Radio Białystok | Gość | Wojciech Strzałkowski - przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok

Wojciech Strzałkowski

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok

14.01.2020, 07:30, akt. 10:45

- Brakuje nam do kolekcji jeszcze jednego tytułu - Mistrza Polski. I wierzę głęboko, że nowy trener poradzi sobie z tym, ażeby drużyna spięła się i zwyciężyła. Takie mam życzenie dla kibiców, mieszkańców, dla siebie.

Wojciech Strzałkowski, fot. Robert Bońkowski
Wojciech Strzałkowski, fot. Robert Bońkowski

Z Wojciechem Strzałkowskim rozmawia Adam Janczewski

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Jagiellonia Białystok w tym roku świętuje stulecie. Marzeniem kibiców jest zdobycie mistrzostwa w piłkarskiej ekstraklasie. O tym, jakie są na to szanse, a także co władze klubu przygotowały na tę rocznicę, opowiada przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok Wojciech Strzałkowski. Rozmawia z nim Adam Janczewski.


Adam Janczewski: Jagiellonia Białystok świętuje w tym roku stulecie. Klub i kibice przygotowują szereg wydarzeń z tej okazji. Jednym z nich jest głosowanie na herb Jagiellonii. Wybierać można spośród dwóch "jotek", czyli obecną, zmienioną kilkanaście lat temu, i tak zwaną starą. Pan którą by wybrał?


Wojciech Strzałkowski: Lubię oba herby, bo ten tak zwany stary herb kojarzy się ze starą, wcześniejszą Jagiellonią, a nowy kojarzy się mi z okresem, w którym aktywnie działamy wraz z kolegami z rady nadzorczej, akcjonariuszami i zarządem. Dla mnie oba herby są równorzędne, mają różne zabarwienie - stara "jotka" bardziej historyczne, nowa to bardziej ostatnie sukcesy.

Chcemy, aby zadecydowali kibice. Niech oni wybiorą, który herb się im bardziej podoba i lepiej się kojarzy.


Wielokrotnie powtarza pan, że Jagiellonia to duma miasta i regionu. To z czego, patrząc na te ostatnie lata, jest pan najbardziej dumny?


Myślę, że jest szereg powodów do dumy. Jak się spojrzy wstecz, to przed naszym przyjściem, czyli 17 lat temu, nasza drużyna zaledwie czterokrotnie walczyła w najwyższej lidze rozgrywkowej a dzisiaj gramy już 13. sezon z rzędu w Ekstraklasie. W tym czasie mieliśmy trzy razy sytuację, gdy Jagiellonia była na podium, zajmując trzecie miejsce, i dwa razy wicemistrzostwo Polski.

I najbardziej chyba spektakularny sukcesy, czyli zwycięstwo w Pucharze Polski w roku 2010 i zwycięstwo z ówczesnym mistrzem Polski Lechem w zawodach o Superpuchar Polski. Także mamy dwa piękne puchary.

Brakuje nam do kolekcji jeszcze jednego tytułu - Mistrza Polski - i wierzę głęboko, że nowy trener poradzi sobie z tym, ażeby drużyna spięła się mentalnie, motorycznie, technicznie i strategicznie i zwyciężyła w zawodach o tytuł mistrza Polski. Takie mam życzenie dla kibiców, mieszkańców, dla siebie, dla wszystkich.


Myśli pan, że jest to możliwe w tym sezonie, na 100-lecie klubu? Bo 9. miejsce w Ekstraklasie ze stratą dziewięciu punktów do lidera chyba nie jest pozycją satysfakcjonującą klub i kibiców.


Nie, to nie jest satysfakcjonujące. Walczymy w rundzie podstawowej o górną ósemkę - tak zawsze mówimy, to jest takie bezpieczne. Kiedy się w niej znajdziemy, mówimy, że walczymy co najmniej o tak zwane pudło.


Mówi sie też, że o europejskie Puchary.


Tak jest. Europejskie Puchary są bardzo istotne.


Jak pan wspomniał, remedium na problemy Jagiellonii ma być nowy trener Iwajło Petew. Jak po tych dwóch tygodniach ocenia pan nowego szkoleniowca?


Trener Iwajło nie pracował jeszcze dwóch tygodni, a zaledwie kilka dni. Ale miałem osobiście przyjemność rozmawiania z nim. Jest bardzo silnie zmotywowany do tego, żeby osiągnąć sukces. Ma duże doświadczenie. Myślę, że można odważnie powiedzieć, że będzie to trener w naszej polskiej ekstraklasie, który ma - w żargonie mówi się - dobre papiery. Bo prowadząc drużynę narodową Bułgarii czy drużyny na Cyprze, w krajach arabskich, ma bardzo duże doświadczenie. Zobaczymy, jak się to doświadczenie przełoży na prowadzenie naszej Jagiellonii.

Ale widzę, że trener jest nastawiony bardzo na konsolidację drużyny, na początku mentalną, żeby się wszystkim bardzo chciało, żeby wszyscy o tym myśleli i bardzo mocno wierzyli, że możliwe jest osiągnięcie takiego sukcesu, jakim jest tytuł Mistrza Polski. Do tego jest daleka, ciężka droga, wymagana jest duża ilość wylanego potu, nie chcę powiedzieć, że krwi, ale dużo wyrzeczeń.


Chciałbym porozmawiać o zawodnikach Jagiellonii, i może nie tylko Jagiellonii. Proszę wyjaśnić jedną kwestię jako osoba, która od wielu lat jest związana z polską ekstraklasą: dlaczego tak trudno utrzymać jest tu młodych Polaków? Z Jagiellonii odeszli przed rokiem Karol Świderski, Przemysław Frankowski. Teraz odchodzi Patryk Klimala. A nie jest to przypadłość tylko białostockiej drużyny.


Nie jest trudno utrzymać zawodnika. Można to zrobić w bardzo łatwy sposób. Należy mu tylko dać wynagrodzenie porównywalne z tym, jakie oferowane jest w klubach zagranicznych. A z tym jest trochę trudniej.

Mam przyjemność zasiadać w takim komitecie finansowym pewnej organizacji europejskiej, w której to zasiadają przedstawiciele różnych klubów - angielskich, włoskich, francuskich i hiszpańskich. Jest również jeden przedstawiciel klubu Fenerbahce Stambuł. W luźnej rozmowie zapytałem, jaki mają budżet. Powiedział, że 100 milionów euro. Zapytał, jakie budżety mają polskie kluby, więc powiedziałem, że wahają się między 6 a 8 milionów euro. Skwitował to uśmiechem. Starał się być miły, niemniej jednak robi wrażenie porównywanie 100 milionów euro budżetu i kilku milionów.

Niestety polskich klubów nie stać na to i dlatego taki Piątek, Lewandowski, Świderski czy Klimala przechodzą do klubów, które płacą wyższe wynagrodzenie.


Ponad 2 mln euro zapłacił PAOK za Karola Świderskiego, za 1,5 mln odszedł do MLS Przemysław Frankowski. Teraz Celtic płaci 4 mln za Patryka Klimalę. Trzeba przyznać, że jak na polskie warunki są to dobre kwoty. Jeżeli zależałoby to jednak jedynie od pana, to czy wolałby pan zatrzymać tych zawodników i nie dostać pieniędzy, czy jednak ważniejsze są dość pokaźne wpływy do klubowej kasy?


Wolałbym zatrzymać zawodników a tych pieniędzy nie otrzymywać, dlatego że piłkarz ci w momencie, kiedy od nas odchodzili, byli w swojej szczytowej formie. Wolałbym, żeby podnosili poziom sportowy.

Niestety, realia są bezlitosne. Żeby utrzymać klub w ekstraklasie, gdzieś ten budżet trzeba uzupełniać. Przychody z biletów, z pamiątek czy z praw telewizyjnych nie zapewniają nawet tego niskiego budżetu, o którym mówię - między 6 a 8 milionów średnio. By go dopiąć, nawet na tym niskim poziomie, niestety wymagane są wpływy z transferów, bo inaczej nie udałoby się utrzymać klubu.


Jak wyglądają potencjalne wzmocnienia Jagiellonii w tym okienku transferowym? Mówi się o kolejnych zagranicznych, miejmy nadzieję wzmocnieniach. A media i kibice narzekają, że Jaga w ostatnim czasie stała się mało polskim klubem.


Tak, to prawda. Nie tylko chodzi o Jagiellonię. W wielu polskich klubach grają zawodnicy z innych państw. Bardzo bym chciał, żeby w polskich klubach grali polscy zawodnicy. Jeśli spojrzymy na inne ligi europejskie, to w tych klubach też nie grają Francuzi, Hiszpanie czy Niemcy. Grają zawodnicy z różnych państw europejskich. Mamy swobodę przepływu kapitału, pomysłów i również swobodny przepływ tak zwanej siły roboczej, w tym również talentów piłkarskich. Ludzie wybierają te miejsca, które są dla nich bardziej korzystne.

Zdaję sobie sprawę z tego, że wszyscy narzekamy - kibice i my również - że liczba tych piłkarzy jest w klubach zbyt duża, ale jeśli bierzemy pod uwagę dostępnych dzisiaj na rynku zawodników, to na stu dostępnych polskich będzie może 10, może 15, a tych 85 będzie dostępny z różnych innych krajów europejskich.


Czy w samolocie do Turcji, gdzie Jagiellonia leci na obóz, znajdą się jakieś nowe twarze?


Oczywiste jest, że w sytuacji, kiedy na Patryka Klimalę wpłynęła oferta, prezes Kulesza rozgląda się, intensywnie szuka jeszcze jednego napastnika. Być może będą również wzmocnienia na innych pozycjach. Ale nie chciałbym w tej chwili mówić o szczegółach i zdradzać personaliów.


Jakie plany ma klub na rozpoczęcie drugiego stulecia? Może jakieś poważniejsze inwestycje np. w szkolenie młodzieży czy też szerszy pion skautingu?


Tak. Jeśli chodzi o skauting, to sytuacja powtarza się od wielu lat. Zależy nam na tym bardzo, by młode talenty z regionu grały w Jagiellonii, dlatego też stawiamy duży nacisk na pracę Akademii Piłkarskiej. Z roku na rok podwyższa ona swój poziom. Jak wiadomo, w zeszłym roku otworzyliśmy ośrodek, warunki diametralnie się poprawiły. Oczywiście, liczba boisk jeszcze nie wystarcza dla wszystkich drużyn, ale już jest lepiej.

Chciałem wspomnieć jeszcze o jednym bardzo ważnym wydarzeniu związanym z jubileuszem Jagiellonii Białystok. Otóż turniej Jaga Cup 2020 zgromadzi wyjątkowo dużą liczbę zagranicznych drużyn młodzieżowych - Juventus Turyn, AS Roma, Valencia, Celtic Glasgow, Sporting Lizbona, Kopenhaga i nawet klub południowokoreański.

Moim zdaniem nie tylko dla Jagiellonii, ale dla całej polskiej piłki kluczowe jest nastawienie na szkolenie młodzieży i na rozwój infrastruktury. Bardzo ważne, żeby powstawały obiekty do trenowania młodych ludzi.


| red: zmj, wsz
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu
dr Łukasz Kiszkiel, fot. Uniwersytet w Białymstoku

dr Łukasz Kiszkiel

socjolog z UwB
13.07.2020

"Rafał Trzaskowski okazał się 'kryzysową narzeczoną', zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską i osiągnął bardzo przyzwoity wynik. Wynik Andrzeja Dudy należy rozpatrywać jako sukces" - mówi socjolog.

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski

minister edukacji narodowej
13.07.2020

W województwie podlaskim na Andrzeja Dudę zagłosowało ponad 60 proc. wyborców. Na Rafała Trzaskowskiego niespełna 40. Dariusz Piontkowski uważa, że jest to zasługa m.in. dobrej kampanii w regionie.

dr Łukasz Kiszkiel, fot. Uniwersytet w Białymstoku

dr Łukasz Kiszkiel

z Instytutu Socjologii UwB
10.07.2020

Dlaczego jedne sondaże przedwyborcze wskazują na wygraną Andrzej Dudy, a inne na Rafała Trzaskowskiego?


Andrzej Matys, fot. Edyta Wołosik

Andrzej Matys

z Urzędu Miejskiego w Białymstoku
9.07.2020

Lokale wyborcze będą w tych samych miejscach i tak jak w pierwszej turze czynne będą od 7:00 do 21:00, ale w drugiej turze - w najbliższą niedzielę (12.07) - będą też drobne zmiany.

Łukasz Szumowski, źródło: Ministerstwo Zdrowia (flickr)

Łukasz Szumowski

Łukasz Szumowski
7.07.2020

"Wprowadziliśmy zasadę w drugiej turze, że osoby starsze po 60 roku życia, osoby niepełnosprawne, kobiety w ciąży i osoby z małym dzieckiem będą miały prawo wejść do lokalu bez kolejki" - mówi Łukasz Szumowski.

Marlena Maląg - minister RPiPS, fot. Laura Maksimowicz

Marlena Maląg

minister rodziny, pracy i polityki społecznej
6.07.2020

"Ponad 114 miliardów złotych trafiło już do polskich rodzin, w tym 3,38 miliardów tutaj na Podlasiu, w ramach programu Rodzina 500+" - mówi Marlena Maląg.


Fot. Paweł Wądołowski

Prof. Piotr Gliński

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego
3.07.2020

Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński był w piątek (3.07) w województwie podlaskim.

Józef Mozolewski, fot. Monika Kalicka

Józef Mozolewski

przewodniczący podlaskiej Solidarności
30.06.2020

"Związkowcy prawdopodobnie będą domagać się zadeklarowanej przez rząd podwyżki płacy minimalnej" - mówi Józef Mozolewski

Robert Tyszkiewicz, fot. Monika Kalicka

Robert Tyszkiewicz

szef PO w Podlaskiem
29.06.2020

"W II turze liczyć się będzie każdy głos. Nic teraz nie jest przesądzone. Większość Polaków opowiedziała się za zmianą" - mówi Robert Tyszkiewicz.


Dariusz Piontkowski, screen z wideorozmowy

Dariusz Piontkowski

szef podlaskiego PiS
29.06.2020

"Liczymy na wygraną Andrzeja Dudy, polityka skutecznego, polityka, który potrafi rozmawiać z Polakami. Jego druga kadencja zapewni dalszy rozwój kraju" - mówi Dariusz Piontkowski.

fot. Monika Kalicka

Bartosz Brzyski

politolog z Klubu Jagiellońskiego
29.06.2020

"W grupie między 18 a 29 rokiem życia frekwencja wyniosła powyżej 60% i była to frekwencja wyższa niż wśród osób powyżej 60 roku życia. Widać, że także i młodzi ludzie zaczęli się bardziej angażować w życie publiczne, to jest to dobry prognostyk na przyszłość" - mówi Bartosz Brzyski.

Elżbieta Kraszewska, fot. Monika Kalicka

Elżbieta Kraszewska

wojewódzki inspektor sanitarny
27.06.2020

Koniec roku szkolnego, początek wakacji - według danych Kuratorium Oświaty w Białymstoku, w naszym regionie będzie około dwustu kolonii, czy różnego rodzaju obozów, to znacznie mniej niż w latach poprzednich.


Andrzej Matys, fot. Joanna Szubzda

Andrzej Matys

z Urzędu Miejskiego w Białymstoku
26.06.2020

"Otworzyliśmy wszystkie możliwe wejścia w budynkach, żeby mieszkańcy nie tłoczyli się, na zewnątrz będą strzałki dokąd się kierować" - mówi Andrzej Matys.

Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Piontkowski

minister edukacji narodowej
26.06.2020

"Uczniowie spokojnie mogę odbierać świadectwa w trakcie wakacji. Tym razem nie zalecamy robienia uroczystego zakończenia zajęć" - mówi Dariusz Piontkowski.

Jacek Kucharewicz, fot. Lech Pilarski

Jacek Kucharewicz

prezes Metal Fachu w Sokółce
25.06.2020

"Najwięcej niepokoju było w marcu, część dilerów odwoływała zamówienia. Dziś mamy sytuację ustabilizowaną. W branży agro jest na razie dobrze" - mówi prezes Metal Fachu.


Marszałek Sejmu Elżbieta Witek w Wysokiem Mazowieckiem, fot. Adam Janczewski

Elżbieta Witek

Marszałek Sejmu
25.06.2020

"Ja mam swojego kandydata, tym kandydatem jest prezydent Andrzej Duda. Przede wszystkim jego atutem jest to, że on nie zawiódł" - mówi Elżbieta Witek.

Jacek Sasin, źródło: www.gov.pl

Jacek Sasin

wicepremier i minister Aktywów Państwowych
24.06.2020

"Na ten moment najważniejsze jest, żeby przetrwało jak najwięcej firm, jak najwięcej miejsc pracy uratować - to nam się rzeczywiście udaje" - mówi Jacek Sasin.

Karol Łapiński, fot. Monika Kalicka

dr Karol Łapiński

z Państwowej Inspekcji Pracy w Białymstoku
23.06.2020

"Pracodawca będzie mógł bez zgody pracownika i z pominięciem planu urlopowego udzielić pracownikowi 30 dni zaległego urlopu wypoczynkowego w terminie przez siebie wskazanym, a pracownik będzie musiał wykorzystać taki urlop" - mówi dr Karol Łapiński.


Elżbieta Kraszewska, fot. Monika Kalicka

Elżbieta Kraszewska

Podlaski Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku
22.06.2020

"Przestaliśmy się bać tego wirusa, po prostu traktujemy go tak, jakby go nie było, a on jest wśród nas i stwarza dla nas zagrożenie" - mówi Elżbieta Kraszewska.

Marcin Gawryluk, źródło: KWP Białystok

st. asp. Marcin Gawryluk

z zespołu prasowego podlaskiej policji
22.06.2020

Pływanie po alkoholu to zmora ratowników wodnych i ogromne niebezpieczeństwo - przypomina Marcin Gawryluk.

Stanisław Derehajło, fot. Joanna Szubzda

Stanisław Derehajło

wicemarszałek województwa podlaskiego
19.06.2020

"Rolnictwo trzeba wspierać, trzeba mądrze prowadzić, prowadzić mądrze badania, uczyć młodych ludzi bardzo dobrej naszej tradycji rolniczej" - mówi wicemarszałek.


insp. Robert Szewc, źródło: KWP w Białymstoku

Insp. Robert Szewc

komendant wojewódzki policji w Białymstoku
18.06.2020

"Myślę, że tutaj jakaś rewolucja absolutnie nie jest wskazana, tylko konsekwencja w działaniu, dobra praca i to chyba tyle" - mówi szef podlaskich policjantów.

profesor Marta Kosior-Kazberuk, źródło: PB

Marta Kosior-Kazberuk

rektor Politechniki Białostockiej
17.06.2020

"Politechnika istnieje 70 lat, a ja mam nadzieję kontynuować te dobre tradycje, rozbudowywać je i wzmacniać, nadawać im nowoczesny wygląd" - mówi nowa rektor PB.

Paweł Wdówik, źródło: www.gov.pl

Paweł Wdówik

wiceminister, pełnomocnik rządu d/s osób niepełnosprawnych
16.06.2020

"Przygotowujemy nowe programy z funduszu solidarnościowego, dotyczące wsparcia osób z różnymi niepełnosprawnościami, a zwłaszcza rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi" - mówi wiceminister.


Marcin Gawryluk, źródło: KWP Białystok

st. asp. Marcin Gawryluk

z zespołu prasowego podlaskiej policji
15.06.2020

"Najczęstsza przyczyna wypadków to nadmierna prędkość, stąd nasze apele do kierowców, by prędkość dostosować nie tylko do znaków, ale i swoich umiejętności" - mówi Marcin Gawryluk.

Artur Kosicki, fot. Monika Kalicka, archiwum

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
15.06.2020

"Jesteśmy na ósmym miejscu, jeśli chodzi o wykorzystanie środków europejskich, ale jeśli chodzi o kwestię związaną z przedsiębiorcami, to tam jesteśmy w samej czołówce" - mówi marszałek.

prof. Robert Ciborowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Robert Ciborowski

rektor Uniwersytetu w Białymstoku
12.06.2020

"Sprawa kluczowa to utrzymanie stabilności finansowej i pozyskiwanie środków na dalszy rozwój uczelni, bo jeśli nie będziemy się rozwijać to grozi nam stagnacja" - mówi rektor UwB.


foto: Monika Kalicka

dr Helena Jędrzejczak i Magdalena Samojlik

doktor socjologii i nauczycielka gry na ukulele
11.06.2020

"Według badań Eurostatu, w Polsce mało kto uczy się czegoś po zakończeniu edukacji szkolnej czy akademickiej" - mówi dr Helena Jędrzejczak.

Elżbieta Kraszewska, fot. Monika Kalicka

Elżbieta Kraszewska

Podlaski Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku
10.06.2020

- Zalecenia są nadal aktualne, natomiast ich przestrzeganie jest bardzo nieaktualne. Wirus jest, stan epidemii jest, ale dlaczego my zapomnieliśmy, że on jest wśród nas, trudno to zrozumieć. Chciałabym zaapelować o przestrzeganie zasad.

foto: Monika Kalicka

Cezary Ołdakowski

prezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego
9.06.2020

Wystarczył jeden dzień i już wstrzymano przyjmowanie wniosków o tzw. bon antywirusowy. "Urząd marszałkowski pracuje nad tym, aby uruchomić kolejne bony [...] także ci przedsiębiorcy, którym się nie udało w tej edycji, mają szansę uzyskać wsparcie w kolejnych".


Filip Turowski, źródło: glodnyswiata.pl

Filip Turowski

bloger
8.06.2020

"Ludzie coraz częściej decydują się na wakacje w Polsce. Widzę, że nasze wspaniałe i smaczne Podlasie staje się coraz bardziej popularne" - mówi Filip Turowski.

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
8.06.2020

- Co roku zauważamy bardzo niebezpieczne zachowania, czyli wchodzenie do wody po spożyciu alkoholu. Takiej osobie wydaje się, że może więcej, że dopłynie dalej. Niestety, jest to bardzo złudne i często takie kąpiele kończą się bardzo tragicznie.

Jolanta Gołaszewska, fot. Adam Dąbrowski

Jolanta Gołaszewska

dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży
8.06.2020

Maseczki, własne przybory egzaminacyjne, ławki daleko od siebie - w rozmowie o tym, jak wygląda matura w czasach epidemii.


Bartosz Szutkiewicz, fot. Monika Kalicka

Bartosz Szutkiewicz

z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
5.06.2020

176 litrów krwi i jej składników zebraliśmy przez pierwsze dwa dni wspólnej akcji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Polskiego Radia Białystok.

prof. Jerzy Hausner, fot. J. Leśniak

prof. Jerzy Hausner

były wicepremier
5.06.2020

"Polska gospodarka będzie miała tzw. płytką recesję, czyli spadek PKB w skali roku, nie kwartału, o jakieś 2-3 % i ten spadek będzie przejściowy. Już na przełomie roku 2020/2021 gospodarka znowu wróci na ścieżkę wzrostu" - prognozuje prof. Hausner.

Krzysztof Bosak, fot. Adam Janczewski

Krzysztof Bosak

kandydat Konfederacji na prezydenta RP
4.06.2020

- Jedni poświęcają się zarabianiu pieniędzy, inni poświęcają się pracy społecznej i politycznej. Ja wybrałem to drugie - mówi Krzysztof Bosak.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok