Radio Białystok | Gość | Dariusz Piontkowski - szef podlaskiego PiS

Dariusz Piontkowski

szef podlaskiego PiS

29.06.2020, 06:49, akt. 14:21

"Liczymy na wygraną Andrzeja Dudy, polityka skutecznego, polityka, który potrafi rozmawiać z Polakami. Jego druga kadencja zapewni dalszy rozwój kraju" - mówi Dariusz Piontkowski.

Dariusz Piontkowski, screen z wideorozmowy
Dariusz Piontkowski, screen z wideorozmowy

Z Dariuszem Piontkowskim rozmawia Lech Pilarski

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Zwycięstwo Andrzeja Dudy nie było zaskoczeniem, ale czy wynik w granicach 45 procent to dużo, czy mało? Jakie nastroje w Zjednoczonej Prawicy? 

O tym z szefem PiS na Podlasiu Dariuszem Piontkowskim rozmawia Lech Pilarski.Aktualne dane PKW 
Zobacz najnowsze komentarze wyborcze na naszym Twitterze Lech Pilarski: Jak pan ocenia wykonanie tego zadania? Kilkuprocentowa różnica między pierwszym a drugim kandydatem w pierwszej turze wyborów, to duży sukces czy mniejszy? Jak pan to ocenia?


Dariusz Piontkowski: Kilkunastoprocentowa różnica, bo rzeczywiście według najnowszych danych prawie z  90% komisji wynik pana prezydenta Andrzeja Dudy w skali całego kraju to ponad 45%. To tyle, ile dawały najlepsze sondaże przed wyborami. To jest wynik bardzo, bardzo dobry, znacznie lepszy niż wczoraj wieczorem. Widać też wyraźnie, że spada poparcie Rafałowi Trzaskowskiemu, poniżej 30%. U nas, w województwie podlaskim, wynik jest jeszcze lepszy - prezydent Andrzej Duda uzyskał ponad 50% poparcia, Rafał Trzaskowski zaledwie około 20%. Tu różnica jest wręcz można powiedzieć gigantyczna, około 30% różnicy to jest bardzo, bardzo dużo.

Dla nas to wynik bardzo dobry, to dobra prognoza przed drugą turą, ale to także wynik mobilizujący do tego, aby pracować o poparcie w drugiej turze. Pan prezydent już wczoraj mówił, by przekonywać Polaków do głosowania, podobnie i my będziemy robić w województwie podlaskim.


Rzeczywiście te dwa tygodnie, które teraz są przed nami, to spore wyzwanie, zdobycie miliona bądź nawet większej liczby głosów.


Pan prezydent Andrzej Duda zdobył ponad 7 mln głosów, to jest o ponad 2 mln więcej głosów niż 5 lat temu, jego kontrkandydat zdecydowanie mniej. Będziemy oczywiście starali się trafiać do wyborców nieprzekonanych, do wyborców innych kandydatów, ale także do tych, którzy nie głosowali.

Tym razem będzie chyba trochę łatwiej, ponieważ nie będziemy musieli odpowiadać na ataki pozostałych kandydatów. Przypomnę, że w tej pierwszej turze tak naprawdę kampania wyglądała w ten sposób, że niemal wszyscy kandydaci atakowali pana prezydenta Andrzeja Dudę, często bez żadnych podstaw. Trudno było odpowiadać na ataki każdego z kandydatów. Dzisiaj można powiedzieć, że będzie to trochę łatwiejsze zadanie.


Został jeden cel?


Będziemy się odnosili głównie do kontrkandydata, do jego „osiągnięć”, choćby w Warszawie. Przypomnę, że pan Trzaskowski przecież jest prezydentem Warszawy, a tam nie popisał się jako dobry zarządca stolicy, pokazał, że nie potrafi realizować swoich obietnic, przytłaczająca większość z nich nie została zrealizowana bądź nawet nie rozpoczęto ich realizacji. Popełnił dużo błędów, dotąd nie pokazywano tego zbyt szeroko. Myślę, że tym razem nieudolność pana Trzaskowskiego będzie zdecydowanie bardziej widoczna.

Widać też, że ten kandydat tak naprawdę nie ma nic Polakom do zaoferowania poza niechęcią czy wręcz nienawiścią wobec PiS i Andrzeja Dudy. Brakowało praktycznie programu i myślę, że to był jeden z powodów, dla których pan Trzaskowski nie uzyskał takiego wyniku, o jakim marzył. Wczoraj szef jego sztabu w Podlaskiem mówił, że to wspaniale, że jego kandydat przekroczył ponad 30%, dziś wyraźnie widać, że ten wynik jest dużo,  dużo słabszy, a w całym województwie podlaskim to jest zaledwie 20% - to jest naprawdę bardzo słaby wynik jak na kandydata, który  chciałby rządzić całą Polską.


Ale problemem jest pozyskanie szczególnie młodego elektoratu, który ma takie, a nie inne wybory, przede wszystkim Konfederacja, Trzaskowski, Hołownia…


Trzeba pamiętać o tym, że młodzi ludzie często w polityce dopiero zaczynają szukać swoich partii, swoich ugrupowań - to jest dosyć mało stabilny elektorat, radykalny, który chciałby, aby Polska zmieniała się według ich pomysłów, często daleko odbiegających od centrum. Wspomniał pan chociażby o panu Bosaku, to przecież dosyć radykalny kandydat i to być może część młodych wyborców do niego pociąga. Podobnie z Szymonem Hołownią, to pewnego rodzaju nowość w polskiej polityce, a młodzi ludzie dosyć często poszukują czegoś nowego, wydaje im się to bardziej atrakcyjne.

Teraz gdy będą mieli tylko dwóch kandydatów, sądzę, że wybór będzie dosyć prosty, pan Andrzej Duda pokazał już w jaki sposób sprawował swój mandat, był skuteczny, także młodzi Polacy, którzy zyskali w trakcie jego kadencji, przypomnę choćby o zerowym picie dla tych najmłodszych Polaków, którzy wchodzą w dorosłe życie i wiele, wiele innych działań.


A tutaj trzeba będzie wysunąć ewentualnie kolejne propozycje, aby ten elektorat w odpowiedni sposób przypłynął.  Pytanie co do przebiegu kampanii, przed drugą turą: z jednej strony negatywne działania, szukanie błędów kontrkandydata czy raczej działanie koncyliacyjne, poszukiwanie propozycjami, które skupiałyby elektorat, a nie dzieliły go.


Pan Andrzej Duda prowadzi przede wszystkim kampanię pozytywną. Jako prezydent Polski nie tylko może pokazać to co już zrobił, udowodnił, że jest skutecznym, wiarygodnym politykiem, ale także przedstawił całościowo swój program wyborczy. Myślę, że będzie to kontynuował i ta kampania pozytywna będzie głównym rysem jego dalszej części kampanii.


Ale już teraz pokazywana jest cała lista błędów kontrkandydata, podejrzewam, że będą poszukiwane kolejne i ta lista zostanie rozszerzona.


To jest oczywiste. Tak jak mówiłem, gdy było ponad 10 kandydatów, trudno było o każdym z nich pokazywać szeroko kim jest. Dziś, gdy tylko dwóch ubiega się o fotel prezydencki znacznie łatwiej pokazać dotychczasowe błędy, dokonania, czy po prostu kim jest kontrkandydat.

Dotąd Rafał Trzaskowski korzystał trochę z takiego efektu świeżości. Przypomnę, że był jednym z dwóch kandydatów, którzy dopiero w dogrywce, że tak powiem kampanii prezydenckiej, znaleźli się na liście kandydatów, zastąpił jak to wcześniej Platforma Obywatelska określała „jedynego, prawdziwego kandydata na prezydenta”, czyli panią Kidawę-Błońską. Kandydata, który okazał się katastrofą z punktu widzenia Platformy Obywatelskiej, udało im się podmienić na dublera, używając języka Platformy Obywatelskiej, bo oni często tego typu określeń używają. Okazuje się że dubler wcale nie jest lepszy od ich pierwotnego kandydata, ma także dużo mankamentów, jest nieskutecznym politykiem. Jest politykiem, który nie dotrzymuje obietnic i będziemy o tym oczywiście także mówić. Nie wszyscy co prawda Polacy mieszkają w Warszawie, ale przecież ta nieudolność związana chociażby z oczyszczalnią ścieków, wydawaniem absurdalnych pieniędzy na takie rzeczy jak strefa relaksu za milion złotych, z której nikt nie korzystał w samym centrum Warszawy, gdzie jest gigantycznie dużo spalin, czy obniżenie stypendium dla uczniów i to jeszcze zanim rozpoczął się  koronawirus – to są rzeczy, które pokazują, że to jest kandydat, który nie za bardzo wie co jest najważniejsze w zarządzaniu stolicą, nie będzie wiedział także co jest dobre w zarządzaniu państwem.

Przypomnę zresztą, że kandydat Koalicji Obywatelskiej to czynny polityk Platformy Obywatelskiej, a nie niezależny kandydat, bo tak próbuje się przedstawiać. To kandydat, który gdyby tak naprawdę wygrał, to doprowadziłby do wojny na górze, niepokoju przez kolejne kilka lat. Politycy Platformy Obywatelskiej pokazali już jak podchodzą do polityki, gdy mają większość, mam tu na myśli Senat, który jest w tej chwili głównym polem konfliktu. Nawet sytuacja, kiedy pojawiają się ustawy bardzo korzystne dla Polaków czy związane ze zwalczaniem koronawirusa bądź kłopotów gospodarczych… Myślę, że większość Polaków nie chciałaby kolejnego dużego konfliktu przez kolejne lata i dlatego nie zdecydują się poprzeć kandydata KO,  który dodatkowo nie sprawdził się jako prezydent Warszawy.


Kończąc pana przewidywania - w drugiej turze jaki będzie wynik?


Liczę oczywiście na wygraną pana prezydenta Andrzeja Dudy, polityka skutecznego, polityka, który potrafi rozmawiać z Polakami, który w kontakcie z nimi w dużej mierze kształtuje swój program polityczny. Jego kadencja zapewni dalszy rozwój naszego kraju, będzie korzystna dla większości Polaków.

 

| red: sk


Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej Fiedoruk
Elżbieta Kamińska, fot. Joanna Szubzda

Elżbieta Kamińska

wicekurator oświaty w Białymstoku
26.10.2020

"Wszyscy staramy się, żeby nauczanie zdalne było na wyższym poziomie niż podczas wiosennego lockdownu" - zapewnia wicekurator oświaty.

Urszula Połowianiuk

zastępca Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Białymstoku
23.10.2020

"Spodziewaliśmy się tego, że na jesień może być wzrost zachorowań. To wynika też z naszych zachowań, wystarczy przejść się po ulicy i zobaczyć, że pewne zasady nie są respektowane, że my lekceważyliśmy tego wirusa" - mówi Urszula Połowianiuk.

kpt. Łukasz Wilczewski, fot. Marcin Gliński

kpt. Łukasz Wilczewski

rzecznik 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej
23.10.2020

Wsparcie personelu medycznego przy pobieraniu wymazów, pomoc dla pracowników sanepidu, monitorowanie osób na kwarantannie - takie zadania mają teraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.


Docent Jan Kochanowicz, fot. Monika Kalicka

Jan Kochanowicz

dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku
22.10.2020

"Plan przewiduje powstanie boksów jednoosobowych tak, abyśmy mogli pacjentów izolować i jednocześnie, żeby w prosty sposób był do każdego pacjenta dostęp" - mówi dyrektor USK.

Jacek Bogucki, fot. Joanna Szubzda

Jacek Bogucki

podlaski senator
21.10.2020

Środowe (21.10) protesty rolników w całej Polsce, to nie tylko utrudnienia na drogach zatarasowanych ciągnikami, o czym cały czas informowaliśmy. W naszym województwie delegacje rolników odwiedziły także biura poselskie i senatorskie parlamentarzystów, którzy głosowali za przyjęciem ustawy o ochronie zwierząt, czyli tzw. piątki dla zwierząt.

Waldemar Kraska, źródło: www.gov.pl

Waldemar Kraska

wiceminister zdrowia
21.10.2020

"Prawie 10 tysięcy zakażeń, to już nawet nie jest żółte światło dla nas wszystkich tylko czerwone, ponieważ wydolność polskiej służby zdrowia, tak jak każdego systemu w każdym kraju, jest ograniczona" - mówi wiceminister.


Bohdan Paszkowski, fot. Monika Kalicka

Bohdan Paszkowski

wojewoda podlaski
20.10.2020

"W pierwszej kolejności myślimy o szpitalu polowym w Białymstoku. Nie chcę zdradzać konkretnej lokalizacji" - mówi wojewoda.

Marcin Kozłowski, fot. Monika Kalicka

Marcin Kozłowski

szef muzyczny Polskiego Radia Białystok
19.10.2020

Polskie Radio Białystok organizuje kolejną edycję konkursu Niebieski Mikrofon. - Chcemy jeszcze bardziej pomóc w promocji muzykom z naszego regionu - podkreśla dziennikarz Marcin Kozłowski.

Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Piontkowski

minister edukacji narodowej
19.10.2020

- Będziemy starali się jak najdłużej utrzymać kształcenie stacjonarne w szkołach podstawowych, zwłaszcza w młodszych klasach - zaznacza minister Piontkowski.


nadinspektor Robert Szewc, fot. Marek Krupa/ podlaska.policja.gov.pl

nadinsp. Robert Szewc

Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku
17.10.2020

Blisko połowa województwa podlaskiego została objęta tzw. strefą czerwoną w związku z epidemią koronawirusa. To oznacza poważne ograniczenia i zmiany w funkcjonowaniu wielu instytucji.

prof. Joanna Zajkowska

prof. Joanna Zajkowska

z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji UMB
16.10.2020

"Jest pewna bezwładność w tych zakażeniach. Myślę, że najbliższe dni nie pokażą nam jakiejś poprawy, ale jeżeli zaczniemy rzeczywiście restrykcyjnie przestrzegać zasad, to co najmniej po tygodniu powinniśmy widzieć, że powinna być czy stabilizacja, czy dużo wolniejszy przyrost nowych przypadków" - mówi prof. Zajkowska.

Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

podinsp. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
15.10.2020

"To policjant będący na miejscu ocenia sytuację i decyduje jaką formę reakcji na wykroczenie podejmie. Może to być pouczenie, zwrócenie uwagi, mandat, a jeśli będzie to rażące złamanie prawa - nawet wniosek skierowany do sądu" - wyjaśnia podinsp. Tomasz Krupa.


Jolanta Wołągiewicz, fot. Joanna Szubzda

Jolanta Wołągiewicz

ze Stowarzyszenia "Szukamy Polski" i Podlaskiej Redakcji Seniora
15.10.2020

- Należałoby zwrócić uwagę na prawidłowe noszenie maseczek, czyli zakrywanie ust i nosa, i dezynfekcję rąk. Przestrzeganie tego, egzekwowanie i uświadamianie ludzi jest chyba ważniejsze od dawania osobom starszym ram czasowych na zrobienie zakupów.

Zdzisław Babicz, foto: Monika Kalicka

Zdzisław Babicz

nauczyciel
14.10.2020

"W szkołach trzeba przeprowadzić badanie przesiewowe i wtedy podejmować decyzje odnośnie zajęć zdalnych" - sugeruje Zdzisław Babicz.

Joanna Torbé, źródło: archiwum prywatne

Joanna Torbé

z Business Center Club
13.10.2020

- Przedsiębiorcy żyją w tej chwili w dużej niepewności, co przekłada się też na kwestie zatrudnienia. Pracodawcy przyjmują do pracy z ostrożnością lub w ogóle, czasem są limity na tworzenie nowych etatów, a część firm pracowników zwalnia - mówi Joanna Torbé.


Zbigniew Bohdziewicz, foto: Monika Kalicka

Zbigniew Bohdziewicz

dyrektor podlaskiego oddziału PKO BP
13.10.2020

Pandemia koronawirusa, jak twierdzi wielu ekonomistów, wciąż negatywnie wpływa na naszą gospodarkę, niektóre branże mocno odczuwają skutki Covid-19. Jednak bardzo wiele firm notuje znaczący wzrost obrotów i zysków.

Adrian Chabowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Adrian Chabowski

prorektor do spraw kształcenia UMB
12.10.2020

Jako uczelnia medyczna zakazujemy naszym organizacjom studenckim jakichkolwiek imprez, nie rekomendujemy spotkań towarzyskich, apelujemy o rozsądek. Rozważamy też zmianę harmonogramu zajęć - mówi prof. Adrian Chabowski.

Przemysław Tuchliński, fot. Joanna Szubzda

Przemysław Tuchliński

zastępca prezydenta Białegostoku
9.10.2020

W pierwszej kolejności Straż Miejska będzie informować o nowych nakazach, m.in. o obowiązku noszenia maseczek na ulicach. - Kolejnym etapem jest egzekwowanie, ale myślę, że najpierw powinniśmy apelować i informować - podkreśla Przemysław Tuchliński.


foto: Monika Kalicka

Ewa Zgiet, Beata Galińska-Skok, Nadzieja Sołowiej

dyrektor Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy, wojewódzki konsultant w dziedzinie psychiatrii, wojewódzki konsultant w dziedzinie pielęgniarstwa psychiatrycznego
9.10.2020

Prawie miliard ludzi na świecie boryka się z różnego rodzaju zaburzeniam psychicznymi, co 40 sekund jedna osoba popełnia samobójstwo.

Grzegorz Leszczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Leszczyński

prezes Podlaskiej Izby Rolniczej
8.10.2020

"To ustawa szkodliwa dla polskiego rolnictwa, ale kompromis jest możliwy" - mówi Grzegorz Leszczyński.

Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

podinsp. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
7.10.2020

"Sytuacje bardzo lekceważącego podejścia ze strony osób niestosujących się do obostrzeń kończą się nawet tym, że policjanci sporządzają notatkę i wysyłają wniosek o ukaranie do sądu. Ale kiedy mówimy o roztargnieniu, policjant ma do dyspozycji takie środki jak np. pouczenie".


Bogumiła Czartoryska-Arłukowicz, fot. Joanna Szubzda

dr Bogumiła Czartoryska-Arłukowicz

koordynatorka Breast Cancer Unit w Białostockim Centrum Onkologii
6.10.2020

W województwie podlaskim około 600 kobiet rocznie dowiaduje się, że ma raka piersi. Z każdym rokiem tych przypadków jest więcej o przynajmniej 50. Październik jest miesiącem walki z tą chorobą. Walki, która teraz - przez pandemię - jest jeszcze trudniejsza.

Adam Abramowicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Abramowicz

rzecznik małych i średnich przedsiębiorców
6.10.2020

"My proponujemy racjonalne podejście, żeby pobyt Białorusinów bez kwarantanny był ograniczony tylko do woj. podlaskiego i lubelskiego" - mówi Adam Abramowicz.

Zbigniew Nikitorowicz, fot. Barbara Sokolińska

Zbigniew Nikitorowicz

zastępca prezydenta Białegostoku
5.10.2020

- To od każdego człowieka zależy, czy przestrzega zasad związanych z koronawirusem. Lepiej dbać teraz, kiedy mamy więcej swobody, nie ma tylu ograniczeń, (...) żeby później nie było płaczu, że mamy wysoki wskaźnik zachorowań.


prof. Elżbieta Smułkowa, fot. PRB

prof. Elżbieta Smułkowa

pierwsza ambasador RP w Mińsku w latach 1992-1995
2.10.2020

Tak wielka skala protestów na Białorusi przeciwko fałszerstwom wyborczym Aleksandra Łukaszenki jeszcze przed wyborami była nie do przewidzenia.

Jan Perkowski, fot. Monika Kalicka

Jan Perkowski

starosta białostocki
2.10.2020

"Musimy się zastosować do tych zasad, do obostrzeń sanitarnych, które są, żeby epidemia bardziej się nie rozszerzała" - apeluje starosta.

fot. Monika Kalicka

Jakub Macewicz

z Centrum Psychoterapii Meandra w Białymstoku
1.10.2020

"W pewnym sensie temat wraca, ale myślę, że my będziemy jako społeczeństwo mniej reaktywni, mniej będziemy lękiem reagować, bo nie da się w wysokim poziomie lęku ciągle funkcjonować" - ocenia socjolog.


Waldemar Kraska, źródło: www.gov.pl

Waldemar Kraska

wiceminister zdrowia
30.09.2020

- Rozmawialiśmy już z ministrem spraw wewnętrznych, że musimy wzmóc egzekucję nakładanych zasad, szczególnie w strefach żółtych i czerwonych, ale nie tylko - mówi wiceminister Kraska.

Wojciech Winnik, fot. Tomasz Kubaszewski

Wojciech Winnik

prezes MKS Ślepsk Malow Suwałki
29.09.2020

- Próbowaliśmy stworzyć siatkę kontaktów i szukaliśmy źródła, gdzie mogło dojść do zakażenia. Na tej liście znalazło się przeszło 300 osób - mówi Wojciech Winnik.

prof. Robert Ciborowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Robert Ciborowski

rektor Uniwersytetu w Białymstoku, ekonomista
29.09.2020

- Poradziliśmy sobie z deficytem budżetowym trochę lepiej niż inne kraje europejskie. Z perspektywy tego, co mieliśmy w ostatnich latach w Polsce, jest gorzej, ale musiało tak być, bo kwestie epidemiczne wpłynęły na wszystkich. Z drugiej strony sytuacja jest na pewno dużo lepsza niż chociażby w południowej Europie czy w niektórych krajach Europy Zachodniej.


Włodzimierz Czarzasty, fot. Sylwia Krassowska

Włodzimierz Czarzasty

szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej
28.09.2020

Wyborów przedterminowych nie będzie, rządów mniejszościowych również. Zjednoczona Prawica podpisała porozumienie koalicyjne. Co to oznacza dla opozycji?

Paweł Buczko, fot. Joanna Szubzda

Paweł Buczko

p.o. Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Białymstoku
28.09.2020

"Maseczki to nie kaganiec, takie są standardy światowe, takie są zalecenia WHO, GIS i ministra zdrowia. Na pewno jest to bardzo dobry element profilaktyki w obecnej sytuacji".

Artur Kosicki, fot. Joanna Szubzda

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
25.09.2020

"Chciałbym odwiedzić, bądź wysłuchać trosk, problemów wszystkich mieszkańców, radnych, wójtów z całego województwa podlaskiego" - mówi marszałek.


Maciej Białous, fot. Monika Kalicka

dr Maciej Białous

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
24.09.2020

- Musimy przygotować się na kolejne odcinki tego serialu, pt. "Kryzys w obozie władzy" - ocenia socjolog.

Bartosz Grodecki, źródło: www.gov.pl

Bartosz Grodecki

wiceminister spraw wewnętrznych i administracji
23.09.2020

"Każda wiza, która jest w paszporcie obywatela Białorusi, uprawnia do wjazdu teraz w sensie formalnym na terytorium RP" - mówi wiceminister.

Witold Karczewski, fot. Monika Kalicka

Witold Karczewski

prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku
22.09.2020

"Przedsiębiorcy do polityki się nie mieszają, niemniej polityka zawsze wpływa na gospodarkę, nie możemy nie patrzeć na to, co dzieje się w polityce" - mówi nasz gość.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok