Radio Białystok | Gość | Wojciech Borzuchowski [wideo] - dyrektor białostockiego oddziału GDDKiA

Wojciech Borzuchowski [wideo]

dyrektor białostockiego oddziału GDDKiA

2.12.2019, 08:25, akt. 10:55

"Jesteśmy świadomi, że każde przedsięwzięcie, które jest realizowane w terenie cennym przyrodniczo, niesie ze sobą pewne określone trudności, natomiast są one możliwe do pokonania" - mówi Wojciech Borzuchowski.

Wojciech Borzuchowski, fot. Monika Kalicka
Wojciech Borzuchowski, fot. Monika Kalicka


0:00
0:00
Z Wojciechem Borzuchowskim rozmawia Lech Pilarski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Znowu zmiany w przebiegu trasy S 19. Wraca stary pomysł. O tym z dyrektorem białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Wojciechem Borzuchowskim rozmawia Lech Pilarski.Lech Pilarski: Wracamy do starego, jeszcze trasy nie zbudowaliśmy, a już zmieniamy.


Wojciech Borzuchowski: Chyba dobrze, że wracamy, bo rozwiązanie po starodrożu wydaje się przede wszystkim najbardziej racjonalne, logiczne, pewnie ekonomiczne, pewnie też ekologiczne. Ponieważ krótszy odcinek o około 40 km, przypomnę że pierwotne założenia i badanie czterech korytarzy obejmowało tak zwane odległe, dalekie obejście całej Puszczy Knyszyńskiej i jeździliśmy do Sokółki przez Knyszyn, Korycin, Janów - straszne koło. Raczej nikt by tego nie zrozumiał, a potomni by dopytywali o nas często. Natomiast myślę, że rozwiązanie dobre, na pewno trudne środowiskowo.


Bo przecież przy tej trasie rozlokowane są rezerwaty na przykład, to jak zamierzacie pokonać te utrudnienia ekologiczne?


My jesteśmy świadomi, że każde przedsięwzięcie, które jest realizowane w terenie zainwestowanym, czy też w terenie cennym przyrodniczo niesie ze sobą pewne określone trudności, natomiast są one możliwe do pokonania, ponieważ zastosowanie wszelkich możliwych środków ochrony środowiska w szeroko pojętym tego słowa znaczeniu, powoduje że jesteśmy dobrej myśli, że to zostanie wykonane w sposób z założonym planem czyli do roku 2025. Dlatego 25, pierwotnie zakładaliśmy, że może będzie 24 - ponieważ zachodzi konieczność pewnych korekt, właśnie ze względów środowiskowych i trzeba tam na pewnym etapie jeszcze dodatkowo zrobić fragment koncepcji programowej.


Jeśli by można prosić o przybliżenie tejże trasy, czyli to pójdzie tak jak teraz do tej drogi zbudowanej w stronę Wasilkowa, tej nowej drogi czy po starodrożu, to rzeczywiście przez Białystok, przez Wasilków czyli z obwodnicą Wasilkowa i dopiero do Czarnej i dalej?


Począwszy od węzła Białystok Zachód - węzeł na przecięciu planowanej 19 z istniejącą ósemką w okolicach Choroszczy do Dobrzyniewa, w Dobrzyniewie węzeł, równoległe w kierunku do Sochoni, czyli równoległy do istniejącej trasy numer 8, dobudowanie drugiej jezdni obwodnicy Wasilkowa no i dalej orientacyjnie ze starodrożem i z obejściami miejscowości aż do Kuźnicy. Zupełnie nowy przebieg, aczkolwiek trzymający się tego korytarza.


Czyli będziemy się przygotowywali na ten wariant. Jakie są szanse, że znowu nie zmienimy decyzji?


Myślę, że zmian już nie będzie, ponieważ 8 października została podpisana decyzja KOPI GDDKiA oddziału warszawskiego, która określiła w sposób jednoznaczny przebieg korytarza. Przy tej okazji podkreślę, że według mnie najistotniejszą kwestią w całej sprawie jest to, że ten odcinek od węzła Białystok zachód - Dobrzyniewo i Sochonie, zwany też przez niektórych potocznie "bliską północną obwodnicą Białegostoku" ma niemałe, żeby nie powiedzieć kluczowe znaczenie dla miasta, ponieważ będzie on oznaczał zakończenie ogromnej uciążliwości polegającej na wyprowadzeniu ciężkiego ruchu tirów poza miasto Białystok. Wydaje się, że to jest tutaj dla miasta szczególna sprawa i wielkie ułatwienie.


Czyli oczekuje pan, że nie będziemy sprzeciwiali się, że pozwolimy na realizację tego wariantu, właśnie ze względu na wyprowadzenie ciężarówek?


Może nie tylko, dlatego że wiele jest jakby kryteriów środowiskowych mających wpływ na realizację takich przedsięwzięć. My w trakcie tego procesu, w tym również udziału społeczeństwa, ocen przyrodniczych dokonujemy wszelkich czynności tak, by rozwiązanie było optymalne i w sposób jak najlepszy chroniło środowisko, w tym przede wszystkim ludzi.


To o czym pan przed chwilą mówił oznacza, że droga będzie prowadziła do Kuźnicy, ale cały czas mamy do pokonania ten odcinek drogi pomiędzy Augustowem a Białymstokiem, czyli dawna DK8. Jak tutaj ta kwestia zostanie rozwiązana?


Zasadniczo to kluczową sprawą, w sensie przebiegu układu północnego dróg ekspresowych, na północ od Białegostoku, była kwestia rozstrzygnięcia tego wariantu po starodrożu, co stało się faktem. W tej chwili jest procedowany przebieg czterech korytarzy trasy S16, między Knyszynem a Ełkiem i pojawiają się głosy również o DK8 na północ, czyli do Augustowa. Jesteśmy zobowiązani do badania korytarza tego pierwotnego, czyli Knyszyn - Ełk, ale nie ukrywam, że czynimy starania, by uzyskać zgodę na badanie również korytarza tego północnego po tzw. starodrożu drogi krajowej nr 8.

Wystarczy spojrzeć na mapę województwa podlaskiego - "ósemka" to można powiedzieć kręgosłup województwa. Północna droga przez sam środek regionu, bardzo istotna co do znaczenia, a poza tym ruch ciężki przede wszystkim zmierza do Budziska i ona byłaby krótsza. Wyobrażam sobie taką sytuację, że gdybym się znalazł w Knyszynie i był kierowcą tira, i miałbym jechać do Korycina starym wariantem w przekroju tym 2+1, mimo że zakładana jest droga ekspresowa do Ełku i obchodząca Ełk od zachodu, raczej kierowałbym się w kierunku Augustowa. Jeżeli to by zostało poszerzone w zakresie możliwości badań - wydaje mi się, że ten wariant miałby duże szanse, tym bardziej, że na przebiegu Knyszyn - Ełk znajdujemy dość duże problemy właśnie środowiskowe.


De facto S16 rozwiązuje problemy Mazur i Warmii, natomiast to S8 pomiędzy Białymstokiem a Augustowem rozwiązuje nasze problemy, województwa podlaskiego.


Zdecydowanie tak. Praktycznie cała północna część, Suwalszczyzna i połączenie ze stolicą regionu jaką jest Białystok, to jest DK8. S16 to jest praktycznie trasa, która jest drogą do Ełku, z punktu widzenia naszego regionu praktycznie połączenie Grajewa z Białymstokiem i Mońki. 


Najważniejsze żeby się udało doprowadzić do realizacji starych wariantów, ale to trzeba było 30 lat, żebyśmy się nauczyli, że stare było dobre?


Na pewno ważna jest świadomość, ale przede wszystkim rozsądek. Gdy zostałem dyrektorem i przyjrzałem się mapie prognozowanego układu drogowego, kilka rzeczy od razu ukłuło w oczy i nie ukrywam, że ta świadomość powoduje, że próbujemy analizować to, żeby to było optymalne. Czasami mówię żartobliwie, że i tak będą nas pytać, tylko dlaczego tak często.


Wracając jeszcze do S19 - na jakim etapie są te odcinki tutaj - zachodnia obwodnica Białegostoku w stronę Siemiatycz?


Pierwszy odcinek, na który planujemy przetarg jeszcze w grudniu tego roku, to jest węzeł Białystok zachód, czyli przecięcie "19" z "8", z odejściem do Dobrzyniewa bez węzła, następnie planujemy odcinki południowe, czyli tutaj styczeń i luty, pierwszy kwartał przyszłego roku na południe, natomiast w części północnej sytuacja wygląda tak, że odcinek Kuźnica - Sokółka oczekujemy na decyzję środowiskową, wniosek został złożony w czerwcu tego roku, z kolei tutaj po rozstrzygnięciu tego przebiegu starodroża, czyli od Sokółki do Dobrzyniewa poprzez Sochonie, będziemy chcieli złożyć wniosek w styczniu przyszłego roku tak, żeby za około rok było możliwe ogłoszenie przetargu w systemie projektuj i buduj.


I wtedy w 2025 mamy drogę?


Wszystko by na to wskazywało.


| red: mak


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!
Wojciech Pertkiewicz, fot. Sylwia Krassowska

Wojciech Pertkiewicz

prezes Jagiellonii Białystok
18.07.2024

- W tym sezonie założyliśmy miejsce nie niższe niż 8. Wolę podchodzić dość ostrożnie do wszelkich przewidywań, szczególnie, że mają one przełożenie na finanse - mówi prezes Wojciech Piertkiewicz.

Norbert Jadczuk, wójt gminy Nurzec-Stacja, 17.07.2024,

Norbert Jadczuk

Norbert Jadczuk, wójt gminy Nurzec-Stacja
17.07.2024

Mieszkańcy gminy Nurzec-Stacja nie mieli nic wspólnego ze znieważeniem żołnierzy przy granicy polsko-białoruskiej.

Andrzej Aleksiejczuk, 16.07.2024, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Aleksiejczuk

Andrzej Aleksiejczuk, wiceprzewodniczący Podlaskiej Rady OPZZ
16.07.2024

Radzie Dialogu Społecznego nie udało się wypracować wspólnego stanowiska w sprawie propozycji wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę w przyszłym roku.


Joanna Fiodorow, fot. Joanna Szubzda

Joanna Fiodorow

trenerka Wojciecha Nowickiego
11.07.2024

Jak będą wyglądać ostatnie trzy tygodnie Wojciecha Nowickiego przed startem na igrzyskach w Paryżu

dr Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
9.07.2024

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała już wyniki matur.

Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
3.07.2024

Znamy już wyniki egzaminu ósmoklasisty w naszym województwie. Podała je Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży.


Prof. Adam Krętowski, 27.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Krętowski

rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
27.06.2024

Z nagrodą za skok do czołówki rankingu Uczelni Akademickich kończy kadencję rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - profesor Adam Krętowski.

prof. Urszula Wróblewska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Urszula Wróblewska [wideo]

trenerka uważności i technik relaksacyjnych z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku
20.06.2024

- Urlop jest nam potrzebny po to, żeby uzupełniać nasze zasoby energetyczne, żebyśmy lepiej funkcjonowali. Podchodźmy do tego czasu z luzem i spokojem - mówi prof. Urszula Wróblewska.

Wojciech Strzałkowski, 20.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
19.06.2024

FK Paneveżys i HJK Helsinki są w naszym zasięgu - uważa Wojciech Strzałkowski. Jedna z tych drużyn będzie rywalem Jagiellonii w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. - Można powiedzieć, że los był dla nas łaskawy, ale pewnie tak samo myślą w klubach z Litwy i Finlandii - mówi.


dr Marek Jedynak, fot. Barbara Sokolińska

dr Marek Jedynak

dyrektor białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
19.06.2024

Zbliża się XV jubileuszowa edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów - instytucje, organizacje i osoby.

Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne

Jacek Dobrzyński [wideo]

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
19.06.2024

- Żołnierz czy funkcjonariusz musi wiedzieć, że państwo za nim stoi i daje mu takie narzędzia, które są niezbędne do tego, żeby mógł skutecznie strzec naszej wschodniej granicy - mówi Jacek Dobrzyński.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
18.06.2024

Charytatywna sztafeta maratońska Plum Ekiden to przede wszystkim integracja, która jest ważniejsza od rywalizacji, to dobra zabawa w aktywny, sportowy sposób. To przyciąga uczestników najbardziej - mówi Grzegorz Kuczyński.


Iwona Kulesza-Woroniecka, fot. Joanna Szubzda

Iwona Kulesza-Woroniecka [wideo]

wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem
17.06.2024

Wzrost płacy minimalnej. - Pracodawcy nie mogą używać argumentu, że ich na to nie stać, dlatego że wszystkie dane poświadczają wzrost gospodarczy, a skoro jest wzrost gospodarczy i skoro zyski pracodawców są wyższe, to wypadałoby się tymi zyskami podzielić z pracownikami - mówi wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem.

Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok
16.06.2024

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.

prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski


gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.

Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.

prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.


prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.

dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.


Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.

Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.

Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.


kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.

Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.


Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.

Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.

Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.


Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.

Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.

Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.


Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.

Prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński, źródło: PRB/Kazimierz Adamczewski-Uniwersytet Zielonogórski

prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński

z Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

Twórcza resocjalizacja z arteterapią to zupełnie nowy w Polsce pomysł na kształcenie specjalistów-pedagogów. Od września taki kierunek będzie na Uniwersytecie w Białymstoku.

dr Katarzyna Siemion, fot. Barbara Sokolińska

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

- Zastrzeżenie numeru PESEL ma zapobiegać niektórym skutkom związanym z kradzieżą tożsamości - mówiła w Polskim Radiu Białystok dr Katarzyna Siemion.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok