Radio Białystok | Gość | Artur Kosicki [wideo] - marszałek województwa podlaskiego

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego

25.11.2019, 08:30, akt. 10:31

"Kwota budżetu będzie mniejsza, tylko będą takie inwestycje, które są bardzo istotne z punktu widzenia naszego województwa" - mówi marszałek Artur Kosicki.

Artur Kosicki, fot. Monika Kalicka
Artur Kosicki, fot. Monika Kalicka

Z Arturem Kosickim rozmawia Lech Pilarski

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Dziś sesja Sejmiku Województwa Podlaskiego. Będą zmiany w wieloletniej prognozie finansowej, tegorocznym budżecie. Będzie też zaprezentowany projekt budżetu na przyszły rok. O tym z marszałkiem województwa podlaskiego Arturem Kosickim rozmawia Lech Pilarski.Lech Pilarski: Wczoraj wieczorem media obiegła wieść, że PiS straci dzisiaj większość w sejmiku. Jak należy to rozumieć i czy w ogóle jest taka sytuacja możliwa?


Artur Kosicki: Jaka jest sytuacja to pokaże oczywiście głosowanie i ja spokojnie czekam do głosowań, bo różne media czytam i różne rzeczy już nawet o sobie się dowiaduję, których bym wcześniej nawet nie wiedział. Także spokojnie czekamy do głosowania.


Bo w rzeczywistości PiS nie ma większości, gdybyśmy się przyjrzeli tak dokładnie, po szczegółach sytuacji w sejmiku, to 15 radnych ma Prawo i Sprawiedliwość, opozycja ma podobną liczbę, bo jeden człowiek, czyli przewodniczący - nie należy ani tu, ani tu, ale głosuje za PiS-em.


Tak, oczywiście, złożył deklarację, że wspiera, nie zawiedliśmy się na nim. Także jak pan redaktor widzi - pełne porozumienie.


Ale dzisiaj będą zaprzysiężeni nowi radni, w miejsce tych, którzy poszli do parlamentu i jedna osoba, podobnie jak Bogusław Dębski, chce być niezależna, czyli poza strukturami - to Krzysztof Kondraciuk.


No zobaczymy, jak to będzie. Czekamy do głosowań, dyskutujemy cały czas, rozmawiamy, nasze władze klubowe też rozmawiają, są w stałym kontakcie z panem Krzysztofem Kondraciukiem, to jest bardzo doświadczony samorządowiec, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.


Był, bo już nie jest.


Był, swego czasu też radny wojewódzki, także odpowiedzialny człowiek.


Jest w PiS-ie, to dlaczego chce być teraz w sejmiku poza klubami?


A to są takie nasze wewnętrzne rzeczy, ale ja jestem dobrej myśli.


Zarządzanie przez kryzys?


Nie panie redaktorze, ja myślę, że powinniśmy raczej dyskutować i rozmawiać ze sobą, tak jak już pokazały to pierwsze nasze sesje, nasze zarządy - trzeba dyskutować, trzeba ze sobą rozmawiać, każdy powinien być usatysfakcjonowany, nie tylko z naszego klubu, ale też i cała rada dobrze by było, żeby była zadowolona z tego budżetu, który będzie.


Do 2041 roku macie przygotować wieloletnią perspektywę finansową. Przyznam się, że nie wiem po co, skoro w 2041 nas może nie być, świata może nie być. Czemu aż tak duża perspektywa?


Ale będą panie redaktorze nasze dzieci, będą nasze wnuki.


Po co tę perspektywę się przygotowuje?


To trzeba ocenić z punktu widzenia przede wszystkim, tak przekładając na ludzki język, realności naszych zamierzeń inwestycyjnych. Żeby było widać, że to co planujemy na przyszłość, to co chcemy zrealizować jest po prostu realne i ma oparcie w jakichś wskaźnikach.


W rosnących dochodach, albo malejących.


To jest bardzo dobry przepis, bo on pokazuje czy to co projektujemy, to co planujemy jest po prostu realne.


Czyli inwestycje na Marsie nas nie czekają?


Kto wie? Ambitne Podlaskie.


Skupmy się teraz na planach budżetowych na przyszły rok. Jak to będzie wyglądało? Samorządy, szczególnie te miejskie, narzekają że są mniejsze pieniądze, że muszą ciąć inwestycje. Czy podobnie będzie z samorządem wojewódzkim?


My tak do tego nie podchodzimy. Samorządy mają troszkę inny charakter działania, inną sferę działania. U nas jest to troszkę inaczej. U nas jest przede wszystkim mniejszy kredyt, mniejszy deficyt, największe w historii wydatki inwestycyjne z budżetu własnego, bo kończy się perspektywa unijna i będziemy teraz w takim miejscu, gdzie kończy się stara perspektywa i zaczyna nowa i nim się uruchomimy też musimy troszkę więcej zainwestować środków własnych.


Czyli będziemy się zadłużać, żeby móc sfinansować inwestycje?


Nie, powiedziałem właśnie o tym - mniejsze zadłużenie, mniejszy deficyt, więcej bazujemy po prostu na środkach własnych. 


Skąd ten dysonans - prezydenci, burmistrzowie, wójtowie narzekają, że będą mieli mniejsze dochody budżetowe, bo zmniejszony podatek, bo duża grupa ludzi zwolniona z tego podatku, a zatem wpływy będą mniejsze, inwestycje trzeba ciąć, wydatki trzeba ciąć - to dlaczego województwo nie tnie?


To proszę pytać wójtów, burmistrzów, nie mnie. Ale jest inny charakter działania, jeśli chodzi o samorząd województwa podlaskiego, a inny na przykład jeśli chodzi o miasto Białystok. Ja bym powiedział w taki sposób - przede wszystkim racjonalna polityka finansowa, racjonalna - podam przykład. Ostatnio otwieraliśmy drogę Lipsk - granica państwa, ile tam jest pieniędzy włożone na roboty budowlane z budżetu województwa podlaskiego? Zero, 100% Skarb Państwa, także powinniśmy do tego w taki sposób podchodzić, że co można uzyskać na przykład z budżetu państwa, czy sfinansować w ramach szeroko pojętych środków unijnych, to powinniśmy to realizować, dlatego być może w tym jest jakiś problem.


Czyli powinniśmy - tutaj wskazówka jest bardzo wyraźna - patrzeć na województwo lubelskie, które większość swoich obwodnic, większość ważnych węzłów drogowych sfinansowało z pieniędzy budżetu państwa, a nie z własnych.


Oczywiście, dlatego bardzo dokładnie się przyglądamy tym nowym programom, jak obwodnice, jak kwestie związane ze szpitalami - te wszystkie rzeczy nas bardzo mocno interesują z punktu widzenia właśnie rozwoju, bo część będzie pochodziła ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego, część już pewnie z Programu Operacyjnego Polski Wschodniej i jeszcze część inwestycji chcemy wspólnie finansować z Komisji Europejskiej i część jeszcze z budżetu. I dopiero na końcu zawsze się decydujemy, żeby zaangażować nasze środki własne, czyli środki naszych mieszkańców.


Czyli im ważniejsza inwestycja - wtedy ewentualnie dokładacie się, a jak nie - to najpierw montaż finansowy.


To nie jest kwestia ważniejsza - nie ważniejsza, tylko bardziej kwestia możliwości pozyskania środków z zewnątrz, to bardziej decyduje o tym.


Przypomnijmy, że przy tych projektach unijnych, była tam taka klauzula, że musisz zaangażować własne pieniądze, jak nie zaangażujesz własnych, to tych europejskich nie dostaniesz.


A my na przykład zamiast własnych podstawiamy budżet państwa.


To się da tak?


Oczywiście, trzeba to wszystko opanować, trzeba o tym myśleć, bo tych pieniędzy unijnych też będzie mniej, dlatego musimy być na to przygotowani.


Budżet województwa w przyszłym roku, jaka to będzie kwota, czy będzie mniejsza bądź większa od budżetu tegorocznego?


Kwota będzie mniejsza, tylko będą takie inwestycje, które są bardzo istotne z punktu widzenia naszego województwa. Breast Cancer Unit - centrum leczenia raka kobiet - to jest bardzo ważna inwestycja, o której mówiliśmy w kampanii wyborczej i zaczynamy już projektowanie tej dużej inwestycji. To jest też Teatr Dramatyczny w Białymstoku, czyli zaczynamy przebudowę Teatru Dramatycznego w Białymstoku. To jest bardzo ważna inwestycja, ja uważam że ona się należy naszym mieszkańcom, nie tylko Białegostoku, ale przede wszystkim województwa podlaskiego. Kwestia bezpieczeństwa mieszkańców województwa, czyli współpraca z ochotniczymi strażami pożarnymi, z policją, bo to też jest bardzo istotne z punktu widzenia naszego państwa. 

Też będziemy przeznaczali bardzo duże środki na remonty, przebudowy dróg wojewódzkich naszych i zobaczymy jak będzie wyglądał budżet już tak w momencie drugiego czytania, bądź uchwalania, ale też nie wykluczamy stworzenia takiego funduszu do wkładów własnych, tak żeby samorządy, które korzystają na przykład z funduszu dróg samorządowych, które nie mogą wkładów własnych na przykład ze swojej strony zapewnić - mogły takie wsparcie uzyskać w zarządzie województwa podlaskiego.


Żeby mogły zrobić to, co pan, że w miejsce naszych środków podstawiamy budżet wojewódzki.


Budżet, albo pożyczyć od nas - jeszcze rozważamy, bo jesteśmy na etapie analiz finansowo-prawnych.


Zahaczył pan marszałek o instytucję kulturalną, to tą instytucją kulturalną skończmy naszą rozmowę, czyli Opera i Filharmonia Podlaska. Czy znajdą się pieniądze na jakiś fantastyczny parking, tak żeby ci, którzy przyjeżdżają oddać się kulturze na całego, mieli gdzie zaparkować.


Ja przypomnę tylko, że jeszcze do niedawna Opera była bardzo mocno zadłużona, myśmy zlikwidowali to zadłużenie, był bardzo duży kredyt, już go nie ma. Będziemy teraz starali się o zwiększenie dofinansowania ze strony ministerstwa. Myślę, że patrząc na Muzeum Podlaskie w Białymstoku, gdzie już mamy zwiększone dofinansowanie roczne o milion zł, tutaj też jesteśmy dobrej myśli i przede wszystkim na razie musimy uporządkować tę sytuację. A dalej będziemy oczywiście dbali o komfort zarówno pracowników, jak i wszystkich, którzy chcą przyjechać i obejrzeć jakieś spektakle, czyli widzów. 


Problemy z zaparkowaniem są i na razie nie widać ich rozwiązania.


Rozważamy tę kwestię, oczywiście, tylko na razie najważniejsze są pieniądze, jak już będziemy po sferze finansowej, to następnie będziemy się zabierali do tej kwestii komfortu. Ale to jest też dla nas bardzo istotne, bo chcemy żeby do Opery przyjeżdżało jak najwięcej widzów i myślę, że to już niedługo też będzie widać, bo mam pewne plany, jeśli chodzi o Operę.

| red: mak
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu
Agnieszka Romaszewska-Guzy, fot. Sylwia Krassowska

Agnieszka Romaszewska-Guzy

dyrektorka Telewizji Biełsat
10.08.2020

Niepokojące wieści płyną z Białorusi. W wieczornych starciach powyborczych zatrzymano ponad 3 tysiące osób.

Jolanta Gołaszewska, fot. Adam Dąbrowski

Jolanta Gołaszewska

dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży
31.07.2020

Ósmoklasiści najlepiej poradzili sobie z językiem polskim. Centralna Komisja Egzaminacyjne opublikowała średnie wyniki czerwcowych egzaminów.

Józef Mozolewski, fot. Monika Kalicka

Józef Mozolewski

przewodniczący Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ Solidarność
29.07.2020

W przyszłym roku mamy zarabiać co najmniej 2 tysiące 800 złotych brutto miesięcznie - o 200 złotych więcej niż teraz. Taka jest propozycja rządu dotycząca płacy minimalnej, które będzie przestawiona Radzie Dialogu Społecznego.


dr Łukasz Kiszkiel, fot. Uniwersytet w Białymstoku

dr Łukasz Kiszkiel

socjolog z UwB
13.07.2020

"Rafał Trzaskowski okazał się 'kryzysową narzeczoną', zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską i osiągnął bardzo przyzwoity wynik. Wynik Andrzeja Dudy należy rozpatrywać jako sukces" - mówi socjolog.

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski

minister edukacji narodowej
13.07.2020

W województwie podlaskim na Andrzeja Dudę zagłosowało ponad 60 proc. wyborców. Na Rafała Trzaskowskiego niespełna 40. Dariusz Piontkowski uważa, że jest to zasługa m.in. dobrej kampanii w regionie.

dr Łukasz Kiszkiel, fot. Uniwersytet w Białymstoku

dr Łukasz Kiszkiel

z Instytutu Socjologii UwB
10.07.2020

Dlaczego jedne sondaże przedwyborcze wskazują na wygraną Andrzej Dudy, a inne na Rafała Trzaskowskiego?


Andrzej Matys, fot. Edyta Wołosik

Andrzej Matys

z Urzędu Miejskiego w Białymstoku
9.07.2020

Lokale wyborcze będą w tych samych miejscach i tak jak w pierwszej turze czynne będą od 7:00 do 21:00, ale w drugiej turze - w najbliższą niedzielę (12.07) - będą też drobne zmiany.

Łukasz Szumowski, źródło: Ministerstwo Zdrowia (flickr)

Łukasz Szumowski

Łukasz Szumowski
7.07.2020

"Wprowadziliśmy zasadę w drugiej turze, że osoby starsze po 60 roku życia, osoby niepełnosprawne, kobiety w ciąży i osoby z małym dzieckiem będą miały prawo wejść do lokalu bez kolejki" - mówi Łukasz Szumowski.

Marlena Maląg - minister RPiPS, fot. Laura Maksimowicz

Marlena Maląg

minister rodziny, pracy i polityki społecznej
6.07.2020

"Ponad 114 miliardów złotych trafiło już do polskich rodzin, w tym 3,38 miliardów tutaj na Podlasiu, w ramach programu Rodzina 500+" - mówi Marlena Maląg.


Fot. Paweł Wądołowski

Prof. Piotr Gliński

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego
3.07.2020

Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński był w piątek (3.07) w województwie podlaskim.

Józef Mozolewski, fot. Monika Kalicka

Józef Mozolewski

przewodniczący podlaskiej Solidarności
30.06.2020

"Związkowcy prawdopodobnie będą domagać się zadeklarowanej przez rząd podwyżki płacy minimalnej" - mówi Józef Mozolewski

Robert Tyszkiewicz, fot. Monika Kalicka

Robert Tyszkiewicz

szef PO w Podlaskiem
29.06.2020

"W II turze liczyć się będzie każdy głos. Nic teraz nie jest przesądzone. Większość Polaków opowiedziała się za zmianą" - mówi Robert Tyszkiewicz.


Dariusz Piontkowski, screen z wideorozmowy

Dariusz Piontkowski

szef podlaskiego PiS
29.06.2020

"Liczymy na wygraną Andrzeja Dudy, polityka skutecznego, polityka, który potrafi rozmawiać z Polakami. Jego druga kadencja zapewni dalszy rozwój kraju" - mówi Dariusz Piontkowski.

fot. Monika Kalicka

Bartosz Brzyski

politolog z Klubu Jagiellońskiego
29.06.2020

"W grupie między 18 a 29 rokiem życia frekwencja wyniosła powyżej 60% i była to frekwencja wyższa niż wśród osób powyżej 60 roku życia. Widać, że także i młodzi ludzie zaczęli się bardziej angażować w życie publiczne, to jest to dobry prognostyk na przyszłość" - mówi Bartosz Brzyski.

Elżbieta Kraszewska, fot. Monika Kalicka

Elżbieta Kraszewska

wojewódzki inspektor sanitarny
27.06.2020

Koniec roku szkolnego, początek wakacji - według danych Kuratorium Oświaty w Białymstoku, w naszym regionie będzie około dwustu kolonii, czy różnego rodzaju obozów, to znacznie mniej niż w latach poprzednich.


Andrzej Matys, fot. Joanna Szubzda

Andrzej Matys

z Urzędu Miejskiego w Białymstoku
26.06.2020

"Otworzyliśmy wszystkie możliwe wejścia w budynkach, żeby mieszkańcy nie tłoczyli się, na zewnątrz będą strzałki dokąd się kierować" - mówi Andrzej Matys.

Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Piontkowski

minister edukacji narodowej
26.06.2020

"Uczniowie spokojnie mogę odbierać świadectwa w trakcie wakacji. Tym razem nie zalecamy robienia uroczystego zakończenia zajęć" - mówi Dariusz Piontkowski.

Jacek Kucharewicz, fot. Lech Pilarski

Jacek Kucharewicz

prezes Metal Fachu w Sokółce
25.06.2020

"Najwięcej niepokoju było w marcu, część dilerów odwoływała zamówienia. Dziś mamy sytuację ustabilizowaną. W branży agro jest na razie dobrze" - mówi prezes Metal Fachu.


Marszałek Sejmu Elżbieta Witek w Wysokiem Mazowieckiem, fot. Adam Janczewski

Elżbieta Witek

Marszałek Sejmu
25.06.2020

"Ja mam swojego kandydata, tym kandydatem jest prezydent Andrzej Duda. Przede wszystkim jego atutem jest to, że on nie zawiódł" - mówi Elżbieta Witek.

Jacek Sasin, źródło: www.gov.pl

Jacek Sasin

wicepremier i minister Aktywów Państwowych
24.06.2020

"Na ten moment najważniejsze jest, żeby przetrwało jak najwięcej firm, jak najwięcej miejsc pracy uratować - to nam się rzeczywiście udaje" - mówi Jacek Sasin.

Karol Łapiński, fot. Monika Kalicka

dr Karol Łapiński

z Państwowej Inspekcji Pracy w Białymstoku
23.06.2020

"Pracodawca będzie mógł bez zgody pracownika i z pominięciem planu urlopowego udzielić pracownikowi 30 dni zaległego urlopu wypoczynkowego w terminie przez siebie wskazanym, a pracownik będzie musiał wykorzystać taki urlop" - mówi dr Karol Łapiński.


Elżbieta Kraszewska, fot. Monika Kalicka

Elżbieta Kraszewska

Podlaski Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku
22.06.2020

"Przestaliśmy się bać tego wirusa, po prostu traktujemy go tak, jakby go nie było, a on jest wśród nas i stwarza dla nas zagrożenie" - mówi Elżbieta Kraszewska.

Marcin Gawryluk, źródło: KWP Białystok

st. asp. Marcin Gawryluk

z zespołu prasowego podlaskiej policji
22.06.2020

Pływanie po alkoholu to zmora ratowników wodnych i ogromne niebezpieczeństwo - przypomina Marcin Gawryluk.

Stanisław Derehajło, fot. Joanna Szubzda

Stanisław Derehajło

wicemarszałek województwa podlaskiego
19.06.2020

"Rolnictwo trzeba wspierać, trzeba mądrze prowadzić, prowadzić mądrze badania, uczyć młodych ludzi bardzo dobrej naszej tradycji rolniczej" - mówi wicemarszałek.


insp. Robert Szewc, źródło: KWP w Białymstoku

Insp. Robert Szewc

komendant wojewódzki policji w Białymstoku
18.06.2020

"Myślę, że tutaj jakaś rewolucja absolutnie nie jest wskazana, tylko konsekwencja w działaniu, dobra praca i to chyba tyle" - mówi szef podlaskich policjantów.

profesor Marta Kosior-Kazberuk, źródło: PB

Marta Kosior-Kazberuk

rektor Politechniki Białostockiej
17.06.2020

"Politechnika istnieje 70 lat, a ja mam nadzieję kontynuować te dobre tradycje, rozbudowywać je i wzmacniać, nadawać im nowoczesny wygląd" - mówi nowa rektor PB.

Paweł Wdówik, źródło: www.gov.pl

Paweł Wdówik

wiceminister, pełnomocnik rządu d/s osób niepełnosprawnych
16.06.2020

"Przygotowujemy nowe programy z funduszu solidarnościowego, dotyczące wsparcia osób z różnymi niepełnosprawnościami, a zwłaszcza rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi" - mówi wiceminister.


Marcin Gawryluk, źródło: KWP Białystok

st. asp. Marcin Gawryluk

z zespołu prasowego podlaskiej policji
15.06.2020

"Najczęstsza przyczyna wypadków to nadmierna prędkość, stąd nasze apele do kierowców, by prędkość dostosować nie tylko do znaków, ale i swoich umiejętności" - mówi Marcin Gawryluk.

Artur Kosicki, fot. Monika Kalicka, archiwum

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
15.06.2020

"Jesteśmy na ósmym miejscu, jeśli chodzi o wykorzystanie środków europejskich, ale jeśli chodzi o kwestię związaną z przedsiębiorcami, to tam jesteśmy w samej czołówce" - mówi marszałek.

prof. Robert Ciborowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Robert Ciborowski

rektor Uniwersytetu w Białymstoku
12.06.2020

"Sprawa kluczowa to utrzymanie stabilności finansowej i pozyskiwanie środków na dalszy rozwój uczelni, bo jeśli nie będziemy się rozwijać to grozi nam stagnacja" - mówi rektor UwB.


foto: Monika Kalicka

dr Helena Jędrzejczak i Magdalena Samojlik

doktor socjologii i nauczycielka gry na ukulele
11.06.2020

"Według badań Eurostatu, w Polsce mało kto uczy się czegoś po zakończeniu edukacji szkolnej czy akademickiej" - mówi dr Helena Jędrzejczak.

Elżbieta Kraszewska, fot. Monika Kalicka

Elżbieta Kraszewska

Podlaski Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku
10.06.2020

- Zalecenia są nadal aktualne, natomiast ich przestrzeganie jest bardzo nieaktualne. Wirus jest, stan epidemii jest, ale dlaczego my zapomnieliśmy, że on jest wśród nas, trudno to zrozumieć. Chciałabym zaapelować o przestrzeganie zasad.

foto: Monika Kalicka

Cezary Ołdakowski

prezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego
9.06.2020

Wystarczył jeden dzień i już wstrzymano przyjmowanie wniosków o tzw. bon antywirusowy. "Urząd marszałkowski pracuje nad tym, aby uruchomić kolejne bony [...] także ci przedsiębiorcy, którym się nie udało w tej edycji, mają szansę uzyskać wsparcie w kolejnych".


Filip Turowski, źródło: glodnyswiata.pl

Filip Turowski

bloger
8.06.2020

"Ludzie coraz częściej decydują się na wakacje w Polsce. Widzę, że nasze wspaniałe i smaczne Podlasie staje się coraz bardziej popularne" - mówi Filip Turowski.

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
8.06.2020

- Co roku zauważamy bardzo niebezpieczne zachowania, czyli wchodzenie do wody po spożyciu alkoholu. Takiej osobie wydaje się, że może więcej, że dopłynie dalej. Niestety, jest to bardzo złudne i często takie kąpiele kończą się bardzo tragicznie.

Jolanta Gołaszewska, fot. Adam Dąbrowski

Jolanta Gołaszewska

dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży
8.06.2020

Maseczki, własne przybory egzaminacyjne, ławki daleko od siebie - w rozmowie o tym, jak wygląda matura w czasach epidemii.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok