Radio Białystok | Gość | prof. Henryk Wnorowski [wideo] - ekonomista z UwB

prof. Henryk Wnorowski [wideo]

ekonomista z UwB

17.03.2020, 08:02, akt. 11:09

"Nasz system bankowy jest bardzo zdrowy, bardzo mocny. (...) Zabieranie pieniędzy z banków nadto co potrzebujemy, na bieżące zakupy, jest niczym niepodyktowane" - mówi prof. Henryk Wnorowski.

prof. Henryk Wnorowski, fot. Sylwia Krassowska
prof. Henryk Wnorowski, fot. Sylwia Krassowska

Z prof. Henrykiem Wnorowskim rozmawia Adam Janczewski

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Epidemia koronawirusa powoduje duże straty ekonomiczne - od budżetu kraju, przedsiębiorców, po szeregowych pracowników. Czy przetrwamy ten kryzys gospodarczy wywołany epidemią? 

O tym z ekonomistą - profesorem Henrykiem Wnorowskim z Uniwersytetu w Białymstoku rozmawiał Adam Janczewski.Adam Janczewski: Kolejki ustawiają się nie tylko przed aptekami i kasami w sklepach, zdecydowanie więcej osób niż zazwyczaj jest też w bankach - ludzie boją się upadku banków. Czy są jakieś podstawy tych obaw?


prof. Henryk Wnorowski: Zupełnie niepotrzebnie. Tak naprawdę, pewnie to wszystko zakończy się wieloma upadłościami w naszym kraju, ale raczej mało prawdopodobne, żeby upadały banki. Ja w ogóle nie biorę tego pod uwagę. Nasz system bankowy jest bardzo zdrowy, bardzo mocny. Wczorajsze zapowiedzi prezesa Narodowego Banku Polskiego to, że Narodowy Bank Polski podejmuje niestandardowe jak na polskie warunki do tej pory działania - wszystko to jakby podkreśla, że nasz system bankowy jest mocny i zabieranie pieniędzy z banków ponad to, co potrzebujemy, na bieżące zakupy, jest niczym niepodyktowane. Ci, którzy to robią, będą pewnie tego żałowali, a poza tym - stojąc w kolejkach o czym pan redaktor powiedział, tak naprawdę narażamy się tylko na kontakty z innymi i na zachorowanie, więc nie powinniśmy tego robić.


I podobno same pieniądze też przynoszą wiele różnych drobnoustrojów, bakterii czy wirusów.


Też gdzieś o tym czytałem, więc być może jest to prawda. Ja uważam, że to jeszcze chwila. Widzieliśmy takie sytuacje, jeśli chodzi o zachowania zakupowe, dotyczące normalnych produktów, to się wydaje się wygasiło, myślę, że z pieniędzmi też jutro, pojutrze, będzie już zupełnie normalnie. 


Branże turystyczna, transportowa, gastronomiczna czy eventowa - to tylko niektóre z najbardziej odczuwających skutki epidemii. Przedsiębiorcy mówią, że trwa walka o przetrwanie. 


Mamy kryzys. Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że kryzys już się rozpoczął, wszystkie wskaźniki na to wskazują. Wszystkie kryzysy w XX i XXI wieku tak naprawdę zaczynały się zawsze od rynku kapitałowego. To co się dzieje na rynku kapitałowym, to już jest kryzys. Na wszystkich rynkach kapitałowych w Europie, w Azji i w Ameryce... więc absolutnie jest kryzys. Ale mamy także kryzys w gospodarce realnej. Te branże, które pan redaktor wymienił, to są branże, które zostały dotknięte w pierwszej kolejności. Z całą pewnością walka o przetrwanie, można tak to nazwać, natomiast trzeba pamiętać, że to jest początek. Wszyscy jesteśmy niecierpliwi na początku, natomiast to musi być bieg długodystansowy. Przedsiębiorcy będą jeszcze niestety, ale długo tak mówili, muszą sięgać do wszystkich swoich zasobów, wszystkich poduszek jakie zgromadzili. Natomiast z tego co słyszymy, z zapowiedzi rządu, pana premiera - przedsiębiorcy nie zostaną pozostawieni samym sobie.


W przetrwaniu mają pomóc rządzący. Prezydent i premier rozmawiali wczoraj późnym wieczorem o sytuacji w związku z koronawirusem, o tak zwanym pakiecie stabilności i bezpieczeństwa. Mają to być rozwiązania chroniące rynek pracy i stymulujące wzrost gospodarczy. Między innymi małe i średnie firmy mają mieć dostęp do kredytowania, aby mogły przesunąć składki na ubezpieczenie społeczne i aby mogły korzystać z tak zwanego postojowego. 


Ten pakiet bardzo ładnie się nazywa, natomiast musimy pamiętać przede wszystkim, że sytuacja jest niezwykle dynamiczna i ona cały czas się dzieje, cały czas mamy do czynienia z pogorszeniem tej sytuacji. Codziennie, każdego dnia, wyłączane są różne zakłady pracy, całe branże są wyłączane. Jeśli chodzi o gospodarkę - będzie coraz gorzej. W związku z tym, ten pakiet, który będzie najprawdopodobniej w tym tygodniu, powinniśmy o nim myśleć i mówić jako o pierwszej wersji pakietu stabilności. Natomiast gdzieś tam wcześniej w wypowiedziach premiera znalazła się taka zapowiedź, że będziemy reagowali stosownie do sytuacji. I tak jak ta sytuacja będzie się zmieniała, będą podejmowane kolejne kroki. Natomiast wszyscy jesteśmy dorośli i musimy mieć świadomość, że sytuacja jest bardzo trudna. Jeśli ktoś myśli, że pakiet stabilności albo, że rząd w ogóle może zrobić coś takiego, że zneutralizuje w całości skutki tego kryzysu spowodowanego pandemią, to oczywiście to jest nieprawda, to jest myślenie życzeniowe. Jest źle, będzie jeszcze gorzej. 

Natomiast w tej chwili podstawowym celem jest przetrwanie, jeśli chodzi o przedsiębiorstwa. Przetrwanie - to znaczy utrzymanie płynności, bo musimy funkcjonować, musimy mieć płynność.


Być może zawieszenie działalności, ale tak, żeby było można ją później odtworzyć.


Na pewno takie propozycje też się znajdą w tym pakiecie, bo tak musi być. Są różne branże, które już ledwo zipią i takie, które kwitną.


Panie profesorze, są różne instrumenty, zawieszenie płatności, do tego rząd wypłaca zasiłki na opiekę nad dziećmi, które nie poszły do szkoły, bardzo duże pieniądze są też przeznaczone na walkę z samą epidemią - czy w ogóle Polska gospodarka to wytrzyma? 


Tak, oczywiście, musi wytrzymać, to po pierwsze. My jesteśmy bardzo dużą gospodarką. Mieliśmy skonstruowany budżet na ten rok zrównoważony, oczywiście na ten moment należy zapomnieć o zrównoważonym budżecie. Natomiast reguła wydatkowa już nie obowiązuje. Rząd ma możliwości zaciągania zobowiązań finansowych - prezes Narodowego Banku Polskiego, jak już mówiłem, złożył deklaracje pomocy takiego polskiego luzowania ilościowego - jeszcze nigdy Narodowy Bank Polski tego nie robił, więc w ogóle nie ma problemu pieniędzy. Na ten moment nie ma problemu pieniędzy, na ten moment jest problem bieżącego funkcjonowania, czyli zabezpieczenia płynności, jeśli chodzi o przedsiębiorstwa, i zabezpieczenia dochodów osobom prywatnym, osobom fizycznym, przede wszystkim tym, którzy nie mieli pracy etatowej, dla których skończyło się zatrudnienie i skończyły się źródła dochodu. Ci ludzie, ta część społeczeństwa, musi uzyskać środki na przeżycie, a możliwości dostarczenia tych środków jest wiele. Szczegóły będą w pakiecie stabilności i wzrostu, teraz byśmy pewnie teoretyzowali.


To jest w kwestii Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej...

 

To są dwa główne źródła, działamy dochodowo, czyli dostarczamy pieniędzy osobom fizycznym albo pomagamy w taki sposób jeszcze bardziej bezpośredni. Społeczeństwo też jest dużą zbiorowością, są różne grupy, do jednych grup będzie trzeba w taki sposób działać, do drugich w inny.


Wspomniał pan o branżach, które zyskują na obecnej sytuacji. Jak informuje Centrum Monitorowania Rynku - w pierwszym tygodniu marca na spirytus Polacy wydali w małych sklepach prawie 4 razy więcej niż zwykle, podobnie popularne było mydło, tutaj w naszym regionie też dobra informacja dla producentów, zasypane zamówieniami są między innymi spółdzielnie mleczarskie, czyli są też tacy, którzy zyskują. 

Tak, to jest sytuacja w miarę normalna. W tym oto jakby nienormalnym czy nietypowym powodzie kryzysu, bo kryzysów, depresji w ostatnich 150 latach było co najmniej 17 albo 18, o tylu możemy przeczytać w historii gospodarczej, natomiast nigdy nie było w tym czasie kryzysu spowodowanego pandemią. Tak naprawdę najgorszy w tym wszystkim jest powód tego kryzysu, bo gospodarka, przedsiębiorcy, sobie poradzą - nie wszyscy, ale powiedzmy, że jest to taka uroda tej całej sytuacji. 


To jest dla nas wszystkich nowa sytuacja. Na zakończenie - jak widać, jak słychać, pojawił się pan u nas osobiście. Czy funkcjonuje pan normalnie, czy jednak kwarantanna domowa jest zachowana? 


Myślę, że nikt nie funkcjonuje normalnie. To jest taka nazwijmy to nowa normalność, trzeba jakoś żyć. Pan redaktor zadzwonił, zaprosił, więc przyjechałem. Mam nadzieję, że w jakiś sposób ta nasza rozmowa na koniec dnia okaże się pożyteczna, natomiast na pewno nie trzeba kusić losu. Robimy tylko to, co w danym momencie jest konieczne. Natomiast z tego wszystkiego co mówią eksperci, specjaliści od zdrowia, kwestią najważniejszą jest przerwanie łańcucha zarażania. U nas, dzięki Bogu, jeszcze ten łańcuch wydaje się, że nie funkcjonuje, ale róbmy wszystko żeby go nie tworzyć.


| red: sk
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej
Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

30.03.2020

"Powinniśmy być wyczuleni i uczulić naszych najbliższych, nasze babcie, dziadków, ciocie i wujków, czy rodziców, że może dojść do oszustwa, żeby pod żadnym pozorem podejrzanych osób nie wpuszczali do domu" - przypomina Tomasz Krupa.

Marcin Moniuszko, fot. Monika Kalicka

prof. Marcin Moniuszko

prorektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
30.03.2020

Od początku wiedzieliśmy, że jedno miejsce nie wystarczy. Widzimy dynamikę rozwoju tej pandemii i było oczywiste, że trzeba szukać drugiego miejsca na laboratorium - mówi prof. Marcin Moniuszko.

fot. Sylwia Krassowska

abp Tadeusz Wojda

metropolita białostocki
29.03.2020

Opustoszałe kościoły, wierni uczestniczący w mszach i rekolekcjach przed ekranami komputerów i telewizorów, duszpasterze przemawiający do ludzi w internecie - takiego finału Wielkiego Postu jeszcze nie mieliśmy.


Konferencja prasowa wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego

Bohdan Paszkowski

wojewoda podlaski
28.03.2020

O kolejnych, ośmiu potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Podlaskiem informuje Urząd Wojewódzki.

Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej Policji
27.03.2020

- Policjanci nie będą pytać każdego przechodnia, w jakim celu i gdzie idzie, nie będą legitymować takich osób. Oczywiście będziemy reagować tam, gdzie będziemy mieli do czynienia z rażącym przypadkami łamania wprowadzonych ograniczeń.

foto: Monika Kalicka

Józef Klim i Zdzisław Babicz

dyrektor LO PB i naczyciel informatyk
26.03.2020

Jak zorganizować zdalne nauczanie? "Stworzenie samej platformy z kursami nie jest sprawą trudną, natomiast wymagane jest przeszkolenie nauczyciel."


Bohdan Paszkowski, fot. Joanna Szubzda

Bohdan Paszkowski

wojewoda podlaski
25.03.2020

- Na razie na Podlasiu mamy sytuację stosunkowo stabilną - mówi wojewoda.

foto: Monika Kalicka

Wiktoria Bocheńska

studiująca i pracująca w Birmingham białostoczanka
25.03.2020

Wychodzenie z domu tylko w wyjątkowych sytuacjach i zakaz zgromadzeń - takie ograniczenia, jakie wprowadził polski rząd, na Wyspach Brytyjskich obowiązują od wczoraj.

dr Andrzej Jackiewicz, fot. Marcin Mazewski

prof. Andrzej Jackiewicz

konstytucjonalista UwB
24.03.2020

Sąd Najwyższy może mieć twardy orzech do zgryzienia w przypadku problemów z rejestracją kandydatów na prezydenta. Jeśli nie uda się im zebrać wystarczającej liczby podpisów z uwagi na epidemię i zaskarżą to do sądu, wybory mogą okazać się potem nieważne - wyjaśnia prof. Jackiewicz


Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskie policji
23.03.2020

- Niestety każdej doby policjanci w Podlaskiem odnotowują kilka przypadków, w których osoby poddane kwarantannie domowej wykazują się ogromną nieodpowiedzialnością i nie ma ich w domu podczas kontroli.

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski

minister edukacji narodowej
23.03.2020

- Ponad 95 proc. szkół zgłasza gotowość do nauczania na odległość bądź już to robi - informuje minister edukacji.

Artur Kosicki, fot. Joanna Szubzda

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
20.03.2020

- Postawa każdego mieszkańca naszego województwa jest bardzo istotna. Niezwykle ważne jest to, by dostosować się do wymogów, które wskazał Główny Inspektor Sanitarny. Musimy być odpowiedzialni.


Szczepan Barszczewski, fot. Monika Kalicka

Szczepan Barszczewski o tarczy antykryzysowej [wideo]

dyrektor biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców w Białymstoku
19.03.2020

"Zwracamy się do władz z prośbą o wprowadzenie dobrowolności ubezpieczenia dla przedsiębiorców na najbliższe 3 miesiące, a jak będzie trzeba, to i na kolejne" - mówi Szczepan Barszczewski.

Foto: Lech Pilarski

Ks. Wojciech Sawicki o życiu w Rzymie podczas kwarantanny

ksiądz z polskiej placówki w Watykanie
19.03.2020

"We Włoszech jest drugi tydzień kwarantanny. W pierwszych dniach było ciężko się przyzwyczaić, bo ludzie chodzili po balkonach, po dachach nawet. Wydaje mi się, że dopiero teraz ludzie się przyzwyczaili i nie stwarzają problemów. Nie kontaktują się z innymi osobami."

Jacek Roleder, fot. Paweł Wądołowski

Jacek Roleder

p.o. dyrektora szpitala w Łomży
18.03.2020

Nie wszyscy pacjenci z koronawirusem będą trafiać do Łomży. - My będziemy przyjmować tych pacjentów, którzy są w jakiś sposób zabiegowi, czyli np. ze złamaniami, z bardzo głebokimi ranami, których nie da się na oddziale zachowaczym zabezpieczyć.


Bohdan Paszkowski, fot. Joanna Szubzda

Bohdan Paszkowski

wojewoda podlaski
18.03.2020

- Myślę, że sytuacja łomżyńska będzie się stabilizować (...) Dlaczego Łomża? Zgodnie z wytycznymi MZ trzeba było znaleźć placówkę o wieloprofilowym zakresie, gdzie będzie miejsce na poród, na zabieg kardiologiczny, na intensywną terapię, itd.

mjr Katarzyna Zdanowicz, fot. Joanna Szubzda

mjr Katarzyna Zdanowicz

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
18.03.2020

Otwarcie w Ogrodnikach dodatkowego przejścia na granicy polsko-litewskiej skróciło czas oczekiwania kierowców na wjazd do naszego kraju o połowę. Na przejściu w Budzisku po stronie litewskiej tworzyły się 50-kilometrowe kolejki.

prof. Henryk Wnorowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Henryk Wnorowski [wideo]

ekonomista z UwB
17.03.2020

"Nasz system bankowy jest bardzo zdrowy, bardzo mocny. (...) Zabieranie pieniędzy z banków nadto co potrzebujemy, na bieżące zakupy, jest niczym niepodyktowane" - mówi prof. Henryk Wnorowski.


prof. Jerzy Kopania, fot. Joanna Szubzda

prof. Jerzy Kopania

etyk, filozof
17.03.2020

"Zachowujmy się normalnie, nie bójmy się, tylko bądźmy ostrożni, niech lęk nas nie paraliżuje"- mówi prof. Jerzy Kopania.

Maciej Olesiński, fot. Joanna Szubzda

Maciej Olesiński

dyrektor podlaskiego NFZ
16.03.2020

Szpital w Łomży na czas walki z koronawirusem zostaje przekształcony w szpital zakaźny. Co mają robić pacjenci poradni specjalistycznych znajdujących się w placówce?

Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzeczniik podlaskiej policji
16.03.2020

Jak wygląda praca podlaskiej policji w czasie zagrożenia koronawirusem?


Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Piontkowski [wideo]

minister edukacji narodowej
16.03.2020

- Nauczyciel powinien przygotować pracę zdalną w błyskawicznym tempie, zobaczyć, jakie są narzędzia i stopniowo wdrażać się tak, aby za kilka dni mógł już systematycznie realizować podstawę programową i rozpocząć normalną pracę z uczniem.

prof. Jolanta Sztachelska, fot. Joanna Szubzda

Co czytać w czasie zagrożenia koronawirusem radzi literaturoznawczyni z UwB - prof. Jolanta Sztachelska

15.03.2020

"W czasach zarazy następuje rozprzężenie, ludzie w różny sposób to traktują. Jedni się zamykają, dążą do jakiejś ascezy, inni - przeciwnie, poddają się rozpuście" - mówi prof. Sztachelska.

Barbara Kamińska, źródło fot.: facebook.com

Barbara Kamińska

przewodniczka po Rzymie
14.03.2020

- Nasza kwarantanna wygląda w ten sposób, że mamy nakaz siedzenia w domu i zakaz wychodzenia bez powodu - mówi mieszkająca w Rzymie białostoczanka, przewodniczka po Wiecznym Mieście Barbara Kamińska.


Zbigniew Sulewski, fot. Katarzyna Cichoń

Zbigniew Sulewski

doradca gospodarczy
13.03.2020

"Są już pierwsze szacunki, które mówią, jak duże spowolnienie dotknie polską gospodarkę" - mówi Zbigniew Sulewski.

prof. Robert Ciborowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Robert Ciborowski

rektor Uniwersytetu w Białymstoku
13.03.2020

"Nie wiemy ile to potrwa, po drugie nie wiemy jak będzie wyglądać kwestia zaliczenia, odrabiania zajęć, których nie możemy wprowadzić do systemu zdalnego" - mówi o zawieszeniu zajęć na uczelniach rektor UwB.

dr Karol Łapiński, fot. Joanna Szubzda

dr Karol Łapiński [wideo]

z Państwowej Inspekcji Pracy w Białymstoku
12.03.2020

- Pracodawca nie może sam wprowadzić kwarantanny. Taką decyzję podejmuje Inspektor Sanitarny. Wówczas wszyscy muszą się jej podporządkować - pracodawcy i pracownicy. Wtedy pracownik ma prawo do wynagrodzenia chorobowego i zasiłku.


Bohdan Paszkowski, fot. Joanna Szubzda

Bohdan Paszkowski [wideo]

wojewoda podlaski
11.03.2020

Koronawirus. "Są pieniądze dla Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej na zakup niezbędnego sprzętu, aby jak najszybciej mozna było takie badania wykonywać w Białymstoku".

Marek Karp, fot. Monika Kalicka

Marek Karp [wideo]

dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego
10.03.2020

"W kontenerach nie będą wykonywane badania medyczne, to będą czynności bezkontaktowe w relacji pacjent - pracownik, tak żeby nie stwarzać dodatkowego ryzyka" - mówi dyrektor USK.

st. sierż. Piotr Niewiarowski, Urszula Telicka-Hajduk i st. asp. Marcin Gawryluk, fot. Joanna Szubzda

10:10 z dzielnicowym

9.03.2020

Głównym celem jest zwiększenie świadomości seniorów m.in. na temat oszustw "na wnuczuka" czy w zakresie podpisywania umów. Podlaska policja przygotowała pilotażowy projekt "Uniwersytet Bezpiecznego Seniora".


Rafał Tomaszczuk, fot. Joanna Szubzda

Rafał Tomaszczuk [wideo]

rzecznik prasowy podlaskiego NFZ
9.03.2020

Konsultanci doradzą, co zrobić, by otrzymać pomoc - Narodowy Fundusz Zdrowia zachęca do korzystania z bezpłatnej infolinii dla osób podejrzewających u siebie zakażenie koronawirusem.

Maciej Białous, fot. Monika Kalicka

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z UwB
6.03.2020

"Wydaje mi się, że bardzo szybko ludzie znudzą się takimi ciągłymi sensacyjnymi informacjami, że koronawirus jest już w Polsce, jest już w Białymstoku, jest już gdzieś tam" - mówi Maciej Białous.

Elżbieta Kraszewska, fot. Monika Kalicka

Elżbieta Kraszewska - rośnie liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym [wideo]

Podlaski Wojewódzki Inspektor Sanitarny
5.03.2020

"Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym w naszym województwie rośnie. Stan na środę to 103 osoby, na czwartek - 114" - mówi Elżbieta Kraszewska.


Joanna Zajkowska, fot. Monika Kalicka

prof. Joanna Zajkowska - jak higiena może zmniejszyć ryzyko zachorowania [wideo]

z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji
4.03.2020

"Dbajmy o siebie, nie tylko ze względu na koronawirusa. Myjmy ręce najczęściej jak to tylko możliwe, a nie tylko przed jedzeniem czy po wyjściu z toalety" - radzi prof. Zajkowska.

Przemysław Tuchliński, fot. Joanna Szubzda

Przemysław Tuchliński - o działaniach w razie wystąpienia koronawirusa w Białymstoku

przewodniczący Zespołu do spraw monitorowania sytuacji epidemiologicznej
4.03.2020

"Nie jest rolą miasta odwoływanie różnego typu imprez od razu, wszędzie powinien rządzić zdrowy rozsądek. My możemy tylko i wyłącznie na tą chwilę być elementem profilaktycznym i też takim, który nie będzie potęgował paniki" - mówi Przemysław Tuchliński.

Joanna Szeląg, fot. Monika Kalicka

dr Joanna Szeląg - gdzie szukać pomocy i czy prewencyjne nosić maseczki ochronne?

specjalista medycyny rodzinnej
4.03.2020

Jest pierwszy w Polsce przypadek zarażenia koronawirusem z Chin. To mężczyzna hospitalizowany w Zielonej Górze. Co zrobić, kiedy mamy objawy infekcji, ale nie mamy pewności czy to nowa choroba?
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok