? 


Przyznaję, że w porównaniu do zeszłego roku, to już jest znacząca liczba - prawie 30 pożarów. Przez cały 2018 rok wybuchło prawie 80 pożarów, 30 do prawie końca kwietnia - dochodzi do połowy tej ubiegłorocznej liczby, to faktycznie już jest taka istotna liczba. Ale z drugiej strony trzeba też powiedzieć, że powierzchnia tych pożarów jest niewielka. Tłumaczymy to tym, że system ochrony przeciwpożarowej w lasach, który funkcjonuje, możemy o nim za chwilę powiedzieć, jest na tyle sprawny, że pozwala w krótkim czasie dojechać do pożaru, zlokalizować go, określić i zacząć bronić pozostałych drzewostanów. Oczywiście są trudne warunki atmosferyczne, które mogą przenieść ogień. 


...bo wieje silny wiatr, który właśnie sprzyja rozprzestrzenianiu się ognia. Ale sprawność służb z jednej strony, a z drugiej - to trudne warunki pogodowe powodują, że to zagrożenie stale rośnie. Czy leśniczy rozważają wprowadzenie zakazu wchodzenia do lasu? 


Tak, jest to jedna z możliwości, ale przyznaję, że stosowana już w takich naprawdę szczególnych warunkach. A oprócz nich, nadleśniczowie mogą wprowadzić chociażby patrole w lasach. To polega na tym, że leśniczowie, pracownicy służby leśnej, ale też inni pracownicy wyznaczeni, delegowani przez nadleśniczego do uczestniczenia w takim patrolach, po prostu regularnie przechodzą przez las, sprawdzają czy nie ma jakichś potencjalnych zagrożeń, czy nie ma jakiegoś nazwijmy to towarzystwa, które gdzieś tam sobie w niedozwolonym miejscu robi majówkę, wjechało do lasu, rozpala ogień... karygodna sprawa. Po prostu zwracają uwagę na takie szczegóły, na takie detale, i upominają, proszą o opuszczenie, o zagaszenie tych wszystkich ognisk. 


Kiedy wprowadzicie ten zakaz?


Gdyby tak patrzeć zgodnie z przepisami, tak jak już o tym mówiliśmy wcześniej, na podstawie parametrów określanych stopnia zagrożenia pożarowego, jeśli te parametry, a w zasadzie zagrożenie pożarowe mierzone o 9:00 rano, bo o tym też trzeba powiedzieć, że to zagrożenie pożarowe jest w ciągu dnia mierzone dwukrotnie - o 9:00 rano i o 13:00 - jeśli zagrożenie pożarowe mierzone o 9:00 rano przez kilka dni, tam jest napisane, że przez 5 dni, będzie trzecim stopniem zagrożenia pożarowego, a w dodatku wilgotność ściółki będzie poniżej 10%, to wtedy jest już podstawa do tego, żeby ogłosić przez nadleśniczego zakaz wstępu do lasu, właśnie względu na ochronę przeciwpożarową. 


Zbliża się wielka majówka. Czy właśnie przed nią leśnicy nie wprowadzą tego zakazu ze względu na to, że nie zapowiada się jakiś wielki deszcz? 


To prawda, niestety. Na razie się o tym nie mówi, na pewno będziemy rozpatrywali różne okoliczności. Oczywiście majówka majówką i też chęć wypoczynku mieszkańców jest warunkiem priorytetowym, najważniejszym, ale z drugiej strony, takim samym warunkiem jest ochrona lasu przed pożarami. Na razie jeszcze nie rozmawiamy o zakazie wstępu do lasu, ale być może im bliżej terminu majówki i faktycznie w dalszym ciągu braku opadów, to takie ograniczenia wstępu do lasu, w niektórych nadleśnictwach, będą mogły być rozważane i brane pod uwagę. Oczywiście o tym wszystkim będą państwo poinformowani chociażby na stronach internetowych czy też na ogłoszeniach, które gdzieś tam się pojawią w terenie.


Zatem możemy się liczyć z tym, że takowe zakazy będą wprowadzone i wówczas rzeczywiście wjazd do lasu czy wejście do lasu będzie bardzo ograniczone. Na razie apelujemy o rozsądek, o dobre zachowanie w lesie, ze względu na to, że to zagrożenie jest i musiałoby długo popadać, żeby się zmieniło.


To prawda... okres wiosenny. Liczymy na to, że sama natura nie będzie mogła tak non stop tej aury tworzyć.


Natura naturą, ale klimat nam się zmienia. 


Nie sądzę, żeby w tak krótkim czasie ta zmiana klimatu miała znaczenie. Wiadomo, że wszystkie zmiany wymagają długiego okresu trwania, więc tak czy inaczej trzeba liczyć na deszcz i pewnie ten deszcz wkrótce do nas nadejdzie.


Ale na razie musimy się zachowywać ostrożnie.


Bardzo ostrożnie. Nie wchodzimy, nie palimy, nie wjeżdżamy samochodem, zatrzymujemy się tam, gdzie jest miejsce przeznaczone do pojazdów, rozbijamy sobie pikniki, grille, ogniska tylko tam, gdzie jest wyznaczonego tego miejsce. Są przygotowane takie miejsca piknikowe, z zadaszeniami, z dachem, z ławkami, z miejscem do palenia ogniska, które jest oddalone w znacznej odległości od lasu, pewnie powyżej 100 m, bo tak wynika z przepisów, że nie mniej niż 100 m, to wszystko jest zapewnione w takich atrakcyjnych miejscach, w dużych kompleksach leśnych, w Puszczy Knyszyńskiej, Białowieskiej... 


...ale biorąc pod uwagę, że mamy takie, a nie inne zagrożenie, taką, a nie inną suszę, to raczej zapomnijmy o ogniu i piknikach w lesie.


W lesie tak, ale w miejscach, które są do tego przeznaczone, to tam sobie zróbmy majówkę, tylko w takich miejscach piknikowych.

| red: sk


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Źródło: PRB

Alicja Pietruczuk i Aleksandra Sadokierska

reportażystki Polskiego Radia Białystok
21.05.2024

- Jest taki nurt w białostockiej szkole reportażu, nurt, który trochę wyrasta z teatru naturalnego Polskiego Radia, który narodził się właśnie w Białymstoku. Reportaż oczywiście nie jest teatrem, jest opowieścią, chociaż jest śmieszny, nie jest prześmiewczy i chociaż czasem jest wzbudzający ciepło na sercu, nie jest sentymentalny. To jest siła naszej białostockiej szkoły reportażu - mówi reportażystka PRB Alicja Pietruczuk.

Mikołaj Buszko, fot. Marcin Gliński

Mikołaj Buszko

pomysłodawca i organizator Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka 2024"
21.05.2024

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka 2024" będzie poświęcona zmarłemu w styczniu prof. Romualdowi Twardowskiemu, kompozytorowi związanemu przez wiele lat z tą imprezą. Festiwal odbędzie się na przełomie maja i czerwca w Białymstoku.

screen z rozmowy

Maksymilian Dura [wideo]

komandor porucznik rezerwy, ekspert portalu Defence24.pl
21.05.2024

"Nie myślmy, że zbudujemy pola minowe, zasieki z drutu kolczastego, stworzymy tzw. zęby smoka i zbudujemy sieć bunkrów, bo to jest bez sensu. Trzeba przygotować plan, jak zwolnić przeciwnika na tyle, aby potem mogły wkroczyć jednostki, które tego przeciwnika będą niszczyły i to nie tylko na naszym terytorium" - mówi Maksymilian Dura.


Rafał Grzyb, fot. Barbara Sokolińska

Rafał Grzyb [wideo]

drugi trener Jagiellonii Białystok
20.05.2024

- Wszystko jest w naszych rękach, nogach, głowach... Dlatego nie ma co ukrywać, że liczymy na to, że to święto piłkarskie w Białymstoku będzie już w sobotę - mówił w Polskim Radiu Białystok Rafał Grzyb.

Grażyna Dworakowska, fot. Barbara Sokolińska

Grażyna Dworakowska

dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
19.05.2024

Przed nami tygodniowe święto wszystkich, którzy kochają różne aktywności twórcze. W poniedziałek (20.05) rozpoczynają się Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku.

Andrzej Wilczyk, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Wilczyk [wideo]

weteran ruchu kibicowskiego Jagiellonii Białystok
17.05.2024

- Jagiellonia jest gotowa na mistrza Polski - mówił w Polskim Radiu Białystok Andrzej Wilczyk.


dr Radosław Poniat, fot. Barbara Sokolińska

dr Radosław Poniat

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
17.05.2024

- Krzysztof Jurgiel już dawno przestał być ważną postacią w partii, nie znalazł się na listach wyborczych - mówi w Polskim Radiu Białystok socjolog Radosław Poniat z Uniwersytetu w Białymstoku

mjr Katarzyna Zdanowicz, fot. Barbara Sokolińska

mjr Katarzyna Zdanowicz [wideo]

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
16.05.2024

- To ewenement na skalę całego świata, że państwo sąsiednie zaangażowane jest w organizowanie nielegalnej migracji - mówi o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy mjr Katarzyna Zdanowicz.

Jan Raczyński, źródło: Facebook Muzeum Pamięci Sybiru

Jan Raczyński

prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Memoriał
15.05.2024

- Niestety, dziś w Rosji nie wypada mówić o demokracji. Autorytaryzm nie może opierać się na demokratycznym społeczeństwie - mówi Jan Raczyński.


Maciej Żywno, fot. Marcin Gliński

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
15.05.2024

Premier Donald Tusk zapewnia, że Polska nie przyjmie żadnych uchodźców z tytułu paktu migracyjnego. Mówi też o pełnym poparciu dla straży granicznej i wojska broniącego granicy. W jakim kierunku podąża polityka rządu w tych sprawach?

Dariusz Wieczorek, fot. Marcin Gliński

Dariusz Wieczorek [wideo]

minister nauki i szkolnictwa wyższego
14.05.2024

- Liczba studentów maleje. Koszty rosną. Nie ma możliwości, żeby w Polsce było 350 uczelni wyższych. Jeżeli dzisiaj nie będziemy podejmowali decyzji, to za 2-3 lata będziemy mieli rzeczywiście poważne problemy. Dlatego jestem zwolennikiem łączenia i tworzenia uczelni silniejszych - mówi minister.

Emilia Ramotowska, fot. Marcin Gliński

Emilia Ramotowska

koordynatorka Juwenaliów
13.05.2024

Wilki, Kayah, Dżem i Golec uOrkiestra - m.in. tacy artyści wystąpią na tegorocznych białostockich Juwenaliach. Łącznie przez dwa dni na Kampusie Politechniki Białostockiej wystąpi blisko 30 zespołów.


Rafał Rudnicki, fot. Marcin Gliński

Rafał Rudnicki [wideo]

zastępca prezydenta Białegostoku
13.05.2024

Na uczniów czeka ponad 3 tys. miejsc m.in. w liceach i technikach. Rozpoczyna się rekrutacja do białostockich szkół ponadpodstawowych na przyszły rok szkolny.

fot. Marcin Gliński

Magdalena Kaczonowska, Wiktoria Korol, Zofia Szestowicka, Aleksandra Dąbrowska i Zofia Fidziukiewicz

ze Studia Tańca Sportowego HOKUS w Białymstoku
12.05.2024

Specjalną strefę kibica na trasie 11. PKO Białystok Półmaraton przygotowaliśmy jako Polskie Radio Białystok tuż obok swojej siedziby przy ul. Świerkowej. Biegaczy dopingowały dziewczyny ze Studia Tańca Sportowego HOKUS w Białymstoku.

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska, fot. Joanna Szubzda

YUOS, czyli Julianna Urszula Olańska

wokalistka, laureatka konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
12.05.2024

Specjalną strefę kibica na trasie 11. PKO Białystok Półmaraton przygotowaliśmy jako Polskie Radio Białystok tuż obok swojej siedziby przy ul. Świerkowej. Gościnnie biegaczy dopinguje YUOS, czyli Julianna Olańska - laureatka Niebieskiego Mikrofonu Polskiego Radia Białystok, półfinalistka programu The Voice of Poland.


Mariusz Chrzanowski, fot. Adam Dąbrowski

Mariusz Chrzanowski [wideo]

prezydent Łomży
10.05.2024

W poniedziałek (6.05.) Mariusz Chrzanowski złożył ślubowanie i oficjalnie rozpoczął swoją trzecią kadencję na stanowisku Prezydenta Miasta Łomża.

Czesław Renkiewicz, fot. Iza Kosakowska

Czesław Renkiewicz [wideo]

prezydent Suwałk
10.05.2024

Nowy żłobek, kolejne inwestycje drogowe i mediateka to ważniejsze cele, które chce zrealizować podczas swojej ostatniej kadencji prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

prof. Izabela Święcicka, fot. Gabriela Lasota

prof. Izabela Święcicka

główna koordynator Festiwalu Nauki i Sztuki, prorektor Uniwersytetu w Białymstoku ds. nauki i współpracy międzynarodowej
9.05.2024

- Nauka powinna być dla wszystkich. Dążymy do tego, żeby zaprezentować nasze osiągnięcia dla całego społeczeństwa. Chcemy poszerzać wiedzę o tym, co już odkryliśmy. Mając ją, rozumiejąc różnego rodzaju zjawiska, które są w świecie i we wszechświecie, lepiej funkcjonujemy - mówi w Polskim Radiu Białystok prof. Izabela Święcicka.


Artur Kosicki, fot. Marcin Gliński

Artur Kosicki [wideo]

były marszałek województwa podlaskiego
9.05.2024

"Marszałkiem się bywa, a człowiekiem trzeba być. Dlatego dziękuję za wszystkie słowa wsparcia. Za - nie tylko to poparcie - 23 tys. głosów, które zostały na mnie oddane, ale też za ten odzew po tej sytuacji, która zaistniała we wtorek i zmianie w zarządzie" - mówił w Polskim Radiu Białystok były marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski

profesor Uniwersytetu w Białymstoku
8.05.2024

- Bardzo ważne będzie, w jaki sposób Rosjanie i Białorusini zaczną korzystać z danych Tomasza Szmydta. Wykorzystają go też do propagandy - mówi prof. Daniel Boćkowski.

Łukasz Prokorym, fot. Joanna Szubzda

Łukasz Prokorym [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
8.05.2024

- Każdego radnego, który w mojej ocenie przechodzi na dobrą stronę mocy, będę nazywał bohaterem i będę gratulował odpowiedzialności za losy województwa. I uważam, że to są właściwe słowa dla państwa marszałków Wiesławy Burnos i Marka Malinowskiego - mówi marszałek.


Marcelina Román, Iga Caban i Michał Znaniecki, fot. Joanna Szubzda

Marcelina Román, Iga Caban i Michał Znaniecki

artyści
8.05.2024

W Operze i Filharmonii Podlaskiej trwają przygotowania do ostatniej w tym sezonie artystycznym premiery. Już 10 maja publiczność zobaczy "Pajace" Ruggera Leoncavalla i "Rycerskość wieśniaczą" Pietra Mascagniego w reżyserii Michała Znanieckiego.

Michał Dzierżek i Aneta Radziszewska, fot. Joanna Szubzda

Michał Dzierżek i Aneta Radziszewska

tegoroczni maturzyści z I LO w Białymstoku
7.05.2024

- Moim zdaniem tematy były do przewidzenia i raczej typowe - mówiła tegoroczna maturzystka Aneta Radziszewska.

Magdalena Dziejma, fot. Joanna Szubzda

Magdalena Dziejma [wideo]

polonistka, wicedyrektor VI LO w Białymstoku
7.05.2024

- Czy egzamin ustny z jęz. polskiego jest potrzebny? Myślę, że jesteśmy w stanie troszkę inaczej sprawdzić umiejętności komunikacyjne maturzystów. Lepiej by było, żeby uczniowie mieli szansę skupienia się tylko na egzaminach pisemnych, zwłaszcza na poziomie rozszerzonym - uważa polonistka.


Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
6.05.2024

- Przyjeżdża do nas kilka tysięcy ludzi z całej Polski. Mamy rekordową frekwencję na całej imprezie, w tej chwili jest zapisanych już prawie 6600 osób. Przygotowaliśmy też aż 15 punktów kibicowania na 21-kilometrowej trasie - będą kapele, dj'e, a nawet orkiestra - mówi Grzegorz Kuczyński.

Tadeusz Truskolaski, fot. Joanna Szubzda

Tadeusz Truskolaski [wideo]

prezydent Białegostoku
6.05.2024

- Chciałbym, żeby te 5 lat upłynęło pod znakiem zaspokajania potrzeb mieszkańców. To, co przyjmiemy do realizacji, będzie monitorowane - będziemy się spotykać z mieszkańcami i będę zdawał im relacje z tego, co zostało zrobione - zapowiada prezydent.

Robert Sadowski, fot. Marcin Gliński

Robert Sadowski [wideo]

dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku
2.05.2024

"To symbol, który nas wszystkich łączy" - tak o biało-czerwonej fladze mówił w Polskim Radiu Białystok dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku Robert Sadowski.


Radosław Hancewicz, fot. Joanna Szubzda

Radosław Hancewicz [wideo]

rzecznik podlaskiej KAS
30.04.2024

Około 7-9 proc. to jeszcze zeznania podatkowe składane tradycyjną drogą w formie papierowej - albo bezpośrednio w urzędzie, albo za pośrednictwem poczty. Natomiast powyżej 90 proc. podatników rozlicza się elektronicznie - mówi rzecznik.

foto: Monika Kalicka

Michał Fiszer

ekspert Stowarzyszenia Portów Lotniczych V4+
29.04.2024

Pierwszy samolot z lotniska Białystok - Krywlany odleci być może w ciągu roku. Początkowo planuje się loty do Chorwacji, może do Niemiec, ale nie oczekujmy tego, że będą to loty codziennie, tylko zapewne w jakieś dni tygodnia - mówi Michał Fiszer.

fot. Marcin Gliński

Paweł Chomczyk

współtwórca Siedliska Kultury Solniki 44
28.04.2024

To ma być przedsmak i wiosenna odsłona letniego festiwalu teatralnego LasFest. W nadchodzący majowy długi weekend Siedlisko Kultury Solniki 44 otwiera tegoroczny sezon artystyczny.


fot. Gabriela Lasota

Emilia Świętochowska

Podlaski Instytut Kultury
27.04.2024

Do 10 maja można nadsyłać zgłoszenia do Rockowań. Gdzie można to zrobić, jakie kryteria trzeba spełnić, żeby dostać się do półfinału przeglądu?

fot. Joanna Szubzda

Karol Zimnoch [wideo]

doradca kredytowy
26.04.2024

Znane są już założenia programu Mieszkanie na start. Kto będzie mógł skorzystać z państwowych dopłat do kredytów hipotecznych i na jakich warunkach?

prof. Mariusz Popławski

prof. Mariusz Popławski [wideo]

rektor elekt Uniwersytetu w Białymstoku
25.04.2024

- Celem jest doprowadzenie do tego, żeby wszystkie wydziały, a przypomnę, że mamy ich 15, były zlokalizowane na kampusie, żeby oprócz tego były akademiki, żeby była stołówka z prawdziwego zdarzenia, żeby życie studenckie mogło się rozwijać.


źródło: www.gov.pl

Mikołaj Dorożała [wideo]

wiceminister klimatu i środowiska
24.04.2024

"Chcemy ochronić najcenniejsze drzewa, a jednocześnie zaprezentować też pakiet dla przedsiębiorców drzewnych" - mówi Mikołaj Dorożała.

Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
23.04.2024

"Myślę, że nowy zarząd województwa stworzy Prawo i Sprawiedliwość. Zobaczymy tylko z kim, w jaki sposób i na jakich warunkach, bo to jest bardzo istotne" - mówi Artur Kosicki.

Czesław Renkiewicz, fot. Barbara Sokolińska

Czesław Renkiewicz

prezydent Suwałk
22.04.2024

"Bardzo się cieszę, że będę mógł jeszcze przez pięć lat kierować naszym miastem. Dużo spraw jest do załatwienia, wiem, jakie są oczekiwania mieszkańców. Uczynię wszystko, żeby miasto piękniało, zmieniało się" - mówi Czesław Renkiewicz.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok