Radio Białystok | Gość | Insp. Robert Szewc - komendant wojewódzki policji w Białymstoku

Insp. Robert Szewc

komendant wojewódzki policji w Białymstoku

18.06.2020, 08:35, akt. 08:56

"Myślę, że tutaj jakaś rewolucja absolutnie nie jest wskazana, tylko konsekwencja w działaniu, dobra praca i to chyba tyle" - mówi szef podlaskich policjantów.

insp. Robert Szewc, źródło: KWP w Białymstoku
insp. Robert Szewc, źródło: KWP w Białymstoku

Z insp. Robertem Szewcem rozmawia Grzegorz Pilat

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Inspektor Robert Szewc objął stanowisko komendanta wojewódzkiego policji w Białymstoku i trzy miesiace temu zastąpił nadinsp. Daniela Kołnierowicza. Od razu musiał zmierzyć sie z wprowadzeniem restrykcji spowodowanych epidemią koronawirusa. Czy okres społecznej izolacji i wytężonej pracy policjantów był najtrudniejszy w jego karierze? M.in. o tym z komendantem wojewódzkim policji insp. Robertem Szewcem rozmawia Grzegorz Pilat.


Grzegorz Pilat: Czy przypomina pan sobie trudniejszy start na stanowisku, poza tym który pana spotkał ponad 3 miesiące temu w Białymstoku?


Insp. Robert Szewc: Trudno mi będzie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ każde nowo objęte stanowisko, to jest jakiś trudny start. Natomiast, jeśli chodzi o poziom komendanta wojewódzkiego, to w zasadzie pierwszy, więc trudno też mi odnieść do jakiegokolwiek innego. Poprzednie stanowiska, owszem, stanowisko komendanta w garnizonie, którym poprzednio zarządzałem, czyli mój garnizon lubelski, też było w pewnym sensie bardzo trudne, bo obejmowałem swój garnizon, swój - to znaczy garnizon, w którym się od początku, że tak powiem wychowałem i prawie 25 lat służby poświęciłem tamtemu garnizonowi. 

A tutaj, cóż przyszedł czas zmiany miejsca pełnienia służby, po ponad 4 latach pełnienia służby w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie, komendant główny podjął taką decyzję, że obejmę garnizonu policji podlaskiej. Początek oczywiście bardzo fajny, bardzo dobry, Podlasie przyjęło mnie z otwartymi rękami, ja mam zamiar się odpłacić Podlasiu.


A ja myślałem, że pan powie, że początek bardzo trudny, bo 3 miesiące i 5 dni temu, kiedy wam przychodził, dosłownie po tych pięciu dniach pierwsze obostrzenia rządowe, pierwsze zamknięcia, dużo więcej pracy policjantów.


No tak, zdecydowanie, bo z taką sytuacją nie mieliśmy do czynienia nigdy i w tej rzeczywistości, do której już powoli przywykliśmy, funkcjonujemy, jak pan zauważył, ponad 3 miesiące. Ale zbiegło się to w czasie z moim powołaniem i tak powiem przewrotnie - może i w pewnym sensie ta pandemia pomogła mi, bo spowodowała stonowanie pewnych działań. Tak naprawdę, to rzeczywiście zderzyliśmy się i jako społeczeństwo, i jako formacja z potężnym problemem i myślę, że nadal jest ten problem nie został rozstrzygnięty, a więc w tym kontekście rzeczywiście okres bardzo trudny. 


Obostrzenia też dały się we znaki w kontekście popularności formacji wśród społeczeństwa. Policja przez różne obostrzenia, przez liczne kontrole uliczne między innymi, mocno na szarpnęła reputację. 


Ja myślę, że jako województwo podlaskie możemy być dumni z tego, że nie zapisaliśmy się w kartach, jako formacja, która bardzo mocno represjonowała. Oczywiście mówię o całej formacji policyjnej, aczkolwiek nie jestem uprawniony do jej oceny, bo nie jestem jej szefem, jestem tylko częścią tej formacji. 

Oczywiście, okres trudny postawił przed nami nowe zadania, tak jak pan zauważył, mało popularne. No bo któż lubi być mobilizowany do określonych zachowań, któż chciałby przyjąć mandat w określonej wysokości, a nie daj Boże już, któż chciałby, żeby na niego skierowano wystąpienie do inspekcji sanitarnej na grzywny dosyć pokaźne. 

Natomiast wspomniałem o tych statystykach, niespełna 1,3% to były postępowania mandatowe, co też świadczy, jak sądzę o zdyscyplinowaniu podlaskiej społeczności. Nie tylko o braku represji ze strony policji, bo myślę, że policjanci byli konsekwentni. 

Oczywiście pierwsze nasze działania to były pouczenia, było przestawianie ludziom informacji o tym, jak powinni się zachowywać i te przypadki takie drastyczne, czyli te, o których mówiłem - wysokie grzywny, które nakładała Inspekcja Sanitarna, nasze były tylko notatki urzędowe i grzywny w postaci mandatów karnych za określone zachowania dotyczyły tylko osób, które naprawdę w sposób rażący, lekceważący to prawo łamały.


Jaka była pana pierwsza myśl, kiedy usłyszał pan, że będzie komendantem wojewódzkim w Białymstoku?


Za dużo czasu na myślenie nie miałem, bo zaledwie kilka dni, ale to chyba dobrze. Ja myślę, że ktoś, kto funkcjonuje w tej formacji prawie ćwierć wieku i na stanowiskach kierowniczych, musi sobie zdawać sprawę z tego, że tak jest, zmiany były, są i pewnie będą i może zbyt długi czas na przemyślenia spowodowałby jakieś mocne zaniepokojenie, a tutaj gdy decyzja zapada dosyć szybko, ja żegnałem się ze swoimi garnizonem 11 marca, 13 już obejmowałem garnizon podlaski, więc za dużo czasu na jakieś przemyślenia nie miałem. 


Ale trzy miesiące na stanowisku to już jest kawałek czasu, po którym są przemyślenia dotyczące garnizonu podlaskiego. Co by pan chciał zmienić?


Jeśli jesteśmy częścią jakiegoś organizmu, czyli całej formacji policyjnej, która funkcjonuje w mojej ocenie dobrze, pomijając to, o czym pan wspomniał, rzeczywiście, że trochę ta reputacja została ostatnio nadszarpnięta. Bo na dobre imię pracuje się bardzo długo, zepsuć je jest naprawdę bardzo łatwo. 

Ja myślę, że jako policja podlaska nadal wpisujemy się w ten dobry trend dobrego imienia naszej formacji, tego że służymy społeczeństwu, że pomagamy społeczeństwu, a że jest grupa osób, która pewnie zawsze będzie niezadowolona z działania policji, do tego należy przywyknąć, bo myślę, że tak jest po prostu świat skonstruowany, że nie jesteśmy w stanie wszystkim dogodzić, a jesteśmy formacją specyficzną. 

Natomiast, jeśli chodzi o zmiany, to oczywiście po trzech miesiącach to już pewne przemyślenia pojawiają się. Na pewno chciałbym troszeczkę mocniejszy nacisk położyć na współpracę z partnerami zagranicznymi, na korzystanie z dobrodziejstwa funduszy pomocowych, na sąsiedztwo naszych partnerów litewskich, bo są tutaj spore możliwości. Na pewno chciałbym trochę pobudzić pion przestępczości akcyzowej, gospodarczej. Mówię o tym oczywiście cały czas odnosząc się do tego, jak to wyglądało w Lublinie, bo innej możliwości porównania nie mam, więc widzę obszary, w których można jeszcze wiele rzeczy zrobić. 

To, co bardzo mnie cieszy, to że nasza społeczność policyjna bardzo szybko reaguje na te sugestie i bardzo cieszy fakt, że w krótkim czasie, pracując równomiernie, systematycznie podnieśliśmy wskaźniki wykrywalności, już praktycznie w każdej kategorii jesteśmy powyżej średniej krajowej. To bardzo cieszy, co nie znaczy, że tej pracy ktoś przede mną nie wykonywał. Absolutnie nie, to nie jest tak, że pojawił się pan komendant Szewc i nagle zrewolucjonizował Podlasie. Absolutnie nie. To są długie lata pracy dobrze poukładanego garnizonu i ja myślę, że tutaj jakaś rewolucja absolutnie nie jest wskazana, tylko konsekwencja w działaniu, dobra praca i to chyba tyle. 


Zapytam jeszcze w takim razie o braki kadrowe i wyposażenia.


Ten stan jest zadowalający, czy wystarczający też trudno powiedzieć, bo pewnie nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej. Braki sprzętowe tak - odtwarzamy posterunki, a pewne normy naliczeniowe są na etat - każdy policjant ma mieć określony sprzęt, na określoną grupę osób przysługuje taka liczba sprzętu transportowego. 

No, ale dochodzi do takich sytuacji, w których oddajemy nowy obiekt i okazuje się, że w tym obiekcie za chwilę będzie funkcjonowało jedno auto, to trochę słabo wygląda z punktu widzenia funkcjonowania takiej jednostki, bo jeśli w posterunku jest 5 osób, to dwie, które wyjadą tym jedynym samochodem za chwilę może się okazać, że pozostali są skazani na to, żeby czekać, aż inny patrol z sąsiadującego powiatu, czy gminy wesprze. 

Ale to są problemy, z którymi my sobie doraźnie radzimy, to nie jest tak, że my tego sprzętu nie mamy, absolutnie. Ja zabiegam o to, żeby tego sprzętu nowego było trochę więcej, jako formacja byliśmy bardzo mocno doposażeni w ramach funduszu modernizacyjnego policji, którego beneficjentem jeszcze jesteśmy do końca tego roku. Liczę na to, że kolejny program rozwoju policji będzie równie korzystny dla nas i wówczas będziemy doposażeni sprzętowo. 

Ta sytuacja pandemii, od której zaczęliśmy naszą rozmowę, niestety spowodowała, że wstrzymane zostały nabory. Te nabory już są odblokowane od prawie dwóch tygodni, ale pewne nawisy powstały, bo zostały wstrzymane szkolenia podstawowe. My mamy 104 osoby, które muszą wrócić do tych szkoleń, tak więc w zestawieniu z liczbą, o ile pamiętam 59 wakatów, to jest naprawdę bardzo niewiele, to już może powodować jakieś zaniepokojenie, bo jeśli to uzupełnienie nie nastąpi szybko, to dojdzie do sytuacji takiej, w której i Podlasie nie mające problemu z naborem, może przez pewien czas borykać się z problemem wypełnienia wszystkich etatów.


Na koniec zapytam już ostatecznie - jaka ma być podlaska policja pod dowództwem komendanta Szewca?


Sprawna, skuteczna, przyjazna społeczeństwu - to chyba wystarczy.

| red: mak


Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!
Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji "Białystok Biega"
18.09.2020

Na starcie imprezy Białystok Biega łącznie stanie prawie 1800 osób. - Zrobiliśmy wszystko na każdym kroku - od odbioru pakietów startowych aż po przekroczenie linii mety. Wszystko jest przygotowane w obowiązującym reżimie sanitarnym, i nie tylko. Zrobiliśmy to, by biegacze czuli się bezpiecznie.

Piotr Horzela, fot. Wojciech Szubzda

Piotr Horzela

podróżnik i youtuber
18.09.2020

W Podlaskich lasach trwa rykowisko jeleni. W tym czasie samce głośno ryczą - w ten sposób pokazują swoją siłę, konfrontują się z rywalami i wabią partnerki.

foto: Monika Kalicka

dr Beata Galińska-Skok

wojewódzki konsultant w dziedzinie psychiatrii
18.09.2020

Brak poradni, specjalistów, całodobowego oddziału - w województwie podlaskim jest wielki problem z psychiatrią dziecięcą.


Jarosław Krawczyk, fot. Joanna Szubzda

Jarosław Krawczyk

rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku
17.09.2020

Każdy, kto chce posadzić u siebie na działce świerki lub dęby, może dostać sadzonki za darmo. Akcja #sadziMY2020 odbędzie się w piątek, 18 września w całej Polsce, też w Podlaskiem.

Zdzisław Łuba, fot. Paweł Wądołowski

Zdzisław Łuba

przewodniczący Powiatowej Rady Podlaskiej Izby Rolniczej w Łomży
17.09.2020

Nowa ustawa o ochronie zwierząt, nad którą pracują posłowie, to problem dla tysięcy rolników - mówił w Polskim Radiu Białystok Zdzisław Łuba.

Witold Roszkowski, fot. Monika Kalicka

Kazimierz Witold Roszkowski

Podlaski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego
16.09.2020

"Dotychczas składało się jeden projekt budowlany, od 19 września następuje podział projektu budowlanego na 3 części: projekt zagospodarowania działki, architektoniczny i techniczny" - mówi nasz gość.


Aleksandra Szczudło, fot. Sylwia Krassowska

Aleksandra Szczudło

poseł, prezes podlaskich struktur Solidarnej Polski
15.09.2020

"Jako Solidarna Polska mamy wiele swoich postulatów. [...] Między innymi jest to wypowiedzenie konwencji stambulskiej, wystąpienie o reparacje od Niemiec. Tutaj bardzo ważna też jest dla nas jawność zagranicznego finansowania organizacji pozarządowych" - mówiła w Radiu Białystok poseł Aleksandra Szczudło.

Beata Pietruszka, fot. Monika Kalicka

Beata Pietruszka

podlaski kurator oświaty w Białymstoku
14.09.2020

"System szybkiego ustalania, jakie jest zagrożenie, czyli współpracy dyrektorów z inspektorami sanitarnymi spowodował, że szybko można było stworzyć taki system, aby pozostali uczniowie byli bezpieczni" - mówi podlaski kurator oświaty.

Juraś Ziankowicz, prawnik mieszkający w Huston w Stanach Zjednoczonych, foto Jarosław Iwaniuk

Juraś Ziankowicz

amerykański prawnik
14.09.2020

Juraś Ziankowicz od lat mieszka w USA, gdzie prowadzi kancelarię adwokacką pomagającą w legalizacji pobytu w Stanach białoruskim emigrantom.


Marek Szubzda, fot. Sylwia Krassowska

Marek Szubzda

ekspert rynku nieruchomości
11.09.2020

"Nie opłaca się trzymać pieniędzy w banku i nieruchomość zawsze jest pewną lokatą, zwłaszcza w długoterminowych okresach" - mówi Marek Szubzda.

Paweł Usau, fot. Jarosław Iwaniuk

Paweł Usov

politolog
10.09.2020

"Polska jest faktycznie jedynym, poza Litwą, na tym obszarze państwem, które zdecydowanie walczy po stronie Białorusinów" - mówi politolog.

prof. Robert Ciborowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Robert Ciborowski

rektor Uniwersytetu w Białymstoku
9.09.2020

"Próbowaliśmy pójść w kierunku jak największego otwarcia uczelni, żeby jak najwięcej studentów mogło wrócić w sposób bezpośredni. Ale niestety wytyczne są wytycznym, przepisy są przepisami" - mówi rektor UwB.


Marek Sewastianik, źródło: http://www.rehabka.pl/

Marek Sewastianik

konsultant wojewódzki z dziedziny fizjoterapii
8.09.2020

"Dzisiaj potrzebna jest fizjoterapia na wysokim poziomie, gdyż procedury lekarskie, na przykład w zakresie ortopedii, neurochirurgii, są cały czas w rozwoju, w związku z tym musimy nadążać" - mówi nasz gość.

Joanna Zajkowska, fot. Monika Kalicka

prof. Joanna Zajkowska

z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji
7.09.2020

"Otwarcie szkół, nie spowodowało gwałtownego wzrostu zachorowań. Te zachorowania oczywiście będą, bo mamy czas epidemii, natomiast nie jest to główny czynnik napędzający wzrost zachorowań w populacji" - mówi prof. Zajkowska.

Paweł Łatuszka - fot. Michał Stepaniuk

Paweł Łatuszka

członek prezydium białoruskiej Rady Koordynacyjnej
7.09.2020

Niezbędne są konsekwentne działania Unii Europejskiej, m.in. nieuznanie Alaksandra Łukaszenki jako prezydenta po wygaśnięciu jego kadencji 5 listopada. To jeden z postulatów, które przedstawił na spotkaniu w Białymstoku członek prezydium białoruskiej Rady Koordynacyjnej, Paweł Łatuszka.


Rafał Rudnicki, fot. Marcin Gliński

Rafał Rudnicki

zastępca prezydenta Białegostoku odpowiedzialny za edukację
4.09.2020

"Czy będziemy mieli nawrót epidemii w bardzo dużym zakresie, czy też ta jesień będzie spokojniejsza? Nikt tego w tym momencie nie wie. My będziemy oczywiście reagowali w zależności od tego co się będzie działo i będziemy podejmowali decyzje na bieżąco odnośnie placówek oświatowych." - mówił w Radiu Białystok Rafał Rudnicki.

Sebastian Rynkiewicz

Sebastian Rynkiewicz

prezes Klastra Obróbki Metali
3.09.2020

Nauczyliśmy się pracować zdalnie i radzić sobie z pandemią, a podlaskie firmy skutecznie konkurują z przedsiębiorstwami z Europy Zachodniej - uważa prezes Klastra Obróbki Metali Sebastian Rynkiewicz.

Aleś Zarembiuk, fot. Jarosław Iwaniuk

Aleś Zarembiuk

prezes Fundacji Dom Białoruski
2.09.2020

Plan "Solidarni z Białorusią” ogłoszony przez premiera Mateusza Morawieckiego przewiduje wspomaganie różnych działań na rzecz Białorusi na kwotę 50. milionów złotych.


Robert Flisiak, fot. Monika Kalicka

prof. Robert Flisiak

prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych
2.09.2020

"Na pewno maseczki w skupiskach ludzkich zrobiły swoje. Nie można powiedzieć, że to jest panaceum, ale to ogranicza rozprzestrzenianie zakażeń na bliskich, na znajomych, na otoczenie" - mówił w Radiu Białystok prof. Robert Flisiak.

Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Piontkowski

minister edukacji narodowej
1.09.2020

"Część nauczycieli być może rzeczywiście się obawia, natomiast przytłaczająca większość z nich chce wrócić do normalnej, stacjonarnej pracy" - mówi minister edukacji.

Metropolita mińsko-mohylewski arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz - Fot. Jarosław Iwaniuk

abp Tadeusz Kondrusiewicz

metropolita mińsko-mohylewski
1.09.2020

Niewpuszczony na Białoruś metropolita mińsko-mohylewski arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz nadal przebywa na terytorium Polski. Sytuacja jest na tyle bezprecedensowa, że jest on obywatelem Republiki Białoruś.


Michał Janczuk, fot. Jarosław Iwaniuk

Michał Jańczuk

niezależny dziennikarz
31.08.2020

"Łukaszenka naprawdę rozzłościł Białorusinów i póki nie zacznie ustępować, myślę że Białorusini będą wychodzili na ulice coraz liczniej" - mówi nasz gość.

fot. Monika Kalicka

Elżbieta Kamińska

z podlaskiego sanepidu
31.08.2020

"Inspekcja Sanitarna od 15 sierpnia przeprowadziła kontrole z przygotowania szkół do nowego roku szkolnego. Możemy stwierdzić, że szkoły w województwie podlaskim są przygotowane"- mówi nasz gość.

Ewa Kamińska-Gawryluk, fot. PRB

Ewa Kamińska-Gawryluk

zastępca wojewódzkiego komisarza spisowego
28.08.2020

"Wszystkim nam zależy na tym, żeby nasz kraj się rozwijał, żeby rozwija się gospodarka, a w szczególności rolnictwo. Dane te pozwolą na to, żeby kształtować optymalną politykę rolną, zarówno na szczeblu centralnym, jak i regionalnym i niższych szczeblach" - mówi Ewa Kamińska-Gawryluk.


Józef Mozolewski, fot. Joanna Szubzda

Józef Mozolewski

przewodniczący podlaskiej Solidarności
27.08.2020

Związkowcy z Solidarności świętują 40-lecie powstania.

Karolina Cicha, fot. Marcin Mazewski

Karolina Cicha

muzyk
24.08.2020

"Chcę, żeby to było transowe, w innym sensie tradycyjne. Chcę zbadać, czy moje teksty pasują do tradycyjnych pieśni. (...) Niby nie ma już tego ducha, ale problemy i emocje się nie zmieniają (…) Kiedy jest groove, kiedy jest rytm, wrzuca się jakąś emocję, człowiek może bardziej wyrażać siebie, w tańcu, w ciele"

Andrzej Poczobut (zbiory pryw.)

Andrzej Poczobut

dziennikarz polonijny na Białorusi
18.08.2020

"Nie widzę na razie działań, które by prowadziły do tego, że Rosja weszłaby na teren Białorusi" - ocenia Andrzej Poczobut.


Agnieszka Romaszewska-Guzy, fot. Sylwia Krassowska

Agnieszka Romaszewska-Guzy

dyrektorka Telewizji Biełsat
10.08.2020

Niepokojące wieści płyną z Białorusi. W wieczornych starciach powyborczych zatrzymano ponad 3 tysiące osób.

Jolanta Gołaszewska, fot. Adam Dąbrowski

Jolanta Gołaszewska

dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży
31.07.2020

Ósmoklasiści najlepiej poradzili sobie z językiem polskim. Centralna Komisja Egzaminacyjne opublikowała średnie wyniki czerwcowych egzaminów.

Józef Mozolewski, fot. Monika Kalicka

Józef Mozolewski

przewodniczący Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ Solidarność
29.07.2020

W przyszłym roku mamy zarabiać co najmniej 2 tysiące 800 złotych brutto miesięcznie - o 200 złotych więcej niż teraz. Taka jest propozycja rządu dotycząca płacy minimalnej, które będzie przestawiona Radzie Dialogu Społecznego.


dr Łukasz Kiszkiel, fot. Uniwersytet w Białymstoku

dr Łukasz Kiszkiel

socjolog z UwB
13.07.2020

"Rafał Trzaskowski okazał się 'kryzysową narzeczoną', zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską i osiągnął bardzo przyzwoity wynik. Wynik Andrzeja Dudy należy rozpatrywać jako sukces" - mówi socjolog.

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski

minister edukacji narodowej
13.07.2020

W województwie podlaskim na Andrzeja Dudę zagłosowało ponad 60 proc. wyborców. Na Rafała Trzaskowskiego niespełna 40. Dariusz Piontkowski uważa, że jest to zasługa m.in. dobrej kampanii w regionie.

dr Łukasz Kiszkiel, fot. Uniwersytet w Białymstoku

dr Łukasz Kiszkiel

z Instytutu Socjologii UwB
10.07.2020

Dlaczego jedne sondaże przedwyborcze wskazują na wygraną Andrzej Dudy, a inne na Rafała Trzaskowskiego?


Andrzej Matys, fot. Edyta Wołosik

Andrzej Matys

z Urzędu Miejskiego w Białymstoku
9.07.2020

Lokale wyborcze będą w tych samych miejscach i tak jak w pierwszej turze czynne będą od 7:00 do 21:00, ale w drugiej turze - w najbliższą niedzielę (12.07) - będą też drobne zmiany.

Łukasz Szumowski, źródło: Ministerstwo Zdrowia (flickr)

Łukasz Szumowski

Łukasz Szumowski
7.07.2020

"Wprowadziliśmy zasadę w drugiej turze, że osoby starsze po 60 roku życia, osoby niepełnosprawne, kobiety w ciąży i osoby z małym dzieckiem będą miały prawo wejść do lokalu bez kolejki" - mówi Łukasz Szumowski.

Marlena Maląg - minister RPiPS, fot. Laura Maksimowicz

Marlena Maląg

minister rodziny, pracy i polityki społecznej
6.07.2020

"Ponad 114 miliardów złotych trafiło już do polskich rodzin, w tym 3,38 miliardów tutaj na Podlasiu, w ramach programu Rodzina 500+" - mówi Marlena Maląg.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok