Radio Białystok | Gość | Marek Karp [wideo] - dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego

Marek Karp [wideo]

dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego

10.03.2020, 08:25, akt. 10:29

"W kontenerach nie będą wykonywane badania medyczne, to będą czynności bezkontaktowe w relacji pacjent - pracownik, tak żeby nie stwarzać dodatkowego ryzyka" - mówi dyrektor USK.

Marek Karp, fot. Monika Kalicka
Marek Karp, fot. Monika Kalicka

Z Markiem Karpem rozmawia Lech Pilarski

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Potęgują się działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się zarażeń koronawirusem. Będą kontrole na granicach, a przed szpitalami wyrastają obiekty, w których będzie wstępna selekcja pacjentów. O tym z dyrektorem Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku Markiem Karpem rozmawia Lech Pilarski.Lech Pilarski: Skrzywił się pan, kiedy usłyszał słowo selekcja, ale to właściwe słowo na czynność, która ma doprowadzić do tego, że wchodząc do szpitala wiemy z jakim pacjentem mamy do czynienia.


Marek Karp: Tak, jest kilka słów, które określają ten stan rzeczy, myśmy przyjęli "wstępną kwalifikację", bo ona właściwie oddaje to, co nas na chwilę czeka w przypadku podejmowania decyzji kto z pacjentów może wejść na teren szpitala, właściwie którym wejściem, bo nie mówimy o tym czy ktoś może wejść, tylko w jaki sposób i którym wejściem. Dlatego to będzie regulowane.


Czyli postawiliście kontenery, przez które trzeba będzie przejść. Jak ta instrukcja obsługi szpitala w czasach wirusa wygląda?


Będą bliźniacze postępowanie w dwóch lokalizacjach. Mówimy o kontenerach, które są postawione przy ulicy Skłodowskiej i tak samo przy ulicy Żurawiej. Prawdopodobnie w tym czasie teraz, kiedy rozmawiamy z państwem, to strażacy rozstawiają dodatkowe namioty, przedsionki, które będą poczekalnią przed tymi kontenerami tak, aby warunki atmosferyczne nie utrudniały i tak trudnej sytuacji, w której żeśmy się znaleźli. 

Moduł kontenerowy składa się z dwóch kontenerów - jeden to jest kontener sanitarny, wejściowy dla pacjenta, drugi jest kontenerem, gdzie będą dokonywane czynności medyczne. Teraz żeby było jasne - to nie będą badania medyczne, to będą czynności bezkontaktowe w relacji pacjent - pracownik, tak żeby nie stwarzać dodatkowego ryzyka.


Ale pracownik będzie w kombinezonie, będzie przygotowany na wstępny kontakt epidemiczny, czy raczej zachowana będzie tylko odległość?


Mówimy o podziale na dwie kategorie osób - pracownik będzie mieć wybór, czy chce stosować środki pełne, pełne zabezpieczenie, czy być może maska, przyłbica i zwykły fartuch. Tutaj stawiamy na dowolność i na własny odbiór pracownika, bo w gruncie rzeczy to także w pierwszej kolejności o nich muszę zadbać, bo jeżeli dopuścimy do tego, że w sposób niekontrolowany zakazi się pracownik, no to wtedy nie mamy ciągłości udzielania świadczeń, a głównie o to chodzi. 


Jak ta kwalifikacja wstępna będzie wyglądała?


Osoba będzie pojedynczo wchodziła, przechodziła przez pierwszy kontener sanitarny, po czym podda się czynnościom weryfikacyjnym. Pracownik, który tam będzie dokonywał tych czynności ma przed sobą ankietę, którą musi wypełnić. Ankieta składa się z danych osobowych, w tym przypadku podjąłem decyzję o skróconej wersji danych osobowych tak, aby te czynności trwały jak najkrócej, żeby ten kontakt był jak najkrótszy i oczywiście żeby siłą rzeczy nie spowodować kolejki, która też będzie generowała się z tyłu.


Czyli już na wstępie będzie imię, nazwisko?


Imię i nazwisko, data urodzenia. Potem będzie mierzona temperatura w sposób bezkontaktowy, proszę się nie obawiać, to będzie termometr zbliżeniowy, który nie musi być dezynfekowany za każdym razem, więc unikamy znowu kolejnego kontaktu. Ta temperatura będzie badana, będzie robiony wywiad, czy osoba była w miejscach zagrożonych, zgodnie z wytycznymi ministerstwa zdrowia i czy ma te standardowe objawy, które powinny zakwalifikować do różnych grup. W przypadku, kiedy pacjent pozytywnie przejdzie te kwalifikacje, dostanie do ręki tak zwaną wejściówkę, albo coś na kształt biletu, który uprawnia do przejścia na SOR. Pacjent z tą kartką, naklejką, jeszcze nie wiem dokładnie jak to będzie wyglądało, dzisiaj sprawdzę to w realu, wejdzie na teren SOR-u.


Macie dzisiaj ćwiczenia i  od jutra to wszystko będzie obowiązywało?


Od jutra będzie to funkcjonowało. Powiedziałem co się będzie działo z jednym głównym strumieniem. W przypadku takim, kiedy zespół kwalifikujący podejmie decyzję, że jednak powinna być izolacja, wtedy wychodzi taki pacjent innym wyjściem z tego kontenera i w zależności od tego, czy się samodzielnie porusza pojazdem, czy niesamodzielnie, to albo sam jedzie na Żurawią, bezpośrednio na zakaźną izbę przyjęć, albo naszą karetką szpitalną zostaje tam odwieziony. I to jest wstępna kwalifikacja pacjenta, tak żeby unikać niepotrzebnego kontaktu i unikać niepotrzebnego ryzyka.


To wszystko, jak sygnalizowaliśmy, będzie obowiązywało od jutra. Dzisiaj będzie ćwiczone tak, żeby każdy pracownik, który będzie tam przy tym wejściu wstępnie kwalifikował, wiedział co robić.


Tak, w tej sytuacji trochę dziwnej, niestandardowej, nie stać nas na niespodzianki różnego typu, które nam może los spłatać, a to jakieś techniczne utrudnienia, a to niewłaściwa komunikacja, także co do zasady mam taką prośbę do tych osób, które będą chciały skorzystać z tej nowej sytuacji. Po pierwsze osoby, które nie muszą mieć udzielonych świadczeń w SOR-ze, w USK niech nie podejmują zbędnego ryzyka, a te osoby, które już zdecydują się na to, żeby przyjść do szpitala USK, nie respektują polecenia służb, które tam będą, służb medycznych i służb porządkowych. To pozwoli nam na w miarę bezkonfliktowe zderzenie się z tą sytuacją.


Panie dyrektorze, czy jesteście przygotowani na to, żeby na przykład oddział zakaźny przekształcić tylko na oddział koronawirusowy, czy odpowiednie pomieszczenia, odpowiedni sprzęt jest w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, jednak największym szpitalu w regionie, o największej liczbie fachowców, specjalistów, którzy z pewnością będą pomagać pacjentom w tych ciężkich stanach?


Dziękuję bardzo za dobre słowa na temat USK, ale taka jest prawda. Szpital Kliniczny jest szpitalem, który jest na froncie tych wydarzeń i dlatego wojewoda swoją decyzją postawił nas w stan podwyższonej gotowości. 

Jeżeli chodzi o możliwość przyjęcia pacjentów z koronawirusem, to szpital przy ulicy Żurawiej jest przygotowany, tam jest na chwilę obecną gotowość do przyjęcia 31 pacjentów do izolacji. Unikam sformułowań "liczby łóżek", bo tak jak już wielokrotnie mówiłem - nie liczba łóżek stanowi o możliwościach, tylko liczba pomieszczeń do izolacji. W przypadku konieczności, kiedy sytuacja będzie się rozwijała dramatycznie, jestem przygotowany na zadysponowanie kolejnych pomieszczeń jednego z oddziałów pulmonologii, z możliwością przekształcenia go na kolejne stanowiska obserwacyjne. 

Jeżeli chodzi o sprzęt medyczny i aparaturę medyczną - szpital jest dobrze wyposażony, ale nie do końca jestem przygotowany, jeżeli chodzi o Żurawią na tego typu przypadki. Dlatego też skorzystałem i zgłosiłem swój wniosek do wojewody do rezerwy, która była uwolniona. Teraz jesteśmy w trakcie realizowania poszczególnych zakupów i na skutek tego, że jest uchwalona specustawa - daje mi możliwości szybkiego reagowania. To znaczy nie muszę stosować prawa zamówień publicznych, czyli mogę szybko usprzętowić się w potrzebne urządzenia.


Kupuje pan sprzęt. Ten sprzęt powinien jak najszybciej przyjechać.


Są to uproszczone procedury, jednakże dalej muszę dbać o finanse publiczne, zasadność, gospodarność i celowość - są to te główne elementy, które muszą mi przyświecać. 


Ale mamy sytuację jednak nadzwyczajną, a część pacjentów będzie musiała mieć wspomaganie zewnętrzne, jeśli chodzi o oddech.


Tak, jestem przygotowany na tego typu zdarzenia. Szpital posiada ECMO, czyli urządzenia które przyjmują za pacjenta funkcje życiowe, czyli oddychanie i natlenianie. Nie jestem medykiem, mogłem coś pomylić w tym momencie, ale są to te urządzenia, które w sposób szczególny wspomagają te ciężkie stany. Codziennie raportuję sytuację w zakresie przygotowania materiałowego szpitala, ta informacja idzie portalem elektronicznym bezpośrednio do ministerstwa i tam z poziomu centralnego zarządzania tym tematem są pewne ruchy dokonywane, w szczegóły nie będę wchodzić. Ważne jest to, że na dziś na terenie USK nie ma żadnego potwierdzonego przypadku z koronawirusem. 


Przygotujmy się na zmiany, które spowodowane są koronawirusem, chodzi o możliwości wykorzystania pomocy medycznej w USK.


Bądźmy przygotowani i wyrozumiali, sytuacja jest nowa, wszyscy się uczymy nowych zdarzeń.


I higiena, higiena, higiena...


Myjmy ręce, wychodząc ze szpitala - jest płyn dezynfekcyjny, który jest ogólnodostępny, używajmy tego, co jest dane nam, żeby ograniczyć ryzyko.

| red: mak
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej
Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

30.03.2020

"Powinniśmy być wyczuleni i uczulić naszych najbliższych, nasze babcie, dziadków, ciocie i wujków, czy rodziców, że może dojść do oszustwa, żeby pod żadnym pozorem podejrzanych osób nie wpuszczali do domu" - przypomina Tomasz Krupa.

Marcin Moniuszko, fot. Monika Kalicka

prof. Marcin Moniuszko

prorektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
30.03.2020

Od początku wiedzieliśmy, że jedno miejsce nie wystarczy. Widzimy dynamikę rozwoju tej pandemii i było oczywiste, że trzeba szukać drugiego miejsca na laboratorium - mówi prof. Marcin Moniuszko.

fot. Sylwia Krassowska

abp Tadeusz Wojda

metropolita białostocki
29.03.2020

Opustoszałe kościoły, wierni uczestniczący w mszach i rekolekcjach przed ekranami komputerów i telewizorów, duszpasterze przemawiający do ludzi w internecie - takiego finału Wielkiego Postu jeszcze nie mieliśmy.


Konferencja prasowa wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego

Bohdan Paszkowski

wojewoda podlaski
28.03.2020

O kolejnych, ośmiu potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Podlaskiem informuje Urząd Wojewódzki.

Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej Policji
27.03.2020

- Policjanci nie będą pytać każdego przechodnia, w jakim celu i gdzie idzie, nie będą legitymować takich osób. Oczywiście będziemy reagować tam, gdzie będziemy mieli do czynienia z rażącym przypadkami łamania wprowadzonych ograniczeń.

foto: Monika Kalicka

Józef Klim i Zdzisław Babicz

dyrektor LO PB i naczyciel informatyk
26.03.2020

Jak zorganizować zdalne nauczanie? "Stworzenie samej platformy z kursami nie jest sprawą trudną, natomiast wymagane jest przeszkolenie nauczyciel."


Bohdan Paszkowski, fot. Joanna Szubzda

Bohdan Paszkowski

wojewoda podlaski
25.03.2020

- Na razie na Podlasiu mamy sytuację stosunkowo stabilną - mówi wojewoda.

foto: Monika Kalicka

Wiktoria Bocheńska

studiująca i pracująca w Birmingham białostoczanka
25.03.2020

Wychodzenie z domu tylko w wyjątkowych sytuacjach i zakaz zgromadzeń - takie ograniczenia, jakie wprowadził polski rząd, na Wyspach Brytyjskich obowiązują od wczoraj.

dr Andrzej Jackiewicz, fot. Marcin Mazewski

prof. Andrzej Jackiewicz

konstytucjonalista UwB
24.03.2020

Sąd Najwyższy może mieć twardy orzech do zgryzienia w przypadku problemów z rejestracją kandydatów na prezydenta. Jeśli nie uda się im zebrać wystarczającej liczby podpisów z uwagi na epidemię i zaskarżą to do sądu, wybory mogą okazać się potem nieważne - wyjaśnia prof. Jackiewicz


Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskie policji
23.03.2020

- Niestety każdej doby policjanci w Podlaskiem odnotowują kilka przypadków, w których osoby poddane kwarantannie domowej wykazują się ogromną nieodpowiedzialnością i nie ma ich w domu podczas kontroli.

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski

minister edukacji narodowej
23.03.2020

- Ponad 95 proc. szkół zgłasza gotowość do nauczania na odległość bądź już to robi - informuje minister edukacji.

Artur Kosicki, fot. Joanna Szubzda

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
20.03.2020

- Postawa każdego mieszkańca naszego województwa jest bardzo istotna. Niezwykle ważne jest to, by dostosować się do wymogów, które wskazał Główny Inspektor Sanitarny. Musimy być odpowiedzialni.


Szczepan Barszczewski, fot. Monika Kalicka

Szczepan Barszczewski o tarczy antykryzysowej [wideo]

dyrektor biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców w Białymstoku
19.03.2020

"Zwracamy się do władz z prośbą o wprowadzenie dobrowolności ubezpieczenia dla przedsiębiorców na najbliższe 3 miesiące, a jak będzie trzeba, to i na kolejne" - mówi Szczepan Barszczewski.

Foto: Lech Pilarski

Ks. Wojciech Sawicki o życiu w Rzymie podczas kwarantanny

ksiądz z polskiej placówki w Watykanie
19.03.2020

"We Włoszech jest drugi tydzień kwarantanny. W pierwszych dniach było ciężko się przyzwyczaić, bo ludzie chodzili po balkonach, po dachach nawet. Wydaje mi się, że dopiero teraz ludzie się przyzwyczaili i nie stwarzają problemów. Nie kontaktują się z innymi osobami."

Jacek Roleder, fot. Paweł Wądołowski

Jacek Roleder

p.o. dyrektora szpitala w Łomży
18.03.2020

Nie wszyscy pacjenci z koronawirusem będą trafiać do Łomży. - My będziemy przyjmować tych pacjentów, którzy są w jakiś sposób zabiegowi, czyli np. ze złamaniami, z bardzo głebokimi ranami, których nie da się na oddziale zachowaczym zabezpieczyć.


Bohdan Paszkowski, fot. Joanna Szubzda

Bohdan Paszkowski

wojewoda podlaski
18.03.2020

- Myślę, że sytuacja łomżyńska będzie się stabilizować (...) Dlaczego Łomża? Zgodnie z wytycznymi MZ trzeba było znaleźć placówkę o wieloprofilowym zakresie, gdzie będzie miejsce na poród, na zabieg kardiologiczny, na intensywną terapię, itd.

mjr Katarzyna Zdanowicz, fot. Joanna Szubzda

mjr Katarzyna Zdanowicz

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
18.03.2020

Otwarcie w Ogrodnikach dodatkowego przejścia na granicy polsko-litewskiej skróciło czas oczekiwania kierowców na wjazd do naszego kraju o połowę. Na przejściu w Budzisku po stronie litewskiej tworzyły się 50-kilometrowe kolejki.

prof. Henryk Wnorowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Henryk Wnorowski [wideo]

ekonomista z UwB
17.03.2020

"Nasz system bankowy jest bardzo zdrowy, bardzo mocny. (...) Zabieranie pieniędzy z banków nadto co potrzebujemy, na bieżące zakupy, jest niczym niepodyktowane" - mówi prof. Henryk Wnorowski.


prof. Jerzy Kopania, fot. Joanna Szubzda

prof. Jerzy Kopania

etyk, filozof
17.03.2020

"Zachowujmy się normalnie, nie bójmy się, tylko bądźmy ostrożni, niech lęk nas nie paraliżuje"- mówi prof. Jerzy Kopania.

Maciej Olesiński, fot. Joanna Szubzda

Maciej Olesiński

dyrektor podlaskiego NFZ
16.03.2020

Szpital w Łomży na czas walki z koronawirusem zostaje przekształcony w szpital zakaźny. Co mają robić pacjenci poradni specjalistycznych znajdujących się w placówce?

Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzeczniik podlaskiej policji
16.03.2020

Jak wygląda praca podlaskiej policji w czasie zagrożenia koronawirusem?


Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Piontkowski [wideo]

minister edukacji narodowej
16.03.2020

- Nauczyciel powinien przygotować pracę zdalną w błyskawicznym tempie, zobaczyć, jakie są narzędzia i stopniowo wdrażać się tak, aby za kilka dni mógł już systematycznie realizować podstawę programową i rozpocząć normalną pracę z uczniem.

prof. Jolanta Sztachelska, fot. Joanna Szubzda

Co czytać w czasie zagrożenia koronawirusem radzi literaturoznawczyni z UwB - prof. Jolanta Sztachelska

15.03.2020

"W czasach zarazy następuje rozprzężenie, ludzie w różny sposób to traktują. Jedni się zamykają, dążą do jakiejś ascezy, inni - przeciwnie, poddają się rozpuście" - mówi prof. Sztachelska.

Barbara Kamińska, źródło fot.: facebook.com

Barbara Kamińska

przewodniczka po Rzymie
14.03.2020

- Nasza kwarantanna wygląda w ten sposób, że mamy nakaz siedzenia w domu i zakaz wychodzenia bez powodu - mówi mieszkająca w Rzymie białostoczanka, przewodniczka po Wiecznym Mieście Barbara Kamińska.


Zbigniew Sulewski, fot. Katarzyna Cichoń

Zbigniew Sulewski

doradca gospodarczy
13.03.2020

"Są już pierwsze szacunki, które mówią, jak duże spowolnienie dotknie polską gospodarkę" - mówi Zbigniew Sulewski.

prof. Robert Ciborowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Robert Ciborowski

rektor Uniwersytetu w Białymstoku
13.03.2020

"Nie wiemy ile to potrwa, po drugie nie wiemy jak będzie wyglądać kwestia zaliczenia, odrabiania zajęć, których nie możemy wprowadzić do systemu zdalnego" - mówi o zawieszeniu zajęć na uczelniach rektor UwB.

dr Karol Łapiński, fot. Joanna Szubzda

dr Karol Łapiński [wideo]

z Państwowej Inspekcji Pracy w Białymstoku
12.03.2020

- Pracodawca nie może sam wprowadzić kwarantanny. Taką decyzję podejmuje Inspektor Sanitarny. Wówczas wszyscy muszą się jej podporządkować - pracodawcy i pracownicy. Wtedy pracownik ma prawo do wynagrodzenia chorobowego i zasiłku.


Bohdan Paszkowski, fot. Joanna Szubzda

Bohdan Paszkowski [wideo]

wojewoda podlaski
11.03.2020

Koronawirus. "Są pieniądze dla Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej na zakup niezbędnego sprzętu, aby jak najszybciej mozna było takie badania wykonywać w Białymstoku".

Marek Karp, fot. Monika Kalicka

Marek Karp [wideo]

dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego
10.03.2020

"W kontenerach nie będą wykonywane badania medyczne, to będą czynności bezkontaktowe w relacji pacjent - pracownik, tak żeby nie stwarzać dodatkowego ryzyka" - mówi dyrektor USK.

st. sierż. Piotr Niewiarowski, Urszula Telicka-Hajduk i st. asp. Marcin Gawryluk, fot. Joanna Szubzda

10:10 z dzielnicowym

9.03.2020

Głównym celem jest zwiększenie świadomości seniorów m.in. na temat oszustw "na wnuczuka" czy w zakresie podpisywania umów. Podlaska policja przygotowała pilotażowy projekt "Uniwersytet Bezpiecznego Seniora".


Rafał Tomaszczuk, fot. Joanna Szubzda

Rafał Tomaszczuk [wideo]

rzecznik prasowy podlaskiego NFZ
9.03.2020

Konsultanci doradzą, co zrobić, by otrzymać pomoc - Narodowy Fundusz Zdrowia zachęca do korzystania z bezpłatnej infolinii dla osób podejrzewających u siebie zakażenie koronawirusem.

Maciej Białous, fot. Monika Kalicka

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z UwB
6.03.2020

"Wydaje mi się, że bardzo szybko ludzie znudzą się takimi ciągłymi sensacyjnymi informacjami, że koronawirus jest już w Polsce, jest już w Białymstoku, jest już gdzieś tam" - mówi Maciej Białous.

Elżbieta Kraszewska, fot. Monika Kalicka

Elżbieta Kraszewska - rośnie liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym [wideo]

Podlaski Wojewódzki Inspektor Sanitarny
5.03.2020

"Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym w naszym województwie rośnie. Stan na środę to 103 osoby, na czwartek - 114" - mówi Elżbieta Kraszewska.


Joanna Zajkowska, fot. Monika Kalicka

prof. Joanna Zajkowska - jak higiena może zmniejszyć ryzyko zachorowania [wideo]

z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji
4.03.2020

"Dbajmy o siebie, nie tylko ze względu na koronawirusa. Myjmy ręce najczęściej jak to tylko możliwe, a nie tylko przed jedzeniem czy po wyjściu z toalety" - radzi prof. Zajkowska.

Przemysław Tuchliński, fot. Joanna Szubzda

Przemysław Tuchliński - o działaniach w razie wystąpienia koronawirusa w Białymstoku

przewodniczący Zespołu do spraw monitorowania sytuacji epidemiologicznej
4.03.2020

"Nie jest rolą miasta odwoływanie różnego typu imprez od razu, wszędzie powinien rządzić zdrowy rozsądek. My możemy tylko i wyłącznie na tą chwilę być elementem profilaktycznym i też takim, który nie będzie potęgował paniki" - mówi Przemysław Tuchliński.

Joanna Szeląg, fot. Monika Kalicka

dr Joanna Szeląg - gdzie szukać pomocy i czy prewencyjne nosić maseczki ochronne?

specjalista medycyny rodzinnej
4.03.2020

Jest pierwszy w Polsce przypadek zarażenia koronawirusem z Chin. To mężczyzna hospitalizowany w Zielonej Górze. Co zrobić, kiedy mamy objawy infekcji, ale nie mamy pewności czy to nowa choroba?
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok