Radio Białystok | Gość | prof. Tadeusz Popławski - z Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej

prof. Tadeusz Popławski

z Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej

10.12.2019, 08:36, akt. 11:36

"Szymon Hołownia jest ciekawym człowiekiem, to na pewno wybitna osobowość, a osobowości w polityce są mile widziane, aczkolwiek nie zawsze są sytuowane w centrum sceny politycznej" - mówi prof. Tadeusz Popławski.

prof. Tadeusz Popławski, fot. Sylwia Krassowska
prof. Tadeusz Popławski, fot. Sylwia Krassowska

Z prof. Tadeuszem Popławskim rozmawia Adam Janczewski

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Jak będzie wyglądała kampania przed wyborami prezydenckimi, kto w nich wystartuje i który z kandydatów ma szansę na wygraną? Między innymi o tym z profesorem Tadeuszem Popławskim z Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej rozmawia Adam Janczewski.
Adam Janczewski: Formalnie kampania jeszcze się nie rozpoczęła, wciąż nie znamy terminu wyborów prezydenckich, ale ruchy na scenie politycznej przybierają na sile. 

Zacznijmy może od Szymona Hołowni. Media od dawna pisały, że ten pochodzący z Białegostoku dziennikarz, publicysta, pisarz, będzie startować w wyborach i potwierdziło się to - Szymon Hołownia zadeklarował, że chce skorzystać z biernego prawa wyborczego i ubiegać się o urząd prezydenta. Mówi: "Zabrali nam politykę, upartyjnili, to my ją sobie odbierzemy". Ale czy to na pewno będzie polityka obywatelska? Wierzy pan w takie deklaracje i w to, że za Szymonem Hołownią nikt nie stoi? 


Prof. Tadeusz Popławski: Myślę, że taki trochę ton moralizatorski, trochę filozoficzny, trochę inteligencki etos, jest na scenie politycznej niewątpliwie potrzebny i być może nawet w pewien sposób, w połączeniu z postacią medialną i z pewną medialnością, może być takim atutem dosyć dużym Szymona Hołowni, aczkolwiek nie sądzę żeby zamieszał w tym układzie partyjnym, który się wytworzył. Właściwie on uzupełniania nieco tę scenę polityczną, ponieważ właściwie nie było takiego kandydata inteligenckiego, który by wspierał te nurty nowoczesne, katolicyzmu, który po prostu by w jakiś sposób pokazywał pewne nowe możliwości wiary. Myślę, że jego książki są poczytne i jego audycje telewizyjne mają bardzo dużą oglądalność. 

Są również wcześniejsze precedensy, tym precedensem jest Zełeński na Ukrainie, nie mówiąc już o Reaganie w Stanach Zjednoczonych. Myślę, że tego typu połączenie, medialne i oparte na pewnych wartościach, również tożsamościowe, jest ciekawą propozycją dla pewnych grup inteligencki zwłaszcza. 


To jeszcze raz powtórzę - Szymon Hołownia jest sam czy ktoś jednak za nim stoi?


To trudno powiedzieć, ale w tej chwili, na podstawie skąpych informacji myślę, że podjął decyzję sam, bo jednak długo się się wahał i właściwie chciał wejść do polityki jako taka osoba nieskazitelna w pewnym sensie, na organizacjach niedochodowych o charakterze charytatywnym, o charakterze takim, który by po prostu pozwalał na budowę takiego dobra wspólnego. Myślę, że pewne grupy mogą za nim też stać, ale to trzeba zebrać oczywiście z 10 mln zł co najmniej żeby przeprowadzić udaną kampanię, mieć sprawne sztaby, więc bez pieniędzy się na pewno w dużym stopniu nie obejdzie. Myślę, że takie zbiórki ogólne, które są możliwe, pozwolą mu na sfinansowanie części tej kampanii.


Hołownia mówił, że sfinansuje kampanię, jak to określił, właśnie z datków osób fizycznych. Można tak sfinansować kampanię, bez większego sponsora? 


Myślę, że będzie trudno, zawsze będą jakieś braki w takiej kampanii, opieranie się tylko na wolontariacie i na ludziach dobrej woli wymaga pewnej stabilności, a tutaj dopiero się właściwie pojawia jako polityk i tej stabilności nie widzę tutaj.


Od chęci kandydowania do kandydowania jest jeszcze długa droga, szczególnie gdy idzie się bez zaplecza politycznego, bez żadnego zaplecza partyjnego. Pierwszym krokiem jest 100 tys. głosów. Czy Szymon Hołownia jest w stanie je zebrać?


Myślę, że może być w stanie zebrać, ale będzie to bardzo trudne. Jednak bez zaplecza jest to bardzo trudne wyzwanie zebrać na zasadzie wolontariatu te 100 tys. głosów.


Mówił pan jaki światopogląd reprezentuje Szymon Hołownia. Do jakiego elektoratu może trafić? Pytam i partyjnie, komu może odebrać głosy ewentualne, i światopoglądowo. 


Myślę, że do takiego elektoratu raczej wielkomiejskiego. Katolicy, fundamentaliści, kierują się bardziej w kierunku Konfederacji oczywiście. Natomiast jest taka grupa młodych ludzi, zawiedzionych nieco Kościołem, bo nigdy ta wizja franciszkańska kościoła nie przebiła się w Polsce, można tak powiedzieć. Hołownia reprezentuje tego typu wizję i myślę, że może trafić do takiego elektoratu wielkomiejskiego, który w jakiś sposób jest zacięciem moralnym, są w dużej mierze wrażliwi na problemy społeczne. Ten elektorat jest też nowoczesny, bo właściwie w jakimś sensie ten wolontariat, te aspekty różnych ruchów społecznych, wiara w takie ruchy i w tego typu sposób uprawiania polityki, cechuje nielicznych, jest to propozycja dla elity. 


Ważnym elementem kampanii wyborczej są zawsze debaty kandydatów. Jak tutaj może Szymon Hołownia wypadać? 


Myślę, że będzie wypadać dobrze, aczkolwiek ten trochę kaznodziejski ton jego wypowiedzi i moralizowanie, gdzie padają pytania o rzeczy praktyczne, o praktyczne rozwiązania, nie zawsze może mu służyć, aczkolwiek jest ciekawym człowiekiem, to na pewno wybitna osobowość, a osobowości w polityce są mile widziane, aczkolwiek nie zawsze są sytuowane w centrum sceny politycznej, bo często są ekscentryczne.  


Wielu ekspertów po debacie prawyborczej w Platformie Obywatelskiej mówi, że tych osobowości właśnie tam zabrakło. Cytuję: "żmudna i nudna", "żenujący spektakl", "rzeczywiście jest dramat", "widać jak wykrwawiła się Platforma Obywatelska" - to część ekspertów, dziennikarzy, nawet chyba tych sprzyjających Platformie Obywatelskiej.


Tak, nawet chyba Olejnik była bardzo rozczarowana tą kampanią, nie ukrywała tego, także większość tych, którzy sprzyjali Platformie rzeczywiście są zawiedzeni i zawiedzeni są prawyborami, trochę kandydatami. Aczkolwiek - na przykład Jaśkowiak - jest dosyć wyrazistym kandydatem, natomiast biorąc pod uwagę pewien konserwatyzm Platformy, to on (Szymon Hołownia) skręca bardzo na lewo, w kierunku nawet bym powiedział Biedronia. Elektorat lubi gospodarzy, nie lubi filozofów, a propos Hołowni również, którzy praktycznie rozwiążą różne sytuacje. Natomiast rzeczywiście ta debata wypadła na tyle blado, że przez długi czas Platforma bazowała na tak zwanym "antypisie", czyli na ideologii antypisowskiej, nie budowała programu, wychodzi przez te dwa lata "ulica i zagranica". Tu trzeba wyskoczyć z wizją jakąś i tej wizji się nie doczekaliśmy, stąd jest rozczarowanie bardzo duże. 

Co to za polityk, który nie ma wizji. W przeciwieństwie do sprawnego prezydenta, który popełnia błędy, ale ma wizję i cały czas jest aktywny. Poza tym, ci kandydaci byli nieaktywni. Przecież bardzo trudno było się doprosić Kidawę-Błońską o program, twierdziła, że go dopiero ujawni na tych prawyborach i już rzeczywiście ujawniła, jest to program koncyliacyjny, szukanie tego paktu dla obronności na przykład, to właściwie w tej chwili lepsze są propozycje paktu dla służby zdrowia, bo obronność jakoś tam sobie poradzi.


Małgorzata Kidawa-Błońska czy Jacek Jaśkowiak? Kogo wybiorą struktury Platformy, jak pan uważa? 


Myślę, że jednak Małgorzatę Kidawę-Błońską, ponieważ jest kobietą i brakuje tu kobiet, jest też groźba pewna ze strony Inicjatywy Polskiej, że Barbara Nowacka wystartuje jeżeli nie będzie kobiety na scenie politycznej i w tym momencie właściwie ta groźba nie jest może zagrożeniem, ale jest pewnym podważeniem pewnej istoty Koalicji, poza tym ona ma pewne poparcie, ma pewną pozycję jako marszałkini sejmu i ogólnie w strukturach występuje, ale zawsze była z tyłu gdzieś tam. 


Jeszcze dwie kandydatury panie profesorze. Prawybory organizuje też Konfederacja - tutaj nie wiem czy zaskoczenie, czy nie. Spośród 9 kandydatów to Krzysztof Bosak zdecydowanie prowadzi po czterech miastach wojewódzkich. 


Tak, tutaj są same osobowości, dosyć czasem ekscentryczne, rzeczywiście jest kuźnia tych młodych osobowości, takich jak Konrad Berkowicz, Artur Dziambor i wielu innych którzy się pojawili i wyprzedzili starych liderów, jak Korwina-Mikkego w tych prawyborach. Ale Bosak zdecydowanie prowadzi, rzeczywiście ma dwa razy więcej głosów niż następny, więc myślę, że wygra i dobrze wypada w mediach, jest przekonywujący, aczkolwiek tutaj jest kwestia państwa socjalnego, mało propozycji socjalnych, jest raczej zwolennikiem takiego liberalnego kapitalizmu, co za bardzo elektorat nie uwiedzie. 


To już zupełnie na koniec. Co ma robić w tej sytuacji, gdy ci kandydaci powoli już się aktywują, lider sondaży przedwyborczych, czyli Andrzej Duda? 


Myślę, że kontynuować i jeździć po Polsce, tak jak to robi cały czas. Myślę, że tutaj ma akurat dosyć łatwo, biorąc pod uwagę też podział tej sceny politycznej, aczkolwiek mogą być pewne zaskoczenia związane z tym, co się wydarzy w ciągu tego pół roku, jest on związany z partią władzy, więc mogą wyskakiwać różne problemy do rozwiązania, mogą być bardzo duże ruchy społeczne, protesty... To może go osłabiać, natomiast on sam siebie raczej nie osłabi, ponieważ jest sprawnym politykiem według mnie.


| red: sk
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Oddaj krew
Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
1.06.2020

"Policjanci muszą bardzo dobrze przygotować się do lekcji prowadzonych w szkołach, bo dzieci są bardzo wymagające" - mówi Tomasz Krupa.

Marek Zagórski, fot. Joanna Szubzda

Marek Zagórski

minister cyfryzacji
1.06.2020

"Jeżeli widzimy jakiekolwiek zagrożenie, to po pierwsze można je zgłosić do administratora danego portalu, a jak już nie wiemy jak sobie poradzić, to zawsze można zgłosić się na policję, ale najprościej wyszukać NASK i tam zgłaszać te incydenty" - mówi minister cyfryzacji.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk, 15.12.2019, fot. Joanna 
Szubzda

Rafał Grzyb

asystent trenera Jagiellonii Białystok
29.05.2020

- Dla nas najważniejsze będą najbliższe cztery mecze, które pokażą, o co będziemy walczyć. Oczywiście liczę, że będziemy grać w górnej ósemce - mówi Rafał Grzyb.


Jolanta Tulkis, fot. Monika Kalicka, (archiwum)

Jolanta Tulkis

rzeczniczka Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku
28.05.2020

- Nie spodziewaliśmy się, że zainteresowanie mikropożyczkami będzie aż tak wielkie, w związku z czym musieliśmy przeorganizować pracę urzędu. (...) Do opracowania mamy jeszcze około 7 tys. wniosków.

Zenon Białobrzeski, fot. Joanna Szubzda

Zenon Białobrzeski

były wójt gminy Zbójna, radny powiatu łomżyńskiego
27.05.2020

Obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. - Uważam swoje działania jako samorządowca za sukces, więc daję radę innym: proszę widzieć drugiego człowieka, wtedy będzie dobrze.

Łukasz Prokorym, fot. Joanna Szubzda

Łukasz Prokorym

przewodniczący rady miejskiej w Białymstoku
26.05.2020

Rada Miasta uchwaliła zmiany przy wykupie mieszkań komunalnych w Białymstoku. "W naszej ocenie w dzisiejszych czasach pewnych kłopotów finansowych, z którymi się na pewno będzie miasto borykało, zasób mieszkaniowy powinien być w jak największym władaniu miasta Białegostoku".


nadkom. Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
25.05.2020

Coraz częściej łupem złodziei padają rowery. - Niestety. Głównie dlatego, że coraz więcej jest rowerów, które są z dość wysokiego segmentu cenowego, a ich właściciele nie do końca pamiętają, że warto zabezpieczać pojazd, zostawiając go nawet na krótką chwilę.

foto: Monika Kalicka

Andrzej Wasilewski

dyrektor Szkoły Podstawowej nr 51 w Białymstoku
25.05.2020

Dzieci wracają do szkół, nie będą to jednak normalne lekcje. "Grupy są mieszane wiekowo. Ideą są tutaj zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, bo chyba głównym założeniem odmrożenia szkoły jest chęć uwolnienia rodziców tak, żeby mogli pójść do pracy".

Ewa Iżykowska-Lipińska, fot. Joanna Szubzda

prof. Ewa Iżykowska-Lipińska

dyrektor OiFP
24.05.2020

"Od ostatniego tygodnia maja planowaliśmy występy na świeżym powietrzu, ponieważ mamy piękny amfiteatr, przepiękne przestrzenie parku, który jest bardzo często odwiedzany przez mieszkańców Białegostoku. Tak mi się zamarzyło, żeby tutaj ustawić estradę i po prostu zrobić koncerty - czekamy na zielone światło" - mówi dyrektor OiFP.


płk Sławomir Kocanowski, fot. por. Łukasz Wilczewski

płk Sławomir Kocanowski

dowódca 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej
22.05.2020

"Od 1 czerwca rozpoczynamy rozruchowe ćwiczenia, nieobowiązkowe, nasi żołnierze oprócz tego, że chcą pomagać, to też chcą się szkolić, bo taki głód szkolenia już czujemy wszyscy" - mówi dowódca 1. PBOT.

Waldemar Wilczewski, fot. Dorota Sokołowska

Waldemar Wilczewski

dyrektor Muzeum Podlaskiego w Białymstoku
21.05.2020

Promocja Białegostoku i regionu poprzez Branickich oraz historię I Rzeczpospolitej, większe wykorzystanie zgromadzonych archiwaliów, otwarcie muzealnych ogrodów dla zwiedzających i wykorzystanie potencjału pracujących w Muzeum Podlaskim pracowników - to plany nowego dyrektora Muzeum Podlaskiego w Białymstoku Waldemara Wilczewskiego.

Joanna Reszeć, fot. Renata Reda

Joanna Reszeć

kierownik Akademickiego Ośrodka Diagnostyki Patomorfologicznej i Genetyczno-Molekularnej w Białymstoku
21.05.2020

"Testy antygenowe koreańskie są testami, które są rzeczywiście ciekawe, bo możemy sobie zrobić ten test sami, jest to test szybki, łatwy i przyjemny do zrobienia, ale są to testy mało swoiste, mało czułe" - mówi Joanna Reszeć.


fot. Monika Kalicka

Beata Wołosik

rzecznik Sądu Rejonowego w Białymstoku
20.05.2020

"Nasze zaległości są znacząco większe niż przed wprowadzeniem stanu epidemii. Do 16 maja sądziliśmy tylko sprawy pilne" - mówi sędzia Wołosik.

Marta Rogalewska, fot. Piotr Rogalewski

Marta Rogalewska

specjalistka od marketingu cyfrowego i komunikacji
19.05.2020

"Te kompetencje, które teraz zdobywamy każdego dnia, one się nie ulotnią, one w nas zostaną" - mówi Marta Rogalewska.

Abp Tadeusz Wojda, fot. Joanna Szubzda

abp Tadeusz Wojda

metropolita białostocki
18.05.2020

"Największy dar, jaki nam zostawił - suwerenności, niepodległości, wolności, poczucia odpowiedzialności za naszą ojczyznę" - mówi o św. Janie Pawle II abp Tadeusz Wojda.


Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
18.05.2020

"Nie zauważamy absolutnie żadnych negatywnych zachowań związanych z nadmiernym łamaniem obowiązujących obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa" - podkreśla nadkom. Tomasz Krupa.

mat. prasowe

Tomasz Karolak

aktor, wokalista
17.05.2020

"Doceniam ten moment zatrzymania, wcześniej nie zauważałem takiej refleksji nad sobą, światem duchowym, bo nie było na to czasu" - mówi Tomasz Karolak.

Andrzej Lechowski, fot. Marcin Gliński

Andrzej Lechowski

historyk, były dyrektor Muzeum Podlaskiego
17.05.2020

Po trzydziestu latach pracy na stanowisku dyrektora - z funkcją i Muzeum Podlaskim żegna się Andrzej Lechowski, historyk, autor wielu książek o historii miasta, gawęd i pomysłów muzealnych.


Dariusz Piontkowski, screen z wideorozmowy

Dariusz Piontkowski

minister edukacji
15.05.2020

"Ten, kto będzie chciał, będzie się w ten sposób czuł bezpiecznie, będzie mógł to zrobić, ale obowiązku zasłaniania nosa i ust w trakcie samego egzaminu nie będzie" - mówi minister edukacji.

Joanna Zajkowska, fot. Monika Kalicka (archiwum)

prof. Joanna Zajkowska

lekarz chorób zakaźnych z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
15.05.2020

- Ograniczyłabym maseczki do sytuacji, w których jesteśmy w dużej bliskości, w miejscach, gdzie transmisja jest najbardziej prawdopodobna - może jeszcze w sklepach, w środkach transportu. Złagodziłabym nakaz noszenia maseczek na otwartym powietrzu, gdzie spacerujemy pojedynczo.

foto: Monika Kalicka

Eugeniusz Iwaniuk

trener BAS-u Białystok
15.05.2020

Jeszcze kilkanaście dni temu, wydawało się, że seniorska drużyna BAS-u Białystok zamiast przejść do I ligi siatkarzy, przejdzie do historii. Po deklaracji prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, że pieniędzy na zawodowy sport miasto nie da, zespół popadł w kryzys.


prof. Piotr Radziwnon, źródło: Skype/screen

prof. Piotr Radziwon

dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku
14.05.2020

- Wirus atakuje raczej komórki układu oddechowego i z tego powodu nie stwierdzono do dziś przeniesienia Covid-19 przez przetoczenie składnika krwi czy przeszczepienie organów. [...] Uważamy, że krew takich osób jest w pełni bezpieczna.

Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskich policjantów
13.05.2020

"Musimy bardzo uważać, na jakie strony wchodzimy, gdzie wpisujemy swoje loginy i hasła, chociażby do kont na portalach społecznościowych" - ostrzega nadkom. Tomasz Krupa.

Danuta Perło, źródło: Skype/screen

dr hab. Dorota Perło

dyrektor biura zarządu Stowarzyszenia BOF
13.05.2020

Tzw. bony antywirusowe mają pomóc firmom z Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego w dostosowaniu się do warunków epidemii. Granty mogą być przeznaczone na zakup środków ochrony, przebudowę miejsc pracy czy kupno sprzętu do pracy zdalnej.


prof. Andrzej Górniak, fot. Joanna Szubzda

prof. Andrzej Górniak

hydrobiolog z Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku
12.05.2020

"Mamy bardzo częste i intensywne fale ciepła oraz wzrost intensywnych zjawisk, które niestety powodują zniszczenia w gospodarstwach i gospodarce, czyli intensywne opady deszczu, porywy wiatru" - mówi prof. Górniak.

Waldemar Kraska, fot. Tomasz Kubaszewski

Waldemar Kraska

wiceminister zdrowia
12.05.2020

- Jak widzę na ulicach gromadki szczególnie młodych ludzi, którzy ze sobą rozmawiają, nie mają założonych maseczek, to jest to dla mnie zła wiadomość, bo to pokazuje, że chyba myślimy, że jesteśmy już po epidemii i że zagrożenie minęło, a niestety wcale tak nie jest.

Artur Kosicki, (Skype), archiwum

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
11.05.2020

Do firm trafiło 14 proc. środków z Podlaskiego Pakietu Gospodarczego. - Zrobimy wszystko i dołożę wszelkich starań, żeby żadna złotówka nie została na naszym koncie. Chcemy, żeby te pieniądze pracowały na siebie u naszych przedsiębiorców - zapewnia marszałek Kosicki.


Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik prasowy podlaskiej policji
11.05.2020

- Sucha nawierzchnia, piękne słońce, dobra przejrzystość powietrza to są takie warunki, które sprzyjają naciskaniu na pedał gazu - podkreśla nadkom. Tomasz Krupa.

Andrzej Poczobut, fot. Lech Pilarski

Andrzej Poczobut

dziennikarz polonijny
8.05.2020

"Kombatantów na Paradzie Zwycięstwa raczej w tym roku nie będzie, ale przyjdą tysiące ludzi. Wśród nich będą osoby, które już są zakażone koronawirusem i to wpłynie na pogorszenie sytuacji epidemiologicznej na Białorusi, to jest oczywiste" - mówi Andrzej Poczobut.

Grzegorz Kuczyński, fot. Monika Kalicka

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
7.05.2020

- To będzie pierwszy taki bieg w Polsce. My nie wyznaczamy trasy, każdy biegnie tam, gdzie uważa, że jemu jest najlepiej - mówi Grzegorz Kuczyński.


dr Andrzej Jackiewicz, fot. Marcin Mazewski

prof. Andrzej Jackiewicz

konstytucjonalista
7.05.2020

"Jeżeli nie można zarządzić nowych wyborów, to kadencja prezydenta twa dalej, aż do 5 sierpnia mamy prezydenta" - mówi prof. Andrzej Jackiewicz.

Jacek Żalek, fot. Joanna Szubzda

Jacek Żalek

poseł Porozumienia
6.05.2020

"Jeżeli my tych wyborów nie przeprowadzimy w terminie konstytucyjnym, czyli do 23 maja, to każde następne wybory będą pod dyktando stanów wyjątkowych, każda władza będzie mogła dowolnie przesunąć termin wyborów, powołując się na stan wyjątkowy" - mówił Jacek Żalek.

Eugeniusz Ławreniuk, fot. Monika Kalicka

Eugeniusz Ławreniuk

Właściciel biura podróży
5.05.2020

"Miejmy taką nadzieję, że tak jak powoli odmrażane są inne branże, branża turystyczna także powoli w te wakacje odżyje" - mówi Eugeniusz Ławreniuk.


Andrzej Koc, fot. Adam Dąbrowski

st. bryg. Andrzej Koc

Prezes podlaskiego Oddziału ZOSP RP
4.05.2020

"Zadania straży pożarnej zmieniły się radykalnie w przeciągu 20-30 lat. Wcześniej straż przeważnie gasiła pożary, teraz tych wyzwań jest znacznie więcej - doszło ratownictwo drogowe, chemiczne, ekologiczne..." - mówi Andrzej Koc.

Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
4.05.2020

"W czasie trzech wolnych dni na podlaskich drogach odnotowaliśmy 4 wypadki, niestety jeden zakończył się bardzo tragicznie i zginęła jedna osoba" - mówi nadkom. Tomasz Krupa.

fot. Krzysztof Kurianiuk

Kuba Sienkiewicz

lider zespołu Elektryczne Gitary
2.05.2020

Jak lider zespołu Elektryczne Gitary odnajduje się w obecnej sytuacji pandemicznej?
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok