Radio Białystok | Gość | Wojciech Strzałkowski - przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok

Wojciech Strzałkowski

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok

14.01.2020, 07:30, akt. 10:45

- Brakuje nam do kolekcji jeszcze jednego tytułu - Mistrza Polski. I wierzę głęboko, że nowy trener poradzi sobie z tym, ażeby drużyna spięła się i zwyciężyła. Takie mam życzenie dla kibiców, mieszkańców, dla siebie.

Wojciech Strzałkowski, fot. Robert Bońkowski
Wojciech Strzałkowski, fot. Robert Bońkowski


0:00
0:00
Z Wojciechem Strzałkowskim rozmawia Adam Janczewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Jagiellonia Białystok w tym roku świętuje stulecie. Marzeniem kibiców jest zdobycie mistrzostwa w piłkarskiej ekstraklasie. O tym, jakie są na to szanse, a także co władze klubu przygotowały na tę rocznicę, opowiada przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok Wojciech Strzałkowski. Rozmawia z nim Adam Janczewski.


Adam Janczewski: Jagiellonia Białystok świętuje w tym roku stulecie. Klub i kibice przygotowują szereg wydarzeń z tej okazji. Jednym z nich jest głosowanie na herb Jagiellonii. Wybierać można spośród dwóch "jotek", czyli obecną, zmienioną kilkanaście lat temu, i tak zwaną starą. Pan którą by wybrał?


Wojciech Strzałkowski: Lubię oba herby, bo ten tak zwany stary herb kojarzy się ze starą, wcześniejszą Jagiellonią, a nowy kojarzy się mi z okresem, w którym aktywnie działamy wraz z kolegami z rady nadzorczej, akcjonariuszami i zarządem. Dla mnie oba herby są równorzędne, mają różne zabarwienie - stara "jotka" bardziej historyczne, nowa to bardziej ostatnie sukcesy.

Chcemy, aby zadecydowali kibice. Niech oni wybiorą, który herb się im bardziej podoba i lepiej się kojarzy.


Wielokrotnie powtarza pan, że Jagiellonia to duma miasta i regionu. To z czego, patrząc na te ostatnie lata, jest pan najbardziej dumny?


Myślę, że jest szereg powodów do dumy. Jak się spojrzy wstecz, to przed naszym przyjściem, czyli 17 lat temu, nasza drużyna zaledwie czterokrotnie walczyła w najwyższej lidze rozgrywkowej a dzisiaj gramy już 13. sezon z rzędu w Ekstraklasie. W tym czasie mieliśmy trzy razy sytuację, gdy Jagiellonia była na podium, zajmując trzecie miejsce, i dwa razy wicemistrzostwo Polski.

I najbardziej chyba spektakularny sukcesy, czyli zwycięstwo w Pucharze Polski w roku 2010 i zwycięstwo z ówczesnym mistrzem Polski Lechem w zawodach o Superpuchar Polski. Także mamy dwa piękne puchary.

Brakuje nam do kolekcji jeszcze jednego tytułu - Mistrza Polski - i wierzę głęboko, że nowy trener poradzi sobie z tym, ażeby drużyna spięła się mentalnie, motorycznie, technicznie i strategicznie i zwyciężyła w zawodach o tytuł mistrza Polski. Takie mam życzenie dla kibiców, mieszkańców, dla siebie, dla wszystkich.


Myśli pan, że jest to możliwe w tym sezonie, na 100-lecie klubu? Bo 9. miejsce w Ekstraklasie ze stratą dziewięciu punktów do lidera chyba nie jest pozycją satysfakcjonującą klub i kibiców.


Nie, to nie jest satysfakcjonujące. Walczymy w rundzie podstawowej o górną ósemkę - tak zawsze mówimy, to jest takie bezpieczne. Kiedy się w niej znajdziemy, mówimy, że walczymy co najmniej o tak zwane pudło.


Mówi sie też, że o europejskie Puchary.


Tak jest. Europejskie Puchary są bardzo istotne.


Jak pan wspomniał, remedium na problemy Jagiellonii ma być nowy trener Iwajło Petew. Jak po tych dwóch tygodniach ocenia pan nowego szkoleniowca?


Trener Iwajło nie pracował jeszcze dwóch tygodni, a zaledwie kilka dni. Ale miałem osobiście przyjemność rozmawiania z nim. Jest bardzo silnie zmotywowany do tego, żeby osiągnąć sukces. Ma duże doświadczenie. Myślę, że można odważnie powiedzieć, że będzie to trener w naszej polskiej ekstraklasie, który ma - w żargonie mówi się - dobre papiery. Bo prowadząc drużynę narodową Bułgarii czy drużyny na Cyprze, w krajach arabskich, ma bardzo duże doświadczenie. Zobaczymy, jak się to doświadczenie przełoży na prowadzenie naszej Jagiellonii.

Ale widzę, że trener jest nastawiony bardzo na konsolidację drużyny, na początku mentalną, żeby się wszystkim bardzo chciało, żeby wszyscy o tym myśleli i bardzo mocno wierzyli, że możliwe jest osiągnięcie takiego sukcesu, jakim jest tytuł Mistrza Polski. Do tego jest daleka, ciężka droga, wymagana jest duża ilość wylanego potu, nie chcę powiedzieć, że krwi, ale dużo wyrzeczeń.


Chciałbym porozmawiać o zawodnikach Jagiellonii, i może nie tylko Jagiellonii. Proszę wyjaśnić jedną kwestię jako osoba, która od wielu lat jest związana z polską ekstraklasą: dlaczego tak trudno utrzymać jest tu młodych Polaków? Z Jagiellonii odeszli przed rokiem Karol Świderski, Przemysław Frankowski. Teraz odchodzi Patryk Klimala. A nie jest to przypadłość tylko białostockiej drużyny.


Nie jest trudno utrzymać zawodnika. Można to zrobić w bardzo łatwy sposób. Należy mu tylko dać wynagrodzenie porównywalne z tym, jakie oferowane jest w klubach zagranicznych. A z tym jest trochę trudniej.

Mam przyjemność zasiadać w takim komitecie finansowym pewnej organizacji europejskiej, w której to zasiadają przedstawiciele różnych klubów - angielskich, włoskich, francuskich i hiszpańskich. Jest również jeden przedstawiciel klubu Fenerbahce Stambuł. W luźnej rozmowie zapytałem, jaki mają budżet. Powiedział, że 100 milionów euro. Zapytał, jakie budżety mają polskie kluby, więc powiedziałem, że wahają się między 6 a 8 milionów euro. Skwitował to uśmiechem. Starał się być miły, niemniej jednak robi wrażenie porównywanie 100 milionów euro budżetu i kilku milionów.

Niestety polskich klubów nie stać na to i dlatego taki Piątek, Lewandowski, Świderski czy Klimala przechodzą do klubów, które płacą wyższe wynagrodzenie.


Ponad 2 mln euro zapłacił PAOK za Karola Świderskiego, za 1,5 mln odszedł do MLS Przemysław Frankowski. Teraz Celtic płaci 4 mln za Patryka Klimalę. Trzeba przyznać, że jak na polskie warunki są to dobre kwoty. Jeżeli zależałoby to jednak jedynie od pana, to czy wolałby pan zatrzymać tych zawodników i nie dostać pieniędzy, czy jednak ważniejsze są dość pokaźne wpływy do klubowej kasy?


Wolałbym zatrzymać zawodników a tych pieniędzy nie otrzymywać, dlatego że piłkarz ci w momencie, kiedy od nas odchodzili, byli w swojej szczytowej formie. Wolałbym, żeby podnosili poziom sportowy.

Niestety, realia są bezlitosne. Żeby utrzymać klub w ekstraklasie, gdzieś ten budżet trzeba uzupełniać. Przychody z biletów, z pamiątek czy z praw telewizyjnych nie zapewniają nawet tego niskiego budżetu, o którym mówię - między 6 a 8 milionów średnio. By go dopiąć, nawet na tym niskim poziomie, niestety wymagane są wpływy z transferów, bo inaczej nie udałoby się utrzymać klubu.


Jak wyglądają potencjalne wzmocnienia Jagiellonii w tym okienku transferowym? Mówi się o kolejnych zagranicznych, miejmy nadzieję wzmocnieniach. A media i kibice narzekają, że Jaga w ostatnim czasie stała się mało polskim klubem.


Tak, to prawda. Nie tylko chodzi o Jagiellonię. W wielu polskich klubach grają zawodnicy z innych państw. Bardzo bym chciał, żeby w polskich klubach grali polscy zawodnicy. Jeśli spojrzymy na inne ligi europejskie, to w tych klubach też nie grają Francuzi, Hiszpanie czy Niemcy. Grają zawodnicy z różnych państw europejskich. Mamy swobodę przepływu kapitału, pomysłów i również swobodny przepływ tak zwanej siły roboczej, w tym również talentów piłkarskich. Ludzie wybierają te miejsca, które są dla nich bardziej korzystne.

Zdaję sobie sprawę z tego, że wszyscy narzekamy - kibice i my również - że liczba tych piłkarzy jest w klubach zbyt duża, ale jeśli bierzemy pod uwagę dostępnych dzisiaj na rynku zawodników, to na stu dostępnych polskich będzie może 10, może 15, a tych 85 będzie dostępny z różnych innych krajów europejskich.


Czy w samolocie do Turcji, gdzie Jagiellonia leci na obóz, znajdą się jakieś nowe twarze?


Oczywiste jest, że w sytuacji, kiedy na Patryka Klimalę wpłynęła oferta, prezes Kulesza rozgląda się, intensywnie szuka jeszcze jednego napastnika. Być może będą również wzmocnienia na innych pozycjach. Ale nie chciałbym w tej chwili mówić o szczegółach i zdradzać personaliów.


Jakie plany ma klub na rozpoczęcie drugiego stulecia? Może jakieś poważniejsze inwestycje np. w szkolenie młodzieży czy też szerszy pion skautingu?


Tak. Jeśli chodzi o skauting, to sytuacja powtarza się od wielu lat. Zależy nam na tym bardzo, by młode talenty z regionu grały w Jagiellonii, dlatego też stawiamy duży nacisk na pracę Akademii Piłkarskiej. Z roku na rok podwyższa ona swój poziom. Jak wiadomo, w zeszłym roku otworzyliśmy ośrodek, warunki diametralnie się poprawiły. Oczywiście, liczba boisk jeszcze nie wystarcza dla wszystkich drużyn, ale już jest lepiej.

Chciałem wspomnieć jeszcze o jednym bardzo ważnym wydarzeniu związanym z jubileuszem Jagiellonii Białystok. Otóż turniej Jaga Cup 2020 zgromadzi wyjątkowo dużą liczbę zagranicznych drużyn młodzieżowych - Juventus Turyn, AS Roma, Valencia, Celtic Glasgow, Sporting Lizbona, Kopenhaga i nawet klub południowokoreański.

Moim zdaniem nie tylko dla Jagiellonii, ale dla całej polskiej piłki kluczowe jest nastawienie na szkolenie młodzieży i na rozwój infrastruktury. Bardzo ważne, żeby powstawały obiekty do trenowania młodych ludzi.


| red: zmj, wsz


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski

gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.

Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.


prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.

dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).


dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.

Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.

Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.


Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.

kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.

Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.


Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.

Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.

Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.


Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.

Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.


Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.

Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.

Prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński, źródło: PRB/Kazimierz Adamczewski-Uniwersytet Zielonogórski

prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński

z Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

Twórcza resocjalizacja z arteterapią to zupełnie nowy w Polsce pomysł na kształcenie specjalistów-pedagogów. Od września taki kierunek będzie na Uniwersytecie w Białymstoku.


dr Katarzyna Siemion, fot. Barbara Sokolińska

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

- Zastrzeżenie numeru PESEL ma zapobiegać niektórym skutkom związanym z kradzieżą tożsamości - mówiła w Polskim Radiu Białystok dr Katarzyna Siemion.

Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła [wideo]

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.05.2024

"Tarcza Wschód przyczyni się do uszczelnienia granicy" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Wiesław Kukuła.

fot. Piotr Pietruczuk

Rafał Kosno

Kandydat z listy Bezpartyjnych Samorządowców – Normalna Polska w Normalnej Europie
29.05.2024

"Osoby działające społecznie też powinny mieć szansę uczestnictwa w życiu politycznym. W polityce też przydałyby się nowe twarze" - mówi Rafał Kosno.


fot. Dominik Lubowicki

Karol Kiciński

Kandydat Konfederacji do Parlamentu Europejskiego
28.05.2024

- Moje hasło to jest "Polak w Polsce gospodarzem" - mówił w Polskim Radiu Białystok Karol Kiciński.

Krzysztof Jurgiel, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Jurgiel [wideo]

europoseł PiS
28.05.2024

- Szczególnie poseł Jacek Sasin, ponieważ nieudolnie prowadził negocjacje i doprowadził do tego, że PiS nie ma władzy w województwie podlaskim, to szukał tzw. kozła ofiarnego. Czuję się zniesławiony i pomówiony - mówi Krzysztof Jurgiel.

Stefan Krajewski, fot. Piotr Pietruczuk

Stefan Krajewski

poseł, wiceminister rolnictwa, kandydat Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego
27.05.2024

"Dzisiaj w Unii Europejskiej trzeba przywrócić normalność i zasady zdrowego rozsądku" - mówi Stefan Krajewski.


Wojciech Strzałkowski, fot. Marcin Gliński

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
27.05.2024

"Przez chwilę mi łzy popłynęły, ale więcej było tej radości. Można powiedzieć, że całe życie czeka się na takie wydarzenie, wymarzone, nawet wymodlone, bo przecież nasi kibice śpiewali: "Słuchaj Jezu, jak cię błaga lud, z Jagiellonii mistrza Polski zrób". I w końcu mamy to zwycięstwo." - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok Wojciech Strzałkowski.

fot. Sylwia Krassowska

Magdalena Cielecka

aktorka
26.05.2024

- Sztuka jest nośnikiem przeżyć, które mogą nas oderwać od nas samych, a przez to zreinterpretować nasze własne problemy i życie. Wierzę w to, że sztuka może zmieniać - mówi Magdalena Cielecka.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Pertkiewicz [wideo]

prezes Jagiellonii Białystok
24.05.2024

- Myślę, że mecz z Wartą Poznań byłby w stanie przyciągnąć na trybuny 40 tysięcy osób - mówił w Polskim Radiu Białystok Wojciech Pertkiewicz.


źródło: Uniwersytet w Białymstoku

prof. Elżbieta Awramiuk

językoznawczyni z Uniwersytetu w Białymstoku, członkini Rady Języka Polskiego
24.05.2024

"Zmiany wprowadzone przez Radę Języka Polskiego mają na celu uproszczenie polskiej pisowni" - mówi prof. Elżbieta Awramiuk.

Krzysztof Truskolaski, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Truskolaski [wideo]

poseł Koalicji Obywatelskiej
24.05.2024

- Musimy zrobić wszystko, żeby nie było żadnych nielegalnych przekroczeń naszej granicy - to po pierwsze, a po drugie - żeby nasza granica była bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Krzysztof Truskolaski.

fot. Marcin Gliński

Kewin Kajewski [wideo]

kibic Jagiellonii Białystok, gniazdowy na meczach
23.05.2024

Sympatycy Jagiellonii Białystok odliczają godziny do sobotniego meczu z Wartą Poznań w piłkarskiej ekstraklasie. Głęboko wierzą, że po ostatnim gwizdku żółto-czerwoni będą cieszyć się z mistrzostwa Polski. Do tego wyjątkowego wydarzenia od wielu tygodni przygotowują się najbardziej zaangażowani kibice. Wśród nich jest Kewin, który wraz z kolegami prowadzi doping na białostockim stadionie.


fot. Marcin Gliński

Zbigniew Wojno [wideo]

prezes spółki PKS Nova
23.05.2024

"Niebawem będzie ten tabor uzupełniany. I tu powiem, że będziemy sięgali po wszelkie możliwe środki, które będą dostępne, żeby ten tabor się zmieniał" - mówił w Polskim Radiu Białystok nowy prezes spółki PKS Nova Zbigniew Wojno.

Eugeniusz Muszyc, fot. Barbara Sokolińska

Eugeniusz Muszyc

przewodniczący Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego i Forum Związków Zawodowych w Podlaskiem
22.05.2024

- Wzrost minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2025 roku powinien wynosić nie mniej niż 8,14 proc. To wyjdzie mniej więcej 350 zł - mówił w Polskim Radiu Białystok Eugeniusz Muszyc.

Jerzy Kułakowski, fot. Sylwia Krassowska

Jerzy Kułakowski [wideo]

dziennikarz Polskiego Radia Białystok
22.05.2024

"W sumie skomentowałem z 700 meczów. Są takie momenty, których się nie zapomina. Kibicowałem Jagiellonii, kiedy była na zapleczu, potem były lepsze czasy, wydawało się, że lepiej już nie będzie, ale były też sezony, że nie dało się tego oglądać. W sobotę (25.05) gramy o mistrza, o spełnienie marzeń" - mówi Jerzy Kułakowski.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok