Radio Białystok | Gość | płk Sławomir Kocanowski - dowódca 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej

płk Sławomir Kocanowski

dowódca 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej

22.05.2020, 08:32, akt. 09:34

"Od 1 czerwca rozpoczynamy rozruchowe ćwiczenia, nieobowiązkowe, nasi żołnierze oprócz tego, że chcą pomagać, to też chcą się szkolić, bo taki głód szkolenia już czujemy wszyscy" - mówi dowódca 1. PBOT.

płk Sławomir Kocanowski, fot. por. Łukasz Wilczewski
płk Sławomir Kocanowski, fot. por. Łukasz Wilczewski

Z płk. Sławomirem Kocanowskim rozmawia Lech Pilarski

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Trzy lata istnienia świętuje 1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej. Uroczystości były skromne, a niektórzy żołnierze oddali honorowo krew. Żołnierzy brygady możemy teraz często spotkać, bo wspomagają walkę z pandemią koronawirusa. O tym m.in. z dowódcą 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Sławomirem Kocanowskim rozmawia Lech Pilarski.


Lech Pilarski: Szybko się okazało, jak bardzo potrzebne było stworzenie takiej formacji, jak Wojska Obrony Terytorialnej.


płk Sławomir Kocanowski: Oczywiście my nie wywołaliśmy tej epidemii, natomiast oczywiście ma pan redaktor tutaj rację, jesteśmy po to tak, jak mamy w swoim haśle "Zawsze gotowi, zawsze blisko, aby wspierać" tę lokalną społeczność, w szczególności tutaj w województwie podlaskim, ale nie tylko, bo też wspieramy inne województwa. Mamy 23 żołnierzy, którzy są oddelegowani i wspierają inne województwa w walce z pandemią. 


Około 400 żołnierzy codziennie gdzieś jest zaangażowanych w zwalczanie pandemii, co w tej chwili robią żołnierze WOT z Podlaskiej Brygady?


Pobieranie wymazów, wspieramy tutaj pogotowie białostockie, suwalskie, jak również łomżyńskie, realizujemy też pomoc w DPS-ach, rozwozimy środki dezynfekujące, prowadzimy szkolenia, wspieraliśmy policję, wspieramy placówki wszystkie, 26 szpitali, w których robimy wstępny triaż, ale również i pomiar temperatury.


Panie pułkowniku, czy wydajecie rozkazy "musicie dzisiaj pojechać, robić te wymazy", czy ta akcja jest ochotnicza, to znaczy żołnierze sami się zgłaszają, sami wiedzą, że trzeba takie działania podejmować?


Żołnierze sami się deklarują, mamy przeszkolonych odpowiednio żołnierzy, zabezpieczonych i realizują to jako ochotnicy, ale również i jako żołnierze zawodowi.


Czy były jakieś zachorowania na koronawirusa wśród podległych panu żołnierzy?


Mieliśmy przypadki, ale nie związane ze służbą. Mieliśmy przypadki tych żołnierzy, którzy są jako ochotnicy i mieli styczność ze swoimi rodzinami, ale już wszyscy w 1. Podlaskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej są zdrowi, są gotowi do oddania osocza, aby pomagać kolejnych ludziom.


Nie było takiego przypadku, że w związku ze służbą ktoś zachorował?


Nie, nie było takiego przypadku.


Z tego co wiem, to teraz pobieracie wymazy z domów pomocy społecznej, bo jak się okazuje, ludzie w nich mieszkający, pracujący najczęściej jeśli chorują, to są to bardzo ciężkie przypadki i rozpoznanie sytuacji jest istotne, stąd pobieranie wymazów.


Wszystko zależy od współpracy wszystkich służb - inspekcji wojewódzkiej, pogotowia - oni nam udzielili instrukcji jak się zachować, jak posługiwać się środkami, jak pobierać te wymazy. DPS-ów mamy 42 w województwie podlaskim, w 36 już byliśmy, zrealizowaliśmy ponad 110 wymazów. To też świadczy o tym, że w tych domach pomocy społecznych, nie ma zakażeń, to też jest duża odpowiedzialność województwa podlaskiego, mogę tak powiedzieć - Podlasiaków. Za to serdecznie wszystkim dziękujemy. 


Czyli sytuacja nie była tak trudna, jak w niektórych DPS-ach w Polsce. Czy oprócz tej walki z pandemią żołnierze normalnie ćwiczą?


Moi bezpośredni podwładni mają już taki głód szkolenia, bo do tej pory było zawieszone. Natomiast już od czerwca ruszamy rozruchowowo, szkolenia rotacyjne, wyjeżdżamy na szkolenie zintegrowane na poligon, a od 2 lipca zapraszamy pierwszą szesnastkę tych, którzy by chcieli wspierać ludzi z województwa podlaskiego, brać udział w takich akcjach, jakie my prowadzimy. A jest to naprawdę wielka przyjemność, jeśli wszyscy nam dziękują. Ale my nie jesteśmy najważniejsi, my tylko wspieramy, najważniejsi są w tej epidemii ratownicy, lekarze, ci, którzy na co dzień się stykają z tym niewidocznym wrogiem.


Czyli szkolenia powrócą, była przerwa do tej pory w związku z pandemią, żeby nie koncentrować niepotrzebnie ludzi?


Tak, dokładnie, zgodnie z zaleceniami ministra zdrowia, głównego inspektora sanitarnego stosujemy się do tych wytycznych. Też realizowaliśmy tutaj zakwaterowanie żołnierzy, byliśmy zakwaterowani po prostu przez pewien czas. Kiedy już teraz są zmniejszane te obostrzenia, też przechodzimy do normalności i powoli zaczynamy wracać do swojego przeznaczenia, czyli do szkolenia, ale to nie znaczy, że nie będziemy dalej realizować tych zadań, które realizujemy w województwie podlaskim. Musimy to jakoś po prostu pogodzić.


A zatem od 1 czerwca wracają ćwiczenia?


Tak, to są, można powiedzieć, takie rozruchowe ćwiczenia, nieobowiązkowe, ale tak jak my mamy tu wewnętrzny też komunikator, kiedyś rozmawialiśmy, nasi żołnierze oprócz tego, że chcą pomagać, to też chcą się szkolić, bo taki głód szkolenia już czujemy wszyscy.


To się bardzo chwali. Mam nadzieję, że te ćwiczenia będą mogły się w bezpieczniejszych niż teraz warunkach odbywać. Panie pułkowniku kwestia organizacyjna samej brygady, bo przecież powstawała od zera, trzeba było wszystko przekształcać, zmodernizować. Na jakim etapie jest pełne przygotowanie, czy funkcjonowanie brygady?


Jesteśmy w kompletowaniu 80%, pod względem personelu, czyli po prostu żołnierzy, mamy też 60% kompletowanie pod kątem sprzętu, ten sprzęt cały czas napływa. Oddajemy nowe inwestycje, zarówno w Łomży, jak i w Suwałkach, jest przygotowana inwestycja również w Białymstoku, budowanie garażu, więc to idzie płynnie, nie ma żadnych tutaj zakłóceń, wykorzystujemy też dodatkowe środki, które nawet dowództwo WOT przydzieliło - kontenery mieszkalne tutaj w Białymstoku mamy. Także idziemy w dobrym kierunku i tu nie ma żadnych zakłóceń, a wręcz przeciwnie można powiedzieć, że jesteśmy na dobrej drodze. Tak wielka duma i zaszczyt, takim zespołem, który został stworzony w 1 Podlaskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej, jest dowodzić.


Żołnierze Brygady również szkolą innych, jak funkcjonować w tej pandemii, jak pracować. Mamy teraz do czynienia z rozmrażaniem i zachowanie odpowiednich reżimów sanitarnych będzie niezbędne.


Tak, to prawda, wyszliśmy z taką inicjatywą, chyba jako pierwsi w całej Polsce, aby przeszkolić personel oświaty, żłobki i przedszkola. Zgłaszają się do nas dyrektorzy, mamy już 75 takich placówek przeszkolonych. Wczoraj, nawet w tym dniu, kiedy mieliśmy swoje święto - w 17 placówkach prowadziliśmy szkolenie.


Czyli przygotowywanie się do tego, żeby zachować ten dystans przestrzenny, by nie dochodziło do zakażeń?


Tak, to posługiwanie się środkami ochrony osobistej. Ci żołnierze prowadzący szkolenia, którzy są na co dzień na pierwszej linii, więc mają doświadczenie, a świadczy o tym, że nie mamy tutaj żadnych zakażeń, że naprawdę umieją się tymi środkami posługiwać, umieją zachować pewną ostrożność, jak podchodzić do ludzi, jak rozpoznawać też tego niewidocznego wroga. 


To jest chyba najistotniejsze, że nie mówią o teorii, ale mówią o praktyce, o doświadczeniach, które zdobyli w trakcie tych ostatnich miesięcy.


Moi żołnierze byli również w województwie mazowieckim, jesteśmy też na Śląsku, pomagamy w realizacji pobierania wymazów, mamy dużo wyszkolonego personelu i wykwalifikowanego, naprawdę jestem z nich dumny i nigdy nie powiedzieli, że nie mogą, nie odmawiają realizacji zadań.


Równie dumni jesteśmy razem z panem, wszystkiego dobrego w kolejnych rocznicach. Dziękuję za rozmowę.


Dziękuję. Jeszcze raz zapraszam wszystkich chętnych na szkolenie - 2 -17 lipca i wszystkiego dobrego słuchaczom. A swoim żołnierzom - jestem naprawdę z was dumny i wszystkiego najlepszego z okazji wczorajszego święta.  

| red: mak
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Prosta sprawa" Wojciech Chmielarz
Zenon Białobrzeski, fot. Joanna Szubzda

Zenon Białobrzeski

były wójt gminy Zbójna, radny powiatu łomżyńskiego
27.05.2020

Obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. - Uważam swoje działania jako samorządowca za sukces, więc daję radę innym: proszę widzieć drugiego człowieka, wtedy będzie dobrze.

Łukasz Prokorym, fot. Joanna Szubzda

Łukasz Prokorym

przewodniczący rady miejskiej w Białymstoku
26.05.2020

Rada Miasta uchwaliła zmiany przy wykupie mieszkań komunalnych w Białymstoku. "W naszej ocenie w dzisiejszych czasach pewnych kłopotów finansowych, z którymi się na pewno będzie miasto borykało, zasób mieszkaniowy powinien być w jak największym władaniu miasta Białegostoku".

nadkom. Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
25.05.2020

Coraz częściej łupem złodziei padają rowery. - Niestety. Głównie dlatego, że coraz więcej jest rowerów, które są z dość wysokiego segmentu cenowego, a ich właściciele nie do końca pamiętają, że warto zabezpieczać pojazd, zostawiając go nawet na krótką chwilę.


foto: Monika Kalicka

Andrzej Wasilewski

dyrektor Szkoły Podstawowej nr 51 w Białymstoku
25.05.2020

Dzieci wracają do szkół, nie będą to jednak normalne lekcje. "Grupy są mieszane wiekowo. Ideą są tutaj zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, bo chyba głównym założeniem odmrożenia szkoły jest chęć uwolnienia rodziców tak, żeby mogli pójść do pracy".

Rafał Grzyb, fot. Joanna Szubzda

Rafał Grzyb

asystent trenera Jagiellonii Białystok
24.05.2020

- Dla nas najważniejsze będą najbliższe 4 mecze, które pokażą, o co będziemy walczyć. Oczywiście liczę, że będziemy grać w górnej ósemce - mówi Rafał Grzyb.

Ewa Iżykowska-Lipińska, fot. Joanna Szubzda

prof. Ewa Iżykowska-Lipińska

dyrektor OiFP
24.05.2020

"Od ostatniego tygodnia maja planowaliśmy występy na świeżym powietrzu, ponieważ mamy piękny amfiteatr, przepiękne przestrzenie parku, który jest bardzo często odwiedzany przez mieszkańców Białegostoku. Tak mi się zamarzyło, żeby tutaj ustawić estradę i po prostu zrobić koncerty - czekamy na zielone światło" - mówi dyrektor OiFP.


płk Sławomir Kocanowski, fot. por. Łukasz Wilczewski

płk Sławomir Kocanowski

dowódca 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej
22.05.2020

"Od 1 czerwca rozpoczynamy rozruchowe ćwiczenia, nieobowiązkowe, nasi żołnierze oprócz tego, że chcą pomagać, to też chcą się szkolić, bo taki głód szkolenia już czujemy wszyscy" - mówi dowódca 1. PBOT.

Waldemar Wilczewski, fot. Dorota Sokołowska

Waldemar Wilczewski

dyrektor Muzeum Podlaskiego w Białymstoku
21.05.2020

Promocja Białegostoku i regionu poprzez Branickich oraz historię I Rzeczpospolitej, większe wykorzystanie zgromadzonych archiwaliów, otwarcie muzealnych ogrodów dla zwiedzających i wykorzystanie potencjału pracujących w Muzeum Podlaskim pracowników - to plany nowego dyrektora Muzeum Podlaskiego w Białymstoku Waldemara Wilczewskiego.

Joanna Reszeć, fot. Renata Reda

Joanna Reszeć

kierownik Akademickiego Ośrodka Diagnostyki Patomorfologicznej i Genetyczno-Molekularnej w Białymstoku
21.05.2020

"Testy antygenowe koreańskie są testami, które są rzeczywiście ciekawe, bo możemy sobie zrobić ten test sami, jest to test szybki, łatwy i przyjemny do zrobienia, ale są to testy mało swoiste, mało czułe" - mówi Joanna Reszeć.


fot. Monika Kalicka

Beata Wołosik

rzecznik Sądu Rejonowego w Białymstoku
20.05.2020

"Nasze zaległości są znacząco większe niż przed wprowadzeniem stanu epidemii. Do 16 maja sądziliśmy tylko sprawy pilne" - mówi sędzia Wołosik.

Marta Rogalewska, fot. Piotr Rogalewski

Marta Rogalewska

specjalistka od marketingu cyfrowego i komunikacji
19.05.2020

"Te kompetencje, które teraz zdobywamy każdego dnia, one się nie ulotnią, one w nas zostaną" - mówi Marta Rogalewska.

Abp Tadeusz Wojda, fot. Joanna Szubzda

abp Tadeusz Wojda

metropolita białostocki
18.05.2020

"Największy dar, jaki nam zostawił - suwerenności, niepodległości, wolności, poczucia odpowiedzialności za naszą ojczyznę" - mówi o św. Janie Pawle II abp Tadeusz Wojda.


Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
18.05.2020

"Nie zauważamy absolutnie żadnych negatywnych zachowań związanych z nadmiernym łamaniem obowiązujących obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa" - podkreśla nadkom. Tomasz Krupa.

mat. prasowe

Tomasz Karolak

aktor, wokalista
17.05.2020

"Doceniam ten moment zatrzymania, wcześniej nie zauważałem takiej refleksji nad sobą, światem duchowym, bo nie było na to czasu" - mówi Tomasz Karolak.

Andrzej Lechowski, fot. Marcin Gliński

Andrzej Lechowski

historyk, były dyrektor Muzeum Podlaskiego
17.05.2020

Po trzydziestu latach pracy na stanowisku dyrektora - z funkcją i Muzeum Podlaskim żegna się Andrzej Lechowski, historyk, autor wielu książek o historii miasta, gawęd i pomysłów muzealnych.


Dariusz Piontkowski, screen z wideorozmowy

Dariusz Piontkowski

minister edukacji
15.05.2020

"Ten, kto będzie chciał, będzie się w ten sposób czuł bezpiecznie, będzie mógł to zrobić, ale obowiązku zasłaniania nosa i ust w trakcie samego egzaminu nie będzie" - mówi minister edukacji.

Joanna Zajkowska, fot. Monika Kalicka (archiwum)

prof. Joanna Zajkowska

lekarz chorób zakaźnych z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
15.05.2020

- Ograniczyłabym maseczki do sytuacji, w których jesteśmy w dużej bliskości, w miejscach, gdzie transmisja jest najbardziej prawdopodobna - może jeszcze w sklepach, w środkach transportu. Złagodziłabym nakaz noszenia maseczek na otwartym powietrzu, gdzie spacerujemy pojedynczo.

foto: Monika Kalicka

Eugeniusz Iwaniuk

trener BAS-u Białystok
15.05.2020

Jeszcze kilkanaście dni temu, wydawało się, że seniorska drużyna BAS-u Białystok zamiast przejść do I ligi siatkarzy, przejdzie do historii. Po deklaracji prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, że pieniędzy na zawodowy sport miasto nie da, zespół popadł w kryzys.


prof. Piotr Radziwnon, źródło: Skype/screen

prof. Piotr Radziwon

dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku
14.05.2020

- Wirus atakuje raczej komórki układu oddechowego i z tego powodu nie stwierdzono do dziś przeniesienia Covid-19 przez przetoczenie składnika krwi czy przeszczepienie organów. [...] Uważamy, że krew takich osób jest w pełni bezpieczna.

Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskich policjantów
13.05.2020

"Musimy bardzo uważać, na jakie strony wchodzimy, gdzie wpisujemy swoje loginy i hasła, chociażby do kont na portalach społecznościowych" - ostrzega nadkom. Tomasz Krupa.

Danuta Perło, źródło: Skype/screen

dr hab. Dorota Perło

dyrektor biura zarządu Stowarzyszenia BOF
13.05.2020

Tzw. bony antywirusowe mają pomóc firmom z Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego w dostosowaniu się do warunków epidemii. Granty mogą być przeznaczone na zakup środków ochrony, przebudowę miejsc pracy czy kupno sprzętu do pracy zdalnej.


prof. Andrzej Górniak, fot. Joanna Szubzda

prof. Andrzej Górniak

hydrobiolog z Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku
12.05.2020

"Mamy bardzo częste i intensywne fale ciepła oraz wzrost intensywnych zjawisk, które niestety powodują zniszczenia w gospodarstwach i gospodarce, czyli intensywne opady deszczu, porywy wiatru" - mówi prof. Górniak.

Waldemar Kraska, fot. Tomasz Kubaszewski

Waldemar Kraska

wiceminister zdrowia
12.05.2020

- Jak widzę na ulicach gromadki szczególnie młodych ludzi, którzy ze sobą rozmawiają, nie mają założonych maseczek, to jest to dla mnie zła wiadomość, bo to pokazuje, że chyba myślimy, że jesteśmy już po epidemii i że zagrożenie minęło, a niestety wcale tak nie jest.

Artur Kosicki, (Skype), archiwum

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
11.05.2020

Do firm trafiło 14 proc. środków z Podlaskiego Pakietu Gospodarczego. - Zrobimy wszystko i dołożę wszelkich starań, żeby żadna złotówka nie została na naszym koncie. Chcemy, żeby te pieniądze pracowały na siebie u naszych przedsiębiorców - zapewnia marszałek Kosicki.


Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik prasowy podlaskiej policji
11.05.2020

- Sucha nawierzchnia, piękne słońce, dobra przejrzystość powietrza to są takie warunki, które sprzyjają naciskaniu na pedał gazu - podkreśla nadkom. Tomasz Krupa.

Andrzej Poczobut, fot. Lech Pilarski

Andrzej Poczobut

dziennikarz polonijny
8.05.2020

"Kombatantów na Paradzie Zwycięstwa raczej w tym roku nie będzie, ale przyjdą tysiące ludzi. Wśród nich będą osoby, które już są zakażone koronawirusem i to wpłynie na pogorszenie sytuacji epidemiologicznej na Białorusi, to jest oczywiste" - mówi Andrzej Poczobut.

Grzegorz Kuczyński, fot. Monika Kalicka

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
7.05.2020

- To będzie pierwszy taki bieg w Polsce. My nie wyznaczamy trasy, każdy biegnie tam, gdzie uważa, że jemu jest najlepiej - mówi Grzegorz Kuczyński.


dr Andrzej Jackiewicz, fot. Marcin Mazewski

prof. Andrzej Jackiewicz

konstytucjonalista
7.05.2020

"Jeżeli nie można zarządzić nowych wyborów, to kadencja prezydenta twa dalej, aż do 5 sierpnia mamy prezydenta" - mówi prof. Andrzej Jackiewicz.

Jacek Żalek, fot. Joanna Szubzda

Jacek Żalek

poseł Porozumienia
6.05.2020

"Jeżeli my tych wyborów nie przeprowadzimy w terminie konstytucyjnym, czyli do 23 maja, to każde następne wybory będą pod dyktando stanów wyjątkowych, każda władza będzie mogła dowolnie przesunąć termin wyborów, powołując się na stan wyjątkowy" - mówił Jacek Żalek.

Eugeniusz Ławreniuk, fot. Monika Kalicka

Eugeniusz Ławreniuk

Właściciel biura podróży
5.05.2020

"Miejmy taką nadzieję, że tak jak powoli odmrażane są inne branże, branża turystyczna także powoli w te wakacje odżyje" - mówi Eugeniusz Ławreniuk.


Andrzej Koc, fot. Adam Dąbrowski

st. bryg. Andrzej Koc

Prezes podlaskiego Oddziału ZOSP RP
4.05.2020

"Zadania straży pożarnej zmieniły się radykalnie w przeciągu 20-30 lat. Wcześniej straż przeważnie gasiła pożary, teraz tych wyzwań jest znacznie więcej - doszło ratownictwo drogowe, chemiczne, ekologiczne..." - mówi Andrzej Koc.

Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
4.05.2020

"W czasie trzech wolnych dni na podlaskich drogach odnotowaliśmy 4 wypadki, niestety jeden zakończył się bardzo tragicznie i zginęła jedna osoba" - mówi nadkom. Tomasz Krupa.

fot. Krzysztof Kurianiuk

Kuba Sienkiewicz

lider zespołu Elektryczne Gitary
2.05.2020

Jak lider zespołu Elektryczne Gitary odnajduje się w obecnej sytuacji pandemicznej?


Wojciech Strzałkowski, fot. Robert Bońkowski

Wojciech Strzałkowski

przewodniczący Rady Nadzorczej klubu Jagiellonia
1.05.2020

Po kilku tygodniach przestoju spowodowanego epidemią, do sportowego życia wraca Jagiellonia Białystok. Polski Związek Piłki Nożnej na koniec maja wyznaczył wznowienie rozgrywek ekstraklasy. Teraz piłkarze kończą kwarantannę, a za kilka dni wrócą do treningów.

Eugeniusz Formejster, fot. Monika Kalicka

Eugeniusz Formejster

wiceprzewodniczący Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ Solidarność
30.04.2020

Pandemiczna sytuacja powoduje spore zakłócenia gospodarcze. Zerwało się wiele połączeń kooperacyjnych, na bardzo wolnych obrotach pracuje handel.

Jolanta Tulkis, foto: Monika Kalicka

Jolanta Tulkis

rzeczniczka PUP w Białymstoku
30.04.2020

"Wstrzymanie przyjmowania wniosków jest chwilowe, żeby przeorganizować urząd, by przy tak ogromnej ilości wniosków mogło pracować jak najwięcej osób" - mówi Jolanta Tulkis.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok