Radio Białystok | Gość | prof. Adam Krętowski [wideo] - rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

prof. Adam Krętowski [wideo]

rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

3.02.2020, 08:20, akt. 11:23

- Szpitale kliniczne są niedofinansowane. Mają dużo więcej obowiązków, dużo większe koszty, a dostają te same pieniądze co szpitale powiatowe. Walczymy, żeby to się zmieniło (...) Bez nas nie będzie nowych lekarzy i pielęgniarek.

prof. Adam Krętowski, fot. Joanna Szubzda
prof. Adam Krętowski, fot. Joanna Szubzda

Z prof. Adamem Krętowskim rozmawia Adam Janczewski

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Uniwersytet Medyczny w Białymstoku świętuje 70-lecie. Co udało się osiągnąć? Jakie plany ma uczelnia? Z jakimi problemami się boryka?

Choć UMB nie znalazła się wśród 10 zwycięzców ministerialnego konkursu "Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza", to i tak resort zapowiada podniesienie subwencji dla placówki o 10 proc. - informuje rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku prof. Adam Krętowski. Pozostali finaliści konkursu - spoza pierwszej dziesiątki - dostaną subwencję wyższą jedynie o 2 proc.

Z rektorem Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku prof. Adamem Krętowskim rozmawia Adam Janczewski.Adam Janczewski: Jubileusz to dobra okazja do podsumowań i zastanowienia się nad tym, co dalej z uczelnią. Z jednej strony Uniwersytet Medyczny wciąż jest w ogólnopolskich rankingach najwyżej spośród podlaskich uczelni. Z drugiej strony, niestety nie udało się znaleźć wśród 10 uczelni badawczych.


prof. Adam Krętowski: Myślę, że nie niestety, ponieważ znaleźliśmy się wśród 20 najlepszych uczelni. Jesteśmy jedyną uczelnią na wschód od Wisły, która znalazła się w tym konkursie, i jesteśmy drugą spośród uczelni medycznych, które zajęły tu dobre miejsce.

Zajęliśmy 11. miejsce, ale mamy obiecane od pana premiera Gowina z Ministerstwa Nauki i z Ministerstwa Zdrowia dodatkowe finansowanie równe takiemu, które dostalibyśmy w ramach konkursu na uczelnię badawczą. To wielki sukces.


Czyli jednak subwencja będzie zwiększona o 10 a nie 2 proc., jak miało to być wcześniej?


Ponieważ międzynarodowi eksperci wyróżnili naszą uczelnię - jako jedyna uczelnia dostaliśmy piękną laurkę, mówiącą o tym, że rzeczywiście nasz program jest unikalny i powinien być wspierany przez rząd polski. Ministerstwa Nauki i Zdrowia postanowiły finansować nas jako tę 11. uczelnię w ramach zwiększonej subwencji.


Kolejny konkurs ministerstwa za 6 lat. Co pańskim zdaniem należałoby przez ten czas poprawić?


Przygotowaliśmy już program rozwoju uczelni. Program oparty - w ramach konkursu uczelni badawczej - na rozwoju nauki. Stawiamy na nowoczesne nauki. Byliśmy unikalni, jeżeli chodzi o sztuczną inteligencję w medycynie, byliśmy unikalni, jeżeli chodzi o rozwój tak zwanych technik wielkoskalowych, a więc genomiki, transkryptomiki, metabolomiki. To też obszar chorób nowotworowych, chorób cywilizacyjnych, czyli możliwość biobankowania materiału.

Mamy program na kolejne kilka lat i niezależnie od tego, czy bylibyśmy w ramach tej uczelni badawczej, czy nie, byśmy go realizowali. Wiemy teraz, że mamy na to pieniądze i będziemy to robili.


Gdy wpisujemy w internetową wyszukiwarkę hasło "w Polsce brakuje....", to co pańskim zdaniem pojawia się jako pierwsze?


Lekarzy i pielęgniarek.


Dokładnie tak. W Polsce brakuje lekarzy. Jest to najbardziej popularna fraza. Według szacunków, jest to około 70 tys. w skali kraju. Pod koniec ubiegłego roku w Polskim Radiu Białystok mówił pan, że liczba  studentów na wydziale lekarskim wzrosła u was o niemal 100 proc. Czy to jednak wciąż nie jest za mało?


To wciąż jest za mało i jesteśmy otwarci na to, żeby zwiększać liczbę studentów. Rozmawiamy o tym z ministerstwem. Rozmawiamy o tym też z lokalnymi politykami, ponieważ jest to również kwestia infrastruktury.

Jesteśmy przygotowani do przyjęcia większej liczby studentów. Natomiast chodzi o możliwość kształcenia klinicznego, a więc współpracy ze szpitalami - nie tylko ze szpitalem klinicznym. Mamy szereg szpitali w Białymstoku. I tutaj pojawia się zielone światło. Wygląda na to, że samorząd województwa jest przychylny temu, żeby nasi studenci mogli studiować także w szpitalach samorządowych.


W liście z okazji jubileuszu skierowanym do pracowników i studentów uczelni pisze pan: "Dumą napawa nas fakt, że blisko 30 tys. absolwentów rozproszonych po całym świecie realizuje się w pracy na rzecz ochrony zdrowia. Są ambasadorami uczelni, miasta, regionu i całej Polski". Z pewnością są to ludzie, którzy są wizytówką naszego regionu, tylko może powinniśmy też starać się zatrzymywać ich tutaj - w regionie, w Białymstoku.


Jest to bardziej złożony problem, bo nawet uczelnia czy szpitale kliniczne nie są w tej chwili konkurencyjne, jeżeli chodzi o kwestie finansowe, wynagrodzeń na rynku pracy. Ale oczywiście staramy się, żeby ci najlepsi zostawali - poprzez specjalne projekty, poprzez dodatkowe fundusze na granty. Robimy wszystko, żeby tak było.

Jesteśmy dumni z naszych absolwentów, którzy są na całym świecie - ponad 100 absolwentów w Stanach Zjednoczonych. Nasi absolwenci byli też ministrami, wiceministrami zdrowia. Mamy się czym i kim pochwalić.


Niepokojąco wygląda sytuacja z pielęgniarkami w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym. Z komunikatów, które wypływają ze strony uczelni, wynika, że jest pan tym zaniepokojony. Jakie rozwiązanie pan widzi?


Zaczął pan od końca tej sytuacji, czyli trudności w porozumieniu się co do kwestii płacowych. Musimy powiedzieć o podstawie, o tym, że szpitale kliniczne są niedofinansowane, że system nie działa właściwie. Szpitale kliniczne mają dużo więcej obowiązków, dużo większe koszty, a dostają te same pieniądze co szpitale powiatowe. Walczymy o to, żeby to się zmieniło.

Szpital dziecięcy ma w tej chwili stratę 8 mln zł, więc trudno mówić o podwyżkach. Oczywiście, że pielęgniarki powinny zarabiać więcej, oczywiście, że lekarze powinni zarabiać więcej. Dotyczy to także innych pracowników szpitala, którzy również bardzo mało zarabiają  - elektroradiolodzy, diagności i inni.

Liczę na to, że w związku z zapowiadanym wzrostem nakładów na ochronę zdrowia szpitale kliniczne zostaną potraktowane priorytetowo, zostaną docenione, ponieważ taką rolę spełniają w systemie. Bez nas nie będzie nowych lekarzy, nie będzie nowych pielęgniarek. W związku z tym absolutnie chciałbym, żeby finansowe oczekiwania także pań pielęgniarek były spełnione, ale jednocześnie rozumiem sytuację finansową szpitala, która jest bardzo trudna i która głównie zależy od płatnika.


Współpraca z biznesem i komercjalizacja badań - tutaj chyba Uniwersytet Medyczny ma się czym pochwalić.


Rozwijamy się w tym obszarze. Udało się nam nawiązać współpracę z wieloma przedsiębiorstwami. Szereg naszych pomysłów staje się produktami. W tej chwili mamy własną spółkę, która z jednej strony zajmuje się diagnostyką obrazową. Ale powstała także nowa spółka dotycząca badań genomowych, która będzie jedyną w Polsce na taką skalę wykonującą komercyjne badania genomowe.


Produkty na bazie ekstraktu propolisu, który opóźnia rozwój glejaka mózgu, sztuczna ślina. Trwają też prace nad ekstraktem z grzyba z Puszczy Białowieskiej. Tym się chwali na swojej stronie UMB. Co jeszcze?


Są to badania w zakresie onkologii, nowoczesne biomarkery. Jesteśmy w tej chwili właścicielami unikalnej bazy danych, jeśli chodzi o raka płuc. Mieliśmy nawet telefony ze Stanów Zjednoczonych, z Narodowego Instytutu Zdrowia. Dane te chciałyby też poznać duże firmy farmaceutyczne.

To także badania ludzkiego genomu na skalę populacyjną. To również sztuczna skóra, czyli badnia w zakresie medycyny regeneracyjnej. Takich sukcesów jest wiele. Badania w zakresie żywienia i genomiki, czyli żywienia spersonalizowanego.


Jaka przyszłość czeka Uniwersytet Medyczny w Białymstoku? Czy za 10-20 lat przy okazji kolejnych rocznic będziecie funkcjonować jako niezależna uczelnia medyczna czy na przykład jako jedna duża akademia białostocka połączona z Uniwersytetem w Białymstoku i Politechniką Białystocką?


Jestem pewien, że przyszłość należy do nas. Na pewno będziemy się rozwijali. Czy w formie uczelni, która będzie się coraz bardziej powiększała, będzie powoływała nowe kierunki, czy też na jakimś etapie wykorzystamy w większym stopniu współpracę z innymi uczelniami, to czas pokaże. Będą o tym decydowali nasi następcy.

Natomiast współpraca między dużymi uczelniami, w ogóle między środowiskiem akademickim, jest potrzebna. Współpracujemy zarówno z Politechniką Białostocką, jak i z UwB.


Co z okazji jubileuszu przygotowała uczelnia?


Jest to bardzo bogaty program. Kulminacyjnym punktem będzie zjazd absolwentów i przyjaciół uczelni w październiku. Powstanie specjalna Aula Alumnów - takie miejsce, które będzie doceniało, będzie przypominało o historii poszczególnych osób.

Mamy szereg różnych wydarzeń: sportowych, towarzyskich, historycznych. Od dzisiaj działa nasza nowa strona internetowa poświęcona z jednej strony historii uczelni, ale także współczesności. Chcemy pokazać naszych pracowników. Chcemy, żeby na tej stronie znalazły się zdjęcia, filmy, informacje na temat współczesności, na temat nas wszystkich. Uczelniaskłada się z wielu, wielu osób.


| red: zmj
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej
fot. Monika Kalicka

Marek Siergiej

prezes białostockiej firmy Promotech
31.03.2020

Na pewno będzie trudno, to będzie bardzo trudny okres. Najważniejsze jest to, żeby konsumenci mieli pieniądze na to, żeby po tym okresie trudnym rozpocząć normalne normalne życie - mówi szef Promotechu.

Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

30.03.2020

"Powinniśmy być wyczuleni i uczulić naszych najbliższych, nasze babcie, dziadków, ciocie i wujków, czy rodziców, że może dojść do oszustwa, żeby pod żadnym pozorem podejrzanych osób nie wpuszczali do domu" - przypomina Tomasz Krupa.

Marcin Moniuszko, fot. Monika Kalicka

prof. Marcin Moniuszko

prorektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
30.03.2020

Od początku wiedzieliśmy, że jedno miejsce nie wystarczy. Widzimy dynamikę rozwoju tej pandemii i było oczywiste, że trzeba szukać drugiego miejsca na laboratorium - mówi prof. Marcin Moniuszko.


fot. Sylwia Krassowska

abp Tadeusz Wojda

metropolita białostocki
29.03.2020

Opustoszałe kościoły, wierni uczestniczący w mszach i rekolekcjach przed ekranami komputerów i telewizorów, duszpasterze przemawiający do ludzi w internecie - takiego finału Wielkiego Postu jeszcze nie mieliśmy.

Konferencja prasowa wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego

Bohdan Paszkowski

wojewoda podlaski
28.03.2020

O kolejnych, ośmiu potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Podlaskiem informuje Urząd Wojewódzki.

Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej Policji
27.03.2020

- Policjanci nie będą pytać każdego przechodnia, w jakim celu i gdzie idzie, nie będą legitymować takich osób. Oczywiście będziemy reagować tam, gdzie będziemy mieli do czynienia z rażącym przypadkami łamania wprowadzonych ograniczeń.


foto: Monika Kalicka

Józef Klim i Zdzisław Babicz

dyrektor LO PB i naczyciel informatyk
26.03.2020

Jak zorganizować zdalne nauczanie? "Stworzenie samej platformy z kursami nie jest sprawą trudną, natomiast wymagane jest przeszkolenie nauczyciel."

Bohdan Paszkowski, fot. Joanna Szubzda

Bohdan Paszkowski

wojewoda podlaski
25.03.2020

- Na razie na Podlasiu mamy sytuację stosunkowo stabilną - mówi wojewoda.

foto: Monika Kalicka

Wiktoria Bocheńska

studiująca i pracująca w Birmingham białostoczanka
25.03.2020

Wychodzenie z domu tylko w wyjątkowych sytuacjach i zakaz zgromadzeń - takie ograniczenia, jakie wprowadził polski rząd, na Wyspach Brytyjskich obowiązują od wczoraj.


dr Andrzej Jackiewicz, fot. Marcin Mazewski

prof. Andrzej Jackiewicz

konstytucjonalista UwB
24.03.2020

Sąd Najwyższy może mieć twardy orzech do zgryzienia w przypadku problemów z rejestracją kandydatów na prezydenta. Jeśli nie uda się im zebrać wystarczającej liczby podpisów z uwagi na epidemię i zaskarżą to do sądu, wybory mogą okazać się potem nieważne - wyjaśnia prof. Jackiewicz

Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskie policji
23.03.2020

- Niestety każdej doby policjanci w Podlaskiem odnotowują kilka przypadków, w których osoby poddane kwarantannie domowej wykazują się ogromną nieodpowiedzialnością i nie ma ich w domu podczas kontroli.

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski

minister edukacji narodowej
23.03.2020

- Ponad 95 proc. szkół zgłasza gotowość do nauczania na odległość bądź już to robi - informuje minister edukacji.


Artur Kosicki, fot. Joanna Szubzda

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
20.03.2020

- Postawa każdego mieszkańca naszego województwa jest bardzo istotna. Niezwykle ważne jest to, by dostosować się do wymogów, które wskazał Główny Inspektor Sanitarny. Musimy być odpowiedzialni.

Szczepan Barszczewski, fot. Monika Kalicka

Szczepan Barszczewski o tarczy antykryzysowej [wideo]

dyrektor biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców w Białymstoku
19.03.2020

"Zwracamy się do władz z prośbą o wprowadzenie dobrowolności ubezpieczenia dla przedsiębiorców na najbliższe 3 miesiące, a jak będzie trzeba, to i na kolejne" - mówi Szczepan Barszczewski.

Foto: Lech Pilarski

Ks. Wojciech Sawicki o życiu w Rzymie podczas kwarantanny

ksiądz z polskiej placówki w Watykanie
19.03.2020

"We Włoszech jest drugi tydzień kwarantanny. W pierwszych dniach było ciężko się przyzwyczaić, bo ludzie chodzili po balkonach, po dachach nawet. Wydaje mi się, że dopiero teraz ludzie się przyzwyczaili i nie stwarzają problemów. Nie kontaktują się z innymi osobami."


Jacek Roleder, fot. Paweł Wądołowski

Jacek Roleder

p.o. dyrektora szpitala w Łomży
18.03.2020

Nie wszyscy pacjenci z koronawirusem będą trafiać do Łomży. - My będziemy przyjmować tych pacjentów, którzy są w jakiś sposób zabiegowi, czyli np. ze złamaniami, z bardzo głebokimi ranami, których nie da się na oddziale zachowaczym zabezpieczyć.

Bohdan Paszkowski, fot. Joanna Szubzda

Bohdan Paszkowski

wojewoda podlaski
18.03.2020

- Myślę, że sytuacja łomżyńska będzie się stabilizować (...) Dlaczego Łomża? Zgodnie z wytycznymi MZ trzeba było znaleźć placówkę o wieloprofilowym zakresie, gdzie będzie miejsce na poród, na zabieg kardiologiczny, na intensywną terapię, itd.

mjr Katarzyna Zdanowicz, fot. Joanna Szubzda

mjr Katarzyna Zdanowicz

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
18.03.2020

Otwarcie w Ogrodnikach dodatkowego przejścia na granicy polsko-litewskiej skróciło czas oczekiwania kierowców na wjazd do naszego kraju o połowę. Na przejściu w Budzisku po stronie litewskiej tworzyły się 50-kilometrowe kolejki.


prof. Henryk Wnorowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Henryk Wnorowski [wideo]

ekonomista z UwB
17.03.2020

"Nasz system bankowy jest bardzo zdrowy, bardzo mocny. (...) Zabieranie pieniędzy z banków nadto co potrzebujemy, na bieżące zakupy, jest niczym niepodyktowane" - mówi prof. Henryk Wnorowski.

prof. Jerzy Kopania, fot. Joanna Szubzda

prof. Jerzy Kopania

etyk, filozof
17.03.2020

"Zachowujmy się normalnie, nie bójmy się, tylko bądźmy ostrożni, niech lęk nas nie paraliżuje"- mówi prof. Jerzy Kopania.

Maciej Olesiński, fot. Joanna Szubzda

Maciej Olesiński

dyrektor podlaskiego NFZ
16.03.2020

Szpital w Łomży na czas walki z koronawirusem zostaje przekształcony w szpital zakaźny. Co mają robić pacjenci poradni specjalistycznych znajdujących się w placówce?


Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzeczniik podlaskiej policji
16.03.2020

Jak wygląda praca podlaskiej policji w czasie zagrożenia koronawirusem?

Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Piontkowski [wideo]

minister edukacji narodowej
16.03.2020

- Nauczyciel powinien przygotować pracę zdalną w błyskawicznym tempie, zobaczyć, jakie są narzędzia i stopniowo wdrażać się tak, aby za kilka dni mógł już systematycznie realizować podstawę programową i rozpocząć normalną pracę z uczniem.

prof. Jolanta Sztachelska, fot. Joanna Szubzda

Co czytać w czasie zagrożenia koronawirusem radzi literaturoznawczyni z UwB - prof. Jolanta Sztachelska

15.03.2020

"W czasach zarazy następuje rozprzężenie, ludzie w różny sposób to traktują. Jedni się zamykają, dążą do jakiejś ascezy, inni - przeciwnie, poddają się rozpuście" - mówi prof. Sztachelska.


Barbara Kamińska, źródło fot.: facebook.com

Barbara Kamińska

przewodniczka po Rzymie
14.03.2020

- Nasza kwarantanna wygląda w ten sposób, że mamy nakaz siedzenia w domu i zakaz wychodzenia bez powodu - mówi mieszkająca w Rzymie białostoczanka, przewodniczka po Wiecznym Mieście Barbara Kamińska.

Zbigniew Sulewski, fot. Katarzyna Cichoń

Zbigniew Sulewski

doradca gospodarczy
13.03.2020

"Są już pierwsze szacunki, które mówią, jak duże spowolnienie dotknie polską gospodarkę" - mówi Zbigniew Sulewski.

prof. Robert Ciborowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Robert Ciborowski

rektor Uniwersytetu w Białymstoku
13.03.2020

"Nie wiemy ile to potrwa, po drugie nie wiemy jak będzie wyglądać kwestia zaliczenia, odrabiania zajęć, których nie możemy wprowadzić do systemu zdalnego" - mówi o zawieszeniu zajęć na uczelniach rektor UwB.


dr Karol Łapiński, fot. Joanna Szubzda

dr Karol Łapiński [wideo]

z Państwowej Inspekcji Pracy w Białymstoku
12.03.2020

- Pracodawca nie może sam wprowadzić kwarantanny. Taką decyzję podejmuje Inspektor Sanitarny. Wówczas wszyscy muszą się jej podporządkować - pracodawcy i pracownicy. Wtedy pracownik ma prawo do wynagrodzenia chorobowego i zasiłku.

Bohdan Paszkowski, fot. Joanna Szubzda

Bohdan Paszkowski [wideo]

wojewoda podlaski
11.03.2020

Koronawirus. "Są pieniądze dla Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej na zakup niezbędnego sprzętu, aby jak najszybciej mozna było takie badania wykonywać w Białymstoku".

Marek Karp, fot. Monika Kalicka

Marek Karp [wideo]

dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego
10.03.2020

"W kontenerach nie będą wykonywane badania medyczne, to będą czynności bezkontaktowe w relacji pacjent - pracownik, tak żeby nie stwarzać dodatkowego ryzyka" - mówi dyrektor USK.


st. sierż. Piotr Niewiarowski, Urszula Telicka-Hajduk i st. asp. Marcin Gawryluk, fot. Joanna Szubzda

10:10 z dzielnicowym

9.03.2020

Głównym celem jest zwiększenie świadomości seniorów m.in. na temat oszustw "na wnuczuka" czy w zakresie podpisywania umów. Podlaska policja przygotowała pilotażowy projekt "Uniwersytet Bezpiecznego Seniora".

Rafał Tomaszczuk, fot. Joanna Szubzda

Rafał Tomaszczuk [wideo]

rzecznik prasowy podlaskiego NFZ
9.03.2020

Konsultanci doradzą, co zrobić, by otrzymać pomoc - Narodowy Fundusz Zdrowia zachęca do korzystania z bezpłatnej infolinii dla osób podejrzewających u siebie zakażenie koronawirusem.

Maciej Białous, fot. Monika Kalicka

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z UwB
6.03.2020

"Wydaje mi się, że bardzo szybko ludzie znudzą się takimi ciągłymi sensacyjnymi informacjami, że koronawirus jest już w Polsce, jest już w Białymstoku, jest już gdzieś tam" - mówi Maciej Białous.


Elżbieta Kraszewska, fot. Monika Kalicka

Elżbieta Kraszewska - rośnie liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym [wideo]

Podlaski Wojewódzki Inspektor Sanitarny
5.03.2020

"Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym w naszym województwie rośnie. Stan na środę to 103 osoby, na czwartek - 114" - mówi Elżbieta Kraszewska.

Joanna Zajkowska, fot. Monika Kalicka

prof. Joanna Zajkowska - jak higiena może zmniejszyć ryzyko zachorowania [wideo]

z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji
4.03.2020

"Dbajmy o siebie, nie tylko ze względu na koronawirusa. Myjmy ręce najczęściej jak to tylko możliwe, a nie tylko przed jedzeniem czy po wyjściu z toalety" - radzi prof. Zajkowska.

Przemysław Tuchliński, fot. Joanna Szubzda

Przemysław Tuchliński - o działaniach w razie wystąpienia koronawirusa w Białymstoku

przewodniczący Zespołu do spraw monitorowania sytuacji epidemiologicznej
4.03.2020

"Nie jest rolą miasta odwoływanie różnego typu imprez od razu, wszędzie powinien rządzić zdrowy rozsądek. My możemy tylko i wyłącznie na tą chwilę być elementem profilaktycznym i też takim, który nie będzie potęgował paniki" - mówi Przemysław Tuchliński.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok